Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Dušan Pi 18 máj 2018 - 19:56

ahoj,

mam sa fajn a dnes som prisiel s mojej prvej usmoklenej vychádzky,zastihol ma dazd,ale to ktomu patri,

dnes cca 6.5K krokof,navstívil som dve pamiatky i za pomoci gps a google mapy,prijemne som sa uvolnil a obohatil vedomostami o hystorie trnavy
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Pi 18 máj 2018 - 21:26

Ahojte!
Aj keď sa dnešok príliš nelíšil od tých predchádzajúcich, teda najmä pasívnych dní, aspoň som si spravil prechádzku po bazové kvety na sirup, alebo len limonádu. Baza tu rastie kade-tade, ale len-len, že som stihol termín kvetu. Aspoň teda bola akási prechádzka. Snažil som sa ísť po takej vyštrkovanej cestičke, ale bolo mi to aj trochu ľúto, lebo na okrajoch polí bolo bazy dosť. Odradila ma bahnitá pôda a tak som sa spokojil s menším "úlovkom". Teraz tu máme celý byt prevoňaný od kvetu.

Zdravotne ma trápi taká únava či hypobúlia či tendencia k pasivite, neviem. Prekvapilo ma, že hlasy sú takmer úplne fuč a ostatné je v prijateľnej miere.

Myslievam na vás všetkých tu na fóre a majte sa pekne. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 19 máj 2018 - 8:44

Ahojte kamaráti,
dnes sa budem mať asi veľmi dobre. Nevidím dôvod, prečo by som sa mal mať zle. Nálada je super Lieky zaberajú dobre. Je asi pravdou, že lieky treba brávať vždy v rovnakom čase, lebo tie účinky sú potom lepšie. Čo by som mal robiť? Tak v prvom rade pokračovať v dodržiavaní svojho prísneho režimu. Páči sa mi, že som si už na neho za tých 5 dní zvykol. Dôležité bude však vydržať. Inak chystám sa s ockom ísť na nákupy, tiež sa venovať svojmu šachovému repertoáru. Musím zamakať už o nie celý mesiac čaká na mňa turnaj.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 19 máj 2018 - 9:07

Mer: Ahoj, teší ma, že si z nemocnice prišla pozitívne naladená, plná rôznych plánov a teším sa na tvoje fotky, ktoré si určite pozriem.

Le pluie: Ahoj, gratulujem ti ku dokončeniu tvojej bakalárky. Som hrdý na teba, ako to skvelo zvládaš. Zvládnuť všetko na čas, nie je to len tak je za tým veľa úsilia. Teším sa, že sa chystáš zmeniť aj prostredie. Neviem síce, že kde do Nemecka sa chystáš, ale musí to byť skutočná paráda. Alventa je skutočne skvelý liek, mne tiež veľmi pomohla. Teraz beriem ju už 150 mg a je to úžasné. Cítim sa skoro ako zdravý človek.

Fajny: Ahoj, teší ma, že si to napokon dal aj napriek menšej komplikácii (dažďu) a že ťa to nezastavilo v tvojom poznavaní krás Trnavy. Sa mi páči, že si si z toho aj niečo odniesol a pričuchol ku krásam tvojho mesta.

Tuto: Ahoj, no čo je s tebou kamarát? Chápem ťa som na tom približne rovnako. Tá únava je skôr z ničnerobenia. Tiež dni prežívam približne rovnako ako ty, lebo režim dňa na aktívny život nemám ešte spravený. Chcem si na začiatok len zautomatizovať tie 3 vecí, ktoré mám robiť počas tohto týždňa (a to brať lieky, prechádzky, vstávať ako aj zaspávať  - všetko v rovnakú hodinu). Potom pôjdem aj na ďalšie vecí.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej So 19 máj 2018 - 11:03

Ahoj. winking

Dnes sa mám ako-tak. Mám za sebou prvé dni na znížených liekoch, presnejšie od nedele som si nastavil Escitil na 15 mg (Ne, Po, Ut) a od stredy som už oficiálne aj po schválení doktorkou na 10 mg. Okrem toho papám ráno namiesto tisícky päťstovku stabilizátor nálady Orfiril Long, večer naďalej tisícku. Invegu beriem tradične šestku, Spitomin už nepapám od utorka večera, pričom nasadil som si béčkové vítamíny, navýšil som príjem cukru (sirupy, malinovky) v snahe vyrovnať pokles antidepresíva.

Nasadenie cukru bolo iba dočasné, zatiaľ čo som mal výrazne znížený kofeín - totiž opäť došlo k jeho vysokej tolerancii, takže ani pri 600 mg som necítil stimuláciu. Obvykle jediným riešením je aspoň na 2 dni ho vysadiť alebo úplne znížiť, aby som sa dostal na pokraj absťákov, a tým sa jeho tolerancia zníži až tak, že už pri nízkych 300-400 mg kofeínu cítim kvalitnú stimuláciu, nabudenie. Za ten čas jeho zníženia som však musel fungovať v práci, tak som si ten výpadok dočasne kompenzoval cukrom (okolo 150 g bieleho cukru denne v podobe limonád, viney, džúsov, sirupov). V dnešný víkend mám už opäť nasadený kofeín a cukor v tekutej podobe už výrazne obmedzujem, resp. vraciam sa späť na zdravší štýl stravovania. Dal som si zatiaľ 2 stovky kofeínu a myslím, že mi to pomáha, takže projekt zníženia jeho tolerancie bol pravdepodobne úspešný. Smile Raz za čas takýto proces musím absolvovať; mám skúsenosť, že asi každý tretí týždeň. Smile

V stredu dosť na mňa udrel pokles antidepresíva a mal som ťažký deň v zmysle psychického a emočného pocitu vyčerpania. Aj po práci som bol hodiny schúlený na gauči neprezlečený a poplakával som, alebo sa cítil proste zle, zahltený negativizmom. Ešte v štvrtok doobeda na mňa mrákoty a kvázi-depresia doliehali, poobede sa vec zlepšovala nasadením množstva cukru (premrštenia papania na 14 tisíc kJ). Večer v štvrtok som si spravil dokonca nadčas až do 20:40. Cítil som sa vtedy dobre. Piatok bol príjemný, pokračoval som v "cukrovom procese", ku večeru prišla už únava, ale nálada sa držala v príjemných hladinách, aj optimizmus. Vzťahy v práci a pracovné úlohy išli dobre. K večeru som si ešte ponakupoval, najmä teda potraviny, potom aj arielky vrecúška na pranie, mali akciu - 36 vrecúšok za 7,99 eur, čo je aj o 3 eurá menej, než obvykle. Tiež tekuté mydlo. Kúpil som si aj gél na vlasy, hoci ich mám krátke.

Dnes sa pomaly regenerujem z týždňa, zatiaľ dávam zníženiu liekov skôr palec hore, nejak to zvládam. Ďakujem v tejto súvislosti kamošovi Lístiemu za vyjadrenie podpory v tejto veci, ako aj Vám ostatným, ktorí mi držíte pri znížení prsty. Známka dnes 1-. Embarassed Smile

Ďakujem za vypočutie, priatelia, a želám Vám krásny víkend, držme sa. community together
matej
welcome or bye
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  opadané lístie So 19 máj 2018 - 11:50

Matej, trochu som cakal, kedy das vediet, ze ako na tom po znizeni si a som uprimne rad, ze je to zatial prevazne ok. viem na sebe, ze ked sa mi nejake lieky znizili, tak som mal niekolko dni po znizeni trochu rozkolisany stav. potom sa to vsak upravilo. asi sa clovek nesmie hned vystrasit a musi nejaky cas vydrzat, kym sa to "utrasie". budem rad, ked budes nadalej referovat, ako sa to u Teba vyvija. Wink
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej So 19 máj 2018 - 12:22

opadané lístie napísal:Matej, trochu som cakal, kedy das vediet, ze ako na tom po znizeni si a som uprimne rad, ze je to zatial prevazne ok. viem na sebe, ze ked sa mi nejake lieky znizili, tak som mal niekolko dni po znizeni trochu rozkolisany stav. potom sa to vsak upravilo. asi sa clovek nesmie hned vystrasit a musi nejaky cas vydrzat, kym sa to "utrasie". budem rad, ked budes nadalej referovat, ako sa to u Teba vyvija. Wink

Ďakujem, Lístie, za vrelú podporu, veľmi mi to pomáha na duši. giving a hug Smile

Celkovo som bol v ten utorok u doktorky sám dosť prekvapený, že mi vyhovela znížením relatívne radikálne hneď dvoch liekov plus jedno vysadenie. V nedeľu predtým som si sám začal dávať ráno pätnástku Escitil, čo som mal ešte v záruke v skrini z dávnejších dôb, pričom robil som tak preto, lebo som tak trochu čakal, že mi zníženie Escitilu doktorka potvrdí. Už dávno mala názor, že 20 mg je veľa a drvivú väčšinu pacientov má vraj skôr na desinkách. Ale čakal som najprv 15 mg, lebo tu z fóra sme spomínali znižovanie o 10% alebo o štvrtinky, takže zníženie hneď na polovicu som nepredpokladal. Tak či onak, jej naordinovanie všetkého nového dávkovania ma veľmi nabudilo a z ordinácie som vychádzal strašne vysmiaty, cítil som sa ako nejaký víťaz po dosiahnutí veľmi významnej méty. Smile Prichádzal som poprosiť o zníženie trošky nejakého lieku a ona vyhovela znížením takmer všetkého a rázne. Takže moje pocity boli veľmi radostné. Smile V tej chvíli som nezvažoval, že za tým všetkým bude ale proces privykania si a vec nemusí byť úspešná v praktickom zvládaní bežného života a duševna. To si musím uvedomovať až teraz postupne, pričom ako naznačuješ, aj keby to zvládanie bolo v prvých obdobiach zhoršené, na ľutovanie zníženia bude ešte stále priskoro a situácia sa môže zlepšiť. Smile

Cítim, že som nastolil určitý proces, ktorý môže raz o pár mesiacov (skôr rokov veru Embarassed ) skončiť až vysadením psychofarmák a užívaním len suplementov (najmä magnézium a B-vitamíny). Uvidím, lebo to je dosť fantazírovanie, nakoľko moje stavy sú rozmanité a ja nie som stabilný najmä v tých náladách... v tom sa prejavujem aj voči okoliu najchorobnejšie, resp. ak okolie na mne vníma niečo patologické, tak to nie sú moje vzťahovačnosti alebo flushe, ale práve veľmi navzájom kontrastujúce nálady.  Embarassed

Určite budem dávať vedieť, ako sa to naďalej vyvíja, veľmi mi také zdieľanie v komunite chápajúcich ľudí, ktorí preskákali podobné topánky, pomáha. Smile

Všetko dobré! Super!
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 19 máj 2018 - 14:14

Ahoj Matej, teší ma to, že si opäť spravil podstatný krok ku zdravým ľuďom. Doktorka ocenila tvoju skvelú dlhodobú prácu, akú si odvádzal v oblasti zdravia, čo tu nejaký ten rok som. Presne takto by to malo vyzerať, žiť usporiadaným životom. Už len tú priateľku musíme ti nájsť, ktorá by ti šepkala nejaké tie nežné vecí do uška. Laughing Nám všetkým ostatným, čo tu sme ostáva len sa snažiť viacej. Hoci nemôžeme robiť všetko, čo by sme chceli.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger So 19 máj 2018 - 19:06

Ahojte,
kimi, teší ma, že si fotky pozrieš, veď ony aj pravdepodobne budú sakra dobré! Twisted Evil
Inak sa mám veľmi, sakra fajn, až výborne, už som rozpísala novú knihu, len nemám osnovu, tož to je nanič. O dve hod. je tuším Zello, žeby som zvážila mrknúť sa na vás? Žeriem, čo vidím, s výnimkou psa a i tak mám podchvíľou hypo, což je teda divné, príčinu som hľadala v téme o (ne)spaní. Plánujem mnoho vecí, napr. dohrať kopu hier, ktoré ma ešte čakajú (napr. TR4 a 10, Syberia III či Life is Strange...), fotiť (boli ste niekto na Kuneradskom zámku?), prejsť si opäť knihu o hieroglyfoch, viac čítať, jesť, hýbať sa a, možno, i spať Very Happy Do PK sa neplánujem vrátiť min. 2 roky, čo nie je moc - čo sú to dva roky oproti večnosti... ehm - ale lepšie než byť tam ako svojho času 4 razy per rok.
Inak sa hrozne teším na stredu, fotenie, deň predtým by mala prísť spodná bielizeň, pôjdem si dať nafarbiť vlasy načerveno zase raz, tak 5 dní vopred som si zatrhla jesť- Jesť? Nie. To iste nie! Postačí správne držanie tela... Ešte musím pozisťovať v hoteli, čo a ako, no a úplne narovinu vravím, že do čoho sa mi ale fakt nechce, je oholenie nemenovaných partií tela Laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  rasto Ne 20 máj 2018 - 9:01

ahojte.tak vcera som sa trochu rozhybal menil som s bratom vchodove dvere za bespecnostne tie povodne boli obicajne ktore som robyl ja doma a kedze niesom stolar, aj ked stroje nato mam, neboli velmi vydarene teraz uz mam poriadne.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 20 máj 2018 - 11:43

Ahojte,
dnes je opäť všetko v poriadku. Nemám žiadne ťažkosti, hoci ma trápi pasivita. Je to aj moja chyba, lebo nevenujem sa ničomu zmysluplnému. Momentálne mi ide viac menej o tie začiatky nastolenia denného režimu a aby som si zvykol, že musím robiť nejaké tie vecí. Uvidím, čo mi povie na to moja psychologička vo štvrtok na to zlepšenie režimu. Dnes som bol už na 2 prechádzkach a čakajú na mňa ešte ďalšie 2. Inak nemám nič špeciálne naplánované.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ne 20 máj 2018 - 15:38

Ahoj kimi!
Ďakujem, že si si na mňa spomenul v predminulom príspevku. Určite je dobre, že dávaš na rady odborníkov, teda aj režimu dňa. Myslím si, že budeš aj pochválený, a verím, že nielen za snahu, ale aj výsledky. Držím Ti prirodzene aj palce, aby sa Ti čoraz viac polepšovalo a zvládal si všetko OK.

................

Ahojte všetci!
U mňa až tak žiadne extra zmeny. Nevyhnutné urobím ako treba, len ma akosi ženie do postele, a v noci som tiež nijako príkladne nespal. Aspoň tak pomaly čítam, a že mrknem aj tu, čo nové, poprípade podnetné. Rád by som ešte vybehol niekde von, aspoň trošku sa pohnúť. Nateraz sa ešte povenujem Netu a potom možno aj večer...

Pekný deň praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore