Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 64 z 85 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 74 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 4 november 2017 - 16:44

Ahojte priatelia, dnešok som strávil s nastavením elektronického denníka, ktorý je oveľa prehľadnejší ako zošit a pomerne rýchlo sa orientuje v tom. Napokon som sa rozhodol dať tomu pevnú štruktúru a budem sa snažiť prispievať tu každý deň, aby bolo vidno aj, čo najmenšie zlepšenia a motivovalo ma to do ďalšej práce. Z neho tak sa tu ocitne prvý ucelenejší príspevok z mojej strany a budem sa snažiť tu prispievať daným štýlom, ako sa pýtajú lekári na vizite pri schizofrénnych chorobách. Takže poďme na to.

Noc bola bez problémov, spal som od 22.hodiny do 7:30, kedy ma zobudila mamina. Tendencie ku pasivite pretrvavajú stále ako polihovanie v posteli, apatia, sociálna utiahnutosť, snaha sa izolovať. Nálada sa držala niekde v strede, keďže nebola povznesená a ani depresívna. Neboli zaznamenané žiadne negatívne emócie ani myšlienky, čo súviselo pravdepodobne s pasivitou. Myšlienky sa týkali len zajtrajšieho šachového zápasu, ktorý na mňa čaká a neminie. Verím, že bude to so šťastným koncom pre naše mužstvo. Čo sa týka dnešných aktivít tam som sa veľmi nepretrhol, absolvoval som len ranný nákup s ockom a jednu kratšiu prechádzku, čiže bol som aktívny len nejakých 1,5 hodiny. Žiadne výnimočné udalosti ani vedľajšie účinky liekov neboli zaznamenané.


Dnešok by som ohodnotil na 2-.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger So 4 november 2017 - 17:21

Ahojte,
Veroni, to fakt? Bolo tam až tak na nevydržanie?

A ako sa mám? Veľmi dobre. Priateľ napokon prišiel, vykladal mi, ako je v robote, no vraj tam po ňom idú tri ženské, hneď mi stúpol tlak, i keď príliš žiarlivá nie som. Ale toto? Štve ma to, hoci som sa na tom smiala, zas ono je to aj trochu sranda Very Happy Každopádne, už ho nemôžem poslať hraničiarsky k čertu, pretože by rýchlo mal náhradu scared2
Blíži sa mi prvé fotenie + líčenie (v pondelok), druhé bude o týždeň. Roztočila som to Very Happy Však ma to aj dokopy vyjde do 200 eur, nuž ale teším sa jak malé decko na Vianoce Very Happy
Po psychickej stránke teda OK, som šťastná, spokojná, nemám automutilačné tendencie, i keď mi Jana dala tabuľky, kam mám zapisovať práve to, či nejaké boli, plus koľko spánku, koľkokrát strava, inzulín, potešenie, etc. Pod tým posledným neviem čo si predstaviť, sex? Very Happy
Po stránke somatickej glykémie, že by jeden zdochol affraid Musím merať viac. Som trochu prechladnutá navyše, moja každoročná klasika, no inak to ujde. A práve mi mrznú nohy Laughing
A tak teda, majte sa, držte sa Arrow
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 So 4 november 2017 - 19:00

Ahojte, ako ste prežili dnešný deň ? Ja klasicky sobotne Smile upratovanie, varenie a poobede klasicky oddych a menšia prechádzka ,inak nechcem nejak vyvrátiť tip ze fyzická aktivita pomáha ale chodím cvičiť 3 krát tyzdenne do fitka plus každý deň 3 hodinky doma , áno sú to 3 hodky a áno schudla som 9 kg ale psychika nešla hore vôbec Smile minusove body pretrvávajú a ja s nimi pomaly nedokážem bojovať preto aj motivácia klesá Smile Vám pohyb ozaj pomáha ? Možno dva mesiace sú krátko neviem ale čakala som aspoň maličký zázrak Smile ak máte nejaké podobné skúsenosti sem s nimi budem len rada Smile
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 So 4 november 2017 - 19:46

Ahoj Kimi, za psychológom choď ak sa nato budeš cítiť Smile inak to nemá zmysel, mne veľmi psychologicka momentalne nepomáha len ma udržuje na nejakej hladine aby som neupadla do depresie Sad inak si s ňou pokecas a ideš ďalej, ja som sa nastvala a dala si aj urobit psychotesty ktorých vysledok mam o týždeň tak sa neskutočne,, teším,, ze co mi vyjde ako som na tom Smile snad to nebude horšie ako si myslím talmk drz silno palce a určite ak máš možnosť ísť k dobrému psychologovi tak CHOĎ !!! Nemáš čo stratiť len ziskas novú skúsenosť buď pozitivnu alebo negatívnu podla danej situacie. Držím prsty !!!
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 4 november 2017 - 20:02

Kvôli posudkovej mám už jednu vyhliadnutú. Uvidím, že ako sa bude správať pri testoch a na základe toho sa rozhodnem. Inak ja som naposledy v nemocnici pred cca. 3 mesiacmi, urobil testy tak že pani psychologička jedna nevedela to vyhodnotiť. uzavrela to s tým, že z toho čo som tam „vyviedol“ tak sa nedá vyvodiť žiadne resumé. Takto urobiť testy to je tiež umenie a podotýkam snažil som sa nejaké 2 hodiny asi 4 druhy testov som robil...

Ku fyzickej aktivite, najviac by malo pomáhať kardio (behy,plávanie), čo som prevádzkoval keď som bol zdravý. Teraz neviem však, ako by mi plávanie pomohlo. Už len pre zdravý životný štýl hýbať sa je dôležité...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 4 november 2017 - 20:06

Ahojte Wink

tak, mám sa fajn...no dobre....konečne oddych, pohoda doma ......víkend ako má byť aj som upratovala, aj hrabala lístie, aj som sa uz osprchovala...a tak...rozmyšlala som, že dnes budem aj cvičiť...ale prešlo ma to.... Wink uz dlhšiu dobu som stratila návyk na cvičenie....hoci ked som pred par rokmi cvičila...tak ma to dost aj bavilo....aj pomáhalo.....ano zlepsovalo mi to náladu....asi tie endorfíny alebo adrenalín no neviem...na mna to učinkovalo učebnicovo....ale tak psychicky sa nastavujem, že zajtra si zacvičim aj dlhšie....hodinu u mna je vela... Smile

Prajem krásny víkend.... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty pre KIMI2028

Odoslať  sarah222 So 4 november 2017 - 20:08

tak to si ma zrovna nepotešil...a aké testy si mal? ja tie machule, potom kadejaké ruky very sad5 a že čo znamenajú a potom eśte iQ testy a dotazník asi 60 otázok a odpoveď nie, áno, čiže čo z toho vykúzli som zvedavá Very Happy Very Happy Very Happy ja som sa tých testov strašne bála o to viac sa bojím výsledku, ale fakt to závisí od psychológa a prístupu k tebe, môj sa ma najprv opýtal na moj celý źivotopis od detstva a až potom mi dal robi´t testy a vraj boli osobnostné tak neviem aký profil si vytvorí som celkom zvedavá, určite sa jednými testami nenechaj odradiť, už som vyskúšala 3 psychológov a každý mal úplne iné postupy a hlavne prístup ku klientovi !
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 4 november 2017 - 20:34

Tie machule a ruky som mal na prvej hospitalizácii. Na druhej hospitalizácii mal som nakresliť listnatý strom, dostal som 4 kocky, ktoré mali steny z rôznej farby a mal som stavať obrázky podľa vzoru. Tiež 30 obrázkov a za minútu si zapamätať, čo najviac. jeden test si už nepamätám, čo to bolo. Inak tá psychologička sa vždy uškrnie, keď ma uvidí. Občas prechádza denným stacionárom, asi za kolegom psychológom podebatiť si.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 So 4 november 2017 - 20:45

Presne tie obrázky som mala aj ja to je test pozornosti a ja som kreslila postavu a strom Smile podobne testy sme teda mali Smile som zvedavá na môj vysledok neviem čo tam mohla pokaziť keď to ideš podľa percent v tabuľkách ale ok no Smile asi s tým nemá až také skusenosti ktovie
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Ne 5 november 2017 - 11:04

Ahojte Smile ako sa dnes máte ? Ja dnes klasická nedeľa , včera som sa ozvala pár známym lebo že sa idem teda viac socializovať a dopadlo to úplne hrozne Sad tak som aj dnes trochu sklamaná z pár ľudí ktorí boli súčasťou môjho niekdajšieho života žiaľ niektoré veci sa napraviť už nedajú Smile snaha tam bola tak si aspoň nemôžem nič vyčítať, inak pretrvávajú neustále minusove body a mne už pomaly dochádzajú sily s tým bojovať.... ale snáď raz bude dobre Smile prajem Vám krásnu nedeľu nech ju prežijete čo najužitočnejšieho !!! Vaša Sarah pozdravujem Razz
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 5 november 2017 - 13:58

Srdečne Vás všetkých pozdravujem, ahojte. winking

Uplynulé dni týždňa mi prebiehajú relatívne zlepšene oproti opisom v mojom poslednom príspevku. Pripisujem to návratu k energeťákom, ktoré mi zlepšili trávenie (urobili častejším vyprázdňovanie, tiež upravili kako, žiadna krv, minimálne nafukovanie) a ktoré mi prejasnili náladu, zvýšili motiváciu, odstránili tlak k negatívnemu mysleniu, uľahčili odbúranie mínusových príznakov a celkovo dodali aj fyzickú vitalitu. Tiež mi upravili spánok, lebo po vyprchaní zvýšeného množstva povzbudivých látok príde prudká spavosť, a to obvykle na mňa dosadne okolo ôsmej večer, takže akurát doba, keď pomaly idem spať. Aj keď sa ešte premáham aspoň do desiatej. Momentálne som si doprial aj nejaké cukrové malinkovky (okolo 5 g cukrov na deci, 87 kJ na deci). Mal som cez týždeň 2x mekáč, pričom pätnásťtisícovky boli aj v piatok a včera. V tieto dni to mali na svedomí zase chipsy a silno maslový margarín, nehovoriac o bagete a číne. Dosť som sa v tento týždeň na stravu finančne rozhupol. Na páse som musel povoliť opasok už na obvod 90 cm, inými slovami toľko mám pás momentálne (+2 cm), prírastok na hmotnosti ešte neviem.

V práci som robil zväčša nadčasy až do nejakej siedmej. Tiež som včera v sobotu robil asi 8 hodín, mal som nejaké nedokončené resty, ktoré som chcel postíhať. Nálady sa mi už nerútili, ani som nemal plače, flush bola, ale už som si kúpil nový typ BB-krému od Garnier. Z DD-krému od Mixy mi začala vytekať nejaká červená tekutina, asi to už bude tiež expirované. CC-krém od Mixy nie je krycí, ale zvlhčujúci. A BB-krém od Mixy som už na pultoch obchodov nevidel dosť dlho. Tak reku presedlám na Garnier, lebo ten bol cenovo pre mňa dostupnejší, než ich konkurencia. Kúpil som na mastný svetlý typ pleti. To by mi malo sadnúť. Smile

Dnes som si trochu podriemal dlhšie, asi do 10. Včera som bol voliť ešte pred prácou okolo 7:30. Hľadal som, kde je tá škola, lebo som bol prvýkrát voliť v inom okrsku už podľa nového trvalého pobytu. Dnes už mám za sebou všeličo, aj obed, ale pôjdem ešte umývať riady, zmývať sa, holiť a musím vybehnúť do práce dokončiť jednu faktúru žiaľ, lebo objednávateľ urguje. No mala by to byť maximálne hodinková záležitosť. Inak dosť odpočívam. Bojujem so žravosťou. Internet mi už ide aj od UPC, takže pôjdem čoskoro si zrušiť paušál od Štvorky. Prejdem u nej na program "platím, čo spotrebujem".

Psychiatricky teda zlepšene, ale len umelo, jednoducho energeťákovo. Nech už sú akoľvovek neviem-ako zatracované, zdá sa, že v mojom prípade budú musieť fungovať ako dôležitý kompenzujúci prostriedok. Ako sa vraví, každý máme svoju drogu. Embarassed Skôr by som sa zameral na zlepšenie životného štýlu v iných stravovacích návykoch a tento jeden stravovací návyk si ponechal asi ako takú malú neresť. Neutral

Stav asi na 2+. Smile

Ďakujem Vám za prečítanie, priatelia. Všetko dobré. Vitaj
Matej
Ďakujem Očko

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Ne 5 november 2017 - 15:59

Spánok bol pomerne dobrý od nejakej 23. hodiny do 6:45. Dnešok potvrdil, že šach by som mal hrať, čo najviac, lebo evidentne prospieva mi to. Kiežby bolo viac príležitosti, turnaje sa hrávajú hlavne v lete. Ach tie myšlienky, ktoré boli dobre, snažil som sa myslieť pozitívne. Vyskúšať autosugesciu, celkom dobre sa mi podarilo nastoliť pohodu, bujarú náladu a aj cítil som sa veľmi fajn. Tiež som rád, že dnešnú partiu som veľmi nepokazil a vyhrali sme. Aktivity okrem šachu už žiadne pravdepodobne nebudú, som už pomerne unavený možno max. prechádzka.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 64 z 85 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 74 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore