Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 29 z 64 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 46 ... 64  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Matej St 13 február 2019 - 21:34

Dnes ma teší o čosi stabilnejšie počasie, menší vietor. Potešilo ma aj opranie botasiek, ktoré nosím v práci ako prezuvky. Som ich šupol normálne do pračky a poriadne sa "okúpali". Trochu to hrkotalo a buchotalo pri otáčaní bubna, ale nevadí. Teraz sa sušia a vyzerajú takmer ako nové. Smile Teší ma to aj z toho uhlu pohľadu, že som sa bál, že si budem musieť kúpiť už zase nové, a nemusím. Ešte nejaký slušný čas vydržia. Smile Ďalej ma potešilo magnézium rozpustené v pohári vody. Dnes malo akúsi výnimočne dobrú chuť. Zírám Potešila ma aj kúpa nového balzamu na pery, takže sa pery môžu opäť mastiť... (mávam ich suché a občas praskajú, píšu v článkoch, že na vine môže byť aj nedostatočný pitný režim, ale ja pod 3 litre denne nejdem... Zronený ). A celkovo sa teším, že mi napriek náladám povinnosti odsýpali a spravilo sa všetko nevyhnutné. Potešila ma aj koložvárska kapusta na večeru... (hotové balené jedlo z obchodu), chutilo to. No jo, ja ako single-mládenec to riešim často takto. Very Happy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 14 február 2019 - 22:42

Dnes

Obchod
Editovanie
Nahrávanie hier
Čítanie
Malé upratovanie v kúpeľni
Francúzske zemáky s malakom
Dobrý film
Internet

Na zamyslenie
Počas filmu som uvažoval, aj dávnejšie, čo to je za pocit čo sa do mňa akoby vlieval, ako teplá až horúca sprcha, keď pociťujem také milé, príjemné mravenčenie, priam, že chlpy sa idú pretrhnúť akokeby pučiace sa kvety k slnku obrátené. No a vyšlo mi v krátkosti, že to je tešívé radostné mravenčenie, emócia, ktorá poctí moje telo nielen pri filme.

@Matej, k tím liekom, mám dojem, že máš s doktorkou dohodu, že popri užívaní liekov, jej popisuješ pozitívne a negativne, či vedľajšie účinky onoho lieku, akokeby si bol ten výzkumný laborant. Je pravda, že nemáš ID a ktomu máš blizko aj k doktorátu, kde pre teba ako komplementátora, nieje problém ich popísať.

Ja to moje krmivo som len tak s oka letáka nazrel a od vtedy som oň ani nezakopol. Toto krmivo mi sedí.

_________________
Moja myseľ je nástroj, ktorý môžem
používať podľa svojej vôle, akokoľvek
chcem.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 17 február 2019 - 8:24

Ahoj

Za chvíľu odchádzam do modranky odohrať 9. Kolo, A22. 4. Ligy.
Hráme síce s juniorma, ale po včerajšku si beriem príklad. Hrali sme totiž 5. Ligu TT-HC-PN s juniorma Dunajskej stredy, kde som podcenil súpera, sedem ročného chlapca a to hneď v úvode partie. Avšak v strednej hre nič fenomenálne nenarobil, a tak sme vyhrali 5:0. Sme na prvom mieste s jedinou prehrou. Čo o štvrtej lige niet čo hovoriť o sláve.
Klub má 5 družstiev a hrá jednu druhú ligu, jednu tretiu ligu, dve štvrté ligy a jednu piatu ligu.

Pomaly sa blíži koniec ligovej sezóny a začiatok turnajovej sezony. A mohol by som pokračovať aj na turnajoch, spoznať svet, nových ľudí, prírodu a pamiatky, nadobudnúť chess turnajové skusenosti.

Čo sa týka Darts, tak tento rok som tam ešte nebol, ale mohol by som chodiť aspoň raz do mesiaca, patrilo by sa! Je tam fajne parta. Môžeš tam húliť, piť, kričať, teda žiť!

_________________
Moja myseľ je nástroj, ktorý môžem
používať podľa svojej vôle, akokoľvek
chcem.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  kimi2028 Ne 17 február 2019 - 9:30

Ahoj fajny,
držím ti palce v tej Modranke, aby si zahral to lepšie ako včera. Bol spokojný so svojou hrou. Takéto vecí sa stávajú, ale ide o to, aby si sa z toho poučil. Páči sa mi myšlienka, aby si začal chodiť na turnaje. Turnaje sú dobre, napomáhajú duševnej pohode a je to aj zábava. Teda aspoň ja mám po turnajoch príjemné pocity, hoci tá hra nie je vždy podľa predstáv. Tak musíme sa učiť. Najlepšie je, keď na turnajoch máš možnosť si zahrať s hráčmi min. 1. výkonnostnej triedy. To je skutočný zážitok, ale ja mám takýchto zážitkov pomenej.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 25 február 2019 - 19:50

Ten dnešný deň ma hlavne potešila prechádzka s otcom. Vlastne išlo o trasu čo po meste chodievam aj sám, ale dvom je akosi lepšie, aj veselšie. Zdravotne sa dnes celkom dalo, hoci... sláva to zase nebola. To sa odrazilo na venčení psíka so známym, vlastne mi to vôbec nesadlo. Ten známy mi pripadal nedávno ešte fajn, ale má tendenciu k manipulácii a má snahu "ukazovať sa". Aj som sa zo začiatku jeho spoločnosti tešil a aj jeho šteňaťa, ale čoraz viac mi dochádza fakt, že v ňom a jeho "blúdení" okolo krčmy mi nič dobré neprinesie.

devil drunken scratch scratch

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  regina Ut 12 marec 2019 - 19:26

Dnes ma potesilo, že okrem dlhej prechádzky mestom som večer po dlhšom čase aj cvičila.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Hulk DF 365 2 St 13 marec 2019 - 14:24

Ahoj

@Tuto, dík za reakciu, prajem ti s duševnou pohodou zvlášť v tomto období veľa zdaru, najmä keď prichádza jar, všetko ožíva, a vylieza von.

@kimi2028 som rád že sa ti v poslednej dobe darí dodržiavať svoj naplánovaný deň, kdež to bohatý aj na pohyb, sám si myslím, že tich aktivit sa ti nakopilo a maž si z čoho vyberať. Vo voľnom čase to treba využívať, no ale nezabúdaj, že aj nič nerobenie patrí do takých dní, kde si priam potrebuješ vypať hlavu aj telo, to je normálne, patrí to k životu.

@Meretseger ja si myslím, že asi sama vieš ako ti je najlepšie na duši, to že ti nieje pri koži sedenie so psychológom chápem, sam Matej sa o tom zmienil, že neberieš lieky, to je tvoja vec, ja tiež neberiem na cukor, cholesterol a krv. No kdo bude žrať krmivo plnéj škatule od topánok. Ale mali by sme sa zamyslieť, tie lieky nám v niečom prospievajú a ak nie fyziologicky tak určite psychicky.
To bývanie so starkou ti prajem.
Si pekná baba, tak prečo si špatiť telo rezaním.

Ahoj

Dnes do obeda opäť ako vždy došla sestra, keď máva voľno stredu a štvrtok, a opäť to bolo super. Vždy keď dojde je o čom. A opäť sme sa všetci traja nasmiali tak, ako pokaždé. Keby ste počúvali tu komunikáciu, jak keby blázni sa zabávali nad každou nitkou v riti.

Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Ut 19 marec 2019 - 17:16

Ahoj Hulk!
Ďakujem Ti za milé slová a považujem za perfektné, že sa vieš tak dobre zabaviť, a teda aj odreagovať od dennej rutiny.

..........

Momentálne ma teší asi to, že už aspoň čosi bolo k robeniu na záhrade. A vzhľadom na to, že sa rýchlejšie zozimilo, stihol som pár minidielov seriálu "Policajti v akcii". Celkovo bol deň OK, nemám výrazné ponosy. Urobil aj som doteraz povinné aj nutné záležitosti a cítim sa celkom v pohode.

Majte sa pekne a buďte v pohode. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Ne 31 marec 2019 - 20:17

Ahojte! Pre tento deň som bol rád malej prechádzke, o ktorej som sa donútil z celodennej nechuti čosi fyzického konať. Nakoniec to bolo fajn a do pohody. Mestský vzduch bol presýtený najmä jarou a na mnohých miestach bolo počuť vtáčence. Inak, tiež fajn. Úspešný prac. týždeň vám praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Pi 5 apríl 2019 - 18:02

Ahojte! Pre dnešok sa síce zázraky u mňa nekonajú, ale mám dobrý pocit, že som bol činný na záhrade. Mierne mám obavu, aby neskôr neprišli mrazy a práca tak bude len márna. Som rád, že som si našiel aj čas na knihu (Jeho svätosť 14. Dalajláma: Ako byť šťastný). Neviem, či mám všeobecne tieto texty odporúčať, lebo každý máme to svoje a skôr je lepšie, ak si každý nájde to, čo ho baví. V rámci doby odkedy som tu nepísal (čítam príspevky denne) sa mi stala taká potešujúca "vec", že som na prechádzke stretol vtáčika-čížika ktorý predomnou ani neutekal a neodletel. Bol som od neho ale 10cm a keby som sa neobával nejakej "vtáčej choroby" mal by som ho ľahko v ruke. Takto som si ho aspoň pozrel, čo mi bolo vzácne. Inak život pomaly ide ďalej, som rád, že som. Teší ma navyše aj Zello, schizofórum, FB, akp., stretnutia so známymi aj kamarátmi, z času, ktorý mám pre seba, a opačne aj z času, v ktorom mám aj povinnosti. Čo sa týka ochorenia mám pocit, že som nasmerovaný k lepšiemu. Nejaké tie drobnosti prirodzene sú, ale v chápaní môjho správania je to dobré.

Želám vám (čitateľom príspevku) čo najlepší piatok a nasledovný víkend. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Hulk DF 365 2 So 6 apríl 2019 - 16:42

Ahoj @Tuto

Mám radosť, že máš aj ty radosť zo žitia ako aj všetci ostatní z forumakov.
Želám vám veľa zdarov a pozitívnych myslení.

Mňa v poslednej dobe teší "magnetofonová kazeta", tento výraz som pochytil z jednej knihy o AUTOHYPNÓZE ako aj o autosugescie.

V poslednej dobe sa mi veľa nahrávok nakopilo, čoho cieľom je si zapamätovať si teoriu napr. vocalbery a dialoge z angličtiny, ako aj autosugescie podložené s duchovnými cvičeniami.
Napr.
Meditativne afirmacie
Práca so svetlom
Mentálne treningy
Meditativne modlitby

A to všetko je nahraté cez smartfón, kde na pozadí hrá meditativna hudba, alebo zvuky prirody. Hudba na prospešný spánok.
Ráno alebo na večierku si to prehrám na hansead a som priam očarení, ako to funguje.
Stačí, keď budem len načúvať, dýchať, poprípadne kompletovat..

Schopnosť zapamätovania študenta je rozdelená na štyri úrovne. Štyri tipy študenta.
Prvá menej silná je:
Akustické zapamätovanie
Potom ďalšie silnejšie sú
Optické zapamätovanie
Akustické a optické zapamätovanie
A najsilnejšie je to motorické (kinetické) zapamätovanie, teda písanie poznámok, tento typ študenta má viac ako 80% účinnosti si schopnosť zapamätať učivo, danú latku.

Už tým, že si vytvárate podklady na audio nahrávky, sa vám už teraz vštepujú do pamäti.

Mám nainštalovanú aj ďalšiu apku, ktorá je zameraná na koncentráciu a sú tam aj acheviementy.

S pozdravom Hulk

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 29 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Hulk DF 365 2 Ne 28 apríl 2019 - 13:40

Ahoj,

Za chvíľu odjíždíme sestre ka narodeninám, ako jej, tak aj synovcovi.
Je to výnimočný deň nakoľko Kubčo oslavuje dospelost, 18 - narodky!
Ten čas ale letí, ešte si pamätám ako som došiel domov po mojej velkej puti, a kubco bol v obývačke a to vpostielke ako malinké baabooo. Teraz je zneho veľká kopa chlapiny.
Kubčo všetko najlepšie k narodkám! it is perfect

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 64 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 46 ... 64  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore