Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Šachy (Chess)

Strana 8 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 4 september 2018 - 20:30

Ahoj @kimi2028

Poradím ti,

U nás na západe sa to robí tak,ak chces hrať ligu tam aj tam ,teda za dve družstvá,ak si členom klubu a zaplatil členské,tak v jednom družstve hráš v základe a v druhom ako náhradník,za jedno družstvo sa hrá 5.4.3.liga raz za dva týždne,takže je tu šanca ,že by si hral aj raz za týždeň,

Ďalší fakt je že môžeš hrať aj za dva kluby,ale tak aby si jeden týždeň bol prítomný tam a druhý tam,a nemal by si proti sebe hrať,
Takto môžeš hrať aj za klub mimo mesta či obce,tam kde budeš stíhať s cestovným,

Ale,, ak ozaj chces hrať,tak si priplatiť licenciu,na ssz sa dajú kúpiť stoja od 15€- cca.40€,v závislosti na úrovni ligi,vedúci družstva,resp.klub tá musí zaradiť do základu,či sa mu to páči alebo nie,
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 4 september 2018 - 20:46

Čo podľa mňa stačí pri zápase zvažovať:

Hodnotenie pozície:


piatok, 2. marca 2018
14:45

1. Spočítam materiál
2. Porovnám postavenie kráľov
3. Porovnám pešcovú štruktúru
4. Porovnám figury
5. Zkontrolujem hrozby
       6. Urobím rozhodnutie


03. Výber ťahov kandidátov



utorok, 30. januára 2018
13:50


Prvé čo pozerám:
1.Šachy.
2.Hrozby matu.
3.Brania.
4.Napadnutia.
5.Aktívne ťahy-rozohrat svoje figury a obmedziť súperové figury,nerozohrať súperove figury.


a pre juniorov:

Pravidlo pravej a ľavej ruky


nedeľa, 1. júla 2018
12:55

Pravidlo ľavej ruky (obrana):


1. Palec              -zoberiem útočníka práve napadnutým kameňom
2. Ukazovák       -zoberiem útočníka iným kameňom
3. Prostredník   -pokryjem napadnutý kameň iným svojim kameňom
4. Prsteník         -prekryjem dráhu útoku
5. Malíček          -utečiem napadnutým kameňom
6. Pesť                -iná obrana


Pravidlo pravej ruky (útok):

Palec                -šach-napadnutie súperovho krála
Ukazovák        -vytvorenie matovej hrozby
Prostredník    -napadnutie figury vyššej hodnoty
Prsteník           -napadnutie figury rovnakej hodnoty
Malíček           -napadnutie figury nižšej hodnoty
Pesť                  -iná hrozba



A samozrejme taktická a strategická výbava v podobe studia

Čo sa tyka tréningu je dobré trénovať prepočet variant,
Ideálne ľahkú taktiku pod fiktívnymi hodinami,tip časová tieseň 1min.

A niečo zo šachovej hystérie:

Pán Zmyslov velmajster v šachu,dnes už hlboko na dôchodku je držiteľom nejedného rekordu a to v prepočte,
totiž sa mu podarilo v jednom zápase behom polhodiny prepočítať 27.tahovu víťaznú variantu,nuž čo na to povedať?

engine fritz 9
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ut 4 september 2018 - 21:26

Ďakujem fajny za radu, viem že my tu v okolí 4. ligu nemáme. Prakticky aj keby náš klub skončil posledný tak by sme nevypadli, lebo nemali by sme, kde. Pre náš región 4. liga neexistuje. Toto som sa raz pýtal kamaráta trénera v klube. Neviem si pomôcť tam, kde som tak je cesta zarúbaná. Budem musieť akceptovať svoju pozíciu a držať palce klubu, aby sme postúpili konečne do 2. ligy. To by ma aj potešilo, veľmi klubu fandím a prežívam každý jeden zápas. Domáce zápasy navštevujem dokonca aj keď nie som uvedený v zápise. Mal by som doma veľké nervy, keby som nešiel. Tak hoci nehrajem, ale klubom žijem. Dá sa povedať, že som jediný, čo chodí na zápasy, aj keď nehrá.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 St 5 september 2018 - 8:38

No u mňa, čo sa týka šachu tak sa riadim len pravidlami. Otvorenia už veľmi nepoznám, tak dodržiavam len ich zásady, ako zdravý vývin, bezpečnosť kráľa, boj o centrum. Pozíciu nehodnotím skutočne väčšinou, to je chyba. Väčšinou skutočne príde nejaká hrúbka z dôvodu straty koncentrácie. Je chybou, že nehrám systémom ťahov kandidátov. Predvčerom som si robil cvičenie na kandidáty. Uhádol som len 50% ťahov a nemal som ich vo svojom výbere, ale čo som dal skontrolovať ťahy, ktoré som vyberal (išlo zakaždým o 2-3 ťahy). Tak prekvapilo ma, že počítač hodnotil tie ťahy rovnocenne s mojimi. Keď bola na šachovnici výhoda tak sa mi ju darila vydržať. Nedostatok je, že išlo o málo ostré pokračovania, ale boli hodnotené rovnako ako Fischerove. To ma trochu prekvapilo. Chcel by som hrať šachy takto len musím si to natrénovať, preto som sa rozhodol, že budem trénovať ťahy kandidátov 5x do týždňa.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 St 5 september 2018 - 13:03

Inak @antifajny vešiam ti tu zaujímavú partiu na tréning Barcza-Karpov. Karpov hrá s čiernymi a skús to od 20. ťahu, kedy spojil veže tak vyhrať to za neho. Nie je to síce nič náročné, ale poteší. Ja som sa trafil od dokončenia vývinu všetky ťahy Karpova, čo je skvelé... Konečne som našiel partiu, na ktorej dá sa dobre potrénovať.

Link na partiu je tu: http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1067529
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Pi 7 september 2018 - 19:36

No antifajny, dnes som trénoval dlho. Ide opäť o partiu Karpova, ktorý ti ukáže nápad, ako na hráčov, ktorí hrávajú tento dračí systém. Myslia si, že čierny v tomto otvorení má pohodovú hru. Ako Karpov ukáže Gikovi, tak o pokojné otvorenie sa nejedná a biely môže veľmi ľahko získať iniciatívu a dá sa to zapamätať. Odporúčam ti @antifajny tento postup od 11. ťahu zapamätať a vyhráš na toto otvorenie veľa partií. Dobre si zatrénuj a zbúraj toho smiešneho draka vo svojich turnajových či ligových zápasov. Ja už budem vedieť, ako odnaučiť hráčov hrať toto otvorenie.

Link na zaujímavú vzorovú partiu nájdeš tu: http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1067442
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 7 september 2018 - 20:25

ahoj @kimi2028

za sicilsku hram iba najdorfa,nakolko sicilska je ohromny pojem,

partiu som videl a toto otvorenie ako tak poznam,je to klasika pri velkej rosade bieleho ,ze pesiak h2-h4-h5 takto postupuje,otvara stlpce g a h pre veze
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Pi 7 september 2018 - 20:43

Ja zo sicílky hrávam s čiernymi klasického "ježka", ale občas postavím aj dračiu. Za čierneho, čo si všímam tak hráva to na úrovni od 1800-2000 ELO dosť veľa ľudí. Sám som proti drakovi už hral asi 4 partie so zapisovaním, aj preto je dobre si to pozrieť. Nie je to ťažké otvorenie, plány sú jasné, ako píšeš nie je to nič zložité. O to ide, aby človek hral jednoduché šachy. Karpov má veľmi dobre partie, aj preto som si vybral jeho.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 9 september 2018 - 14:22

No tak @antifajny opäť som dnes si zatrénoval na zaujímavej partii od Karpova. Karpov má čierne a tvojou úlohou bude to od 9. ťahu vyhrať to za neho. Ja som trafil zhruba 10 ťahov, čo nie je najhoršie. Chyba je, že som sa nie veľmi sústredil. Viac sa sústredím už na dnešný futbal s Ukrajinou. Chcel som si jednu partiu dať na tréning.

Portisch - Karpov na tomto linku:
http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1067997
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 9 september 2018 - 19:42

ahoj @kimi2028

partiu som si prehral,otvorenie som nepoznal,ale vsimol som si ze cierny okolo 13.tahu sa prepracoval k priestorovej prevahe jak na damskem kridle tak aj v centre a vrchol vsetkeho bolo branie na d2 jazdcom,no a potom to uz islo samo,vymeny z naslednou vezovou hrozbou.

dobra hra
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Št 13 september 2018 - 19:35

Správne @antifajny. Musím ťa pochváliť, trénujem pravidelne na šachovnici, ale vešiam len tie vydarenejšie partie, ktoré sú dobre na prepočet, aby si mohol potrénovať aj ty. Tvojou úlohou bude hádať ťahy za bieleho od 13. ťahu. Som zvedavý, ako ti to pôjde. Veľmi dobrý tréning a skvelá partia Karpov-Nunn pre teba. Osobne som neuhádol len 2 ťahy, čiže dá sa na tom fakt veľmi dobre potrénovať. Niekedy je až zaujímavé, ako môže byť šach v podaní veľmajstrov jednoduchý.

http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1068323
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 8 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 16 september 2018 - 14:02

Ahojte kamaráti,
mám pred sebou posledný turnaj v tomto roku 2018. Príprava nebola na tento turnaj žiadna. Denne som vyriešil 4-6 diagramov, čo nie je veľa, ale je to aspoň niečo. Tiež venoval som sa piatim partiám týždenne výborného Karpova. Hra na tomto šachovom turnaji sa bude odvíjať od dvoch základných šachových pravidiel (aké možnosti ma súper, premyslieť si poriadne každý svoj ťah). Od tejto techniky si sľubujem, že percento hrubých chýb by mohlo klesnúť, keďže v posledných odohratých partiách som sa takýmto chybám nevyhol.

Druhou dôležitou vecou bude prepočet, ktorý by mal spočívať v kontrolovaní možností súpera. Stanovil som si, že prepočet založím na študovaní min. troch a až štyroch možných reakcii súpera na zamýšľaný ťah, a čo by som mal zahrať na danú odpoveď. Nebudem orientovaný na výsledky, budem sa snažiť si tento turnaj užiť. Naučiť sa niečo nové, budem veľmi rád, keď ukážem menšie zlepšenie. V poslednom čase hral som to dosť tragicky. Musím niečo zmeniť, ale nemôžem očakávať zázraky ide o nové vecí, ktoré by sa mohli zlepšovať. Bude potrebné sa ešte vyhrať s tým.

Aj preto mám pre turnaj vo Vranove nasledujúce ciele

- overiť zlaté šachové pravidlá v praxi
- zamerať sa na správne ohodnotenie pozície, nájsť slabinu v tábore súpera a zaútočiť na ňu prípadne správne reagovať na hrozby súpera
- prepočet nie do hĺbky, ale viac do šírky a snažiť sa nájsť relevantné pokračovania za súpera
- zaznamenať aspoň 3 víťazstva na turnaji
- s bielymi vyskúšať na silnejšieho súpera systém s dvojitým fianchettom
- s čiernymi na e4 reagovať ťahom c5 alebo e5 (striedať tieto systémy)


kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore