Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 81 z 84 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Št 26 november 2015 - 14:44

Ahojte

Meretseger, to je super, ze si dostala takuto pouku, to sa asi nevyskytne kazdy den.Prajem Ti aby ti to co najlepsie vyslo. To chudnutie ma mrzi, ze to mas takto, verim, ze sa to zacne upravovat,tak ako si zelas.

Xkrchnav, prave som sa chystala napisat ako brutalne ma boli chrbat uz od vcera a potom citam, ze si na tom podobne:)

No ale nic moc veru.Ja necitim seknutie,ale skor ako by som tam mala nieco natiahnute, nemozem sa ohnut ani nadol,ani do boku a stale to boli, bezne analgetika nezaberaju.No cista 100 rocna baba:)Ak to do vecera neskonci alebo neustupi aspon o trosku kaslem na to a pojdem k lekarovi s tym.Pocas strednej som chodila na rehabilitacie cele 4 roky, kvôli skolioze,ale ci je to tym, netusim.
Inak psychicky...no neviem, som dost podrazdena co vyjadrujem aj doma a stve ma to, defam ze to prehrmi.Po vcerajsom leponexe som uz necitila take zavraty ako v prvy den, tak uz to bude hadam ok.a to som sa chystala dnes nastiepat dalsiu varku dreva no mozem akurát tak nanho pozerat:) a mam taku nenormalnu chut sa tam vyburit a nemozem, no najhorsi pocit:)Tak ak mi do toho nic eskoci, skocim na zello vecer, tesim sa:)tak zatial parta Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 26 november 2015 - 14:55

Ešte mi napadá jeden dôvod toho tvojho chrbáta - čo tých 6 metrov čo si nasekala nedávno? Smile. Ináč asi by som šiel k fyzioterapeutovi alebo masérovi než len po injekciu proti bolesti... ale možno práve tak to ideš urobiť. Tak nech ti to dopadne dobre. Ja sedím v jednej polohe a keď sa pohnem zle tak to bolí jak svi...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Št 26 november 2015 - 16:00

no to nebude tym, to by ma seklo uz vtedy.Toto bude mat iny dovod:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 26 november 2015 - 16:09

Ahojte fórumáci,
akosi toho je viacej teraz v téme "Ako sa máš", tak mi prepáčte, že nepíšem jednotlivo ku každému. Spomeniem iba ak meretseger, že je úplne super, že si Ťa takto všimli. Inak všetkým držím palce, aby aspoň to zdravie psychické aj fyzické bolo prinajmenej OK.

U mňa dosť dobre, hoci spanie aj vstávanie nebolo úplne super, cez noc som si viac oddýchol, ako po iné dni a tak predsa som v pomernej pohode. V škôlke bola pohoda, hoci práca bola ťažšia ako obvykle. Doma som si na hodinu zdriemol, čo som bol veľmi rád a dosť mi to pomohlo z únavy. Inak som konal tak, ako každý deň (akožepovinnosti, čítanie, fajčenie, domáce drobnosti). Teší ma, že zdravotný stav sa trochu umúdril, a teda zlepšil (asi tým spaním).
Very Happy

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Št 26 november 2015 - 16:09

inak od vcera vecera takmer neutale pocuvam tieto 2 skladby. 1.od polskeho skladatela a dirigenta Piotra Rubika, s ktorym som kedysi mala cest hrat pre jeho orchester.A 2.citak od Dusana Hlavaceka, ktory bol vždy retro ale jeho skladby ma vždy dostali:) ak chcete vypocujte si, aspon toho Rubika Smile

1. Piotr Rubik: https://www.youtube.com/watch?v=9MWyAdudYT4

2.Dusan Hlavacek: https://www.youtube.com/watch?v=3ikJckZuXr4

Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 26 november 2015 - 18:42

Helen pustil som si Rubika. Asi nie môj obľúbený štýl Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Št 26 november 2015 - 18:51

Dobrý pane, ved každý sme na niečo inéSmile Ja ,,fičím,,vacsinou na takejto muzike a americký gospel, enrique iglesias, demi lovato a to je všetko:) a ešte habera, to je môj top:)Inak mam par hodin dilemu, lebo manzel prisiel skor no a tak sme sa bavili a on že ma pocit, že som súca na nemocnicu.On má taký pocit.Vraj to nie som ja.Uz to vraj vníma asi 2 týždne a že to už konzultoval aj s mojou lekarkou.Samozrejme za mojim chrbtom.Vraj mam hlasy ovela castejsie ako kedysi a ze si vsimol že aj spánok mam mizerny az na predvcerajsok kedy som ,,odpadla,, po leponexe.Ako takto.Ja cítim že mi nie je dobre a že nie som fit a toto tamto,ale nemocnica?Ono je to tým, že ako sa vyjadril on mi evie pomoct.Ja si skor myslim že nechce, lebo ho moje problemy netrapia.Ako som sa vyjadrila x tisíc krat, nemocnice sa vonkoncom nebojim a beriem ju ako maximalny relax ale teraz jednoducho to chcem zvladnut bez toho.Co vy na to??
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 26 november 2015 - 18:55

Som na zellu napr.aj teraz. Mrzí ma ze v ňom nemáš oporu Sad
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 26 november 2015 - 18:57

Ale niečo mi napadlo. Tak v štandardnom čase zella to poviem keď tak...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina Št 26 november 2015 - 19:02

Ahojte,

práve mi napadlo, že sa mám spokojne a že to sem aj napísem. Vy tešujem sa z takých maličkostí: varím chilli con carne, ktoré u nás každý miluje. Podarilo sa mi dohodnut väcsí predaj prebytocných kníh, ktoré ideme s manželom aj osobne odovzdat do Pezinku v pondelok. On potom ide na poobednu a ja sa este trochu pomotám v Bratislave a dám stretko s kamoškou z VŠ alebo s dcerou. Zároveň zháňam, dojednávam nejaké knihy na burze na Vianoce pre moju mamu. Rada číta také tie ženské romány, čo idú v dobrom stave "za babku" na burze. Zistila som, že škoda kupovať nové knihy, raz čítané bývaju v dobrom stave za polovičé ceny. Jediné, čo mi trochu prekáže je, že už fakt musím nosiť tie okuliare, čo mám už 2 roky doma a hodím si ich na nos len z času - načas. Čo už?!  

Helen, aj moj manžel mal neraz obavy, že svoje stavy neustojím...tlačil na mna, aby som to aspon konzultovala s psychiatrickou, konzultovala som, no zároven som si aj verila a zvládla som to (roky som nebola v nemocnici). Myslím, že my sami vieme najlepšie či to ešte zvládame. Vyzeráš že más nadhlad, aj ked sú tam hlasy, narusený spánok ale na druhej strane zacala si brat ten Leponex a ako písala Filipka - treba mu dat šancu - ešte ho neberieš dlho, účinok možno len príde... Drž sa!  

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 26 november 2015 - 19:37

Napadá mi k tomuto: na jednom z nedávnych Zello dialógov som nadhadzoval, či by sme si nechceli "zahrať na role u liekov". Stretlo sa to s úspechom, horšie to bolo s realizáciu. Ešte som si od vtedy nenašiel čas štvrtok tak, aby sme začínali 19:00 a dali to hodinu pred a nerušili tak "tradičné zello". Ale k tejto záležitosti mi príde, že ešte lepšie by bolo, ak by sme na zello prizvali svoje polovičky. Je nás tam pomerne dosť, manželia či manželky s nami si prežili svoje. A každý to má často ináč. Takže by sme sa mohli navzájom poučiť komu čo pomohlo... stihli by sme to do Vianoc? Alebo to urobíme narýchlo hneď teraz? Ako sa hovorí práca kvapná málo platná... tak asi až časom. Ak sa ti to Helen pozdáva tak toľko... Ináč čo som ti chcel doporučiť je ten WRAP plán a s ním ísť za mužom. Ako regina hovorí, ty sa poznáš najlepšie. Ja koľko krát som nevedel čo so sebou, nie to ešte aby moja žena mala vedieť čo so mnou. Takže sa na jednu stranu nedivím, že tvoj muž nevie čo má robiť a len hľadá kompetentnejších. Rozpomeň si, čo ti pomáha ak robí, čo ti naopak nepomáha ak robí (posiela ťa rovno do nemocnice napríklad). Ak ti je smutno - má ťa objať? Alebo sa má vypytovať? Každý to má ináč. Ja som si so ženou nebol schopný dohodnúť "signál" ako sa ma má opýtať či sa so mnou niečo nedeje tak, aby mi nepokazila často dobrú náladu... tak to ani my nemáme úplne doriešené. Ale taký ten základ sme si povedali. Nepomáhajú mi obavy. Pomáha mi dôvera a bytie spolu. Pomáha mi ak mi povie, že to zvládneme, aj keď nevieme čo bude za 2 hodiny. Keď ťa zaujal ten WRAP, tak odkaz na križovatke duše:
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/rozcestnik/internet/texty/od-a-po-z/115-plan-na-udrzeni-pohody-wrap

tak za pol hodinku s niektorými z vás... pre ostatných posielam atmosféru čo ma čakal doma:
https://www.youtube.com/watch?v=MlZ-yteWTxA

viem že v novembri je to ešte trošku kontroverzná atmosféra ale ja to mám rád Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 27 november 2015 - 10:59

Pre tých, čo sledujú len túto tému, som obnovil vlákno ohľadom veľkého stretnutia členov:

https://www.schizoforum.net/t359-topic#13283

teším sa na vaše návrhy Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 81 z 84 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore