Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 4 z 27 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ut 26 január 2016 - 0:34

Seminárka na Diplomový seminár: Hotovo! Vybavené Sun 1

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Hurra10

Konečne som to dorobil. Sklz je teda riadny, ale tak čo už teraz. Teď mám 4 večery na to, aby som si zopakoval to, čo som sa už na sobotnú skúšku naučil, a zároveň sa doučil to, čo som ešte neprebral. Smile Myslím, že dnes to už zabalím a pôjdem spať. O 21:00 som si dal silnejšiu kávu, tak ešte cítim kofeín v krvi. Neviem, či mám využiť nabudenosť a ísť sa učiť, alebo sa mám ísť pokúšať o spánok. very sad3

Celkovo teda ak spravím sobotnú skúšku, budem mať už celkovo 26 kreditov. 5 zapísaných kreditov nebudem mať, odložím si ich do 5. ročníka. Na vstup do letného semestra mi 26 kreditov stačí. Ale v letnom už musím spraviť predmety všetky. affraid

Držme sa. Smile
Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto Ut 26 január 2016 - 1:54

Ahoj Matej,
som rád, že si to takto dorazil, čo bolo potrebné. Prakticky si už v druhom semestri, takže potom Ti budem opäť držať palce, aby si to dobre "zmákol". Ty si šikovný človek a v mnohom si Ťa beriem za vzor, a to nielen v školských povinnostiach, ale aj v zvládaní práce a aj pracovania s vôľou k chudnutiu. Do toho Matej! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej St 27 január 2016 - 0:36

Srdečne Ti, Tuto, ďakujem za hojnú a úprimnú podporu. giving a hug

---

Písal som učiteľovi, že si jeho predmet zapíšem budúci rok ešte raz, lebo že už nestíham sa pripraviť na skúšku. A on mi odpísal pomerne vľúdne, že ak by som predsa len chcel, tak bude v škole v sobotu o 10:00 dostupný. Mňa táto jeho ponuka príjemne nabudila a rozhodol som sa na jeho skúšku ísť. Sumárom by som tak získal až 28 kreditov, čo je viac než dosť na postup. Dnes som sa zhruba od 19:30 učil, pričom myslím, že mám prejdené a naučené asi 30% látky.

Už som teraz strašne unavený, tak neviem, ako to potiahnem. Ešte by som sa chcel naučiť tri veľké kapitoly, čím by som dosiahol stav naučenia 50%. Stíham to tak, aby som aj dačo zmysluplné naspal? Tož otázka. Kávu som mal o 19:00, čiže už dosť dávno. Účinky idú preč každou minútou a ťažoba viečok mohutnie. Koncentrovanosť je relatívne dobrá, ale schopnosť zapamätávania je už citeľne slabšia.

Inak, z toho Cassirera som dostal A. Vybavené Takže zatiaľ mám hodnotenia: E, B, C, A, A. Čo sa týka diplomového, známku mi udelí zajtra. Takže môj študijný priemer na predmety je zatiaľ 1,7. A čo do kreditov mám zatiaľ priemer 1,775. Cheers1 Vzhľadom na to, že usilujem o neperfekcionistický prístup, tak mi to takto vlastne stačí.  Embarassed

Ďakujem za vypočutie. Trošku som sa písaním tohto príspevku prebral a utekám teda pokračovať.
Majte sa pekne, priatelia. Smile

Matej
Workman

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Št 28 január 2016 - 2:40

Ahojte, priatelia. Smile

Žiaľ, telo si vyžiadalo tuhší spánok. Skrátka dnes po práci som nutne potreboval vypnúť, lebo zdá sa, že už tretiu noc po sebe som nedokázal potiahnuť. Takže som si nastavil budík a zaspal som od 19:30 do 2:00. Negatívom je, že ten spánok bol dosť intenzívne prerušovaný posúvaním si budíka na čoraz neskoršiu hodinu, nehovoriac že som spal pri rozsvietenom svetle. Takže ten spánok nebol až tak kvalitný, no mám trochu pocit, že bol lepší ako žiadny. Sleep Teď po 2:00 si dávam energeťák a idem o 2:30 čítať isté filozofické texty na sobotnú skúšku. Máme ich 10, pričom 3 som už naštudoval. Teraz chcem do rána do 5:20 stihnúť aspoň ďalšie tri. Potom musím ísť k chirurgovi vysedieť dieru do čakárne, aby som bol medzi prvými a mohol tak prísť do práce, pokiaľ možno čo najskôr. Totiž ide mi vyberať štichy po operácii znamienok. Po práci plánujem ďalšie 3-4 texty a učiť sa na zase druhú skúšku. Dúfam, že sa mi bude dať učiť aj v čakárni u chirurga - neviem či sa mi reálne bude chcieť, ale vezmem si tam každopádne svoje materiály. Včera som zaniesol do školy tlačivo na prihlásenie diplomovej témy do systému. Takže už by to malo byť oficiálne, pričom známku za diplomový mi ešte školiteľ neudelil - dáva si načas. Smile

Takže teď čítať texty a robiť si z nich do Wordu výpisky. To je cieľ najbližších troch hodín. Čas do oboch skúšok sa výdatne kráti, takže sa u mňa zdvíha hladina stresu. Posnažím sa zachovať si nadhľad a pohodičku, no niekedy ten stres príde akosi sám a ťažko ho korigovať vedomou úpravou svojho prístupu. Držme sa. Smile

Prajem Vám pekný štvrtok a super zello. Majte sa pekne, kamaráti. jocolor
S pozdravom
rozospatý Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Št 28 január 2016 - 19:15

Ahojte. very sad2

Žiaľ, necítim sa vôbec dobre. Mám za sebou hroznú noc. Prakticky od 20:00 včera do 23:00 som tvrdo zaspal pri filozofických textoch s počítačom na kolenách pri zažatom veľkom svetle. Potom som si posúval budík každých 10 minút o 10 minút čoraz viac a viac neskôr, a to až do 2:00. Čiže tá kvalita spánku o 23:00 do 2:00 bola naozaj strašná a trhaná. Potom som bol hodinu na fóre a nalieval som do seba ďalšie energeťáky. Medzi 3:00 a 4:00 som prečítal jeden filozofický text. Potom som zase tvrdo zaspal, tento raz už potme. O 5:00 som vstával a išiel som pomaly do čakárne vybrať stehy. O 7:10 som už bol vybavený a zdriemol som zase o 7:30 do 8:40. Potom som utekal do práce. V práci zase makačka na plné obrátky (plus ďalšia káva a 2 energeťáky). Teď je 19:00, som po práci, medzi 18:00 a 19:00 som bol na fóre a pil ďalší energeťák. O chvíľu si pôjdem spraviť kávu. Som unavený jak kôň, klipkajú mi oči. A to mám vydržať minimálne do 2:00 sa učiť! very sad2

Nezvládam to všetko nie kvôli tomu, že by mi chýbala vôľa sa učiť, ale práveže kvôli strašnej únave. Kebych teraz ľahol, v momente spím ako zabitý až do rána. Lenže ja mám ešte na programe 6 filozofických textov, plus učiť sa 5 veľkých kapitol, plus ešte 4 kapitoly na druhú skúšku. A niektoré tie kapitoly sú naozaj dlhé. A zajtra zase práca, balíme veľa vratiek, lebo deviateho máme inventúru, takže sa pripravujeme. A ja ako admin to vlastne mám na starosti (spolu so šéfkou). Organizmus mi ide z posledných síl... mám pocit, že je už aj kofeíno-vzdorný. Nalievam sa, a pritom dokážem zaspať do minúty od ľahnutia. Sad

Bojím sa, že to fakt dopadne celé zle. Že v ťažkej chvíli podľahnem spánku a jednoducho sa nenaučím na skúšky a nespravím ich. Ak nespravím konkrétne tú za 4 kredity, tak je koniec štúdia, lebo by som neprešiel do letného...

Nuž, nebudem si zúfať, iba som sa chcel zveriť. Držme sa, priatelia. giving a hug
S pozdravom
vyčerpaný Matej
Sleep

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Pi 29 január 2016 - 19:22

Ahojte priatelia.

Vidím, že čítanosť tejto témy vzrástla od včerajška aj o 30 zhliadnutí, čo ma veľmi teší, lebo to znamená, že si to tu čítate a sledujete môj zápas s knihami. To ma nesmierne povzbudzuje, ďakujem Vám za to. Ani netušíte, aké je to fajn byť prečítaný. Very Happy Je to akoby sa o mňa niekto zaujímal a držal mi palce. Ste super. Smile

Na dnešnú celonočnú seansu som si pripravil 1 liter energeťáku a 4 litre bezkalorickej kofoly. Dal som si aj Memoplus. Tiež som urobil taký krok, že som včera išiel o 22:00 spať a spal som až do rána v tme a kľude do 6:50. Tým som doplnil energiu, ktorá mi už natoľko chýbala.

Myslím, že zhoršenie mojej vyčerpanosti, stresu a fyzicko-psychických problémov mi spôsobil ten mail, že mi učiteľ ponúkol ísť na skúšku predsa len v sobotu. Ja som bol touto ponukou nadšený, a tak som uveril, že sa viem naučiť na jeho skúšku súbežne spolu s inou skúškou, ktorá je len o hodinu skôr v ten istý deň. A to bola a je chyba. Všetko išlo ok v psychike a fyzične, kým som nezačal mať stres z toľkých nárokov. Našťastie som tomu učiteľovi zabudol včera odpísať, takže som sa mu na tú skúšku nijak nenahlásil. On doteraz netuší, či prídem alebo nie. Bez tejto skúšky sa môžem bez problémov zaobíť, sú to len 2 kredity, ktoré si môžem zľahka zapísať ešte raz. Ale bez tej skoršej štvorkreditovej skúšky sa nezaobídem, keďže daný predmet je prerekvizitou iného predmetu v letnom semestri.

Preto počas tejto noci dám dôraz na naučenie sa 4 veľkých kapitol zo spomínaneho 4-kreditového predmetu. Je to rozumnejšie. A ak náhodou zvýši čas a súčasne energia v noci na to, aby som sa pozrel aj na to druhé učivo, tak jedine vtedy by som šiel aj na tú druhú skúšku. Toľko teda moja úvaha. Smile Ani neviem, či Vás takéto detaily zaujímajú, asi skôr nie, ale pomáha mi to psychicky, keď budem práve takto postupovať. Už teraz cítim upokojenie mysle, keď viem, že reálne sa musím učiť len 1 predmet. winking

Idem na to! Zajtra o 11:00 už budem mať po zimnom semestri. jumping Rozvrh na letný už mám zverejnený, takže nové zajtrajšky sú pripravené. Z diplomového mi dal za prípravu diplomového projektu áčko. Vybavené

Držme sa, priatelia.
Prajem Vám hodne pokoja a sily do Vašich dní. welcome or bye
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka Pi 29 január 2016 - 19:42

Matej, keď si predstavím 4 litre koly, tak mi skrúca žalúdok, tebe to nič zlé nerobí? Nehovoriac o tom energeťáku Shocked Shocked Shocked No ale ak ti to má pomôcť, tak držím palčiská. it is perfect
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 30 január 2016 - 4:37

filipka napísal:Matej, keď si predstavím 4 litre koly, tak mi skrúca žalúdok, tebe to nič zlé nerobí? Nehovoriac o tom energeťáku Shocked Shocked Shocked  No ale ak ti to má pomôcť, tak držím palčiská. it is perfect

Robí mi to zle v tom zmysle, že mi to nepomáha. very unhappy Vypil som 2 litre kofoly a Memoplus a žiaľ zaspal som tvrdo o 22:00 a spal som až doteraz do 4:15. very sad2 Takže moja celonočná seansa sa nejak nevyvíja dobre. Idem ešte teď do seba húkať nejaké učivá - fíha, ale ak ja túto skúšku spravím, tak to bude asi zázrak... Exclamation

Ďakujem, filipka, za držanie palčisiek. giving a hug  Už aby bolo aspoň 11:00hod. jocolor

S úctou
posledné-hodiny-zimného-semestra-prežívajúci Matej
Reading

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 30 január 2016 - 10:21

Ahojte, priatelia. winking

Tak... skúška dopadla dobre. Mám áčko. Vybavené Smile

Na moju všeradosť som sa od spolužiakov dozvedel, že síce nám externistom naozaj začína letný už teraz prvého, ale skúškové máme normálne až do štrnásteho. Takže ja mám ešte 2 týždne na to, aby som spravil aj posledný predmet, to už pôjde vlastne o druhý opravný termín vzhľadom na moju doterajšiu neúčasť. Paráda. Smile Zajtra napíšem učiteľovi a spýtam sa ho, kedy by mal na mňa kúsok času. Smile Skočil by som aj cez pracovný týždeň. Sun 1

Tiež som sa dozvedel, že univerzita poriada pre študentov odborné podujatie, na ktorom môžem vystúpiť s 15-minútovou štúdiou. V marci. Tým by som mal uzavretú aj odbornú činnosť za 3 kredity. Cloud 1 Február bude teda hlavne o príprave na podujatie a štúdiu literatúry pre diplomový projekt. Yes

Už teraz ma nemôže nič ohroziť na ceste do letného semestra. Juchúúú. jumping
Ďakujem Vám za Vašu celojanuárovú podporu, kamaráti. Majte sa krásne. Smile
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka So 30 január 2016 - 16:33

GRATULUJEM!!!! winner
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto So 30 január 2016 - 17:08

To je fakt super Matej.
Pripájam sa k gratulácii.
sunny
cheers
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 4 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  regina So 30 január 2016 - 22:37

vynikajúce výsledky a správy, Matej , aj ja gratulujem Smile

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 27 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore