Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 44 z 64 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 54 ... 64  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto St 23 september 2020 - 18:22

Ahojte! Dnes mi radosť urobila vychádzka do prírody v okolí. Nič zvláštneho sa neudialo. Venoval som sa aj akp., máličko športu, mierne domácnosti a dosť sa teším na Zello. Teší ma vrátane napísaného, že akosi dlhodobejšie sa mi darí pohybovať v bežnom živote, hoci drobné výkyvy občas bývajú. Jednoducho treba minimálne nevzdať sa a občas sa pozrieť na to, čo nám dal život, optimistickejšie...
Pekný večer praje všetkým Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Dušan, kimi2028, Iacobus and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan Št 24 september 2020 - 18:54

Ahoj
Dnes Som využil nápad ako poriešiť pivničku v zemi. Bola pri altánku a polootvorená. Tak Som sa dal do toho. Rozobral Som stáré, očistil a pripravil na zakrytie. Dal som na vchod do pivničky dva hrubé plechy, drť a dlažbu.

Drží to a dá sa potom chodiť. Keď to udrží mňa, tak to udrží aj dvoch. Dnes ma potešila návšteva synovcov, s tým menším sme podebatili a tak. Mamucha urobila pre nich šišky. A na oplátku dostala zo sedem baklažánov.

Uvidím aký mama nápad z toho vznikne. Poobede Som bol z tej pivničky totálne vysílený, bo Som musel pri tom klačať a obuchavať dlažbu gumenným kladivom.

Mám v pláne ešte postaviť k dvom búdkam na vrabce, krmítko. Zatiaľ to všetko je vo fáze uvažovania, čo a jak. Tento týždeň mám opakovanie z matematiky, z profesného a finančného vzdelania. Aj Som si poznačil, ktoré knižky si chem ešte raz naštudovať, bo nemám od nich poznámky a niektoré veci Som pozabúdal.

Mal by Som teraz ísť na prechádzku, ale kašlem na to. Dám si večerný voľný čas. Mám Vás rád a myslím na Vás. Prajem a želám veľa voľného času na seba a rodinku.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/09/dnes-ma-tesi-10.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  dzuli08 Pi 23 október 2020 - 19:29

Mna dnes teší, ze som si druhý krát pozrela skvelý film Nedotknutelni, prvý krat som ho pozerala v Anj. Teraz z dabingom. Je to naozaj velmi pekny film, s krasnou myslienkou.. Aj vtipne momenty su tam. Odporúčam 🙂pekný večer všetkým

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  xkrchnav So 24 október 2020 - 14:39

Doporučujem teda ešte film https://www.csfd.cz/film/117181-drz-hubu/prehled/ nema až takú myšlienku ale je vtipnejší trošku surovejšie ale tiež pekný.

Mňa dnes potešilo že som si po dlhej dobe dožičil pečené rebierka na obed uff mňam. Budem mať aj večeru. A teším sa na dnešný výlet s rodinou.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz

Tuto, Dušan and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Št 29 október 2020 - 18:35

Ahojte! Dnes ma teší najmä to, že som sa pomerne rýchlo ukľudnil po jednom nepríjemnom telefonáte s kamarátom. Až ma prekvapilo, že taká malichernosť ma "rozhádže". Naši aj "vycítili", že som v nepohode. Teraz mi je fajn a teším sa kľudu naokolo. Vonku prepŕcha, myslím aj na vás a Zellákov a teším sa teda aj na sobotu, keď prehodíme pár slov. Krásny deň celkovo praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, regina, Dušan, Iacobus and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  dzuli08 Ne 8 november 2020 - 19:39

Ahojte,
Mna dnes velmi tešilo pocasie a aj túra, vyjsť na vrchol tym brutal stupakom bolo o dušu, ale som si v duchu ponadavala nasr. la sa a dala som to. Stálo to za to, krasny výhľad. Zajtra ocakavam poriadnu svalovicu.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Ne 8 november 2020 - 21:51

Ahoj dzuli! Som rád, že sa venuješ turistike, ja sám riešim len prechádzky tu po okolí, či dokonca len v meste. Ak sa podarí zvládam v malom aj menšiu prírodu. Máme tu aj kopce, ale to prevýšenie je poslabšie, tak chodím len po rovine a výnimočne aj po lesných cestičkách. Rád aj sa pozerám na faunu aj flóru, či teraz skôr farby navôkol. Jednoducho, nie som vytrénovaný a aj brucho mi nedovoľuje zaradiť vyššiu rýchlosť. Dych už nemám nejako extra práve na kopce, to vieš, tá cigaretka, a keby len pár, dokonca aj tucet mi je málo. Tak minimálne na všetkom zaberám ale čiste na menšej ako rekreačnom hýbaní sa. Viem, že dokážeš zabrať a si vzácna žena. Vieš si zastať svoje miesto v spoločnosti, čo mne práve nejde tak akoby som si možno prial. Musím však myslieť na zdravie, tak sa zacvičujem aspoň na záhrade, čo v zime ledva bude možno odhadzovanie snehu. Tiež máš môj obdiv a pozornosť. S pozdravom Tuto

Applause k zvládnutiu kopca.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  regina Po 23 november 2020 - 19:55

Dnes ma potešili dve veci:
- navšteva rodinky mojej dcery v Bratislave. Boli sme autom s manzelom. Vnuk je velmi veselé, živé a šikovné dieťa, rozdava radosť všade naokolo. Vobec som to cestovanie tam a spat nepocitovala ako záťaž a neunavilo ma to ako inokedy.
- podvecer sme so synom dopísali výskumný zámer a navrh zadania jeho diplomovej práce, teda prvú verziu a poslal to na pripomienkovanie školitelovi. Ja som teda len opravovala stylistiku a pravopis a bola skor psychickou podporou, ale výsledok ma teší.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan Pi 11 december 2020 - 22:00

Ahoj
Píšem, bo musím dať vedieť, nakoľko je potreba sa hlásiť. V posledných dňoch ma potešila aktivita na kurzoch a video-prednáškach. Pomaličky postupujem vpred. Tak napríklad Som sa zamotal na IT kurzoch, mám za sebov pár kurzov - Batch - príkazový riadok, PowerPoint - základy, Word - základy. Teraz dokončujem Word - pokročilí a je čo na know-How bádať.

Totiž Som (ne)vedel, že ako napríklad vo Worde je sa čoho (ne)ustále priúčať. Kurz ma milo prekvapil a aj obohatil o praktické cvičenia. Následuje buť kurz z Excelu alebo Access. O dva týždne mi nabieha prvá kapitola programovacích jazykov, kde Som si vybral ako prvý jazyk "C#".

Prvý týždeň mám tak naordinovaný na balík Office a Windows, tretí týždeň naplánované programovacie jazyky a junior prográmator. Popri tomto všetkom mám naplánované video-prednášky z matematiky, fyziky a chémie. kombinujem ich čítaním odborných (e)Kníh a (audio)Kníh.

Z video prednášiek Som žial Bohu stále na začiatku a konkrétne na základnej škole. Ale je čo objavovať. Matematika ma milo prekvapila a potešila. Mnoho tém z matematiky, Som o nich ani len (ne)tušil, že existujú. Chémia je klasika v pohode a starosti mi robí fyzika, nakoľko slovné úlohy sú zatiaľ pre mňa oriešok.

Mám zčítaných zo 150 (e)kníh a (audio)Kníh a v poslednej dobe ich bude pribúdať menej, nakoľko robím kurzy a video-prednášky. Ako hovorím "(Ne)dá sa všetká múdrosť sveta požrať za jeden život". Mám aj iné aktivity, ktoé potešia. Heslo znie "(Ne)preťažovať sa zbytočne! Dopriať si aj dhšie prestávky". Toľko teda z môjho vzdelávacieho kúsku života a voľného času na seba.

Čo sa týka psychiky ako hlasy a slová interakcia rozpad "mysle, eGa, sna, vedomia, emočného tela bolesti" je to, ako o temných hlbinách oceánu ponechané osudu. Totiž vďaka (seba)Uvedomeniu, nie (seba)vedomiu, hlasy a slová (ne)majú v mojom živote miesto. Ak sú, tak boli, alebo budú, ale len na bázi uvedomenia.

Totiž hlasy a slová, psychika "myšlienky" majú tendeciu rozpadať, štiepiť myseľ... Vždy, ak ich začujem, tak nastáva tento deštruktívný proces. Ale ako hovorím, stačí si tento proces uvedomiť a potom ho rozprášiť, roztrúsiť, nehať ho rozplynúť v hlbinách oceána mysle.

Tak milí čítajúci, ak ste sa sem dočítali, želám vám a prajem veľa zdravíčka a voľného času na seba.

S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/dnes-ma-tesi-11.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  dzuli08 So 19 december 2020 - 18:12

Dnes ma teší, ze som bola na túre za slniečkom. Bola inverzia, tak ten pohľad z hora bol famózny. Ako hmlové more, so zopár ostrovcekmi. Fakt nieco neskutočne... Vzdy som to chcela vidieť, tak sa mi to podarilo dnes 😊prajem pekný večer.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  dzuli08 St 30 december 2020 - 19:50

Teší ma že úspešne pokracujem v samostudiu španielčiny a baví ma to a aj sa na mňa nieco lepí. Mohla by som sa tomu ale ešte intenzívnejšie venovať, zatiaľ to je cca len 15 az 20 min denne. No trvá to uz vyše mesiaca. 🙂 Francúzština ma tiez láka, ale to je tvrdší oriešok, inak povedané zda sa mi oveľa ťažšia.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 44 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan St 30 december 2020 - 20:08

Ahoj @dzuli08

Držím ti palce v napredovaní nového jazyka. Viem, že ovládaš angličtinu a aj ju vyučuješ. Len tak ďalej. Francúzština je tiež dobrý jazyk.

Ja Som sa počas študentských čias (ne)venoval ruštine, nemčine, angličtine a francúzštine. Preto Som si dal za cieľ, tieto jazyky prehĺbiť do hĺbky. Nie nadarmo sa hovorí "koľko jazykov ovládaš, toľko krát si osobnosťou".
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 44 z 64 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 54 ... 64  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore