Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

• Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 4 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan Po 28 december 2020 - 18:00

Ahoj

Ozývam sa opäť z menšou zmenou v TM. Jelikož sa nachádzame v dobe obmedzených aj športových činností a aktivít, tak Som si pridal zopár nových "návykov" aktivít.

Avšak plány a ciele sú na to, aby sa napĺňali a plnili, sú aj na to aby sa upravovali a menili. (Ne)dá sa fakčiť na pravidelnom pláne, či ciele non stop deň a noc. Plány sú na to, aby sa menili a upravovali a hlavne aby zapadali do TM.

Pridal Som tak do piatkového dňa športové pohybové činnosti, aktivity, ktoré by mali zdokonolovať inteligenciu tú pohybovú, fyzickú. Ide teda o (seba)zdokolovanie. Tento TM mám zavedený už nejakú tú dobu a účelom, alebo zmyslom je, aby Som (ne)bol uväznení psychickom hovne. Čo znamená nič (ne)robenie, vylihovanie, pozeranie TV a hlavne vŕtať sa do (ne)konečna v psychickom hovne.

Takto mi TM dopomáha sa vyhnúť tomuto psychickému hovnu "halúznym myšlienkam", a vždy ma nasmeruje na nejakú tú činnosť. Dale Carnegie doporučuje v jednom z jeho zásad a to, "Ako zliklidovať svoje starosti skorej, než tieto starosti zliklidujú vás, a to zásadou č.1 - Zamaestnajte sa niečím. Činorodosť je jeden z najlepších liekov proti nervovému zrúteniu", v mojom prípade, proti psychóze.

Možno sa vám zdá, že moje príspevky o TM sú až moc povrchné, ale slúžia najmä tím, ktorý by radi niečo urobili so sebov a voľným časom. A tento TM by mal byť akýmsi vodítokom, šablónou ako na to.

Spozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/time-management-ovc-obdobia-volneho_28.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1505
Reputácia Reputácia : 298
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Iacobus likes this post

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 4 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan St 27 január 2021 - 8:21

A mám tu ďalšiu zmenu a to hneď ráno. Presunul Som pranajámu a tréning mozgu na večierku nakoľko Som ju robil s nechuťou. Ďalej Som si upravil časy jak doobeda tak aj poobede. Takto budem mať na rozvíjanie inteligencie viacej času. Sľubujem si od toho veľa, nakoľko mozog je najviac aktívny v rozmedzí medzi 10:00hod a 14:00hod.

Želám a prajem vám veľa voľného času na seba a (seba)rozvíjanie. S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/time-management-ovc-obdobia-volneho.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Odoslať  kimi2028 Po 29 marec 2021 - 18:05

Ahojte kamaráti, rád by som vám predstavil môj denný režim, na ktorom sa budem snažiť fungovať. Šachy okresávam na 2 hodiny denne. Doteraz som sa im venoval 4 hodiny. Chcel by som študovať otvorenia, strednú hru, koncovky, stratégiu, či taktiku. Okresávam ho však na 2-3 hodiny denne.

Prechádzam na vzdelávanie, ktoré bude tvoriť 4 hodiny času. Rozšíril som ho na 5 predmetov záujmu, a to geografia, dejepis, chémia, filmová veda, šport. Idea je taká, že každý deň by som sa venoval jednému z tejto trojice - geografia, dejepis, chémia. Potom by som sa venoval histórii filmu alebo športu.

Budem sa venovať aj oddychu. Ku oddychu radím krížovky, športové prenosy (hokej, futbal, hádzaná) a filmy a seriály.

Program, ktorý budem testovať:
6:00 Budíček a raňajky
6:00-8:00 Šach
8:00-9:00 Vzdelávanie 1. blok (geografia, chémia, dejepis)
9:00-11:00 Športový prenos NHL
11:00-12:00 Krížovky
12:00-12:30 Obed
13:00-15:00 Film alebo seriál
15:00-18:00 História športu alebo filmu
18:00-20:00 Internet
21:00 Večierka
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1308
Reputácia Reputácia : 479
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Dušan likes this post

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Odoslať  Dušan Po 29 marec 2021 - 19:44

No @kimi2028 pekne to máš naplánované, nech sa ti režim, program dňa, čo najdlhšie udrží. Poradím, keď nenaplníš nejakú tú časť z programu, nestresuj!

Plány a ciele sú tu od toho, v prvom rade aby sa napĺňali a v druhom aby si ich menil a upravoval.

Želám a prajem veľa príjemných chvíľ vo vzdelávaní.
S pozdravom Dušan
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:

Tuto and kimi2028 like this post

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Odoslať  kimi2028 Ut 30 marec 2021 - 9:56

Ahoj Dušan ďakujem, teším sa na to. Uvidíme, že ako mi to pôjde. Dopoludnia malo by byť to bez problémov, ale popoludní sa uvidí ešte. Predsa len sú tam novinky a pomerne zložité, keďže ide o rozsiahle oblasti filmu, či športu. Musím ešte popremýšľať, že čomu sa budem venovať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1308
Reputácia Reputácia : 479
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto and Dušan like this post

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Odoslať  kimi2028 Ut 6 apríl 2021 - 19:57

Režim mi ide ako po masle. Len som si ho trochu opravil a tiež začal aj bodovať. Za vykonanie je 50 bodov + možnosť získať prémiu 50 bodov za správne odpovede. Keď test nebol robený na danej hodine, tak 100 bodov za vykonanie.

Finálny harmonogram:
a) 7:00-7:45 Šach ()
b) 8:00-8:30 Muzikoterapia ()
c) 9:00-11:00 NHL ()
d) 11:00-11:45 Šach ()
e) 11:45-13:00 Krížovky ()
f) 13:00-15:00 Seriál alebo film ()
g) 15:00-15:45 Vzdelanie č. 1 ()
h) 16:00-16:45 Vzdelanie č. 2 ()
g) 17:00-17:45 Vzdelanie č. 3 ()

Vzdelavací program:
a) Šach