Šachy (Chess)

Zaslať odpoveď

Strana 11 z 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Goto down

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 za Ut 26 marec 2019 - 8:12

Ahojte.
S prichádzajúcou Veľkou nocou sa blíži aj jeden z mojich obľúbených turnajov v Bratislave. Do Bratislavy pôjdem s nižšími cieľmi, ale chcel by som odohrať pekné partie a nazbierať veľmi veľa skúsenosti. Na takýchto silných šachových turnajoch sa naučí človek veľmi veľa. V pláne mám tam odohrať 6 kôl. Na tento turnaj som si pripravil úplne nové otvorenie s čiernymi vzhľadom k tomu, že som doteraz nenašiel otvorenie, ktoré by mi poslúžilo veľmi dobre. Tak snáď škandinávskou hrou odolám aj silnejším šachistom. S bielymi by som chcel hrať taliansku, či španielsku hru. Uvidíme ako to pôjde.

Ku turnaju patria samozrejme aj výkonnostné ciele. Na tento turnaj bude to poslabšie, súperi budú silní, ale chcel by som napriek tomu zvíťaziť 3x. Chcel by som pokračovať v dobrej hre tak ako naposledy, keď som dokázal hrať veľmi dobrý šach so šachistami s ratingom 1600-1900. To bude podľa mňa kľúčové prispôsobiť sa tejto výkonností.

Čo sa týka tréningu, tak venujem sa momentálne len taktike, ktorú poriadne riešim. Partie klasikov si neprehrávam napokon, čiže robím len to minimum, čo musím. Na internete som našiel tiež koncentračné cvičenia, ktoré skúšam robiť, aby som sa o taký mesiac vedel koncentrovať lepšie. Neviem však, či sa mi to podarí to s tou koncentráciou, ale musím skúsiť. Nemôžem sa večne vyhovárať, ale aj niečo robiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 785
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za Ne 2 jún 2019 - 13:31

Tak už o necelý týždeň na mňa čaká turnaj v Humennom, na ktorý sa už teraz teším. Čakajú na mňa ciele z hľadiska psychiky, ako športové ciele. V prvom rade bude základ baviť sa šachmi, zbavovať sa emócii pri šachových partiách a nelipnúť na výsledkoch. Svojim potenciálom sa zaoberať až po turnaji, u seba doma. Jedným zo športových cieľov je to, aby som si vyskúšal 2-3 lepšie koncovky a otestoval silu v tejto disciplíne. Doma som prišiel na to, že hrať výhodnejšie koncovky je dobrá zbraň. Napr. hral som doteraz 10 lepších koncoviek a uhral som v nich 80% bodov (8b/10).

Na turnaji by som chcel pokračovať v škandinávskej hre, ktorá sa mi javí v dnešnej dobe lepšou voľbou ako sicílska hra a nie je až tak veľmi obohraná. Súperi volia len málokedy pokračovania z hľadiska pozície. Na minulom turnaji mi totiž veľmi dobre poslúžila. S bielymi by som sa rád dostal do nejakej z pozícii dámskeho gambitu, a to karlovarskej pešiakovej štruktúre. Budem však pripravený aj na Grunfelda, či kráľovskú indickú obranu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Ne 2 jún 2019 - 15:32

Wow, si ma celkom prekvapil. Zdá sa, že sa v šachu naozaj vyznáš. Tu je krásne vidieť, že s akoukoľvek dg. sa dá fungovať (síce horko-ťažko, ale dá). Len tak ďalej winking. Venoval som ti 73. príspevok a 73 je moje top (prvo)číslo Rolling Eyes. Takže každý kto bojuje so svojimi Mimonmi v hlave, nech sa ukotví a nájde svoje "šachy", pri ktorých sa zastaví čas it is perfect.

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 09.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za Ne 2 jún 2019 - 16:40

Mám dobrý potenciál byť veľmi dobrým šachistom. Moja chyba je však tá, že by som mal hrať viacej partii. Čo som si robil v počítači databázu svojich partií, tak som sa zastavil za 3 roky, čo sa venujem šachu na čísle 54 vážnych partií. To je málo pomerne, pretože dobrí šachisti dajú toľko za 1 rok. Mal som už mať 150 hier a bol by som oveľa lepší. Je dôležité veľa hrať napr. spôsobujem hráčom 2. výkonnostnej triedy veľa problémov a stoja so mnou jasne horšie, ale nemám žiadnu koncentráciu. Na moje pomery je to dosť dobre.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Po 3 jún 2019 - 7:59

"Bol by som" a "keby" sú dve formulácie, ktorým sa radšej vyhýbam a tebe odporúčam to isté. Na papieri (= teoreticky) je vždy všetko krásne a dúhové, ale realita je oveľa ťažšia a náročnejšia ako imagináciou vytvorené predstavy. Ja som sa napr. non-stop obviňoval, že prokrastinujem a mal som urobiť xyz oveľa skôr. Lenže to je veľmi nebezpečná hra, pretože sa týmto zbytočne zúskostňujem a roztáčam negatívnu špirálu. Robím maximum, čo môžem je moje momentálne krédo, pričom to maximum môže byť dobrý spánok, tréning mentálnych dovedností na zvládanie negatívnych prejavov (odklon pozornosti od negatívnych myšlienok, minimalizácia ruminácie) a pokojne aj navarenie dobrého jedla. A je možné, že o pár rokov si budem klepať na čelo aký som bol [dnes] neschopný a lenivý. Lenže to už budem vidieť minulosť [dnešnú situáciu] optikou s lepšími podmienkami. Po vojne je každý generál, že. A z tvojich príspevkov mám pocit, že robíš tú istú chybu - nakladáš si na chrbát príliš veľké bremeno.

Dôležitý je text winking :

Neti
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 09.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za Ne 9 jún 2019 - 19:31

Ahojte kamaráti, tak turnaj v Humennom je minulosťou. Počas turnaja som bol veľmi vďačný, že som si mohol zahrať daný turnaj. Skončil som približne v polovici 3 b zo 7 partii. Mám pocit, že som sa trochu posunul smerom dopredu, ale bude to treba potvrdiť. Hral som 4 koncovky. Za ostatné obdobie sa mi zvýšila mierne sila v nich, ale bude to treba potvrdiť najbližšie. Uhral som napokon jednu výhru, dve remízy a jednu som prehral. Podarilo sa mi splniť a to, aby som si zahral prevažne so šachistami 1600-1900. Odohral som celkovo 5 takýchto partií, čo je super. Toto sa mi dlhodobo nedarilo.

Myslím si, že po psychickej stránke sú stále menšie rezervy. Pred partiami som bol v strese, čo budem hrať, pretože všetko čo som hral doteraz som považoval za zle. S bielymi som to veľmi nestriedal, hral som tzv. londýnsky systém, ktorý sa ukázal vhodnou zbraňou proti silnejším hráčom, ale víťazstva akosi neprináša. Koncentrácia bola o niečo slabšia, čo sa ukázala v poslednej partii na turnaji, ktorú som prehral jednoznačne v hlave. Je na čom pracovať, ale dúfam, že bude sa to zlepšovať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down