Šachy (Chess)

Zaslať odpoveď

Strana 11 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Goto down

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 za Ut 26 marec 2019 - 8:12

Ahojte.
S prichádzajúcou Veľkou nocou sa blíži aj jeden z mojich obľúbených turnajov v Bratislave. Do Bratislavy pôjdem s nižšími cieľmi, ale chcel by som odohrať pekné partie a nazbierať veľmi veľa skúsenosti. Na takýchto silných šachových turnajoch sa naučí človek veľmi veľa. V pláne mám tam odohrať 6 kôl. Na tento turnaj som si pripravil úplne nové otvorenie s čiernymi vzhľadom k tomu, že som doteraz nenašiel otvorenie, ktoré by mi poslúžilo veľmi dobre. Tak snáď škandinávskou hrou odolám aj silnejším šachistom. S bielymi by som chcel hrať taliansku, či španielsku hru. Uvidíme ako to pôjde.

Ku turnaju patria samozrejme aj výkonnostné ciele. Na tento turnaj bude to poslabšie, súperi budú silní, ale chcel by som napriek tomu zvíťaziť 3x. Chcel by som pokračovať v dobrej hre tak ako naposledy, keď som dokázal hrať veľmi dobrý šach so šachistami s ratingom 1600-1900. To bude podľa mňa kľúčové prispôsobiť sa tejto výkonností.

Čo sa týka tréningu, tak venujem sa momentálne len taktike, ktorú poriadne riešim. Partie klasikov si neprehrávam napokon, čiže robím len to minimum, čo musím. Na internete som našiel tiež koncentračné cvičenia, ktoré skúšam robiť, aby som sa o taký mesiac vedel koncentrovať lepšie. Neviem však, či sa mi to podarí to s tou koncentráciou, ale musím skúsiť. Nemôžem sa večne vyhovárať, ale aj niečo robiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 757
Reputácia Reputácia : 205
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down