Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 4 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 45 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Ako sa dnes máš:Helena

Odoslať  tailori Št 3 december 2015 - 7:59

Ahoj Helen, protože už jsem měla nedorozumění s Matejom, chci zdůraznit, že mi jde o věcnou diskusi.O nic jiného.Zaujal mě popis velkého zlepšení stavu Tvé známé po nasazení léků.Já s tím mám naprosto opačné zkušenosti.Dejv se po žádných lécích nezlepšil,naopak, příznaky mu zůstaly a začal velký propad inteligence.Co bych za to dala, kdyby to fungovalo jako u Tvé známé:vezmeš si lék a budeš v pohodě.
Přiznám se, že v první řadě mě napadlo,jestli nejde o přechodné zlepšení (placebo efekt).Byla bych ráda, kdybys o ní mohla občas napsat, jak se jí daří.Moc by mě to zajímalo.I když Dejv se v žádném případě k lékům vracet nebude Very Happy
Zdraví tailori
tailori
tailori
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Št 3 december 2015 - 14:10

Ahojte priatelia,
Tailori, neviem čo si tym myslela, nedorozumenie s M. No stale nad tou kamoskou zo skupiny uvazujem,dnes mi dokonca na napisala na FB. Ma sa vraj velmi, velmi dobre a po dlhom case sa citi stastna a spokojna a jej zivot je naplneny, navstevuje známych, chodieva von, som velmi stastna, ze sa jej stav takto zlepsil, dokonca zmenil.Ci ide len o prechodne zlepsenia,to asi nevie nikto,ale ja verim, ze ju to podrzi uz na stalo:)
No ja som dnes mala pohoda den,az na to, ze som musela volat svagrovi, s ktorym nemam dobry vztah.Musela som za manzela vybavit cez svagra nejake veci a manzel z prace nema cas mu volat.No ten telefonat bol mierne chladny a ani mna ani jeho to nepotesilo, ale prezila som:) Dnes som po dvoch dnoch vysla s detmi von, lebo stale lialo a dnes sa nam pocasie umudrilo.Dufam, že sa vam dari.Teším sa na zello:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Št 3 december 2015 - 17:24

Ahoj tailori,
to nedorozumenie s Matejom bolo asi kvôli tomu facebookovému príspevku. Nech Ťa to netrápi, niekedy sa veci jednoducho zamotajú úplne zbytočne. Myslím si, že po vysvetlení tomu Matej takto aj rozumie.

..............

Ahoj Meretseger,
veď na fotke, čo si dala na blog vyzeráš celkom k svetu. Inak, na blog chodievam a čítavam Tvoje články. Už dávno si nedala nejaký gameplay z Lary, bol to taký, pre mňa, relax.

..............

Ahoj helena25,
to je dobre, že si zobrala deti von. Tu u nás síce slnko nesvietilo, ale na stupne to bolo fajn. Chcem sa Ťa spýtať, že kde je teraz umiestnený v Trenčíne stacionár. (?) Som dávnejšie chodil a bolo to OK. Tuším, že ho neskôr premiestnili.

...............

Ahojte všetci,
dnes mám celkom fajn deň, cítim sa dosť dobre, v práci to bolo všetko OK. Zdá sa mi akoby som si na pracovný čas aj prácu zvykol aj šéf je príjemný. Dnes som porobil čo som mal, je omnoho lepšie čosi konať, ako byť len tak, bez činnosti. Zdravotne ako doteraz, s drobnosťami si už nejako poradím, hlavne aby mi nevyrástli na väčšie problémy, prípadne čosi väčšie.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Št 3 december 2015 - 17:39

A ja si hovorím, celý deň žiadny mail, že nová správa na fóre. A ja som nemal túto novú "ako sa mas" v sledovaných. Pozeram, že som o Veľa prišiel Smile.

Doktore mňa by zaujímala tá podstata.

Inak dnes teda prvá 1/4 tabletky lithia preč. A večer už tradične 20:00 zello juchú Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Št 3 december 2015 - 18:19

Tuto, stacionar je v Trenčíne v nemocncici, na legionárskej.Tam kde su rehabilitácie, v tej budove,od vrátnice hned vpravo až nakoniec.Chystáš sa?Ja to len vrelo odporúčam.Najskor volaju na vstupne vysetrenie vacsinou s doktorom Ralausom a ten rozhodne do akej skupiny pojdes,alebo mu ,,pripomenies,, :)do akej by si chcel chodit. Na výber je stará Oáza( tam su ludia co sa uz vacsinou dlho poznaju a maju svoju skupinu) a potom nová oáza ktora vznikla len v júni a pribudaju dalsi clenovia.zrejme by ta dal tam.Chodim do tejto skupiny.Teraz nas je cca 9, dohromady. Stretávame sa každý utorok a mame taku skupiovu terapiu,kde sa rozpravame so psychologickou a preberame vsetky mozne temy, ja to len chvalim:)tesiiim na zello:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Št 3 december 2015 - 18:42

Ahoj helena25,
ďakujem za info. Teraz na stacionár chodiť nemôžem, lebo som na tých aktivačných prácach v škôlke. Chodil som do stacionára v minulosti a bolo to celkovo veľmi dobré. Doktora Ralausa poznám je to odborník, ale príliš si mi dvaja nerozumieme. Inak stacionár je výborná inštitúcia dosť tam vedia ľuďom pomôcť.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Št 3 december 2015 - 20:15

Ahoj Tuto,
jeden gameplay som uverejnila tusim dva dni dozadu, je priserny Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Št 3 december 2015 - 23:42

Ahojte.

Tieto dni patria medzi tie menej dobré u mňa. Pociťujem často nešťastnosť, depkárčenie, plačlivosť, smútky. Včera som pri zaspávaní veľa premýšľal a bolo to vo mne nestabilné, rozcitlivené. Ako poprednú príčinu týchto zármutkov označujem znechutenosť z doby, zo zla vo svete (a v mojom okolí), znechutenosť zo seba a zo svojej morálnej biedy (neurotická mentalita, pocity viny), znechutenosť z viery, z mojich životných hodnôt, ako aj zo životných hodnôt iných ľudí. Veľmi ma znechucuje tiež nespravodlivosť v "mojom životnom priestore" a aj to, že nediagnostikovaní ľudia sú psychicky zdevastovanejší a chorejší než ja, a pritom neberú žiaden ohľad, žiadne lieky, len šíria vôkol seba problémy. A pritom pred psychiatriou sú vlastne zdraví, hoci nachádzam na nich prudké zmeny nálad, myslenia, názorov, ambivalenciu, hypobúliu, agresivivitu, morálnu tvrdohlavosť, nekritickosť svojich postojov a skutkov, dvojtvárnosť, problémy so sebavedomím (či už premrštené, alebo naopak strašne nízke). Skrátka, mi to príde ako nepomer, keď ja sa toľko snažím, aby som pôsobil čo najvyrovnanejšie a čo najnormálnejšie ako užitočný člen ľudskej spoločnosti, a oni sa správajú a emočne cítia, čo sa im akurát zachce, bez akejkoľvek snahy rozumovo korigovať veci. Na čo sa potom stať normálnym, keď normálni sú nenormálni? very sad2 Ale nejde len o toto. Jednoducho som hlavne nešťastný kvôli svojej morálnej skaze a kvôli tomu, že ma zotročilo vlastné svedomie. Nemôžem si myslieť, čo ja chcem, lebo svedomie ma hneď vymláti strašne kritickými a výhražnými myšlienkami. Som proste neslobodný človek.

Ale boli aj klady v týchto dňoch - aby som sa iba nesťažoval, ale napísal aj dačo pozitívne. Plusom bolo to, že som relatívne zvládal pracovné zaťaženie. Pod slovom "zvládal" myslím vstávať do práce a robiť celú dobu to, čo sa odo mňa očakáva. Nemyslím tým to, že by som všetko načas stíhal - totiž naďalej mám značný sklz a pochopil, že ho nemám ako dobehnúť, len ak neplatenými nadčasmi. Štandardná osmička je skrátka každý jeden deň odhora dolu zaprataná aktuálnymi zadaniami a úlohami, takže nemám ako znižovať sklz. To sa musí proste urobiť mimo riadnej osmičky. very sad3 Šéfka je však chápavá, vôbec ma nenaháňa, naďalej má názor, že si vraj robím svoju prácu dobre. Takže z jej strany je to veľmi fajn - aj to je plusom týchto dní.

Plusom je tiež, že mám už 90% darčekov na Vianoce pre rodinu. V podstate už musím vymyslieť len, akú knihu dám najstaršiemu bratovi. To je jediný darček, ktorý nemám ešte vymyslený a musím pátrať. Ostatní štyria ľudia (rodičia a stredný brat so snúbenkou) už mám pre nich prichystané. Aj tomu najstaršiemu mám už 2 drobnosti, no ešte chcem k tomu spomínanú knihu, nakoľko tá darčekovú trojicu musí uzatvárať... aspoň podľa môjho plánu. Shocked

Žiaľ, spomedzi negatív sa vyníma ešte škola, ktorú vôbec nestíham. Mám veľa úloh a zadaní a veľa študijnej literatúry, a nemám na to čas. Strašne ma tá škola doslova obťažuje. Vložil som však do nej už strašne veľa peňazí, tak neviem, či by som ju dokázal bez boja zrušiť. No len aj na ten boj treba čas a ja momentálne trpím veľkým nedostatkom času. very sad2 Neviem ešte, ako to s tou školou porobím... Sad

V utorok som začal poctivo brať Invegu 6 mg ráno k raňajkám. Žiadne nežiaduce účinky, alebo dajaké bočné iné, na ktoré by som nebol zvyknutý pri Xeplione, neevidujem. Cítim však zvýšenú žravosť, ibaže to som cítil hocikedy aj doteraz. Bývam večer veľmi hladný. No, I cannot accept Momentálne teda beriem Invegu 6 mg, Escitil 20 mg a Orfiril Long 1000 mg. Orfiril už niekedy "flákam", čím sa trochu pripravujem na jeho znižovanie v januári.

Ďakujem Vám za vypočutie, kamaráti. Držím Vám palce, majte sa dobre.
Váš všetko-čítajúci kamoš
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Pi 4 december 2015 - 8:26

Ahojte Wink

Matej - aj ja mam už darčeky všetky objednane a 75 % aj doma...teda sa teším....tiež plánujem také malé baličky spraviť...a dúfam že sa budu páčiť aj keď sú to len maličkosti Smile

Hmmm tak ja sa mám v celku dobre....lieky beriem....sem tam zabudnem antidepresivum....ale to je v pohode....včera som pozerala zase seriál...a čuduj sa svete prípad sa točil okolo schizofreničky...aj ma to dosť vzalo...totiž že tak dopadnem....alebo to čo videla...ja neviem ale nemám žiadne vidiny....bludy...ani nič podobne....čo nevylučujem v budúcnosti.....ale tak no trochu ma to vzalo...a to bol len blbý seriál....no a dnes zase raz čakám poštárku....možno prídu nejaké zvyšné baličky...juj ale sa tesim...a inak cely deň sa učím....a večer pozerám telku seriály....takže tak....nie je moc čo napísať......

Prajem pekný piatok a ešte krajší víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Pi 4 december 2015 - 9:59

Matej,

k Tvojmu príspevku mi hneď napadlo to, čo mi raz povedala psychologička: "Veľa premýšľania škodí..." Stotožňujem sa s tým a odkedy sa menej "ponáram do seba" som šťastnejšia. Myšlienky sú balast. často sa tým negatívnym nevieme dostatočne brániť a potom nás valcujú...
Verím, že je toho na teba veľa, potreboval by si spomaliť, zrelaxovať, napr. vo welnesse alebo prechádzkou v lese - niekde, kde by to poriadne prečistilo hlavu. Možno sa mýlim, no toľko môj názor.

A ako sa mám ja? Čo sa choroby týka je to stabilizované, vďakabohu. Tiež mám už väčšinu vianočných darčekov poriešených, niečo doma a niečo mi práve doručujú - tiež väčšinou knihy Smile . Ale najviac ma teší tá príprava, vianočná atmosféra, ktorú sa snažím doma pomaly vytvárať (ani tak nie výzdobou ako prípravou a organizovaním drobných posedení s užšou i širšou rodinou ). Teším sa aj na výlet so synom za dcérou do Bratislavy. Ohlásim aj priateľku, či si nenájde čas na stretnutie na vianočných trhoch. Mám rada tieto sviatky. ľudia sa skôr zastavia a nájdu si čas na seba navzájom.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Pi 4 december 2015 - 12:00

Ahojte,
regi len pre istotu sa pýtam, či som dobre pochopil na zellu. Ty už neberieš nič? Som mal pocit, že len antidepresívum a teraz už ani antipsychotikum? Tak držím palce. Ja už som konečne pohol s tým Líthiom. A uvidíme.

Ešte prosím všetkých,.. neviem ako vy, ale my ešte nemáme naplánovaného silvestra. Chcel som mega super akciu fórovsko zellovskú, a to som vzdal, že to celé nenaplánujem. Ale silvestra niekde osláviť chceme. Viem si predstaviť minimalistický zraz - obnednať si nejaký penziónek chalúpku, prípadne možno niekto z vás má rodinný väčší barák tam v oblasti. Aby sme mohli pohrať nejaké spoločenské hry, pokecať zasmiať sa a kto bude chcieť vydržať tak vystreliť pár petárd o polnoci. My budeme prichádzať z Košíc v tej dobe takže nám je skoro jedno kde by to bolo... a teda ak pôjdeme z východu môžeme nabrať Mischelll alebo kto by sa ešte pridal z východu.

Čo vy na to?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Pi 4 december 2015 - 13:26

Ahojte priatelia,
Matej, je mi luto ze sa citis zle.Myslim na teba a prajem ti aby sa ti skoro polepsilo, uvidis, to zle coskoro prejde:)

Mischell, zaujalo by ma aky to bol serial, to by som si rada pozrela, skutocne. Obdivuje ta ze uz mas nachystane darceky, ja mam s tym velky problem, hlavne kd ide o môjho manzel, u ktorého neviem vycitat co by ho potesilo,ale snad rychlo na to pridem:)co sa tyka deti, zajtra ideme do dracika,kde sa vyblaznime Smile

Xkrchnav, ten zraz by bol super, len treba domysliet kde...tu cestu do KE a naspat ti veru nezavidim,ale hlavne stastnu cestu Smile

Noooo a co ja dnes...ja som 3 hodiny stravila na policajnej stanici. Ide o to, ze ten ha..el, ktory ako som spominala davnejsie na fore odo mna schytal na mna podal trestne oznamenie,ako mi slubil.,,Chudáčik,, ma prasknute koleno, s ktorym bude mat následky a vraj ho caka mensi zakrok s nosom, lebo som mu zlomila nejaku kosticku ci co a musia mu to v lokalnej anesteze operovat. Ako mi povedal policajt vraj som mu zanechala negativne následky na zdravi. A mojou vetou: ,,Jediné negatívne co som na nom svi...arovi nechala bolo to, ze som ho nezabila"..som si asi  nepomohla.A potom sa stal zázrak.Prisiel do kancelarie v ktorej sme boli jeden z policajtov ktory vtedy prisiel na ulicu, ked sa to stalo a ten zacal sefovi vysvetlovat ako to bolo.Najhorsie bolo ze som v tej miestnosti bola aj  s tym ...........,ktory sa nam mna nezabudol priblblo usmievat aj napriek svojim ,,strasnym ,,zraneniam.Iba pan Boh vie, co som s nim tam chcela urobit, skutocne, keby sme tam sami tak az potom by na nom ostali následky.Pripad ostal otvoreny s tym, ze ked budu potrebovat, este si ma zavolaju.Tak neviem co bude,ale nemam ź toho stresy, lebo som v prave.A to naj bolo ked som vychadzala z policie a ten ...mi povedal, ze to oznamenie podal na mna len preto,aby ma znova videl.Ja viem..mala som hned utekat naspat na policiu ale neurobila som to.Ani neviem  preco.Asi som mala obavy ze mi neuveria..To naj co mozem urobit bude ze si na seba budem davat bacha a nebudem chodievat sama von.ale aj tak nemam stresy...inak psychicky aj fyzicky sa citim velmi dobre:)


Naposledy upravil helena25 dňa Pi 4 december 2015 - 16:48, celkom upravené 2 krát.
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 45 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore