Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 17:07

Ja som bral aj 40 pomerne dlho. Skončilo to vyhazovom z prace. Začínam naberať pocit, že psychoterapia bude v tomto smere lepšia, aj keď stále hľadám...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ne 27 september 2015 - 17:15

Psychoterapia je fajn, len dostať sa ku kvalitnej je luxus, bohužiaľ. Obyčajné vykecávanie sa u psychológa raz-dvakrát za mesiac nie je skoro na nič dobré, treba ísť do hĺbky.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ne 27 september 2015 - 17:17

A vlastne sa čudujem, čo všetko som na Zyprexe zvládla, hoci mám na tie tri roky veľmi málo spomienok.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 17:35

To píše aj ten Barbaric - že kvalitná. Ale ako to má človek rozoznať? Ja som bol na dvoch sedeniach s mojou a zatial to bolo len taký pokec. Ale neviem či aj kvalitná by nezacinala podobne...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ne 27 september 2015 - 17:42

Závisí, aký typ psychoterapie to je. Kognitívno-behaviorálna je podľa mňa úplne nanič, lebo ťa len naučí zvládať nejaké veci, ale nepríde vôbec na koreň veci. Podľa mňa dynamická je najlepšia.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 17:50

Ja som myslel, že záleží viac od psychológa než od typu... Že to prispôsobuje a každý to má jedinečné... moja hovorila že ide cca podľa: Rogersovská. Dúfam, že som to dobre napísal. Tá patrí kam - z tých čo si povedala?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ne 27 september 2015 - 18:02

Samozrejme že sa to prispôsobuje, ale každý terapeut je dobrý v niečom inom. Rogersovská je taká pozitívna, prijímajúca, empatická psychoterapia. Ja zas nemám až také veľké skúsenosti, lebo som síce začala, ale potom mi psychologička povedala, že to subjektívne nevie ustáť, že sa cíti byť príliš ku mne citovo angažovaná a nedokáže byť na mňa dostatočne tvrdá vtedy, keď to naozaj treba a samu ju to veľmi zmáha. Pomohla mi však veľmi predtým počas VŠ, keď ma takpovediac zachraňovala pred utopením sa.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 27 september 2015 - 18:08

pozitívna... tak nechápem. takže to je asi ešte iný typ? príjímajúca? No myslím, že som ešte stále dosť nesebaprijatý... a emócie hodne prežívam. tak snáď to bude fajn. ale videli sme sa 2x teraz čakám až sa vráti z operácie... tak uvidíme. to bolo len také zoznamovanie sa zatiaľ
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Ne 27 september 2015 - 18:25

Držím palce, až to vyjde it is perfect
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 27 september 2015 - 19:08

Ahojte všetci,
tak snáď som neskočil do stredu rozhovoru. Dnes sa mi celkovo dobre spalo, aj v noci, aj doobeda, aj poobede, navečer. Jednoducho som mal pravý spací deň. Dohovie, čo budem porábať v noci. Ále, bolo aj horšie... Chrípka odznieva, tak som ju ešte spánkom dorazil. Rád by som išiel už do práce a toto spanie mi to pravdepodobne umožní. Trochu som však z toho nervózny, dúfam, že to po takej odmlke bude všetko v poriadku. Vlastne som 3,5 dňa vynechal, ak nerátam víkend. Vnútorne ma to akosi berie, či to zvládnem.  scared2 Ono to priam vyzerá smiešne, ale predsa len mám taký pocit. 

Veru, hrať sa na zabehnutého pracovníka po cca 3 týždňoch veru nemôžem. Dúfam, že nebudú nejaké problémy vlastne aj z toho, že som zostal doma. Priznám sa, že tam boli ešte nejaké komplikácie, a tak dúfam, že už to bude OK.

Dnes sa cítim zdravší ako minule keď som písal. Vzhľadom na to, že som spal a spal, nemal som ani nejaké komplikácie so svojím zdravím, alebo podobne. Trochu sa za tú moju spavú "politiku" hambím. V zásade som rád, že je to takto.

Ďakujem, že ste si prečítali moje riadky. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina Ne 27 september 2015 - 19:33

Ahojte,

x, kazdá psychoterapia je lepsia ako ziadna - si myslím. Ja k psychologicke chodím vyse roka. Najprv sa mi to zdalo ze je to len také vykecávanie sa - vela sme sa bavili aj o knihách, nieco mi odporúcala, ale hlavne ma naucila ako sa mám na veci co sa dejú pozerat, avsak nie systémom "robte to takto" ale len roznymi tvrdeniami, ktoré som prijala za svoje. S odstupom casu som prisla na to ze pomaly ma to formuje, mení k lepsím návykom. Povzbudzuje ma k cviceniu a podporuje i v znizovaní liekov, radí mi rozne techniky na zaspávanie, na prekonávanie nepokoja, úzkosti,... - proste je to pre mna prínosom.
A ako sa mám? Obcas mám nepokojné nohy, nevydržím vecer sediet pri PC, musím vstať ... Neviem cim to je, lebo lieky som teraz nemenila. Ale tak na chvilu vstanem a potom sa zas po chvilke vrátim.
Projekt sme tento týzden kolaudovali. Dopadlo to v pohode, aj sponzor bol spokojný, takze uz len dotiahnut vyuctovanie, ktoré sme poslali na pripomienkovanie. Doma inak trávim cas zaváraním, varením, pecením, susením jablk, sem-tam si pozriem so synom nejaký film a dost som na nete. Zacala som znova po dlhsom case cvicit, zatial 2x týzdenne. Práce mám doma tolko, ze ani nestíham - teda minulý týzden som nestíhala upratovat. Dúfam, že tento týzden to dobehnem.

Prajem vám príjemnú začínajucu sa jeseň!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ne 27 september 2015 - 20:41

Hi everybody,
u mna uz lepsie, vyrazne sa pod to podpisalo citanie "Mestecko Pines" (z Martinusu, hlboko odporucam), taktiez som opatovne zacala pozerat serial, ktory uz dava omnoho viac zmysel. Tiez som na Google play kupila 5 dielov Walking Dead - Zivi mrtvi; celkovo som utratila dost penazi, ale za knihy sa to jednoznacne oplati.
Depresia a uzkosti sa rozvijaju, ale zatial zvladam. Z planov na dnes nebolo nic, dokonca ani zo spania, pretoze pri citani na mne zaspal kocur, a ked uz som bola utahana, on spal a ja som sa nemohla pohnut. Potvora jedna...

Pokial ide o terapiu... 2 roky som chodila na gestalt ter., 3 chodim ku klinickej psychologicke a pokrok nevidim absolutne ziadny. Akurat mi "pomohla" nerezat sa, tym, ze mi to zatrhla Rolling Eyes Tak to fakt dik. Ale situacie nezvladam rovnako ako predtym. Beznadejny pripad
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore