Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 17 z 84 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 50 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici So 10 február 2018 - 21:39

@Veroni ahoj :-) no bola som tam 6 tyzdnov. A nakoniec mi zistili ze mam zmiesanu poruchu osobnosti. Nastavili na lieky ale nijako mi nepomohli. Nevedeli si so mnou rady.cize cele to boolo zbytocne.
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 11 február 2018 - 10:13

Ahojte.

Víkend trávim skôr pasívne. Z aktivít môžem spomenúť asi len fórumákovanie, čítanie kníh, kontrola papania, telefonát s mamou, upratovanie, umývanie riadov, pranie 3 várok, vešanie prádla, čistenie podlahy, spisovanie si finančného rozpočtu, rozmýšľanie nad budúcotýždňovým jedálničkom. A to je asi všetko. Spal som od zhruba pol druhej do ôsmej. Nedarilo sa mi zaspať. Cieľom dnešného dňa je hlavne návšteva rodičov po týždni, bolo by fajn skočiť do solárka, lebo som dosť rýchlo vybledol behom posledných dní a v tvári potom nevyzerám moc zdravo, nehovoriac o kontraste s flush. Ďalším cieľom je zostaviť si jedálniček na budúci týždeň.

Som teraz trochu psychicky otrasený, lebo tatinovi diagnostikovali na piatočnej kolonoskopii nádor, odobrali vzorky a čaká sa, či je zhubný. Nezvyčajné stvrdnuté "teleso" potvrdilo aj sonovyšetrenie. Každopádne už teraz sa vie, že to musí ísť operačne von. Nejaký čas dozadu si aj robil testy na stopy krvi v stolici a mal zakaždým test pozitívny. Občas ho bolieva brucho v poslednej dobe. Tak som z toho dosť otrasený, resp. neviem, čo mám robiť, ako sa zachovať. Či sa viac modliť, alebo zintenzívniť návštevy rodičov aj počas týždňa, alebo čo. Pripadám si bezmocný, že ak by sa to posunulo smerom do ešte vážnejších diagnóz, tak neviem, čo podniknúť, aby mu bolo lepšie. Mám pocit, že byť u rodičov na návšteve nie je všetko, aj tak často býva skôr v spálni sám, takže veľa návštev prebehne tak, že sa ani nejak extra nedáme do reči.  very sad2

Ďakujem za prečítanie. Držme sa.
Matej
Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ne 11 február 2018 - 10:20

Moncici ahoj,co všetko ti robili?Testy?
Hm,zaujímavé že si takto dopadla,i kedneviem ci to je dobre.
Pytalisa ta podrobne ma všetko?



Matej ahoj,hlavu hore,moja babicka je zivy priklad ze taketo nieco nemusi dopadnut zle.Mala som rok ked jej operovali nador na hrubom čreve...ak sa dozije do juna oslavi 99rokov

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Ne 11 február 2018 - 10:41

Veroni...Testy mi nerobili vobec..najlepsie na konci liecby psychologicka mi povedala - testy ste mali ok- a ja som ziadne testy nerobila Shocked a tak sa z toho nejako vykrutila..a vobec sa neslo do podrobnosti, ani som vsetko nepovedala, nemala som komu...tak uvidime ako to bude dalej, lebo znemoznuje mi to fungovanie v normalnom zivote.....a ty sa mas ako?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ne 11 február 2018 - 11:17

Ako kedy...
Dokonca ma velky vplyv na moju psychiku aj ženský cyklus...
Teraz som.zas pred stresovým obdobim tak uvidime,kam sa zas vyflushujem...
Aku zmiesanu poruchu os ti.capli?
Je pravda ze na.tie moje predspankove obrazce mi tritico pomohlo.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Pre Veroni

Odoslať  Moncici Ne 11 február 2018 - 12:22

No presne aj mne dost moje "stavy" ovplyvnuje cyklus..a lieky mas ake momentalne? Dali mi zmiesena porucha osobnosti. A si stale na pn, ci?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Ne 11 február 2018 - 12:24

A v tej zmiesanej histrionsku a anankasticku. Tak sa to dufam pise Shocked a tebe to ako uzavreli? Akou diagnozou?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 11 február 2018 - 13:04

Ahojte.

Práve som sa vrátil od našich z návštevy. Bola relatívne krátka, ale dobre sme sa pozhovárali, dal som si aj kávičku a ochutnal nejaké šaláty, ktoré tatino doniesol z maškarného plesu, ktorého sa bol zúčastnil včera v rámci klubových aktivít. Je spoločensky aktívny v tom zmysle, že sa angažuje azda hneď v troch kluboch abstinentov, tento rok to bude 15 rokov od tzv. nultého dňa, teda kedy sa poslednýkrát napil. Mám ho rád. Prečítal som si tie jeho lekárske správy, je tam samozrejme kopec odborných názvov, navyše s preklepmi. V skratke sa jedná ľudovo povedané o zhrubnutú sliznicu hrubého čreva v druhej tretine o veľkosti nálezu asi 20 mm. CT mu bolo vybavené už teraz na štvrtok, čo je super rýchlo. Do stredy má ísť konzultovať chirurga na proktológii, operovať sa to bude cez brušnú dutinu, nakoľko je to vysoko, až v druhej tretine čreva, takže vývodu by sa nemal báť. Biopsia bola urobená na 4 miestach, výsledky histológie, či ide o zhubné tkanivo, budú v utorok alebo v štvrtok, doktor ho kvôli výsledkom, povedal, nebude nechávať čakať v čakárni, ale ho vezme medzi dverami. To je fajn. Má dobrú povesť u týchto svojich lekárov, lebo je abstinent, prestal zo dňa na deň fajčiť už dávno, na kolonoskopii je úplne pokojný, nie je problematický pacient, plne spolupracuje. Aj obvodná, aj proktológ, aj ten na kolonoskopii ho poznajú, lebo to nie je jeho prvá návšteva u nich. V minulosti sa už riešili polypy v čreve totiž a iné veci. Vybudoval si povesť dobrého pacienta, je to zvláštne, ale tí lekári sa takým snažia pomôcť akosi nadštandardnejšie, napríklad viď to vybavenie CT hneď vo štvrtok, pričom niekedy sa na to čaká strašne dlho. Atmosféra doma je pomerne dobrá, teda aspoň mamina. Tatino sa mi zdal trochu psychicky zle na tom, akoby bol unavený, akoby myslel skôr na horšie. Bojím sa o neho, vždy bol veľký bojovník, tak snáď sa neopustí teraz. Dosť veľa povie tá histológia. Teraz doma som prišiel a trochu ma to všetko dostalo, prišlo mi to ľúto, aj som si trošku poplakal. Uvedomil som si, že ho mám rád a prajem mu ešte veľa rokov. Teraz v januári oslávil 64, to je ešte mladý zrelý vek.

Ďakujem, Veroni, za inšpiráciu Tvojou babičkou, povzbudilo ma to. Aj som o Tvojej babičke hovoril mamine.

Prajem Vám pokojnú nedeľu, u nás je slnečná, ak u Vás nie je, tak nech svieti aspoň slniečko vo Vašich dušiach a srdciach. heart To je koniec koncov dôležitejšie, než reálne počasie, všakže. Sun 1

Ahoj.
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty pre Matej a kolektív

Odoslať  Tomitos Ne 11 február 2018 - 13:06

ahojte,

tak sa konecne ozyvam aj ja. Doktorat som neodovzdal,
ale dostal som este 1 semester. Takze teraz uz nesmiem zavahat.
Spadol zo mna stres a napatie. A navyse sa blizi jar, takze som
ako znovuzrodeny.

Navyse som sa v piatok osobne zoznamil s jednou nasou
milou a prijemnou forumackou. Bolo to fajn stretnutie it is perfect

Matej: som rad, ze sa Ti zase dari lepsie. Problemy Tvojho ocina ma
samozrejme mrzia. Chce to hlavne pokoj, klud a rozvahu.
Viem, ze sa to lahko povie, ale musis byt hlavne Ty v pohode.
Inak tomu velm nepomozes a pridas iba dalsie starosti Tvojej rodine.
Uvidi sa po rozboroch, o co vlastne ide. Moja mama mala na zaludku polyp,
vyrezali to a hotovo. Mozno to bude nieco podobne, tak sa hlavne neplaš.
Ak by aj nebodaj nie, treba zachovat chladnu hlavu. Ako mas/mal by si reagovat?
Asi ako mrtvy brouk, chod castejsie na navstevu, ale inak nepodnikaj nic.
Ak bude nieco treba, rodina Ta vyzve.
A ako sa dari s ID? Uz by si to mal mat pomaly schvalene, ci?

Moncici: mrzi ma, ze analyza diagnozy a nove lieky nic nezmenili.
Mozno zase niekto z doktorov nieco odflakol alebo nedotiahol do konca,
i ked, nechcem nikomu krivdit, je to narocne.
Ak sa da, treba povedat vsetko a mala by pomoct aj
najblizsia rodina. Len ako pises, treba to mat komu
v nemocnici povedat.
Ak sa bude dat, skusil by som to po case zase,
snad cas pomoze upresnit diagnozu a trafit lieky.
Drzime Ti vsetci palce.

Zatial nech sa vsetkym dari,
Tomitos Wink


Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ne 11 február 2018 - 13:54

Moncici mne vratili pôvodnú dg postraumaticku stresovu poruchu s adaptacnou poruchou...
Mam znamu ma histriotinsku poruchu os a píše knihy Razz
Aj ich samozrejme vydáva a predavaju sa Laughing
Dvoje antidepresiva triticco a paroxetin...
To ze tieto dg mam a trauma bola je jedna vec ale ajatk si myslim ze to nie je len to....

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  danka Ne 11 február 2018 - 15:30

AHOJTE, pozdravujem vás všetkých, mám sa tak stredne, v práci som dala výpoved tak som doma, zvacsa pozeram filmy, kde zabudam potom na svoje starosti a bez vedomia lekárky vysadila olanzapin a je mi celkom fajn, doktorka mi zvysila antidepresíva na ráno aj vecer, inak mávam úzkosti a také že neviem sa ani pohnut poriadne, tak si idem vypýtat nejaký liek na ukludnenie tento týžden. hľadam si dalej prácu, tak dúfam že niečo sa najde. všetkým držím palce držte sa v boji o svoj pokoj a nech sa darí všetkým ahojte.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 11 február 2018 - 15:31

Ako vidím tu je burlivá debatka, tak aj ja by som prispel trochu. V prvom rade matej mrzia ma veľmi tvoje problémy v posledných týždňoch. Neviem, ako by som ťa podporil, snáď len dúfal, že dopadne všetko tak ako má.

K sebe v prvom rade mal som sa už oveľa lepšie, len som musel polihovať, aby som tú svoju chrípku dobre vyležal. Neviem, čo mám za regeneráciu, ale dá sa povedať, že najblbší bol piatok, kedy mi bolo veľmi zle, teplota išla na 38,5 stupňa. Bolo mi blbo aj som zvracal. Dnes už je to celé v úplnom poriadku, teplotu už som včera nemal.

Ako psychicky, tak by som napísal, že dá sa to aj vďaka pomerne peknému počasiu. To slnečné počasie i v horších chvíľach dokáže ma príjemne nabudiť. Nálada je dobrá, napriek chrípke čulosť je tam. Ku negatívnym príznakom by som sa nerád vyjadroval, lebo musím len ležať a pozerať popritom z archívu markízy "susedov". Zatiaľ sa mi neznepáčili práve naopak.

Pozdravujem tomitosa,moncici, veroni, tuta, danku aj mitschelll...

Drže sa všetci kamaráti
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 84 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 50 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore