Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 5 z 27 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  ester Ne 31 január 2016 - 17:49

MATEJ gratulujem winner winner winner
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  opadané lístie Ne 31 január 2016 - 18:09

dodatocne sa pridavam ku gratulacii, Matej. dancing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  historik Ne 31 január 2016 - 18:56

Ahojte, drahí priatelia! Very Happy

Matej, ja Ti tiež gratulujem! Wink

Ani ja sa nehodlám vzdávať. Mávam všakovaké nepríjemné stavy. No už niekoľko mesiacov každý deň sledujem dokumentárne filmy o histórii a geografii, čítam o tom na nete, pozerám sa do atlasov a niekedy i do kníh. A to všetko v rôznych jazykoch. Používam aj mnemotechnické metódy. Takže takto ja bojujem s pasivitou.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka Ne 31 január 2016 - 20:33

ahoj historik, dávno si nepísal, ako sa máš, tak som rada, že si sa ozval, i keď len krátko.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Pi 12 február 2016 - 19:07

Myslím, že nastal čas dokázať, že svoje predsavzatie neprokrastinovať beriem zodpovedne. Takže na tento víkend si stanovujem pre svoje pozvoľné študijné seansy nasledovné ciele:

- prečítať aspoň 62 strán diela "Logika vedeckého bádania" od Poppera (predstavuje to prvé 3 kapitoly)
- prečítané od Poppera dôkladne spoznámkovať
- vybrať si jednu z Meditácií Descarta a naštudovať si jednu z nich
- zohnať k vybranej Meditácii sekundárne zdroje (najmä z internetu)
- zistiť si podrobnosti o študentskej konferencii (čas, miesto, podmienky účasti)
- zvoliť si tému pre štúdiu na konferenciu a urobiť aspoň základné prípravy k jej vypracovaniu

Ďalšie ciele neštudijného typu na víkend:

- čítať voľnú záujmovú literatúru (aspoň polku beletristickej knihy)
- pozametať byt, upratať si izbu
- opáliť sa samoopaľovákom
- ostrihať si vrch hlavy (cieľ: 16 mm)
- piť minimum povzbudzovákov (max. 2 kávy za deň, energeťáky žiadne, najlepšie iba 1 káva na deň)
- byť mierny v jedení

Tak som zvedavý, ako to napokon dopadne. Plánuje sa mi dobre, ale ešte to musím aj plniť.  Smile
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 14 február 2016 - 19:58

Analýza víkendu:

- prečítať aspoň 62 strán diela "Logika vedeckého bádania" od Poppera - nesplnené, avšak zistil som, že to potrebujem aj na ďalší predmet, takže sa čoskoro k tomu určite dostanem a vybavím 2 muchy jednou ranou  Smile
- prečítané od Poppera dôkladne spoznámkovať - nesplnené, budem sa tomu venovať pozvoľna počas prípravy na aprílový vyučovací blok  winking
- vybrať si jednu z Meditácií Descarta a naštudovať si jednu z nich - cieľ zmenený: totiž nemá ísť o Descartove meditácie, ale o dielo "Karteziánské meditace" od Husserla, dielo som si teda stiahol a je pripravené na čítanie, prebehol som si obsah a už sa teším na jeho skúmanie  Vybavené
- zohnať k vybranej Meditácii sekundárne zdroje (najmä z internetu) - cieľ zrušený
- zistiť si podrobnosti o študentskej konferencii (čas, miesto, podmienky účasti) - cieľ zmenený: zistil som, že netreba ísť na konferenciu, ale stačí zverejniť odbornú recenziu v karentovanom časopise - vybral som si "Výbor z filozofického díla" od J. Maréchala  Vybavené
- zvoliť si tému pre štúdiu na konferenciu a urobiť aspoň základné prípravy k jej vypracovaniu - cieľ zrušený
***
- čítať voľnú záujmovú literatúru (aspoň polku beletristickej knihy) - nesplnené, namiesto toho som sa výdatne zahral svoje obľúbené počítačové hry a relax som doplnil o rozsiahle wikipédovanie, spravil som editácie za asi 30 kB  Vybavené takže istým spôsobom bol relax docielený a zmysel cieľa bol naplnený  Pretty good
- pozametať byt (nesplnené), upratať si izbu - splnené  Vybavené
- opáliť sa samoopaľovákom - splnené  Vybavené
- ostrihať si vrch hlavy (cieľ: 16 mm) - splnené  Vybavené
- piť minimum povzbudzovákov (max. 2 kávy za deň, energeťáky žiadne, najlepšie iba 1 káva na deň) - splnené  Vybavené ---> celkovo som mal v sobotu 2 malé energeťáky (0,5 l spolu) a v nedeľu 1 malý energeťák (0,3 l) a 1 šálku kávy
- byť mierny v jedení - splnené  Vybavené - nahradil som olovrant a desiaty drobným zobaním kde-tu, pričom som kontroloval, koľko som súhrnne zjedol  albino
***

Celkovo som s priebehom víkendu spokojný. Boli v ňom aj kľúčové rozhodnutia pre školu, aj výdatný relax. Povinnostiam som venoval pomenej síce, ale dobre som sa k nim naštartoval. Smile Takže známka za víkend: 2+. Very Happy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto Ne 14 február 2016 - 22:54

Ahoj Matej,
keby nebolo toho Poppera, myslím, že by si dal dnešku aj za 1. Inak, napriek všetkému si si na víkend "naložil", myslím, že aj z toho vyplývajú tie zrušenia a zmenenia. Viem, že si zaslúžiš aj relax, aby si bol odpočinutý na prac. týždeň. Drž sa Matej. Tuto

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 7357.original-3735
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 27 február 2016 - 16:27

beriem späť


Naposledy upravil Matej dňa St 2 marec 2016 - 16:22, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : musím písať vecnejšie)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Pi 4 marec 2016 - 19:16

Je to otras tá kniha. Ten filozof Husserl píše nesmierne zložito a nezrozumiteľne, vyjadruje sa naprosto nejasne a príliš komplikovane. Som za to, že filozofia má byť zrozumiteľná a že aj filozofické texty majú byť relatívne pochopiteľné širšiemu publiku. Skrátka verím, že filozofia je na nič, ak sa nepretavuje do mentality ľudí, ak nedáva odpovede ľudstvu a širokým masám, ak im nepomáha žiť, ak sa neinjektuje do politiky, ekonómie, morálky, hodnôt, svetonázorov veľa ľudí, ktorí ešte majú zmysel pre sebareflexiu a reflexiu sveta. Husserlova fenomenológia v "Karteziánskych meditáciách" sa pekne zaoberá epistemologickými otázkami, hľadá odpovede na otázku pravdy, pravého evidentného poznania, pýta sa na to, čo smiem s istotou vedieť, ako sa k pravde dopracovať, vypracúva zaujímavú teóriu ľudského vedomia a toho, ako to v nás pri poznávaní a pri tvorení skúsenosti funguje. Problém je, že to nikomu nič nedá, ak filozofove názory nie sú zrozumiteľné alebo sú pochopiteľné len úzkemu okruhu akademikov. Nesúhlasím s takouto formou filozofovania. Ono sa to zdá, aké je to odborné, precízne, aké je to seriózne a vedecké, keď sa niekto vyjadruje ako Husserl. A pritom ako filozof podľa môjho úsudku zlyhal, lebo aj jeho zdôvodnenia a vysvetlenia potrebujú zdôvodnenia zdôvodnení a vysvetlenia vysvetlení. Neverím, že to tak má byť a že je to v poriadku. Aká lákavá téma, epistemológia ma samozrejme zaujíma, je to šíra oblasť otázok, ktoré sú lákavého pre každého uvažujúceho človeka. Fuj, ale tá nezrozumiteľnosť... to je strašné.

Ešte mám spracovať asi 13 paragrafov piatej meditácie, no čo veta, to som zaseknutý na lúštení toho, čo chce vlastne autor povedať. Nepáči sa mi to. Umenie je vysvetliť aj zložité otázky zrozumiteľne a jasne. A nie toto.

Držte mi, prosím, palce, nech to nejak spoznámkujem a pochopím. Lebo zajtra to mám na hodine vlastne vysvetliť. Či sa mi to podarí, to je vo hviezdach. Podľa skúseností s poslednými dňami, kedy som sa textu venoval, to nevyzerá až tak dobre. Ale zostávam optimista. Smile

Držte sa, kamaráti. giving a hug
m.
hen

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 5 marec 2016 - 3:46

V podstate som chytil v tom Husserlovi nový dych. Už som spoznámkoval do referátu bezmála 17 paragrafov z 21. Všeličomu aj rozumiem, hoci sú tu aj muchy, kedy neviem presne, ako to autor myslel. Základom je nebyť dokonalý a nechcieť áčko - proste vysvetliť na hodine text tak, ako sa mi dá, a hodnotenie neriešiť. Fx by som nemal dostať, myslím. Tých doterajších 17 paragrafov viem zhruba vysvetliť tak, že sa to dá nejak v hrubých črtách pochopiť. Ale už som aj trochu nervózny, prehnalo ma z toho na wecku. Čakám, že ešte tesne pred prezentovaním referátu ma preženie znovu. Mávam takéto reakcie čriev na školský stres pomerne pravidelne. Smile Teď je 3:45 a ešte mám prejsť 4 paragrafy. Idem to teda už "doraziť". Embarassed

m.
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ut 8 marec 2016 - 19:49

Teraz najbližšie mám robiť 2 referáty, jeden z istej celej knihy akýsi konspekt alebo rešerš, druhý z krátkeho textu asi 15 strán. Nejak sa mi ale do toho nechce. Možno sa dnes do toho ešte pustím, ale nesľubujem. Mám na to presne 10 dní, resp. 7 krátkych večerov a 2 víkendové dni. Embarassed

Analyzovali sme so spolužiakmi, čo od nás škola vyžaduje na štátnice, a je to vskutku ťažké. Máme náročné štátnice a bude si to vyžadovať systematickú prípravu desiatok a desiatok zadaní (otázok). Ach, ja by som chcel byť dobrý študent, len teda sa mi furt nechce do ničoho. Čo som taký lemravý furt? Neviem vôbec kopnúť do vrtule a nejak sa vzchopiť. Som demotivovaný jednak tým, že sa filozofiou nebudem v živote (okrem písania na wikipédiu) zaoberať a ďalej tým, že veľa myslenia mi zaberá zamestnanie. Ťažko sa potom doženiem k nejakým glorifikovanejším študijným výsledkom. V podstate som veľmi priemerný študent čo do výkonu a podpriemerný čo do aktuálnych znalostí v odbore. Je mi to ľúto. Sad Chcel by som to nejak zmeniť, ale neviem ako. Sad

m.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Po 2 máj 2016 - 21:49

Písal som spolužiakovi prosbu mailom, aby ma poinformoval o tom, čo som v škole zameškal. Zobral to priateľsky, čo ma veľmi teší. Smile Pravdepodobne 7. alebo 8. júna budem mať 2 ústne skúšky. scared2 Okrem toho mám ešte 1 skúšku, ktorej termín zatiaľ neviem. Celkovo mám v priebehu mája spraviť 4 seminárne práce a do nejakého 10. júna musím odovzdať bezmála 20 strán diplomovej práce. (!!!) scared

Nič nie je stratené. Je 2. máj, 20 večerov bezmála a 4 víkendy ešte. Na 4 práce a na diplomovku a na naučenie sa na 3 skúšky. Reálne to je, ale ja som taký "Pat a Mat", že nič nie je isté. Very Happy

Chcem to brať s humorom a s nadhľadom. V teste mi vyšlo 80% melancholik a 34% flegmatik (z ostatných nevýznamné percentá, neviem prečo to dohromady nedáva 100%, tiež som sa nad tým čudoval). Takže chcem urobiť flegmu trochu dominantnejšou u seba a nestresovať sa tými termínmi a tým závalom povinností. Také je aspoň moje rozhodnutie, no psychicky sa aj tak dostavuje nervozita a pocit tiesne. Takže nie všetko vo svojej povahe mám pod kontrolou. Smile

Teraz by som tu mal akože vypísať svoj plán, ako si to rozkúskujem na každodenné drobné úlohy. No ale ja už som sa takto naplánoval toľko, že som už sklamaný z plánovania. Proste musím to brať, ako to ide. Žiadny harmonogram u mňa neobstojí, nedonútim sa. Musím ísť na to proste tak, ako sa to samo postupne núka. Napríklad teraz sa mi núka seminárka, v ktorej treba ešte prečítať 5 strán štúdie a následne ísť spísať na pár strán jej interpretáciu. Malo by to byť dačo v pohode, netreba na to sekundárne zdroje, nekompiluje sa, iba sa "prerozpráva čítaný text" viac-menej. Takže čo... matej, šliapni na pedál a ideš na to, nie? Laughing

lol!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 27 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore