Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto So 20 október 2012 - 23:51

Ahoj Matej,
Tvoj problém nie je nijako výnimočný, z odborného pohľadu, ktorý mi univerzita poskytla si typický dlhodobo nezamestnaný jednotlivec. Znamená to v skratke to, že si pasívny, Tvoja činnosť je orientovaná v zmysle, aby som mal bod "aktivity" t.j. alibi že nič nerobíš, dokonca aj dlhodobé aktivity smerujúce k zvýšeniu hodnoty na trhu práce sú Ti cudzie, tvoje žitie je najmä prežívanie zo dňa na deň... To je typické pri tejto skupine, ale je toho samozrejme viac.

Riešenia tohoto statusu v smere žiaducej zmeny sú veľmi komplikované a rozsiahle. UPSVAR má množstvo stratégii...

Keby som mal však riešenia extrémne zhrnúť do skratky tak:

NEMUDRUJ A KONAJ!

Poznám dosť z tejto problematiky, hoci z opačnej strany "fronty" v opozícii UPSVAR a aj dlhodobo nezamestnaný. Nikto Ti nič iné neporadí. Samozrejme vždy sa dá vyhovárať na chorobu, v tomto Ti dám len príklad, že takmer beznohý atlét zabehol na protézach na olympiáde v Londýne (nie paraolympiáde) na 400m šprint kvalifikáciu a nemal až tak ďaleko k finále. Hlavne chcem podotknúť, že za sebou nechal v prachu minimálne tisícky zdravých šprintérov, ktorí sa mnohí nemali limitom šancu ani len kvalifikovať na OH.

Raz, keď už bude skutočne neskoro, sa sám seba opýtaš: Urobil som pre "to" všetko?
Radím Ti, aby si si túto otázku položil čo najskôr, keď neskoro ešte nie je.

.......................................................................................

Ahojte.

Dnes tak stredne, dal som "úctyhodných" 13hodín spánku, jedoducho už fakt neviem čo s tým... Ani hypnotikum som si nedal, takže je to, vlastne ani neviem. Boli nejaké práce na záhrade, celkom mi to išlo dobre, to čo bolo treba som spravil. Na večer som sa bavil Farmou, dnes mi to skutočne dobre padlo. A po skončení Netujem a film tu beží v okne. Celkom do pohody deň. Už teraz sa však hrozím zaspávania.

Zajtra je nedeľa, tak želám všetkým, aby ste ju strávili príjemne.

S pozdravom Tuto.


Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 21 október 2012 - 22:02

Ahojte,
tak ja viem, že moje slová k Matejovi boli tvrdšie ako je tu obvyklé. Na druhej starne zo skúsenosti viem, že keď človek (zdravý, chorý, starý, mladý...) chce zmenu, nepomôže mu ak ho niekto bude ľutovať, prehlasovať za obet (choroby) a uľavovať do extrému. Práve naopak, keď zatnete zuby, ste na seba nekompromisný, donútite sa do vecí a vytrváte... vtedy sa "veci" pohnú.

Prirodzene, východisko je primeraný zdravotný stav, ale treba si uvedomiť, čo je hranica a štandard a aj sa zmieriť s tým aký reálne dlhodobo je. To znamená, že si treba na reálnom základe určiť svoje možnosti a následne KONAŤ v smere, aby bol (aj pracovný) život dlhodobo čo možno najkvalitnejší a ešte sa snažiť o zlepšenie.

Poznáte môj príbeh (kauza Tuto) a aj napriek depresiám, hospitalizáciam a doliečovaniu po nich som pracoval a to aj popri dištančnému štúdiu na ťažkej a oborovo prestížnej škole. Nemám síce súvislú prax v HPP, ale úplne kľudne môžem prehlásiť, že mám približne 3-4 roky odrobené. Pracoval som od náročnejších fyzických prác (stavby, výkopy) až po výlučne odborné práce. Viem, že veľa sa skutočne dá. Extrémom bolo, keď som bol v HPP a po mesiaci som pernamentne týždeň chodil do práce asi tak, že som po 2-4 hodinách akéhosi spánku hodil na byte 3Xtyčku z úzkosti, obliekol sa, išiel do práce, kde som zasa bol na záchode z rovnakého dôvodu a predstavený sa ma pýtal, či som po fláme, že sa občas trasiem a pritom som dané dni náplň práce zvládal., pritom som sa cítil otrasne. Môžem s úplne kľudným svedomím prehlásiť, že som do toho dal skutočne maximum a nemám si čo vytknúť.

