Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 12 z 27 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Št 23 marec 2017 - 21:41

Vo vzťahu k škole mám teraz obdobie zdravotnej pauzy, kedy ju vôbec neriešim, pretože si liečim úzkostné výkyvy. Zdá sa, že Spitomin veľmi dobre zaberá a už beriem ododnes celú tabletku aj ráno, aj večer (10mg-0-10mg). Mám pocit, že som pokojnejší a rozvážnejší. Akonáhle však pomyslím na školu, tak "úzkostniem", a nemyslím teraz v zmysle červene, ale v zmysle roztrasenosti, zvierania čriev, silnej nepohody, strachu, podráždenosti, nervozity.

Dr. mi chce napísať papier na podporu odkladu štátnic a obhajoby na august zo zdravotných dôvodov. Ešte som si ale nezistil presný postup, ako to docieliť podľa študijného poriadku. Pomyslenie na školu ma výrazne stresuje... nech už na ňu myslím v smere jej povinností, alebo hoci aj v smere toho, ako si vybaviť odklad. Embarassed

scared

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 25 marec 2017 - 13:19

Je 25. marec, sobota. Situácia je taká, že mám spracovať 25 normostrán do diplomovej práce, posledný termín na odovzdanie je 20. apríl, pričom už to vtedy musí byť skonzultované so školiteľom a tiež vytlačené a odovzdané na študijnom, i nahraté do systému. Študijný poriadok umožňuje predĺžiť zo zdravotných dôvodov odovzdanie o 7 dní, teda hypoteticky do 27. apríla. Obhajoba by bola krátko po 21. máji. Mám v diele zahrnutých 10 literatúr, z toho asi 7 primárnych (teda pôvodné diela rozoberaného filozofa). Vhodných by bolo ale aspoň 25 literatúr - primárnych je dosť, ale sekundárnych treba aspoň 15-20, nech to je pre oponenta akceptovateľné. Toto v tejto chvíli považujem za najhoršie na celej situácii, nemám proste zdroje a nemám ich čas a silu zhánať. Moja schopnosť robiť si študijné seansy po večeroch po práci je takmer už nulová, mám veľký problém s únavou a chytajú ma úzkostné a depresívne výkyvy.

Niektorí z Vás ma povzbudzujete, aby som to nevzdával, čo si veľmi cením a ďakujem Vám. Chytá ma však určitá roztrasenosť a moja nervozita stúpa... nie som proste vhodný typ povahy na štúdium školského typu. Na základke a v prvých dvoch rokoch strednej školy som bol jednotkár a darilo sa mi dobre učiť, aj som mal učenie rád. Ochorenie zo mňa však spravilo lemravého prokrastinátora, ktorého učenie znervózňuje, úzkostnie a nevie sa na to sústrediť, resp. ho sústredenie, čítanie a kreatívna tvorba veľmi nepríjemne vyčerpáva a odoberá mu chuť zo života. Ktovie, či sa mi to niekedy ešte zlepší a či ma učenie a tvorba bude ešte niekedy baviť, ako kedysi dávno. Dnes zostali z mojej schopnosti študovať len trosky. Som však rád, že sa mi zlepšila aspoň praktická inteligencia, ktorej som mal skôr málo. Tá sa mi v súčasnosti zdá dobre uplatniteľná a cítim z nej bezprostredné úžitky v bežnom živote. Embarassed  scratch

neschopný študent Matej
confused

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Studen10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan So 25 marec 2017 - 14:33

ahoj @Matej

skus si urobit poriadok v dennom rezime,navyse studium ti ztazuje praca cize bych doporucoval nejake dve tri hodky na studium denne a ostatne na relax,totiz nieje dobre sa pretazovat svojima povinostami,planmi,strasne to cloveka zatazuje,krok po krociku by to slo,no nie?spominas ze mas diplomovku ci co odovzdat v aprili,ak sa nemylim co stihnes to stihnes,viem teraz sa na teba vyvija tlak pretoze termin sa blizi,myslim si ze uz pisem neskoro ako ked by bol cas na spravne nacasovabie akp.rezimu,
sam som zistil ze sa ponahlam a zatzujem sa kadejakim kravinami co mam v programe,takto mam naordinovane 4x1,5hodku na program + 2x1,5 hodku na trening,jelikoz som bez prace a vysedavam tu tak mam aj na programe 1x1,5 hodka ranny ritual + 1x1 hodka spankova seansa,
ked to spocitam robi to cca.10 hodin denne,
tak isto som myslel aj na pracu,ak by sa mi ju podarilo zohnat tam mam tiez prepocitany cas cca 4,5 hodky na program,
jelikoz nepozeram telku a necodim sa flakat po ulici a pri pocuvani radia mi vychydza cas aj na PHTR popri praci,ale hovorim PHTR som rozdelil na 6 tyzdnou kde hlavny sa i oapkuje kazdy druhy tyzden,to je len postreh odomna,

a preco PHTR?
zaviedol som ho hned po poslednom pobyte v pezinku,kde som si tak povediac doma zalozil tento PHTR,totiz po poslednom pobyte som na sebe postrehol negativum vlastnosti,tak isto som zhodnotil svoju chorobu pocas tich divnych 10 rokof,
so schizy som tak povediac osprostel a zlenivel natolko ze zo mna bol zombik s ovladacom v ruke,dost mi pomohol novy tablet ktori som dostal k mojmu menu a tak isto kupa pocitaca,vsetky otazky a odpovede(bludne haluze)som upisal vo worde a tak povediac ulozil pod prah dveri,
teraz ma nezatazuje ziadna otazka s odpovedou,ziadna nekala bludna myslienka,som cisty ako pravy piesok na plazi,ked uz spominam svoj psychicky stav tak mi dosiel od socialky list s tym ze kontrola dochodku sa bude robit nie po piatych rokof ale uz pri dvoch,totiz pocas tich piatych nebola ziadna psychoza a urad sa takto rozhodol,ja len dufam ze cim mi bude lepsie ze mi dochodok neznizia ci nezoberu,ved mam problemi sa zamestnat a to kvoli tomu krmivu jak pre psa,jelokoz nemozem nocne a obsluhovanie strojov,

ale ako hovorim skola je nieco uiplne ine a tam si musi kazdy vytvorit svoj studijny plan podla seba a skoly i prace
som rad ze som nieco taketo u seba zaviedol,uz niesom leziaci ale sediaci a ciniaci sa po aktivitach,

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 16539036-platon,-akademii-ateny,-grecja
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 26 marec 2017 - 12:07

Ďakujem Ti, @fajny, za rady a povzbudenia. giving a hug Ono to tak vlastne je, že 5 dní v týždni disponujem len 12timi hodinami času, z toho 9 je venovaných zamestnaniu a zvyšok trochu relaxujem, jem, forumákujem, a potom už mám potrebu z únavy ísť spať. Takže moja schopnosť si pravidelne dopriať zopár hodín denne pre študovanie na úkor spánku a za cenu energeťákov sa postupne behom mesiacov znižovala a zoslabovala, až v súčasnosti je zázrakom, ak cez týždeň mám reálnu študijnú seansu. Zo začiatku magisterského štúdia niekedy v roku 2016 v januári som bol schopný bežne študovať po večeroch po práci. Dosť ma mrzí, že to teraz, keď to veľmi potrebujem, už tak dobre nedokážem. Sad

Každopádne hodlám ešte bojovať - vyjadril som sa, že by som školu vzdal, v tejto chvíli ale cítim určitú vôľu pokračovať v boji. Táto noc nebola úspešná čo do písania práce, ale bola úspešná čo do rozmýšľania a "introspekcie", takže som si veľa vecí sám so sebou vydiskutoval. Myslím, že mi to pomohlo. Tiež sa chcem na nejaký kratší čas vykašľať na vyhýbanie sa éčkam a sladidlám - a pravidelne piť hektá energeťákov v snahe bojovať o večerné študijné seansy. Potom, keď by som dobojoval, tak by som sa zase vrátil k nastoľovaniu zdravšej životosprávy. Teraz ale nie je vhodná chvíľa na experimenty.

Dnes plánujem:
- vyplniť daňové
- zmyť si vlasy a ošmýkať ich strojčekom
- písať, písať, písať...

Nič iné si nedávam na dnes ako úlohu. Možno viacej piť a dodržiavať kalorický rozpočet, čo už mám na účte naplánovaný. Dôležitá je tiež psychika, musím tú školu nepreceňovať, nevnímať ju ako balvan, ktorý neviem uniesť. Treba si budovať odstup, nadhľad a pohodu, nevnímať to zbytočne ako nejaký najväčší problém zemegule. Pekne s kľudom stoika robiť minútu za minútou čo treba, a zvyšovať si tak každou hodinou šance, že to dám. jocolor

community together
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  rasto Ne 26 marec 2017 - 14:13

ahoj matej.mne sa zda ze danove nemusis podavat ak si nemal prijem zo zivnosti vecsi ako 1900 eur ale zisti si to na nete,ja som mal 2 roky dozadu zivnost a prijem 650 eur a nepodaval som danove.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 26 marec 2017 - 15:15

rasto napísal:ahoj matej.mne sa zda ze danove nemusis podavat ak si nemal prijem zo zivnosti vecsi ako 1900 eur ale zisti si to na nete,ja som mal 2 roky dozadu zivnost a prijem 650 eur a nepodaval som danove.

Ahoj Rasťo. Smile Síce som nemal zdaniteľný príjem zo živnosti, mal som však zdaniteľný príjem zo závislej činnosti (teda zamestnania), čiže vo svojom daňovom som priznal tento príjem, základy dane, poistné a obdobné čísla s tým súvisiace. Základ dane zo samostatne zárobkovej činnosti som uviedol nulový, pričom ako prílohu prikladám k daňovému aj čestné prehlásenie o tom, že všetok môj zdaniteľný príjem za rok 2016 pochádzal výhradne zo závislej činnosti. Vyplnil som teda kombinovaný typ B. Už to mám teď hotové, poprosil som mamu, aby to zajtra zaniesla na podateľňu na Daňový úrad. Pôjde okolo. Smile

Okrem tejto dnešnej úlohy som si už zmyl vlasy a čakám, kým uschnú, aby som ich mohol skombajnovať strojčekom. Pomaličky chytám s kľudom stoika knihu a idem písať, čo treba. Ani neviem, prečo z tej diplomovky robím takú témišťo v toľkých príspevkoch, strašne to nafukujem a vnímam precitlivelo. Treba to brať tak, ako to je, proste normálne, s kľudom. affraid

Zatiaľ sa mi deň teda vyvíja dobre. Smile Pozdravujem srdečne Rasťa, ďakujem Ti za radu, a pozdravujem srdečne aj všetkých ostatných forumákov. Pretty good

Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Po 27 marec 2017 - 7:33

ahoj,

tak som sa po nete rosku informoval a nasiel som svoju byvalu skolu ktora sprostredkuva exterko,zalezi len na pocte uchadzacov,chodilo by sa tri krat do tyzdna v poobednajsich hodinach,platovo by ma to vyslo na dva roky studia okolo 600€,viac som nezistil nakolko cakam na odpoved ako som im napisal o blizsie info,akonahle budem vediet dav vam info,som odhodlany a dufam ze optimiznus ma neprejde,ved aj tak nemam poriadne co cely den robit okrem toho mojho PHTR,som plny ocakavania a nevzdavam sa,

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Spatny-vysvedceni
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  dzuli08 Ut 28 marec 2017 - 7:30

Ahoj fajny,
ja len že Ti držím palce ....určite choď do toho. vzdelanie ti nikto nikdy nezoberie takže drž sa it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ut 28 marec 2017 - 11:47

@fajny, dávam zelený bodík, aj z mojej strany cíť plnú podporu. it is perfect

***

Je 11:30, včera sa mi študijná seansa nočno-večerná nevydarila, nenapísal som nič. Teď už mám voľno, je tu 1 deň dovolenky, mám všetko prichystané, v žalúdku sa mi čvachtajú asi 4 dcl energeťáku. Ešte si asi dám ginko. Štartujem motory a idem písať. Momentálne mi robí najväčší problém akýsi blok čítať tie zdroje... totiž napr. viem dobre, že by som parádne vedel spracovať istú sekciu aj na 5 krásnych normostrán z istého zdroja. Je po anglicky a mám blok ho preskúmať, prečítať, hoci len pasívne. Stačilo by sa s ním naozaj len oboznámiť, na polhodinku si s tým textom ľahnúť do postele, oprieť sa o stenu a prečítať si ten anglický text zľahka. Následne by som ho už voľným parafrázovaním zinterpretoval do práce. Čiže princíp je veľmi jednoduchý - prečítať zdroj a zinterpretovať voľne do práce. No ale ako vravím, mám akýsi psychický blok sa donútiť ten zdroj čítať. Myslím, že nejde o to, že je po anglicky, ale je to skôr všeobecný problém koncentrácie, že mi je nepríjemné sa na to sústrediť. Bezradný

Musím sa upokojovať, stále si opakovať jednoduchosť toho princípu a venovať čítaniu zdroja aspoň 5-10 minút, potom sa to rozbehne. Je to tak prosté, a pritom si vymýšľam na svojej ceste toľké prekážky! Sám som si problémom. Bezradný

Idem teda čítať. Dám tomu 10 minút, oboznámim sa so zdrojom a zistím možnosti, čo z toho by som vedel vložiť do textu.

Prepáčte, ak by Vám vadilo, že takto intenzívne zdieľam túto svoju peripetiu, ale nejakým zvláštnym spôsobom ma skutočnosť, že si to prečítate a že to teda akoby vnímate so mnou, povzbudzuje a motivuje ma to. Napr. už len vízia, že by som sa Vám mohol pochváliť, že už som napísal 5 nových strán, ma vie veľmi dobre nakopnúť, aby som tých 5 strán aj skutočne urobil. Ani neviete, akí ste motivátori už len tým, že čítate, a keď ešte aj náhodou kde-tu ktosi vyjadrí držanie palcov, tak sa idem roztopiť od motivácie. Embarassed Very Happy

S vďačnosťou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ut 28 marec 2017 - 17:12

Už len 22 strán! jumping typing

Po obede na mňa doľahol útlm, tak som si ľahol a prespal nejaké 2-3 hodinky. very sad3 Teď idem pokračovať v čítaní a spisovaní. Cvik 2 Spísať je to ľahké, len teda to čítanie... ale už to ide lepšie, venujem tomu úvodných pár minút, spravím si rozhľad o tom danom texte a s ceruzkou si podčiarknem, čo je dobré pre spísanie. Využívam viaceré metódy, napr. metódu "30 sekúnd" (ide o metódu proti prokrastinácii podobnú metóde "lokomotívy"), ďalej metódu rozdeľovania textu na 3 stĺpce a skákania po nich ceruzkou podľa pravidiel jedného z typov rýchločítania. Ďalej využívam sed počas čítania, za začiatku som čítal postojačky na vyvýšenej komode. Pri spisovaní venúvam prietor aj obkecaniu, pokiaľ obkecávanie lepšie vysvetľuje čitateľovi pointu, tiež menej píšem poznámky pod čiarou (tajne sa nádejam, že referencie podopĺňam dodatočne). Ďalšou mojou stratégiou je samozrejme pokračovanie v energeťáku a sŕkam si tu aj Kofolu bez cukru. Tiež sa snažím seba presvedčiť, že gro celého výkonu je nie písanie alebo plánovanie textu, ale práveže čítanie zdrojov, pekné mravenčie prechádzanie riadkami ceruzkou rad za radom... Dojatie

Spacia pauza skončila, idem. Všetko dobré, bojovníci! Poklona Už len 22 strán...  Ďakujem
matej
Sun 1

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Studen11

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ut 28 marec 2017 - 21:21

Ide to zo mňa jak z chlpatej deky. Už len 21 strán! it is perfect

Mám tu pred sebou asi 30 strán hutného zdroja, kde je všeličo dobré, čo treba ešte podčiarknuť ceruzkou. Zažívam momentálne akýsi útlm, nechce sa mi. Ale ešte nekončím, dnes do noci mám v úmysle spísať ešte takých 6-7 strán. Potom zaľahnem. Budem sa motivovať teraz tým spánkom, že reku keď budem môcť napísať na fórum, že zostáva napísať už len asi 16 strán, tak pôjdem spať. A riadne si ten spánok užijem! very unhappy Ráno do práce, porobím čo treba, po nej treba do obchodu, solárko, potom sa ukľudniť, najesť a naštartovať na ďalšiu seansu.

Nebudem to siliť - ak náhodou o druhej v noci nebudem mať splnený dnešný cieľ, tak aj tak pôjdem spať s dôvetkom, že zajtra potiahnem novú seansu tiež do druhej. V konečnom dôsledku to bude efektívnejšie, než ťahať dnes do rána a zajtra spať 12 hodín hneď, ako prídem domov. Nemá zmysel si o tej druhej už robiť výčitky svedomia, treba vtedy obrátiť zrak s nádejou na nový, zajtrajší večer, a kým sa tak stane, tak si odovzdane pospať, že? Embarassed

Seansa pokračuje.
exploding

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 1 apríl 2017 - 20:48

Neviem, nemám čas sa tomuto venovať. Veľmi ma to psychicky vyčerpáva a moja top priorita je zvládať prácu, pričom škola je u mňa v hierarchii priorít už pomerne dosť nízko. Ešte ale teoreticky sú aj možnosti, ako to nezrušiť, nezanechať:

- napr. odložiť odovzdanie práce o 7 dní na 27. apríl
- pokúsiť sa vybaviť odklad na augustový termín, ale neviem toto, či sa dá
- prerušiť štúdium na 1 celý akademický rok a štátnicovať na jar 2018

Takže nemal by som hádzať flintu do žita s porazeneckým postojom, že štúdium zanechávam. Lebo ešte mi napadajú stále tamtie 3 vyššie uvedené možnosti, ako si to vzdelanie predsa len nejak doklepnúť. Kým tieto nevyskúšam, tak by bolo z mojej strany nerozumné to len tak zanechať.

Tak uvidím, budem musieť skočiť psychiatričke, aby mi potvrdila zo zdravotných dôvodov odklad o 7 dní. To by bol azda môj prvý krok, ako naložiť s touto nepríjemnou situáciou - situáciou, ktorú ale nesmiem vidieť beznádejne.

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 27 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 19 ... 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore