Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 5 z 88 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46 ... 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Po 9 máj 2016 - 19:16

Ahoj ľudkovia Smile

Dnes sa mám dobre. V práci bolo ok, bolo síce dosť málo priamej roboty, no šéfka mala so mnou a mojím zaháľaním trpezlivosť. Počasie bolo pekné, príjemne dotváralo dobrú náladu počas dňa. Ráno ale bolo náročnejšie, nechcelo sa mi vstávať a musel som sa do práce premáhať. Skrátka modrý pondelok. Ale potom to už bolo lepšie neskôr počas doobedia. Do konca júna si musím ešte vyčerpať 4 a pol dňa dovolenky - jeden deň si beriem teraz vo štvrtok, ďalší v júni v deň 2 skúšok. A zvyšné 2 dni voľna si vyberiem v niektoré piatky, aby som si predĺžil víkend. A ak sa nebude dať, lebo budem s niekým kolidovať, tak uprednostním stredu - voľný stred týždňa padne vhod, Tuto to pozná. Smile

Dnes som bol v práci trochu viac výrečný. Až som bol prekvapený, či mi nešibe, lebo som rozprával vety, ktoré boli na mňa netypické. Tiež som bol trochu mimo z dvoch kolegýň... myslím tak "mužsky", hormonálne. Jedna je tak trochu vyzývavá a druhá je zase super nielen telesne, ale aj povahovo a vlastnostne. Dnes som teda bol trochu iný, mal som odvahu, aká sa u mňa často nevída. Myslím, že mi dobrú náladu spôsobilo aj pitie energeťáku a 200miligramov kofeínu v tabletkovej forme. Teď večer si dávam ďalší drink. Smile Je to antidepresívum číslo 1. it is perfect Embarassed Very Happy

Naďalej si dávam orfiril long aj večer 500mg. Evidujem zlepšenie, ale viac môžem hodnotiť až o týždeň, dva. Smile Sánka naďalej bolí, ale už len pri zívaní, zatiaľ čo pri jedení už nie. Občas ma bolí ucho. Bol som dnes aj v solárku, 10 minút. Rodičia hovoria, že je to moc veľa. Ale znížil som frekvenciu návštev... zväčša idem na 10minút/týždenne. Yes

V škole naďalej panuje skúškové, resp. sa rozbieha. Pomaly sa k tomu dokopávam - chcem byť optimista, že to dám, ale samé sa to nenaučí ani nenapíše. Takže trochu cítim na pozadí duše z toho nepohodu alebo možno stres, tlak. Ale tak to už patrí k veci, nie? Raz chcem školu, tak nemôžem čakať, že mi ju dajú zadarmo. very unhappy Šup šup, matej. affraid

Prajem Vám, priatelia, príjemný večer, hojne zdravia a pohodičky vo Vašich koníčkoch. Nebuďte ustarostení, ale oddajte sa hlbokému duševnému mieru. Smile Že to hovorím akurát ja... laughing

S úctou
kamoš Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Po 9 máj 2016 - 20:10

Ahojte kamaráti,
je super čítať pozitívne príspevky, že sa vám dári "ako tak" žiť radostnejšie. U mňa dnes únava a veľa kofeínu (2 silné kávy a 3dcl energeťáku, koľko je to mg Matej? Very Happy 400 odhadujem). Inak v práci nuda, skoro žiadna komunikácia z mojej strany si proste so staršími kolegami nemám toho moc povedať. Išiel som pešo cca 4km domov čo chodievam často a baví ma to! Len tie topánky mokré a nohy premočené keď leje mi vadia, no čo už musím pozháňať sušiče na topánky a hneď ako toto dopíšem idem na vec Shocked
Zajtra ešte odrobím šichtu a nasledujú 4 dni voľna pričom v týchto dňoch idem na svadbu, jupií. Popijem 2-3pivá a inak budem sedieť za stolom a obzerať hostí a novomanželov. Držte sa a majte sa čo najkrajšie.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 9 máj 2016 - 21:24

Ahoj Matej,
tak vidím, že máš v práci celkom príjemné prostredie... dancing dancing
Som tiež rád, že si našiel v kofeíne niečo, čo Ti pomáha. Vždy je to schodnejšie ako ďalšie psych. medikamenty. Isteže nemôžeš čakať, ako píšeš, že školu "dostaneš zadarmo", na druhej strane viem, že si šikulka a zdarne Ti to podopadá smerom k promócii.
study cool

......................

Ahojte APBTCANDY,
páči sa mi, ako dávaš denne tie štyri kilometre. Pripadá mi to super, chôdza je najprirodzenejší pohyb a istoiste Ti to prospieva. Pamätám, že aj ja som občas (dávnejšie) chodil na záhradu peši, bolo by mi to aj teraz prospešné. Tvoj príspevok ma podnietil k zamysleniu scratch
Iste si uži aj tú svadbu, teda to veselie okolo toho. king

......................

Ahojte,
dnešok bol taký zmiešaný deň. V dopoludní som bol dosť ospalý a podiermaval som. V popoludní som sa trochu "zmátožil", dorobil tradičné "akp.". Navečer som aspoň vybehol s kamarátom pokŕmiť králiky. albino

Mám sa celkom dobre, zdá sa mi, že odkedy užívam to Ginko, som viac v pohode, depresia sa nedostavila. Trochu som znepokojený s KP (krvným tlakom). Psychopatologicky pomerne OK, teda nič "nevyskočilo" tak, aby to stálo za výraznejšiu pozornosť, snáď až na únavu.
Sleep

Majte sa čo najlepšie! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Po 9 máj 2016 - 21:49

Aaahooojteee,
u mňa dnes suppa! Keď som už teda zvládla tú tetivu (no, nasadzovať ju musí brat, ja byť slabá ženská affraid ), rovno som si s ním šla pofotiť nový cosplay (TR 2013) a bola sranda, napríklad i pri natáčaní videa Very Happy "Kde to krucinál som?" O sekundu: "Where am I? Oh my God!" laughing
Takže som zase nesplnila plán dňa, musím sa už do toho poctivo dokopať Embarassed A toť asi vše. Dnešok proste krásny deň!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  helena25 Po 9 máj 2016 - 22:17

ahojte priatelia...

Môžem sa Vás opýtať či je medzi nami/Vami niekto, kto má skúsenosť invalidného dôchodku, že si zaplatil nejaké obdobie poistného a oni mu následne na to vrátili dôchodok od doby žiadosti? U mna je to 3 roky spatne a teda neviem ako to chodí, či sa mi to po doplatení jedného roku čo dopaltit musím vráti aj naspať...Som na inv. od 2010 ale doteraz som nič nepoberala lebo som nemala ten jeden nestastny rok zaplateny a teraz mi povedali ze ked zaplatim čo už mozem tak si možem dať žiadost o 3 roky naspať.....ono sa mi ten dochodok ako som minule pisala pohol, že mi na posudkovej schvalili prehodnoteny a mam plny len idem to vyplatit aneviem či mi aj vrátia spatne, či nemáte skusenot...sorry, že otravujem takouto hlupostou ale na poistovni som sa velkej ochoty nedočkala len okľuky typu: možno, neviem, ved uvidíte a pod. Ešte raz vdaka.môžete aj do správy ak to asi neni vhodné tu...
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Po 9 máj 2016 - 22:56

Ahoj Helenka,
rád by som Ti fundovane odpovedal, ale 1/2 ID mi priznali v 2002 a vtedy to bolo akési "automatické". Spolu s prvým dôchodkom mi došlo aj spätné trojmesačné "vyrovnanie". Plne chápem, že sa toho veľa pomenilo a prajem Ti, aby si to zvládla Tebe na prospech.

Prajem Ti nielen zlepšenie zdravia, ale aj vyriešenie patálii s dôchodkom. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  CHINAMAN Ut 10 máj 2016 - 6:05

Ahoj Helen, ja som si doplacal 8mesiacov dochodkoveho pretoze som nemal dostatok odrobene aby mi mohli vyplatit dochodok. Uznali ma v2011 po prvom ataku a doplacal som si az v 2014-2015 po druhom ataku a vsetko mi vratili naspat. Spadal som do hranice 25r als neviem ako je to teraz. Pomohla mi mamka hlavne v tomto pretoze som sam bol odpisany a na socialnej bola velmi ochotna pani.

Inak sa mam fajn tesim sa na spominane dni volna ze dokosim zahradu a.pojdem sa niekde previest na bicykli. Drzte sa!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 10 máj 2016 - 17:49

Ahoj Meretseger,
teraz pekne vyzerá ten luk. Pozrel som si na Tvojom blogu.
Plán dňa si rozvrhni radšej tak, aby si ho zvládla, a trebárs tak pre radosť môžeš urobiť aj niečo naviac.

..............

Ahoj APBTCANDY,
zdá sa, že aj keď máš voľné dni, nie sú tak celkom voľné. Je len dobre, že to máš takto zariadené. Iste Ťa to posúva vpred a dávaš dobrý príklad aj tu na fóre.

..............

Ahojte všetci,
u mňa trochu rutina. Po obede som vybehol na záhradu, bolo tam fajn. Pomáhal som v kŕmení mačeniec. Vlastne sú fajn, len priveľa mraučia. Keď sú však najedené veľmi radi spokojne pradú. Dnes ma potešil Jožin, ktorý mi zavolal, pravdepodobne v sobotu bude na Zelle (18:00), takže snáď mi do toho niečo neskočí.

Zdravotne dosť dobre. Keby nie tá únava a z toho vyplývajúce drobnosti...

Myslím na vás všetkých. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ut 10 máj 2016 - 19:18

Ahojte.

Dnes zhruba dobre. V práci bolo po pracovnej stránke dobre, bolo toho kopec čo robiť. Ale zas bola všade akási negatívna energia - ľudia boli hádaví, kolegyňa mala narážky, viacerí mali zlú náladu alebo ich bolela hlava, v kancelárii sa furt rozoberali negatívne témy, ktoré vyvolávali hnev, podráždenie, napätie. Strašne som musel o svoj "hlboký duševný mier" zápasiť a premáhať sa, aby som nezotrvával v zlej nálade. Takže to vyzeralo napokon tak, že občasne som sa mal zle, občasne dobre, ako kedy. Plusom dňa je jednoznačne to, že som tú ťaživú atmosféru vnímal ako niečo externé, a teda neobviňoval som sám seba, že "zas mám zlú náladu a zas idem do depky". Žiadne také, zvalil som vinu na imaginárny pojem "negatívnej energie", čo mi dopomohlo k tomu, aby som sa voči tomuto akoby nepriateľovi následne účinne bránil. Nezvnútorňoval som si problém a nepripúšťal, hoci niekedy som mal na mále veru. Vcelku som vyviazol zo zdravou kožou a dobrým pocitom. Teraz som sa najedol, forumákujem a ako sa blíži 20ta hodina, tak sa mi schyľuje k školským aktivitám.

Včera som bol hore do zhruba 1:30 hodiny. Už okolo 23:30 som mal hotovú seminárku (interpretáciu jednej štúdie), napokon som to spráskal na nejakých smiešnych 5 strán, ale to nevadí, neočakáva sa to dlhé. Teď čakám na hodnotenie, ešte sa vyučujúca neozvala. Zvyšok večera som skúmal možnosti rôznych tém na elaborát. Napokon som si zvolil tému, ktorej potenciál a štruktúru mám za cieľ vyhotoviť práve v dnešný večer. Úspechom dňa by malo byť to, že by som zadanie posunul vyučujúcemu na schválenie. Predpokladám, že by som mu to mohol poslať niekedy okolo polnoci. Smile

Zajtra čakám pohodičku, a potom v štvrtok je dovolenka. cheers
Stav hodnotím na 1-. Smile Ďakujem Vám za prečítanie a želám Vám pokojný večer, dobrú noc a vydarenú stredu. Držme sa! giving a hug

S pozdravom
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 11 máj 2016 - 14:57

Ahoj Matej,
je podľa mňa výborné, že si deň s horšou náladou hodnotil jednotkou, síce s mínuskom. Osobne neviem, čo by som dal ja. Asi komplexne hodnotíš aj zdravotný stav spolu s "pohnutím sa" v škole. Momentálne Ťa obdivujem, že tak všetko dobre zvládaš a ide Ti to. Len tak ďalej...

...................

Ahojte všetci,
mám dnes akýsi spavý deň. Sťažka som vstal o deviatej (ráno?). Vlastne odvtedy sa nič extra neudialo. Akp. je už za mnou, drvivú väčšinu týchto "povinností" som zvládol včera.

Zdravotne som ani neviem ako. Únava je prítomná, "balkónové stavy" tiež. Ostatné sú drobnosti. Akosi sa hambím pred sebou samým, keď tu čítam príspevky o vašom zdr. stave, alebo naopak, ako pracujete v zamestnaní.

Držme/te sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  dzuli08 St 11 máj 2016 - 17:16

Ahoj Tuto, nič si nerob z tej spacej nálady. Ja som mala dnes tiež zhruba doobeda taký útlm...Chcela som si aj zdriemnuť poobede, ale nejak sa nedalo. Prisudzujem to počasiu, pretože boli dnes prehánky a zamračené až poobede sa vyčasilo. Celkovo sa cítim v pohode, i keď ma trocha mrzí tiež, že nepracujem momentálne len ľudovo povedané "váľam šunky".
Chcem sa ale rozhýbať a časom nájdem (dúfam) nejakú prácu. Zatiaľ robím len domáce práce... Dnes som bola aj šoférovať, no začiatok nebol síce až taký ako som očakávala ale potom to bolo už lepšie a celkom mi to šlo. Kukám hokej a dúfam, že to naši dnes dajú Smile
P.S. Tuto, mám na teba takú otázku : Čo sú to tie tvoje "akožepovinnosti"? aj mám možno správnu predstavu ale neviem presne Smile

Všetkým vám prajem ešte pekný zvyšok dňa a držte sa.Posielam community together
A dnes som natrafila na týchto chalanov na youtube:
príjemné počúvanie
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger St 11 máj 2016 - 18:18

Ahojte,
dnešok sa niesol v tradičnom duchu, žiaden cosplay... už sa teším na ďalší. Takže som popoludní spala - ale darí sa mi už len na dve hodinky, to som rada -, robila na blogu, upravovala ešte fotky, volala s kamoškou z PK, etc. Ušlo to.
Majte sa hezky sunny
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 88 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46 ... 88  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore