OVČ - Obdobia voľného času a Neštastné Ja

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

OVČ - Obdobia voľného času a Neštastné Ja

Odoslať  antifajny za Ne 25 november 2018 - 22:47

Ahoj,

Nefunguje Program? Režim? Denné úlohy? Aktivity? Pre toto si netreba lámať hlavu a byť frustrovaný!
Ako je rok, mesiac, týždeň či deň dlhý , tak taký je aj sám život dlhý či krátky!
Keď vás omrzí program, čo ho takto odložiť na obdobie na neurčito?
Určite si nájdete ďalšiu novú ,alebo odloženú aktivitu, koníček a budete v nej pokračovať na obdobie na neurčito! Chybou by bolo si zaviesť časový harmonogram či kalendar!
Pamätajte , že ste tu a teraz! Žiadny plán do budúcna si nerobte! Plány sú na to ,aby  menili, upravovali a viedli nás ďalej, ale vždy sa z časti úplne nenaplnia.
Ak príde obdobie, že nás koníček,aktivita ,alebo úloha omrzela , či unavila, nelamentovať kvoli tomuto hlavu, tešiť sa z toho! Prichádza ďalšie obdobie a ďalšie, môže byť nové ale aj to predchádzajúce nedokončené.

A potom to príde! Keď sa po niekoľkých rokoch obzriete do zadu, že práve v tomto období som úlohu dokončil a tamto my chýba už iba kúsok na dokončenie,a tamto ,tam makam o sto šesť priam do nekonečna. A tieto aktivity sú super priam nekonečné, ale nebudem sa vzpierat zdravemu rozumu a potláčať v sebe emóciu že , ju chem o sto šesť, radšej sa jej jednoducho tejto aktivity vzdať, odovzdať sa na určitý čas, obdobie,
Život je krátky, ale aj dlhý, tak ako naše obdobia,netreba sa vo všetkom ponáhľať, že nestíhame! To akokeby sme sa ponáhľali do hrobu.

Teraz je ten čas si urobiť, napísať do poznámkového bloku alebo zošita, aké obdobie budem mať teraz, čoho sa bude týkať vo svojom voľnom čase, čo budem na dobu neurčitú schopný robiť, nejakú tú činnosť.

Nešťastné Ja - vyschnutý kvet, vyhorelá fakľa, padlý strom
Nešťastné Ja - nefungujúci program, režim, plán a cieľ
Nešťastné Ja - Ja obeť, potrava eGa
Nešťastné Ja - pocity nenaplnosti vedomia, pocity nespokojnosti so žitím a bytím
Nešťastné Ja - emócie a emočné telo

Naposledy upravil antifajny dňa Po 17 december 2018 - 16:47, celkom upravené 3 krát.
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 159
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: OVČ - Obdobia voľného času a Neštastné Ja

Odoslať  kimi2028 za Po 26 november 2018 - 13:08

S tým voľným časom je to ťažké, lebo keď sa nič nerobí tak aj hlava prestáva správne pracovať. Časom môže to dospieť i do stavu zombie, že väčšiu časť života prebabrem nič nerobením, lebo na to sa fakt veľmi ľahko zvyká. Treba pracovať na tom, že aby žiaden zombie si nebol, ale bol by si jedným zaujímavým aktívnym človekom. Preto mám svoje ciele jasne formulované a snažím sa ísť za nimi. Teraz v šachoch mám menšiu prestávku a snažím sa komentovať svoje partie, tak aby som si okomentoval 10 ťahov za seba a tiež za súpera (čiže dokopy 20) a postupne je okomentovaná celá partia. Momentálne vidím svoj život v zdraví a kondičke, ako aj šachu. Samozrejme zmysel života vidím i v peniazoch, ktorých budem mať dosť v decembri. Budem sa snažiť žiť, ale zároveň nerozbiť všetko. Tak s mierou minúť napr. 100 eur, čiže dal by sa urobiť raz v mesiaci i nejaký pekný výlet na 2 prespatia. Raz za čas si dopriať i takýto víkendový relaxík. Myslím si, že prospeje a mohlo by sa niekde pochodiť po Slovensku. Uvidím, či moje cestovateľské sny sa naplnia.
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 654
Reputácia Reputácia : 166
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Po 10 december 2018 - 21:49

Hlavný cieľ, aktivita
Obdobie čítania

Vedľajšie doplňujúce ciele, aktivity
Psychohygiena a zdravý životný štýl
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Po 17 december 2018 - 13:26

Potravou eGa sú predovšetkým myslenie, emócie, teda aj emočné telo, čo je teda touto potravou?
Sú to túžby a sny a predovšetkým myslenie a uvedomovanie nás oboch. Teda eGo a Ja. Tak isto aj pocity nenaplnenosti a nespokojnosti.
Eckhart vo svojich knihách píše o tom ako sa vymaniť spod tohoto eGa a byť samým sebou. Vysvetľuje, ako nas eGo ovláda a vyvyšuje sa nad nami.Ako nás riadi a súdi,nálepkuje a škatuľkuje. eGo je neustále dňom čo dňom nenaplnené a túži po moci nas ovládať! Asi mu to robí dobre! My sa takto stávame obeťou a nešťastními. Ale je tu východisko, ako sa z neho vymaniť!!! Je to neustále uvedomovanie si duality Ja a eGo - my dvaja, za pomoci vedomia, nie myslenia. Ide o pozorovanie tohto myslenia a bolesti bez nálepiek a škatulkovania. Len ho pozorovať a zároveň sa prehlbovať svojim telom do vnútra seba. Je to meditovanie, niečo ako dýchanie seba samého. Toto duchovné cvičenie a jeho dĺžka ma za úlohu rozprašit veškeré myšlienky a emócie, očistiť nás od nich. Jednoducho prepnúť na prvý krok nášho života. A tou je aktivita, činnosť, skutok, čin. Žijeme len preto, aby sme si užívali len prítomný okamih. Tu a teraz! A nie snívanie, trápenia... čo kedysi bolo, či bude!

Nešťastné Ja :

Ranný ritual - lieky, dve cigarety s kávou, správy
Čítanie - sebapoznanie, sebarozvoj a sebazdokolovanie
Prechádzky a vychádzky - min. 1hod./deň aj s fotoaparátom
Stravovanie - pôsty, diéty, zdravá strava, dávkovanie
Meditačné protifajčiarske prestavky - 2x2x2 cigarety/deň, dýchanie tela a vedomie
Tréningy - šípky a šachy
Víkendové vidieť a zažiť
Spánok - lieky, min. 8-9hpd.

Obmedzienia - nikotín s kofeínom
Prehlbovanie celibátu

Domácnosť - nakupovanie a varenie, upratovanie
Hygiena - staranie sa o seba a zdravie
MNDaZ - môj/náš dom a záhrada ako práce a údržba
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.