Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  kimi2028 Št 7 máj 2020 - 18:33

Divné, lebo fungujú...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan Ut 12 máj 2020 - 10:51

Ahoj

Musel som prehodiť ranajší rituál na desiatu z novým názvom. Totiž už mesiac eGo je lenivé a nemá rado pravideľnosť. A tak som aj posunul prácu za NB na skoršú hodinu.

Ďalej čo mi harpuje sú tréningy šachov a šípok. Na miesto nich radšej eGo "nenaplnené", číta knižky.
Bytie v tomto smere nerobí nič. Len pozoruje a snaží sa rozpustiť v prítomnom okamihu, túto činnosť eGa. eGo je prefíkané, vysiela pozitívnú energiu k nečinnosti, pri ktorej podľahnem.

Je to len otázka zamerania sa na eGo, ako na škodcu, ktoré mi chce narúšať tréningy. Preto, tu by malo nastúpiť Bytie a rozprášiť túto myšlienku do prázdnoty a ničoty.

Ak chcem trénovať a zlepšovať sa v tomto, musím sa nejako naprogramovať, namotivovať. Od vtedy, čo je korona, som natrénoval skoro nič.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/05/time-management-ovc-obdobia-volneho-casu_12.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  kimi2028 Ut 12 máj 2020 - 16:39

Ahoj Duško, tak ja si aktivity neplánujem a robím to na čo mám chuť. V súčasnosti mám len pár aktivít tak nemá zmysel nejakú plánovať si len tak dávam si ich vo fronte. Korona kríza ma donútila zamakať na šachoch, keďže tie môžem robiť doma. Tak ich robím. Mám veľký problém s cvičením. Doma sa neviem akosi donútiť a tak túto zložku bojkotujem. Hoci dnes popoludní som si dal polhodiny jógy... Veď jógu nemusím cvičiť každý deň. Najlepšie by bolo ju cvičiť aj tak asi 3x do týždňa.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan St 27 máj 2020 - 10:17

Hľadám najlepší časový harmonogram, ktorý bude sedieť eGu a mne. Najhoršie sú rána, kde prebratie mi trvá celé doobedie.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/05/r.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  kimi2028 St 27 máj 2020 - 13:47

Ahoj Duško, čo tak ráno sa venovať 2-3 hodinky šachovým videám? Ide o ľahkú aktivitu, keďže sleduješ to ako v TV a zároveň sa učíš. Šachy robím hlavne dopoludnia. Vstanem, nalejem horúci čaj do šálky a pijem popri diagramoch. Potom keď poriešim diagramy do +10, tak dám si ďalšiu šachovú lekciu a venujem sa videám. Na robert a petr šachy je tých videí viac ako 700 a je z čoho vyberať.

Ja mám teraz tak, že najprv spomínané diagramy. 45 minút pozriem nejaké šachové video. Oddýchnem polhodiny, dám ďalších 45 minút, idem vonku. Potom opäť 45 minút a nechám to tak väčšinou to tak do 14-15 hodiny stihnem pozrieť, čo si naplánujem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan Št 28 máj 2020 - 13:51

A tak som postrehol, že mám posunutý čas. Blížime sa k letnému slnovratu a ja stále fakčím na zimnom slnovrate. Chodievam spávať krátko pre dvanástou, z čoho mi vychádza, že som pospal takto šest až sedem hodín. Z toho plynie znechutené a frustrované spánkové eGo, ktorému sa nič nechcelo.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/05/uz-niekolko-tyzdnou-bojujem-s-programom.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan Pi 24 júl 2020 - 18:21

Trošku som sa pohral s programom, režimom dňa. Je to rozdelené jak na pohyb tak aj na nepohyb. Jak na telo tak aj na hlavu. Jak na zdravý životný štýl, tak aj na psychohygienu.

Time manažment funguje v plnej paráde a môžem povedať, že sa nenudím, mám neustále, čo robiť. Nelehním z ovladačom v ruke od telky, nelehním len tak a nehnijem. Po zvačša dňa buď sedím, alebo sa hýbem. Som neustále zamestnaný programom, čoho antiprogramom je práve nerozmýšlanie, nepremýšlanie, neuvažovanie, nezvažovanie, nerozjímanie. Čiže kontemplujem iba vo vyhradený čas.

Čo sa týka celodenného snívania, fantazírovania, je to sebauvedomujúce. Som si vedomý snívania od tiaľ po tiaľ.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/07/time-management-ovc-obdobia-volneho_24.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan St 26 august 2020 - 19:32

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) 6

Odoslať  Dušan Ne 8 november 2020 - 20:13

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan St 16 december 2020 - 9:33

Ahoj
Tak opäť sa hlásim v TM. Čo je nové? Jelikož nám pribúdajú pohybové, spoločenské obmedzenia, kvôli "korona vírus", mi pribudli pohybové aktivity. Tak napríklad na každý druhý deň Som si zvolil (seba)zdokolovanie tela.

Pribudla samovýkuka, trénig, či terapia s karate, tanca a posilňovna. Totiž je za potreby striedať, vyvažovať rozvíjanie inteligencie hlava interakcia telo. Ak bude možné dám sa aj na bycikel, či beh.

Tento TM je názornou ukážkou toho, ako využiť svoj voľný čas a rozvíjať sa. Ak milí čitatelia sa nachádzate v období voľného času, ktorého je (ne)úrekom veľa, tak tento môj TM, môže byť pre vás inšpiráciou a motiváciou, ako si zostaviť vlastný.

Ale (ne)odradzujte sa od (ne)ho, keď vám eGo, myseľ (ne)dovolí sa podľa neho riadiť a ovládať. To je normálne. Niekedy potrebuje aj nič (ne)robiť, len tak byť, robiť relax. Budete (ne)ustále TM prerábať a upravovať. To je tiež normálne.

Plány a ciele majú tendenciu byť (ne)ustále upravované a pozmenené. Tak sa pripravte aj na to, že si svoj TM budete upravovať pravidelne. eGo a myseľ (ne)majú radi pravideľnosť, (ne)majú radi staré a známe veci. Radi objavujú nové a neznáme veci.

Upravovanie TM, by malo po zvačša pozostávať s premiestnenia časov a aktivít, navzájom ich poprehadzovať, či pridať (ne)jakú novú aktivitu, koníček, hobby.

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Time_m24

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Time_m25

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Time_m26

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Time_m27


https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/time-management-ovc-obdobia-volneho.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Iacobus St 16 december 2020 - 10:00

Neviem si volny čas dobre organizovať. Učím sa teraz, ale to len takých osem hodín denne. Potom ostáva 8 hodín voľného času. Musím ho využiť na jedenie, cigarety, nákupy potravín. Ale stále dost ostáva. A ten čas je akoby nevyužitý, lebo neviem povedať, čo aktívne som robil. Napr. Len tak sedím a premýšľam. Potom telefonujem s matkou, bratom. Potom napíšem správu zopár známym. Pozrel forum. Atď.

Chcel by som viac čítať. Prečítam si denné len 2 kapitoly, čo je asi 20 strán. Spoznamkujem a je koniec. Také maľovanie teraz vôbec nič...

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) - Stránka 3 Empty Re: Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času)

Odoslať  Dušan St 16 december 2020 - 11:04

Ahoj @Iacobus

To je normálne. Ako to máš naplanované také to máš. @Matej doporučuje každý nový návyk, aktivitu zaradiť po 20 dňoch od poslednej novej.
Keď si rozdelíš deň tak vyjde ti 9hod. spánok, 3h bežné rutiny a zbytok je už len na tebe.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore