Naše (samo)štúdium

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 19 z 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 19 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  anjelik za St 19 jún 2019 - 9:57

Matej, si super, držím palce! giving a hug
anjelik
anjelik
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 244
Reputácia Reputácia : 82
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 19 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej za Pi 23 august 2019 - 10:02

Ahojte. Vitaj

Momentálne sa mi nedarí pokročiť s angličtinou. Asi by som potreboval nejaké vedenie učiteľom, som trošku typ človeka, ktorý sa označuje v literatúre ako "follower", teda že potrebujem inštrukcie a dohľad, ťažko sa mi motivuje sám zo seba zvnútra. Tak to má väčšina ľudí vraj a motivačná literatúra proti tomu brojí. Zatiaľ sa mi však túto svoju vlastnosť nepodarilo preklenúť. Aj preto sa nejdem učiť IT-veci sám, ale rozhodol som sa pre reálne akademické vzdelávanie v tejto oblasti, skrátka potrebujem, aby ma niekto viedol. Možno to znie otrasne a ponižujúco, ale ak sa s tým zmierim a nebudem si z toho robiť smútky, tak sa môžem tejto svojej vlastnosti promptne prispôsobiť, a tým pádom to využiť vo svojej prospech, v prospech rýchleho napredovania, pretože už budem vedieť, čo na mňa platí. Smile

Knižky angličtiny mi nejak nezaberajú, skúšam v týchto dňoch rôzne výukové e-learningy na webe. Ich nevýhodou je, že sa tam nedá dobre precvičovať konverzácia... Ale zas ma to viac baví, takže je tu šanca, že sa k tomu dokopem pravidelnejšie. Smile

Vo veci algoritmizácie som urobil pokroky len úvodom do jazyka C, naučil som sa trochu teórie v tento týždeň, nainštalovať compiler a NetBeans IDE, čo sú programy, vďaka ktorým si môžem skúšať programovať v jazyku C. Vytvoril som svoj prvý program v tomto jazyku... samozrejme tradícia hovorí, že prvý program musí byť vypísanie "Hello World!", takže som tento IT-zvyk dodržal aj ja. laughing Dnes mám na pláne implementovať už nejaké vstupy a deklarovanie premenných, prípadne jednoduchá kalkulačka s tými premennými. Na ITnetwork.cz je o tom zdarma kurz, tak som na 3. lekcii, postupujem podľa toho.

Včerajšia "študijná seansa" trvala asi 2,5 hodiny. Ale nie preto, že by som tak veľa študoval, ale nechceli mi fungovať tie spomínané programy pre jazyk C. Hľadal som príčinu a zhltlo to kopu času večer... No čo už, som proste začiatočník. laughing Robím hodinu veci, ktoré by skúsený človek spravil za minútu.  Very Happy

Vyzerá to, že za mesiac, kým nastúpim na semester, už svetoborné pokroky v angline neurobím, hoci chcem pokročiť aspoň trochu. Pravdepodobne tak budem v škole najslabšie konverzujúci alebo najslabšie spíkujúci študent. Dobrá správa je, že je ten predmet iba za 2 kredity, čo je najmenej zo všetkých tamojších, takže azda to aj učiteľ berie ako menej dôležitý predmet a nebude mať veľké nároky. Z Filozofickej fakulty mám skúsenosť, že učitelia málo-kreditové predmety brali menej vážne a boli povoľní v hodnotení. Smile Snáď to bude dobré... Embarassed

S pozdravom
matej
flower

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Naše (samo)štúdium - Stránka 19 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4503
Reputácia Reputácia : 557
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 19 Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Návrat hore

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.