Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Po 7 júl 2014 - 10:39

Ahoj kamaráti  I love you 

Čo sa týka tej Zyprexy a jej vysadenia - nie som vo všeobecnosti až tak náchylný odporovať školskej psychiatrii, hoci uznávam aj alternatívnu medicínu. Na zyprexu veľa pacientov reaguje naozaj zle, takže jej vysadenie je vnímané veľmi pozitívne. Lepšie by bolo ju nahradiť niečím menej agresívnym. Ťažko mi povedať, nie som expert na nežiaduce účinky tradičných liekov. Budem Ti, IGino, držať palce, aby Ti zlepšenie stavu vydržalo kvalitne čo najdlhšie a dlhodobo.  winking 


IGino napísal:Ale veľmi mi pomohlo, že som pochopil, že to nie je tým, že by som bol chorý, ale tým, že si telo musí odvyknúť

Chorým si, lebo Ti tú Zyprexu nasadili zrejme ako riešenie psychózy, ku ktorej u Teba objektívne došlo. Otázkou je len, či väčšinu ďalších mínusových príznakov po odstránení pozitívnych príznakov nespôsobila tá Zyprexa. Keď si ju teraz vysadil a cítiš oslobodenie od mínusových príznakov, tak je to veľmi fajn. Horšou sa môže zdať prítomnosť rizika návratu psychózy (myslím hlavne plusových príznakov).  Question 

--------

Ako sa mám?
Celkom dobre, resp. normálne. Bojujem naďalej. V práci dá sa. Psychiatricky ustálene, náladovo zlepšene. Fyzicky prijateľne, chudnutie nič moc.

So srdečným pozdravom
Matej
 affraid 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Po 7 júl 2014 - 18:02

Je to zaujímavé... v poslednej dobe sa dostávam k stále väčšiemu množstu dokumentov, blogov a iných materiálov viac alebo menej sa venujúce "vysadeniu" resp. alternatívnej liečbe. Určite si IGino pozriem aj vidá od teba, ale je toho toľko, že fakt nestíham.

Ja som narazil ešte na tento, má aj české titulky, tak to zvládne aj neanglickyhovoriaci:

https://www.youtube.com/watch?v=VaYC78n2nRk

vraj najúspešnejší v liečení schizofrénie vôbec... a pritom málokde používaný model - Otvorený dialóg.

Rozhodne pri ďalšej návšteve u lekárky chcem riešiť zníženie Lítia, vidím to ako najtoxickejšiu vec z toho, čo jem... Postupne...

Majte sa pekne.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  IGino Ut 8 júl 2014 - 0:18

dik Xkrchnav,
dobrý dokument, pozrel som si ho hneď. Všetko to do seba zapadá, západná kultúra to rieši jednoducho, nasadiť lieky, nalepiť nálepku schizofrenika či inej diagnózy, ktorá sa potom ešte niekoľkokrát zmení (zažil som to sám) a vybavené. Hlbšie skúmanie situácie človeka je nahradené liekom. Najhoršie je, že ten liek môže človeku dlhodobo zničiť život, radikálne znížiť jeho kvalitu a spraviť z neho invalida. Na posilnenie vám ešte vtlčú do hlavy, že diagnóza ja nevyliečiteľná, čo naozaj pacientovi veľmi "pomáha". Som z toho znechutený. Mnohým ľudom, ktorí sa mohli uzdraviť, psychiatria zničila život.

pridávam ešte jedno užitočné video - prednáška Roberta Whitakera, experta na psychiatriu
https://www.youtube.com/watch?v=VgS79hz1saI

IGino
IGino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 04.06.2014
Vek : 35

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 8 júl 2014 - 17:56

Niekedy lieky môžu naozaj navodiť tie mínusové príznaky, alebo ich zvýrazniť a prehĺbiť. Pozoruhodné je, že z teórie viem, že Dr. Kasanin, ktorý definoval schizoafektívnu poruchu v 30tych rokoch 20. storočia, tak on pozoroval u týchto pacientov krátkodobé psychotické epizódy a krátkodobé afektívne príznaky. Pričom medzi epizódami bolo relatívne dlhé obdobie remisie a úplnej nápravy stavu. Vtedy ešte neboli používané psychofarmaká. Dnes veľa schizoafekťákov a schizofrenikov sa cíti mizerne po celý čas, dlhodobo, zdá sa že v priebehu celej liečby. Mám z toho pocit, že niekedy pred 60 rokmi pacienti bežne nezažívali také výrazné mínusové príznaky, ako je to u nás v súčasnosti bežné, dokonca priam zákonité a pravidelné. Nechcem robiť veľké závery, ale dáva mi to tušiť, že nie všetky lieky sú vždy ok.

Nevidím v tom nejaký zlý úmysel psychiatrie, skôr si myslím, že to ešte chemicky riešiť komplexne nevieme, pričom vytknúť sa dá skôr len jej odmietanie alternatívnych spôsobov komplexnej zdravotníckej starostlivosti o ľudskú psychiku a telo. Tieto alternatívy totiž by mohli spolu s chemickými preparátmi vytvoriť nádej pre ucelenejšiu pomoc pre psychiatrických pacientov. Avšak farmafirmy vidia často v iných projektoch ekonomickú konkurenciu, čo je na škodu pacienta...

----------

Ahoj všetci,
Mám sa dnes ako-tak. Mal som sa aj pochmúrne, sklamane, neisto. Ale teraz som trochu na tom lepšie a dá sa mi to vydržať. Nič špeciálneho nerobím, skôr som trošku četoval, ládujem do seba tekutiny a inak nič. Rozjímam o živote. Fyzicky prijateľne, chudnutie nič moc. cherry 

Mám Vás rád. giving a hug 

So srdečným pozdravom
Matej
 community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 8 júl 2014 - 19:30

Ahoj Matej,
z toho čo píšeš mám pocit, že si ešte video o "Open dialog" nevidel. Je skutočne k zamysleniu, prečo vo Fínsku im toto funguje. Aj kameraman (Američan) sa divil, že im za to nehrozia postihy, vzatie "papierov" a podobne. Stále som si ten film úplne pozorne nepozrel, nemám prehľad jako to je situované časovo - či fakt nedávno, lebo ešte nemá veľa zhliadnutí, alebo je to už stará věc. Z videa som pochopil že to už minimálne 20 rokov praktikujú a diagnóza "Schizofrenie" takmer úplne vymizla, pretože tá sa diagnostikuje - jako vravia - po viac jako pol ročnom chronickom stave. Čo sa u nich z vačšiny nedeje...

Mám chut tú kliniku kontaktovať priamo. Chcem si rozšíriť obzory v tomto, či už niečo podobné nie je u nás v "Československu", prípadne dokonca založiť? Pomoct? Smerovat... ešte neviem. Každopádne nechcem "poslušne brať lebo povedali" chcem keď už tak brať, lebo viem, že to je pre mňa najlepšie.

Pošlem to video, jako prvé, mojej psychiatričke, uvidím či bude ochotná si ho pozriet a prediskutovat to... Držte palce. Díky
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 8 júl 2014 - 20:38

Ja nemám čo vysadiť. Lebo Escitil potrebujem, tento liek mi zmenil radikálne život a prakticky zlikvidoval moju sociálnu fóbiu. Nemám dôvod ho vysadzovať, keď mi je tak prospešný. Ďalej Oxazepam, to je na úzkosť, to potrebujem nutne, lebo mávam červenavé úzkosti a Oxazepam ich výborne tlmí. Takisto teda nemám dôvod ho vysádzať, lebo mi je prospešný. Jedine, čo by som mohol akože vysadiť, je Orfiril Long, lenže ten som skúšal redukovať z 1500 mg denne na 500 mg denne, hoci nie úplne vedome, skôr z dôvodu nedôvery v tento liek. Stalo sa však to, že pri výpadkoch Orfirilu (stabilizátoru nálady) mi začali haprovať nálady a začal som ísť z extrému do extrému. Takže tiež nemám dôvod ho vysadzovať, lebo mi je veľmi prospešný a moje nálady drží pod kontrolou. A následne Xeplion, to je injekcia, tú nemôžem vysadiť, lebo o tom nerozhodujem sám, keďže mi ju automaticky aplikujú do sedacieho svalu, keď prídem na kontrolu. To by som musel prestať chodiť na kontroly, a teda by som nemal ani ostatné lieky.

Pre môj konkrétny prípad je teda vysádzanie neaktuálne. Jediné, čo mi vadí, že mám v papieroch nejakú diagnózu, ktorá je doživotná a lekár mi už nikdy nenapíše niekam do ďalšieho zamestnania alebo inde papier, že som už v poriadku. Vzhľadom na niektoré moje životné ciele resp. ani nie ciele, ale skôr sny, by som tú nálepku potreboval dať preč, lebo s ňou sa daný sen nedá zrealizovať. Do konkrétností netreba zachádzať.

S pozdravom
Matej
 Neutral

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 8 júl 2014 - 22:38

Ahoj x,
sčasti som si pozrel ten dokument a bol by som rád, keby takéto praktiky zavádzali aj u nás na Slovensku. Žiaľ u nás je zvykom, že na prvom mieste sú lieky a injekcie medikamentov, ktoré sú vždy "nevyhnutné". Najviac to vidieť na akútnych oddeleniach, kde je na uvítanie pripravená "silná" medikácia. Následne je obvyklé mať tam z pacientov spravenú "zeleninu", ktorá nespoznáva ani najbližších príbuzných. Viem, že v posledných desaťročiach je to omnoho lepšie ako kedysi, ale v zásade je to všetko o liečivách. Terapie sú tak zatlačované do úzadia, alebo slúžia ako určité vyplnenie času. Hlavné sú normy, ktoré tá ktorá nemocnica má.

Zaujímavou alternatívou u nás (SR) sú stacionáre v ktorých sa nerieši lieková "politika", ale hlavne terapia. Ťažko povedať, či sa jedná o najlepšiu formu liečby, ale v zásade majú pacienti lepší vzťah k stacionárnej liečbe ako k pobytom v nemocnici.

......................................

Ahojte,
mám sa ako tak. Dnes ma potešil jeden telefonát, dobrý obed, podarené polihovanie s knihami, malá prechádzka, znesiteľné pribratie na váhe (posunulo sa o 4dkg nahor, ale celkovo som dal dole už 4kg), milé slovo od rodičov a celková pohoda. Nie som nadšený s občasných hlasov na balkóne, intenzívneho nikotinizmu a celkovej telesnej pasivite.

Čo vás dnes potešilo?
Z čoho dnes nie ste nadšený (čo vás rozosmutnilo)?

PS: Nemci vedú nad Argentínou vo futbale 5-0, takže sa idem už potešiť futbalom ešte k TV. Pa.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa snes máš? 5

Odoslať  regina Ut 8 júl 2014 - 23:03

Ahojte,

ja som uz znízenie psychofarmák, konkrétne Abilify /z 15 mg na 10mg/ mala slubené od psychiatricky, no nakoniec mi to predsa neznízila, vyhovorila sa na moje obcasné fázovanie do depresie a skutocnost, že neberiem vela liekov vo vysokých dávkach. Pýtala som sa jej aj ci lieky mám na celý zivot. Tvrdila ze áno, i ked som jej povedala o psychiatrovi blogerovi na blog.sme.sk Michalovi Patarákovi, ktorý tvrdí, ze on psychofarmaká predpisuje vzdy len na urcité obdobie a nikdy nepovie pacientovi ze chorobu má na celý život. Antidepresíva /Mollome, resp. Alventu/ mi znízila zo 150mg na 75 mg. Vravela som jej ze by som rada skusila postupne lieky vysadit, bola zásadne proti.
Urcite si to video - "Otvorený dialog" pozriem.
Hoci som kedysi bola proti vysadzovaniu - po vysadení prisiel relaps, dnes nad tým vázne rozmýslam. Relapsy som totiz mala aj ked som lieky brala poctivo. Vtedy som este mala dost stresujucu prácu. Odkedy som pracovat prestala, stav mám uz 6,5roka stabilizovaný. Hoci nepocitujem nejaké vedlajsie ucinky liekov a myslím, ze som napriek aj pouzitým elektrosokom celkom pri rozume, rada by som sa s chorobou popasovala. Zistila som, ze som na tom celkom dobre aj ked som chodila k psychologicke. V podstate az na obcasné fázovanie do depresie, ktoré aj tak zvládnem bez zvýsenia AD, sa cítim celkom fajn a nemala som ziadne problémy, ktoré by som s nou riesila. Mám dve deti a domácnosť, záhradu i pár domácich zvierat - zvládam to v pohode. Unavím sa vsak skor ako zdravý clovek. Akurát, ze som v spolocnosti mlcanlivejsia nez kedysi- to vidím ako dalsie negatívum.
Takze aj moja skusenosť s psychiatrickou je taká ako vraví IGino - choroba a lieky vraj na celý zivot. Dokonca keby som súhlasila tak beriem i dalsie, nejaké stabilizátory nálad, cosi podla potreby na uzkost, na kazdú tazkost dalsí liek. Ja som okrem Abilify a Alventy ostatné odmietla s tým, že to zvládnem aj bez liekov. Pomáhaju mi napr. pozitívne afirmácie, hudba...
Tolko moja skusenost. A ako sa mám? Ide to. Dokonca mávam viac radostných dní ako kedysi a nebyť toho, ze nemám zamestnanie, cítim sa az na zriedkavé 2-3 dnové depresívne fázovania úplne normálne.
Zdravím Vás, spolubojovníci a vsetko dobré Vám prajem  it is perfect 
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox Ut 8 júl 2014 - 23:56

AHOJTE,
ja iba chcem oznamit, ze som sa tu zaregistroval pod menom Nox (noc).
forum citam semtam uz dlho.tiez zijem s chorobou.
citim sa v poslednom case dost osamelo.
iste o sebe prezradim aj viac. Very Happy 
nox
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox St 9 júl 2014 - 0:18

chcem este povedat, ze si myslim, ze toto forum je perfektne. neviem , kto ho vytvoril , ale spravil fasa vec.
(Matej ho zrejme vytvoril, dakujeme)


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:58, celkom upravené 1 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  fuzohnusak St 9 júl 2014 - 0:42

To asi záleží či to potrebuješ , alebo nie . Ak by mi to malo robiť viac zlobu ako pomáhať , tak by som to určite nebral , ale ak sa cítiš ozaj zle , tak vieš tolerovať aj nejaké vedľajšie príznaky . Ale tak uvažujem aj že niektorý si ani neviete porovnať , aký máte momentálny skutočný stav bez liekov , ak to beriete stále , to je dosť blbé . Nechcem do toho mudrovať , to si musí vydumať každý sám na sebe ako sa mu to zdá lepšie .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox St 9 júl 2014 - 1:00

ja si tiez myslim ako dakto uz hovoril, ze to mas abstaky nejaky cas (aj z AD,aj z AP), ale nevies ani ako dlho ani nic.ale asi tazko ja budem teraz experimentovat a znizovat si lieky a skusat, ci som este chory alebo ne. ale po nejakom dlhsom case a vo vhodnom obdobi to asi skusim, neviem.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore