Šachy (Chess)

Zaslať odpoveď

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 za St 2 máj 2018 - 9:16

Fakt ťa obdivujem, ja by som to nevydržal tak dlho robiť a preto by som si takéto plány nedával. Ja by som sa to snažil hneď nabifliť nejako. Za polroka by som väčšinu z toho prešiel a dal by som si ešte druhé kolečko. Osobne neviem, že čo za šachu študovať, lebo čo som sa spýtal na internete jedného veľmajstra, ako dosiahnuť najväčšie pokroky v šachu tak mi odporúčal ísť cestou univerzálnosti, čiže pracovať na všetkom. Ísť od otvorení k stratégii a taktike až napokon ku koncovkám.

Čiže musím si zaradiť do tréningu všetky oblasti otvorenia a taktika sú pohoda. Stratégia nie je tiež problém tam budem istý čas čerpať z Robert a Petr šachy. S koncovkami bude to horšie. Skúsim brať poznatky aj z vlastných partií ako si aj niečo naštudovať.
kimi2028
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 411
Reputácia Reputácia : 93
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  anti/fajny za St 2 máj 2018 - 9:30

no poznamky su dobra vec,vsetko mas po kope a nemusis listovat v databaze ci knihach a este nemusis si skladat sachovnicu a figurky,takto by to malo byt efektivnejie a rychlejsie,tipujem o 70% k dobru

SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 801
Reputácia Reputácia : 129
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  anti/fajny za St 2 máj 2018 - 20:18

ale zase na druhu stranu, treba knihy neodpisovat,pretoze v knihach su diagramy s notaciou ako učebne diagrami a testy,ktore su dobre na "predstavivost" prepocet variant a tak isto na premyslanie si planov za obe strany,
sam studujem jednu knihu a konkretne knihu o prepoctoch,dolezitym onym signalom k pokracovaniu a nie k bezmocnosti je si stanovit alebo predstavit hodiny na dany diagram,poviem priklad :venujem sa koncovkam a mám k dispozicii diagram aj s notaciou,tu notaciu si zakryjem, trebarz papierom a hladam najlepsie mozne tahy,pokracovania,ale na fiktívny cas,kde by mal byt na urovni casovej tiesni,potom papier odtiahnem a skontrolujem a idem na dalsi diagram ci partiu,takto mozem pouzit aj bodovaci system napriklad za spravne vyrieseny test + 1bod,za nevyrieseny - 1bod,za zbyvajuci cas pripisem alebo odpisem sekundy v desatinnych cislach,a takto mozem vybrane testy riesit kolom dookola,malo by ich byt aspon zo 900 diagramof,aby to malo efekt.

SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za So 5 máj 2018 - 9:30

Máš pravdu ono v knihách je najväčšie bohatstvo. Niekedy nie je trebárs na škodu si prečítať nejakú ľahšiu knihu, v ktorej nie je len učebná látka, ale trebárs skúsenosti. Mám jednu dobrú knihu, v ktorej píše ako sa pripraviť na turnaj a čo je tam dôležité. Na základe rád začnem s budovaním vlastného repertoáru otvorení. Malo by sa na ňom pracovať po každom turnaji. Pridám kondičku, lebo tá je veľmi dôležitá. Začnem plávať, raz za týždeň zájdem do posilovne. Futbal by som mal mať už 2x do týždňa, čo je skvelé. To sa mi hodí. Najhoršia je psychologická príprava a práve tam toho najviac strácam. Je jasne pomenované, že s príliš veľkou sebaistotou sa nevyužívajú šance tak ako by sa mali a stráca sa tam bdelosť. Je to doslova zabijak šachu ako takého. Musím s tým súhlasiť. Smutnejšie je, že nie je tam žiadna rada, ako to odstrániť. Ide tam zrejme len o varovanie.
kimi2028
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  anti/fajny za So 5 máj 2018 - 10:30

tak so psychologie jednoznacne formulka "som viac nez velmajster",je to autosugescia a treba si ju pripominat v kazdej slabej chvili,pomahato,a je to realita!,autosugescia nieje minuli ci buduci cas,je to pritomnost,ak vies hrat sachy,a si plny ocakavani,autosugescia je to prave orechove,aj velmajstri robia chybu,treba si vyticit fiktivne ELO a zneho sa odrazat,mat na hru a hracom nadhlad,nepodcenovat sa ci neodpisovat sa,som sachovy velmajster a to je vsetko!!!

SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za So 5 máj 2018 - 21:34

Máš pravdu fajny, v tom že treba si začať veriť. Osobne cítim, že v šachu sa zlepšujem. Môžem vyhrať už skutočne každú partiu pri úrovni súperov, s ktorými sa stretávam. Chce to však dôslednejšiu hru, o niečo lepšiu prácu na sebe. Mám radosť z viacerých vecí, a to že som sa zlepšil v koncovkách. Tam mi pomohli partie so slabšími hráčmi, v ktorých som sa naučil uplatniť aj menšiu prevahu). Zlepšenia evidujem i v horších pozíciach (tie hrajem už o podstatne lepšie). Hlavne v počiatočnom štádiu strednej hry či otvorení, pokiaľ mi tam niečo nevyjde tak dokážem už slušne zabojovať.
kimi2028
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6