Jedna vec je dostať svoj zdravotný stav do "prijateľna", ako sa teraz snaží venusa. Vtedy sa vlastne stavia východisko, na ktorom sa dá stavať, je to veľmi dôležité a zodpovedné... Žiaľ treba rátať aj s trvalými zdravotnými obmedzeniami, ktoré sú zo zákona aj kompenzované t.j. ZTP a ID.


.....................................................................................................

U mňa celkom fajn deň. Mrkol som futbal na štadióne, dal kofolu, neskôr som si pokávičkoval, dal pochod po prírode a jednoducho Ok deň-nedeľa.

Majte sa dobre. Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 22 október 2012 - 18:16

Ahoj priatelia Wink

Dnes som strávil deň horlivým čítaním, pričom keďže je večer ešte mladý, tak niekoľko ďalších hodín ešte budem v čítaní isto pokračovať. Všetko sú to rôzne publikácie, knihy, obsahy a články na internete online. Ich spoločnou témou je viera, čo je pre mňa dosť typické. Pomerne mi to pomáha a urobilo mi to dnes lepšiu náladu. Ráno som začínal so zhoršenou, pričom v nedeľu som spal celý deň a aj celú noc, iba v nedeľný večer som dačo robil. Prežíval som psychické ťažkosti, ktoré kandidujú na status depresívneho rozladenia. Dnes je to však už lepšie, a to aj vďaka tomu, že som svoje vnútorné psychické boje už nechcel riešiť ležaním v posteli a spánkom, takže som sa odhodlal čítať si aspoň internet. A ako som už napísal, pomohlo mi to a vidím teraz veci o čosi v lepšom svetle.

Psychicky som sa mal teda lepšie než v nedeľu, kedy to bolo najmä o úteku od depresívnych a úzkostných pocitov smerom k spánku. Myslím, že aj zajtrajší deň sa bude vyvíjať podobne ako ten dnešný svetlejší pondelok, aspoň dúfam. Čo sa týka fyzična, mám sa fyzicky momentálne normálne.

Som primerane teraz naladený na tie správne idey, ktoré ma kvalitne zamestnávajú, takže sa nevenujem nudeniu a ničnerobeniu, ako v nedeľu. A zároveň je aj smútok slabší, takže čo viac si priať? Paráda.

Ďakujem za vypočutie. Želám Vám všetkým krásny večer a noc, ako i pekný zajtrajší utorok, nech sa Vám podarí. Smile

S pozdravom
Matej
Pretty good

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Po 22 október 2012 - 20:20

Ahojte,
dnes som sa fakt nevyspal. Bez liekov by to bolo Ok, ale mal som plnú večernú dávku... V tom duchu je celý deň. Zajtra idem na mesačnú kontrolu, tak budem asi zase čosi riešiť, lebo to Ok v spaní a únave nie je. Teda, bol som už po nemocniciach všelijako dokatovaný, ale teraz, čo som tam bol v ľahkom stave, mi kolená podlomili najviac. Za chvíľku bude Farma, tak sa nazvimeto teším a potom dúfam, že po liekoch budem spánkovo tuhý a zajtra fungujem už Ok.

Napriek všetkému, som riešil UPSVaR, ešte čosi so známym, bol som na záhrade (skôr relax), nákup, správy, e-korešpodencia, a drobné nevýznamnosti.

Na tom UPSVaRe majú poriadny XXX, tlačivo mi dali, ale, že vybavia mi ho len v okresnom meste, tak v asi v stredu sa poterigám presne tam. No čo... musím.

........................................................................................................

No a čo vy? Matej sa už ani radšej k ničomu nevyjadril...

Dúfam, že ste Ok a snáď vás aj choroba obchádza.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav Po 22 október 2012 - 20:40

Zdravíčko,
ja zas trávim týždeň doma. Dcérka opäť ochorela, bolelo ju ucho a dnes doktorka povedala, že minimálne týždeň doma. Tak vyberám OČR. Našťastie som zistil, že OČR prepláca aj nepracovné dni, takže nakoniec to nebude až taká strata ako keby som bol napríklad chorý ja sám. Takže tréning žiaden. Blíži sa zima, údajne má padnúť aj prvý sneh cez víkend. Tak som zvedavý. Smutná vec sa stala - Lance Armstrong - vraj najväčší podvodních všetkých čias. Fuj, taká nálepka mu bola prilepená. Podľa mňa bol najlepší z najlepších a tých 7 titulov si zaslúžil. Asi sa už toho označenia nezbaví. A stop pretekom na celý život? Nefér. Hlavne bez jediného priameho dôkazu...

Pekný večer vám...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ut 23 október 2012 - 14:29

Tuto, viem, že už je neskoro, lebo asi si už aj od doktorky doma, ale aj tak držím palce a dúfam, že Ti kontrola dopadla podľa očakávaní. it is perfect Mňa to čaká v tento piatok. Idea

X, mrzí ma to s dcérkou, prajem jej skoré uzdravenie. Naučil si ma ináč nový výraz, OČR. To som ešte nečul, musel som sa rodičov vypytovať, čo to znamená. Very Happy

----

Ahoj I love you

Dnes pokračuje svetlejšia chvíľa. Vstal som o siedmej s tým, že som ešte po vstaní si zdriemol do takej zhruba 8:40. Ale to som už dospával v obývačke, takže to už nerátam ku nočnému spánku. Laughing Potom som mal raňajky, lieky, nápoj, holenie, sprchu, išiel som do knižnice vrátiť knižky, potom na nákup do jedného obchodu, na poštu a domov. Chcel som skočiť aj do solárka, ale ak chcem byť "farebne akurátny" v čase piatočnej včeličky, tak je výhodnejšie mi ísť sa ožiariť až zajtra. Teraz poobede som prezeral ponuky prác a poslal som životopis do miestneho závodu na výrobu LCD televízorov. Neviem síce, či ma vyberú, ale pokúsim sa. Majú to tam dobré, ide o nenáročnú, no za to stereotypnú manuálnu prácu vo výrobe, firemný autobus ma odvezie do pracovného pôsobiska za 10 minút zadarmo tam aj naspäť, sú bonusy, prémie a príplatky za nadčasy, soboty, nedele, sviatky. Inak sa pracuje od pondelka do piatku na dve zmeny, čiže v noci by som mohol pokojne buvať doma, čo je pre mňa veľké plus, keďže si myslím, že by som v noci hore pracovať nevydržal. Uvidím, či ma vyberú, budem Vás o priebehu konania informovať. Je to fantastický spôsob, ako na pracovnom trhu začať svoje pracovné dobrodružstvo. Školu asi budem riešiť tak, že by som ju "akože zo zdravotných dôvodov" prerušil na 2 roky, a takto si nechal zadné dvierka, že reku keby som si to po 2 rokoch rozmyslel a chcel by som ešte doštudovať, tak sa budem môcť vrátiť a nastúpiť. Počas tých dvoch rokov by som sa venoval práci, viere, sebarozvíjaniu, investovaniu do kurzov. Vo výrobných závodoch pracuje v súčasnosti aj moja teta, môj ujo, môj bratranec a aj obaja moji krstní. Takže mám od koho získať stimuly a rady. it is perfect

Psychicky sa mám teraz v poriadku. Bol som vonku a musel som si dať Oxazepam, lebo som sa obával červenania a úzkosti. Trochu sa moje obavy aj naplnili, ale našťastie nič strašného to nebolo. Oxa zabral. Fyzicky tiež v poriadku. Dnes ešte plánujem makať na jednom webe, prípadne aj na našom webe. Ďalej asi hodím nejaký slabší, polhodinový tréning podľa "cviceni-doma.cz". drunken

A to je všetko, čo mám teraz na srdci. Ďakujem Tutovi a X, a takisto aj venuse, aj Robovi, že píšu. Prosím, píšte aj ďalší, Sirius už si sa dlho neozval, naposledy si ešte len nastúpil do školy a zdala sa Ti v pohode. Čo je nové a ako sa to všetko vyvíja? Very Happy

Držím Vám palce.

S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ut 23 október 2012 - 22:31

Ahojte,
tak quentiapín je už mimo hry, dostal dostal som Sykrest 5mg 1-0-1. Len kôli budúcej práci dúfam, že to bude Ok. Takže preloženo primárne som bipolárny až sekundárne schizofrénny (Chlorprothixen). Smile

Ambulantná bola dnes výborná. Vypočula si, to čo som jej povedať chcel, takže k skresleniu by nemalo dôjsť, takže dúfam, že vyvodila to správne.

Mal som dnes celkom rušný deň a bol som v príjemnej pohode, teda aj preto, že quentiapín bude preč.

.....................................................................

Ahoj Matej,
neboj sa do tých vecí okolo webu zahĺbať, mohol by si v tom vidieť aj perspektívu.... Webdizajn, grafici, HTML, Java možno C++. Na grafiku je super Gymp (free). Jednoducho, tento smer je zaujímavý a nie je vylúčená práca doma.... Chvíľku som sa v tomto pohyboval (ešte pre VŠ) boli v trende statické weby, keď prišla dynamika, nemal som si ako doplniť vzdelanie a navyše škola... Zato na začiatku bola aj statika výborne ohodnotená.

Nech sa darí. (všetkým)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa St 24 október 2012 - 10:10

Ahojte kamarati,

tak ja somm posledne dni stravila hrozne. Pri vysadzani liekov sa mi objavila nespavost, co vyvrcholilo, zaludocnou neurozou a od pondelkoveho vecera som 24 hodin stravila nad zachodovou misou, zvracanim, co ma nakoniec prinutilo ist na pohotovost, tam mi pichli dve injekcie a teraz som uz v podstate v normale. Snazim sa fungovat normalne aj ked to este budem musiet riesit so svojou psychiatrickou, nateraz mi dala silnejsie lieky na spanie a hadam to zaberie. Inac sa mam po psychickej stranke celkom fajn. Som sice trosku vycerpana ale inak je to v ramci priemeru, snazim sa fungovat, co najlepsie ako to ide a dufam, ze tento boj o spravne nasadenie liekov, co najskor vyhram.

Majte sa fajn, Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej St 24 október 2012 - 15:34

Áno, Tuto. Počas práce a zamestnania by som sa chcel venovať aj webom a vzdelávaniu v tejto oblasti, možno by som dospel až k tomu bodu, že by som sa venoval webom profesionálne.

Venusa, držím palce, teším sa, že Ti je lepšie a že to fyzické utrpenie už pominulo. Dávam Ti reputačný bodík. it is perfect

------------

Ahoj. I love you

Dnes som nemohol sa prebrať. Bolela ma od večera hlava, a tak som stále spal až do jedenástej. Poobede som zase začal preberať ponuky prác a natrafil som na skvelú pozíciu v neďalekej dedine, ktorá je len 15 až 20 minút vlakom od mesta. Poslal som tam motivačný e-mail plus životopis, a keďže mám o túto pracovnú pozíciu naozaj záujem, tak mi to nedalo, a rovno som tam aj zavolal. Poznáte, aký mám vzťah s telefonovaním, takže Vás neprekvapí, že sa mi náramne triasli a potili ruky, a aj hlas nebol stabilný. Často som bol v rozpakoch, čo mám personalistke odpovedať, najmä na otázku: "A nie je Vám škoda toho titulu?" Lebo ide o v podstate bežného pracovníka, ktorý robí aj s PC, aj manuálne, aj so zoznamami - sú to rôzne skladnícke práce, ktoré sú rôznymi spôsobom špecializované a platovo dobre ohodnotené, lepšie než ten závod na výrobu televízorov. Bol som prvý, ktorý sa uchádza o túto prácu a ktorý tam poslal svoje údaje a zatelefonoval. Vraj bude ešte do všetkých svätých zbierať životopisy a záujemcov, a až po všetkých svätých ma pozve na pohovor s ostatnými záujemcami do ich spoločnosti. Na jednej strane som veľmi nadšený, lebo takto blízko som ešte nebol reálnej práci, na druhej strane ma zmáha netrpezlivosť a som trochu nešťastný, že musím aj 10 dní ešte čakať. No

Ale teším sa. jumping2

Psychicky teda už lepšie, hlava ma takisto už príliš nebolí. Inak nič nové.

S pozdravom
Matej
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto St 24 október 2012 - 20:42

Ahoj venusa,
je mi dosť ľúto toho ako Ti je. Napadlo ma, či by si sa radšej nepýtala niekde, kde je to na úrovni na sanatórne. Mám dojem, že ambulantne to máš také trápenie, možno by Ti stačil aj mesiac v niečom takom ako je Veľké Zálužie. Ja chápem aj tú Tvoju doktorku, raz Ťa vidí tak, potom inak... a len dokladá lieky. Ty to potrebuješ riešiť komplexne, a nie tam čosi a potom tu kúštik.

Samozrejme držím palce... a nech Ti je lepšie.

...............................................................................................................

Ahoj Matej,
veď za vyskúšanie nič nedáš. Inak konkurzy trvajú niekedy kľudne aj tri mesiace. 10 dní je nič.

...................................................................................................................

Ahojte,
u mňa bol dosť aktívny deň, bolo toho dosť. Horšie je, že som dosť chabo spal, čo znamená, že som aj v možnom ohrození. Nový liek, dúfam, že dnes bude účinkovať aj spánkovo, ale pridám si hypnotiká. Teraz by bolo veľmi zlé, ak sa niečo pokazí...

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Št 25 október 2012 - 20:05

Ahojte,
no dnes som dal až 12 hodín spánku, ale myslím, že som to s večernou dávkou až prepískol. Jednoducho som si medikamentami naložil, lebo som mal podozrenie, že sú moje záležitosti otázne a navyše nový liek... Takže tento štvrtok Ok, až na to, že som dve hodiny po zobudení fungoval akosi, teda tak "voľáko"... Zaspal som včara u mňa vo veľmi nezvyklú dobu, teda asi 22:00.

Obsahovo, to bolo nazvime priemerné. Na záhrade bolo úplne super, konal som výpomoc pri výrobe vencov na dušičky, neskôr som bol so známym. Teraz TVnoviny a čakám na Farmu.

Želám príjemný piatok. S pozdravom Tuto. PA.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Pi 26 október 2012 - 16:53

Ahojte,

mne sa posledne dni dari dost uspesne socialne izolovat, neverili by ste ake je to upokojujuce. Nevidim zmysel tlacit sa do nejakej socializacie nasilu, predpokladam, ze by to nesplnilo ucel ale len pohorsilo mojmu zdravotnemu stavu. Uvedomujem si, ze posledne dni len prezivam a nerobim nic co by ma naplnalo ale obcas treba aj take oddychove dni. Tento tyzden som u psychiatricky nebola ale kazdy den mam povinnost telefonicky sa jej ohlasit, ma rada ked si moze ukontrolovat moj stav. Zato mamka mi bola dat predpisat lieky a doktorka sa vyjadrila, ze sa jej moj stav vobec nepaci a ze sa mi coraz viac prejavuje schizofrenia, s cim ja zasadne nesuhlasim.
Medikacia sa mi upravuje k lepsiemu frontin je uz takmer mimo hry a z Invegy beriem len 3 mg a buduci tyzden ju vysadime. Teraz cakam na plny ucinok injekcii a modlim sa aby mi pomohli, nechcem ist znova do nemocnice a teraz je dost realne, ze by ma tam poslala, ak by si nevedela poradit. Dolezite pre mna je, ze je mi kedykolvek plne k dispozicii a ze ani ona nechce hospitalizaciu a veri, ze to spolu zvladneme ambulatne. Takze vidim, ze mojim oddychovym dnom je koniec a uz sa blizi cas vyuzit zozberane sily a pustit sa naplno do boja. Este na tom nie som tak zle aby som proste len rezignovane cakala, co mi osud prinesie. Treba prilozit ruku k dielu a nespoliehat sa len na snahu druhych. Viem, ze ked zaberiem tak som schopna dosiahnut nejake vysledky aj ked si uvedomujem, ze bez pomoci ludi a medikamentov som bezmocna. Ale dolezite teraz je, ze ta spominana pomoc je mi plne k dispozicii. Nuz, nezostava mi nic ine len sa chopit sance a vytrieskat z nej co najviac.

Majte sa tu fajn, Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 84 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore