Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox St 9 júl 2014 - 1:21

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:29, celkom upravené 1 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox St 9 júl 2014 - 2:28

tu su linky na tu antipsychiatricku organizaciu, co robi niektore tie dokumenty
(Psychiatria -priemysel smrti a pod.)

"http://en.wikipedia.org/wiki/Citizens_Commission_on_Human_Rights"
"ww.cchr.sk/info/publications/brochures.aspx"
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina St 9 júl 2014 - 16:06

Pozrela som si Otvorený dialog. Človeka to poteší, že predsa len je nádej. Hoci u nás je takáto liečba nepredstavitelná - zeby psychiater, psycholog, sociálna sestra spolupracovali, chodili do rodín a riešili veci 24 hodín priamo doma. Psychiatricka ma poslala az po rokoch na moju vlastnú ziadosť psychologovi, no odvtedy sa ani raz na to nespýtala, vôbec nespolupracuju a tým, co bolo spúsťačom choroby sa nik nezaoberal, iba "liecili" liekmi. Avsak ak som dobre pochopila oni to v tom Fínsku podchytávaju hned po prvej epizode, a tak si myslím, že napr. u mna je uz mozno dost neskoro vysadzovať neuroleptiká, ked tých epizod uz bolo pät a je zo mna invalid,lebo stres zvládam s ťažkosťami. Aj psychiatricka mi vravela, ze so zvysujucim sa poctom epizod a vekom je prognoza horsia. Predsa vsak dufam a chcem lieky znizovat, resp. postupne vysadzovať. Proti tomu je vsak aj rodina, boja sa relapsov viac nez ja.

Chcem sa vsak opýtať: má niekto z vás takuto skusenosť? Ked zaspávam alebo sa v noci prebudzam, v dome počujem zvuky a hlasy. Následne dostávam z toho strach, úzkosť, bojím sa, som akoby paralizovaná a ťažko sa z tohto stavu preberám do plného vedomia. Stalo sa mi to už viackrát. Sú to schizofrénne príznaky alebo je to len opakujuci sa sen?
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox St 9 júl 2014 - 21:38

Zdravim,
aj ja som si pozrel ten Otvoreny dialog a je to parada. dalo mi to novu nadej a chut znizovat lieky  Very Happy 
aj to ma zaujalo, ako posobil ten personal kludne a vyrovnane.

Podla mna terapia skryva velmi velke moznosti.



nox sunny


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:37, celkom upravené 1 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Št 10 júl 2014 - 11:51

Ahojte  Wink

Otvorený dialóg som si pozrela, ako vyzerá to celkom dobre.....hlavne sa mi páči, že riešia príčinu, že si všetci sadnú a diskutujú o probléme a teda aj o príčine. A ešte mi je sympatické, že po prvej epizóde sa to rieši a že nedajú tomu nálepku nejakej choroby hneď.....aj keď to som už zažila aj ja....približne dve mesiace som nemala diagnózu a až potom mi ju dali...a ďalší môj postreh ja som tiež sama povedala, že chcem si nájsť psychologičku mojej doktorke a bola rada....ale nikoho mi ani neodporučila ani nič...sama som si našla chodím ku nej pravidelne už zhruba rok a viem že ona spolupracuje aj s mojou psychiatričkou...myslím že rozhovor s psychológom mi pomáha aspoň čo sa sebavedomia týka a už som to tu písala, ale napríklad som si myslela že sa mi choroba vracia určitý symptóm, že je späť....povedala som to svojej psychologičke a ta mi objasnila že to vôbec nie je symptóm, že to je len moja kreativita....ako ja by som sa s tým trápila určite, že ako to že zase a prečo zase sa mi to vracia....a možno by sa mi to aj vrátilo....a tak mam v tom hneď jasno a netrápi ma to vôbec.....ako aj ja som si myslela že poznám všetky symptómy a že viem kedy sa to vráti....a keď sa to ozaj vrátilo tak som tabletky nezačala brat....no je to komplikovane, ale podstata je v tom že mne pomáha psychologička dialógom....nie je to Otvorený dialóg, lebo o liekoch sa nebavíme.....ale je to dialóg....
Čo ma však ako prvé napadlo, že nie je to nič prevratne, nič nové je to len trochu iný pohlaď na chorobu....skôr by som povedala pohlaď chorého na chorobu a liečenie podľa neho...

regina z budením sa počas noci a počutím hlasov nemám skúsenosť. Lieky typu Persen som skúšala na nervozitu, ale nepomohli mi ani opakovane tak som ich vyhodila.

nox k tajeniu choroby tak v tom som ozaj dobra a už som to tu písala, že ani moja sestra to nevie... Laughing v stacionári som bola asi len raz ....čo k tomu viac dodať  Smile 

Čo ma dnes potešilo? ...hmm asi to, že dnes je čo doma robiť ani nestíham písať ...
Čo ma nepotešilo?........no to, že po dvoch týždňoch ma chrbtica ku večeru ešte bolí ....

S prianím pekného slnečného dňa sa lúčim  sunny

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa Pi 11 júl 2014 - 11:00

Ahojte,

ja sa musim pochvalit, ze posledne tyzdne sa mam dobre. Myslim, ze k tomu prispelo zvysenie davky cisordinolu. Mam dni ked som uplne bez hlasov a obcas mi v usiach len tak neprijemne susti ale hlasy ziadne.

Musim sa ale priznat, ze mam problem so sebaovladanim sa. Dokazem byt pocas dna taka nervozna az sa klepem a to uz mam naordinovanych 40mg diazepamu denne. Nervozita mnou doslova lomcuje, nemam chut na nic, len ma to nuti na chodenie po byte, som v takom save, ze ani nedokazem vyjst vonku medzi ludi.

A ako sa mate Vy?

S pozdravom Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Pi 11 júl 2014 - 12:09

Ahojte,

mám sa fajn, napriek tomu ze som doma uz týzden sama. Moja mládež odišla k moru a manžel pracuje mimo domova. Takmer každý deň si púšťam nahlas hudbu, co ma vzdy pozitívne naladí. Denne navštevujem mamu v susednej dedine. Občas si nieco uvarím. Dnes som upratovala. Az na jednu noc s hlasmi to bol príjemný týzden.
A co ma este tesí, je skutocnosť, že manžel si na moj podnet pozrel video Let na zlámaných krídlech: https://www.youtube.com/watch?v=xmLUkTbPWDQ&feature=share
a bol rovnako ako ja nadsený, ze je to vyliečitelné a mieni ma podporit v postupnom vysadení antipsychotík. Slubil mi, že pojde so mnou psychiatricke a ze ju spolocne presvedcíme, ze to skusim. Tesí ma, ze mi povedal, ze podla neho mám sancu zvládnut to. Verí mi a spolocne dufame, ze si udrzím nadhlad nad chorobou.

A co sa týka tajenia choroby, ja som to pred nikým netajila. Olutovala som to, hlavne v zamestnaní som mala byt opatrnejsia, aspon neprezrádzat diagnozu, max. zahmlene priznat nejaké psychické problémy. Avsak uz je to tak ako je, kazdý, kto ma lepsie pozná, to o mne vie.

A co tesí alebo trápi vás?

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 294
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  filipka Pi 11 júl 2014 - 16:35

venusa, to nie je problem so sebaovladanim sa, to su akathizie, extrapyramidove neziaduce ucinky z antipsychotik. Mala by si to povedat psychiatricke, je na to liek Akineton. diazepam na to pomaha len pomerne malo.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox Pi 11 júl 2014 - 18:38

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:39, celkom upravené 5 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 12 júl 2014 - 17:52

Srdečne všetkých zdravím  Huge smiley 

Ako sa mám? Zhruba dobre. Víkendujem a dumám nad nesmrteľnosťou chrústa.  Pretty good 

V noci som mal zlé sny, stále ma naháňali nájomní vrahovia a chceli ma zabiť. Ráno som bol z toho strašne nevyspatý, tak som ešte dospával noc doobeda. Od obeda surfujem a skúmam, čo sa za 3 dni mojej online-neprítomnosti vo svete udialo.

Teraz sa ešte plánujem hrať na PC a čítať si.  Computer  Reading 

Fyzicky dobre, hoci unavene. Chudnutie nič moc.

Ahoj.
Matej
 Ghost

PS: Vítam noxa na fóre. Vitaj!  it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto So 12 júl 2014 - 20:10

Ahoj venusa,
s tým Akinetonom, čo spomenula filipka, to môže byť tak.Užívam ho už dlhšiu dobu, a to depotne aj 1-0-1 denne. Mal som kedysi veľký tras rúk, až to vyzeralo mimo rámca pochopenia. Vo Veľkom Záluží mi ho takto naordinovali. Odvtedy mám tras len výnimočne a vlastne len pri určitých príležitostiach.

..............................

Ahojte všetci,
dúfam, že dnešok bol skôr výnimka z ostatných dní. Bol som dosť unavený a nešiel som ani len na záhradu. Väčšinu času som len podriemoval v posteli, a až navečer som sa ako tak prebral. Hlasy na balkóne sú zmenšené, ale nie eliminované.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 13 júl 2014 - 14:12

Ahojte,
K tym hlasom. Mal som nedavno hodne divny a silny sen. Akoby som fakt niekoho v hlave pocul, vyhrazal sa, ze mi nieco spravi ak nespravim co chcu. Ja som tomu neveril tak mi to na oplatku velmi rychlo dokazal bolestou... Vedel som, ze to bol sen, ale dufal som, ze rano sa zobudim a bude vsetko ok. Nastastie bolo. Mozno je to aj tym, ze v poslednej dobe sa tejto problematike hodne venujem, citam sladujem videa...

Este by som nerad, keby tie prispevky vyvolali hecovanie sa proti neuroleptika a pod. Uvedomujem si, ze to chce postupnost a zodpovednost a vlastne aj Fini vravia, ze 20 ci kolko percent tie lieky fakt potrebuje.

Pacila sa mi Tutova metafora o akutnom "uvitacom balicku" presne tak citil som sa nahuleny na max a zaroved bad trip v jednom.

Dnes pekne, zajtra opat praca, moje chudnutie - nedbam na stravu ale jazdim do prace a za 4 mesiace 4 kg dolu :-)
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore