Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Pi 27 november 2015 - 11:07

Regi- Keleová Vasilková nechceš knihy? Asi 4 mám doma, včera som ich prekladala, že ich musím niekde dať. To sú také "jednorazovky", že to len raz prečítam a viac ma nebavia...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 27 november 2015 - 12:30

Ahojte,
pred maličkou chvíľkou som dorazil z práce a cestou som si dal predpísať lieky od obvodného lekára. Od neho mám medicínu na tlak aj Gerodorm. Keď som odchádzal z práce, akási minidepka na mňa sadla. Ešte aj doteraz to cítim. Dúfam, že je to len prechodné.  Sad Pôvodne som mal premiestňovať zasa hlinu, ale zo včerajška sa mi presilila ľavá ruka, tak som to odmietol. Vlastne ani neviem, v čom bola chyba. Už na konci včerajšej smeny sa mi ťažko držali nástroje v ľavačke. Dúfam, že v pondelok budem už fit.

Zdravotne tak, ako písavam, teda až na tú nezvykle smutnú náladu, keď som išiel z práce. Možnože to robí aj to slabšie spanie. Verím, že sa cez víkend dospím a zasa bude lepšie. Denné drobnosti vám popisujem stále to isté, takže vám to tu nebudem zbytočne rozpitvávať. Zatiaľ je deň tak na 3.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Its-Friday-Almost-Weekend1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Pi 27 november 2015 - 12:47

Ahoj
ja sa mám celkom fajn, bola som na nákupoch, takých bežných, do domácnosti a navarila som už. Zajtra sa chystám robiť pizzu a zabudla som šunku very sad2  ach jo... Dnes mám taký rýchly deň, už som aj poskladala čisté prádlo, oprala, urobila adventný veniec Very Happy a ešte sa chystám poupratovať kúpelku.
Zdravotne som dobre, ako mi znížila lieky, tak to je celkom v pohode, len som dosť unavená, ale asi aj preto, že si toho dosť naložím affraid
Konečne je piatok, ide víkend. Chcela by som sa trochu pohrať zajtra s kocúrom a také drobnosti okolo domu, ak nebude veľká zima...
Tak pekný piatok a víkend Very Happy
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 27 november 2015 - 14:11

Dievčatá (regi, helen, ester), ak stále trvá nadšenie k výletu do Bratislavy, tak som sa rozprával s PR Ligy za duševné zdravie. Vraj v BA býva pondelky až stredy a že sa s vami veľmi rada stretne. Vôbec nevadí, že na ňu nabehnete tri Smile. Máte sa dopredu ozvať na číslo: 0917 153 507. Je to Oľga Valentová. Povedal som, že by sme chceli Willa na Slovensko a že to bude skôr také zoznamovacie stretnutie že čo sa na Slovensku vôbec deje a chystá. Veľmi mi hlasom pripomínala Ester tak to by bolo prekvapenie Very Happy.

Jo oslovoval som len dievčatá, ale samozreme všetci ostatní ak máte záujem, zdá sa, že sa radi uvidia. Jááj som zvedavý s akou pochodíte, dúfam, že sa pošťastí.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 27 november 2015 - 14:12

Ahojte
Tuto, prajem ti aby ti ta depka rychlo presla.
Ester, si riadne akcna. Mna vôbec nebavia tie dekoracne veci,ako vyroba vencov a celkovo nejake zdobenie,tak ta poriadne v tom obdivujem a ticho zavidim:)
Tak ja sa mam dnes vselijako.Rano muz odisiel skor do prace a ja som este spala ako mi potom volal, len som sa zobudila o 10:00.Chapete?Nezobudili ma ani deti.Museli sa hrat same, ale vdakabohu im nechybala moja pritomnost.Le si to hrozne vycitam.Pamatam si, ze som mala dost tvrdy spanok a ani som sa v noci ani raz nezobudila.K detom vstaval manzel.Potom ma zobudil az maly, ked mi sadol na hlavu, tak to ma prebralo:DAle vycitam si to hrozne, lebo vraj vstali o 7mej a do 10:00 museli cakat na ranajky, lebo muz sa ponahlal a myslel si, ze uz vstavam pomaly,tak neriesil. No nicim inym ako leponexom to nemoze byt.Ako neberiem to ako nieco zle, konecne som sa riadne vyspala ale toto je moc.Keby decka nieco vyviedli alebo sa im nieco stalo ani by som to nezaregistrovala:(Tak sme sa s Martinom dohodli, ze pred odchodom do roboty ma riadne prebudi az kym nebudem prezlecena.Tak uz mam aspon istotu ze sa to nezopakuje.Inak ma stale boli chrbat,alke este zvladam.Tak zatial, drzte sa
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 27 november 2015 - 14:16

Ouu , tžeraz som si precitala príspevok.Super, uz som si zapisala cislo.Tak baby, ideme??
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 27 november 2015 - 14:45

ja som mal včera masáž od ženičky... žiaľ nemôžem povedať že by úplne pomohla ale bolo to super. Ináč budenie sa z ospalosti po liekoch mi spôsobilo koniec minulej práce... nedal som to... síce fyzicky som sa zobudil ale bol som ako múmia. Dúfam, že tak nedopadneš. Držím palce.

Ak pôjdete do BA vraj tiež natáčajú nejaký film... možno by šlo všetko nejak pospájať. Už ste videli ten z wildtruth? Smile pár odvážlivcov 2012 Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 27 november 2015 - 16:12

Ahojte, mozem sa nieco opytat? Viete ze som teto tyzden bola u psychiatricky.No,a teraz som si len tak prezerala svoj záznam, teda z posledného vysetrenia.Doteraz som mala diagnozu F25.-schizoafektivna porucha a F43.1-postraumaticka stresova porucha.Ale na poslednom zazname mam F20.0-co som ,,vygooglila,,ako paranoidna schizofrenia, potom normalne F43 a k tomu F33 co znamena vraj ina recidivujuca depresivna porucha. Mám to brat ako preklep,alebo mi vazne zmenila diagnozu zo schizoafekt.na paranoidnu schizofreniu??Som mierne-mierne dost zmatená. Teraz sa jej uz nedovolam...
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 27 november 2015 - 16:14

Vieš čo ti na to poviem... tiež mi tam rubu jedno druhé, uz si ani nevyhladavam. Zmení to niečo na tom ako sa cítiš?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 27 november 2015 - 16:23

Ako...nezmeni to nic.Ale desi ma to. Jednoducho si nemyslim, ze mi mala takto zmenit diagnozu, ok, mozno sa citim horsie,ale poznam to...je to absolutne prechodne obdobie, okrem toho som jej vysvetlila veci, ktore sa v mojom zivote odohrali(myslim to, co som aj spominala na fore a pod,) a viem, ze ma tie vsetky okolnosti trosku dali do pomykova a trochu sa mi pohorsilo, ale nemyslim si ze do takejto miery. Schizoafekt.porucha na mna absolutne sedi,ale ked mi tam capla cisto schizofreniu neviem, mam pocit,nechcem sa nikoho dotknut,ale ako by ma tym uplne odpisala. Neviem to v sebe stravit...Totiz, v tom zazname sa vyjadruje na moju osobu,ako by som bola uplne mimo,a to je to co ma desi a stve,poriadne stve
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 27 november 2015 - 16:40

Není to len tak. Napisem viac z domu. V skratke je podľa mňa prospešné sa baviť o konkrétnych veciach čo trápia a nie o škatuľke v podobe konkrétneho Fka. V tom zdielam názor Juraja Barbarica. Doktori majú nejakú rutinu, ako klasifikovat. Konkrétne napr. F20 sa dáva nie na prvom sedení ale až po čase. Znamená to nejaký súhrn chovani a pozorovaní. Môžeš sa inšpirovať či ti to či ono "pasuje", Matejovi to napr. pomohlo. Podľa mňa je lepšie žiť seba A škatuľky. Ale kvôli poisťovni akceptovať, že sa to tam proste písať musí....Otazka čo si hovoríte slovne..
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina Pi 27 november 2015 - 17:20

Ahojte,

ester, ďakujem za ponuku, jednu vasilkovú teraz zhanam pre svoju mamu (už som vlastne zohnala) - ona to rada číta. Mňa to už nebavilo, prečítala som kedysi asi 4 jej knižky a potom sa mi to všetko podobalo, inak úspešne som sa ich už "zbavila".

čo sa týka Ligy za duševné zdravie, tak ako som písala, rada sa pridám Wink , dnes som si práve vybavila nový preukaz na vlak.

Helen, s tou diagnozou je to možno tak, že niektoré lieky možno predpisovať len na niektoré diagnózy, aby ich poistovne preplácali - aspon mne to tvrdila psychiatricka.

Inak teším sa na víkend, bude nás doma zas o trochu viac, bude veselšie.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore