Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ut 16 október 2012 - 17:39

Ahoj Matej,
tak Tvoj príspevok ma fakt "dojal". Teda konkrétne najmä "Bojím sa však doktora, on ma mal rád aj preto, že mi nikdy nemusel vyrábať žiadne posudky, on strašne neznáša dokumenty a úradníčenie." Fúha, tak to som sa ešte ani nestretol s takýmto názorom na doktora a to rozhodne nevidím z toho, čo popisuješ.

Vidím, že máš so svojím doktorom vrelý vzťah, iste Ťa berie na rybačku a v bare si pravidelne podebatujete... Preboha! On má zo zákona povinnosť Ti v týchto veciach vyhovieť! Je to jeho zamestnanie (!!!) a obvodná lekárska ambulancia je najmä o vybavovaní rôznych potvrdení, formálnom predpisovaní, posudkoch, doporúčaniach na odborných l., riešenie PN ... tá chrípka, nádcha, kontrola zlomenín, vakcinácia, preventívky... hmm. Keď nie si s ním spokojný, zober zdr. kartu a nahlás sa o dvere vedľa, keď si s ním skutočne, priam neuveriteľne nespokojný, za 10-15 minút máš nasurfovaných 10 kontaktov na novinárov a napíš im trebárs anononymný podnet na reportáž...

...

Ohľadom tej školy, mám dlhodobý dojem, že Ti vysokoškolské štúdium nesedí až tak, aby bolo všetko Ok. Vlastne celkom mi nie je jasné, prečo sa tak trápiš štúdiom. Osobne si myslím, že ten čas na výške si mohol kľudne venovať čiste len práci, poznatkom a aj praxou s tvorbou a vývojom internetových stránok, aplikácii a všetkých vecí okolo. Tu na stránkach t.j. aj fóre vidieť, že máš o veci úprimný záujem a vieš aj svoje poznatky zúročiť. Keď si len v hrubom predstavíš, čo by si mohol aj pomalým tempom vedieť a aj aplikovať za odmenu, alebo podnikanie... tak... Samozrejme rozhodne nie je neskoro. Myslím, že sa zatiaľ týraš nejakým humanitným oborom, ktoré nie sú v súkromnom sektore zvlášť zaujímavé, čo neplatí u prírodných a technických oboroch. Doba ktorá je, dosť kašle na tituly, ak prakticky preukážeš odbornosť spolu s 1-2 ročnou praxou je to vždy viac ako len určitý stupeň formálneho vzdelania. Trendom je, že si odborník s maturitou po pár rokoch dopĺňa formálne vzdelanie, ktoré mu k odbornosti môže napomáhať. Zároveň je štúdium samotné pre neho úplna "brnkačka" a to preto, že to praktické vie zo všetkých strán hneď 5X a dopĺňa si nadhľad pomocou akademickej teórie. Práve najvhodnejšou formou sú dištančné vzdelávania teraz už bežne rozšírené a sú aj VŠ a univerzity, ktoré sa špecializujú na vzdelávanie pre "maturantov s praxou"a "doplnenie k Bc. na Ing.a Mgr.", typickosť je v škále prestížneho MBA štúdiu pre riadiacich pracovníkov...

Tak sa zatiaľ maj pekne a aspoň kúštik sa zamysli nad mojimi vetami.

...ešte dám večer pár viet...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ut 16 október 2012 - 20:26

Ahojte,
tak dnes bol pohreb kamarátovho otca. Bolo dosť ľudí, asi aj niečo nad sto. Kamarátovi aj jeho rodine som stisol ruku a "sústrasť". ...hmm... Celodenne pršalo, tak som riešil vonku čiste to najnutnejšie. Vlastne dnes zdravotne bolo tak Ok. Z večerných včerajších liekov som vypustil hypnotikum, čo mi v rámci zaspávania extra neprospelo, takže som zaspal o 5:00, ale vstávanie bolo bezproblémové, hoci až v doobedí. Nič zvláštne nepociťujem, už som si zvykol, že všade musím sebou nosiť niečo na pitie, kôli kventiapínu a tradičnej podprodukcii slín (po znížení SeroqueluXR na 200mg je to omnoho prijateľnejšie aj doobedia nie sú v duchu takej únavy ako pred zmenou), tak sa dá povedať, že som s rozhodnutím ambulantnej p. relatívne spokojný.

...som k Netu skočil po TVnovinách...takže...za pár minút Farma...no a potom mám rozčítanú knihu z knižnice...nejaký Net, film... pokusy o zaspanie

Majte sa pekne. Zajtra streda, u mňa bez väčších plánov.
PAPA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej St 17 október 2012 - 12:50

Ahoj Workman

Prijímam Tvoje slová, Tuto, no strach z doktorovej reakcie zostáva. S maminou som to riešil a ona by v podstate aj súhlasila. A keďže je pozvaná na rozhovor s doktorom do ambulancie v čase budúcej včeličky, tak asi túto tému spolu všetci traja preberieme. Chcel by som sa však spýtať. Vravel si, že sa nemusím s ID nikde prezentovať, no rodičia, ktorí nie sú moc dobre informovaní, majú pocit, že to zamestnávateľovi musím povedať, aby za mňa neplatil zdravotné odvody, keďže ich budem mať platené z titulu ID. Je to tak? Alebo nemusím nikomu nič povedať a zamestnávateľ sám nahlási poisťovni, že ma zamestnal a ide platiť odvody, takže v tomto okamihu nahlásenia môjho pracovného vzťahu štát prestáva za mňa platiť zdravotné odvody, hoci by som mal ID, a začne ich platiť len zamestnávateľ? Poraďte, prosím, ako to je. Lebo moji rodičia mi celé tie roky aj s bratmi preto neodporúčali ID, lebo si myslia dodnes, že by som mal veľké problémy sa zamestnať, akonáhle by som to musel nahlasovať každému. Aj Tomas voľakedy v minulosti tu na fóre hovoril, že ho nevzali do nejakej práce, lebo bol na ID, nepamätám si presne detaily. Ak by to nebolo také nevýhodné, ako mi to prezentuje okolie, ktoré podotýkam je však v tomto veľmi laické a málo informované, tak by som na ten ID šiel.

A následne sa snažil rozvíjať svoje schopnosti na nete a vo svete webu. V tejto veci Ti ďakujem, Tuto, za Tvoje povzbudzujúce slová. Len som mal vždy pocit, že ak nemám aspoň Bc. z informatiky, alebo nemám nejaký počítačový kurz, tak som vnímaný potenciálnymi zamestnávateľmi ako laický amatér, ktorého nemožno nijak využiť vo svete webu v kontexte nejakého reálneho pracovno-právneho vzťahu.

Tiež máš pravdu, že sa dosť týram tým štúdiom. Nechcem, aby si si myslel, ani nikto z Vás, že som proste hlúpy na to štúdium. Do času choroby som nikdy nemal problém so školou, vždy som mal jednotky a zbožňoval som knihy, obzvlášť encyklopedické a odborné. Ale teraz mám už problémy, ktoré, ako si podotkol, Tuto, sú Tebou a aj Vami všetkými vnímané ako existujúce už dlhodobo. A tak si ma, Tuto, posunul opäť bližšie k tomu, aby som sa naozaj so školou rozlúčil a uspokojil sa aspoň nateraz s bakalárskym vzdelaním.

Poraďte teda ohľadom toho ID a otázky nahlasovania zamestnávateľovi, či otázky platenia odvodov buď zamestnávateľom alebo štátom v čase kombinácie ID a zamestnania.

----

Psychicky sa mám teraz už lepšie. Depresia nie je taká silná, vlastne sa mi darí nemyslieť na nejaké neistoty, či strachy. Včera som zaspával dosť dlho, ale nemal som podozrievavé myšlienky, ktoré mi napadajú, keď som v tichom prostredí zhasnutej izby. Trošku sa hrám na počítači, čítam nejaké tie články na nete (zaujímavé, vždy tam nájdem každý deň toho toľko nového aj staronového! ten internet, to je úžasný vynález). Takisto rozmýšľam nad tým športom, ale keďže som do toho neinvestoval reálny čas, tak to zostáva naďalej aj včera i dnes len na úrovni rozmýšľania. Beda mi! Fyzicky sa mám primerane situácii.

Prajem všetkým krásny deň i noc, podľa toho, kedy si to sem prídu prečítať. Pretty good

S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto St 17 október 2012 - 18:47

Ahoj Matej,

ID je výhoda, pobrowsuj si po Nete, nechce sa mi to tu rozpisovať. Pre zamestnávateľa je kľúčový status ZTP z UPSVaRu. Pokiaľ sa mám vyjadriť k nejakému priznávaniu čohokoľvek so zdravím v smerom k zamestnávateľovi, tak to je čiste na vlastnom uvážení, že čo je výhodné pre Teba. Zákonne neexistuje žiadna sankcia pri zatajení týchto vecí (si zisti na Nete-som už dlhšie nesledoval -3r.- ale asi rovnako), čo znamená, že nech urobíš čokoľvek je to v poriadku.
Zákony máš na Nete sprístupnené, tak...

Môžeš rátať, že na Tebe personalista vidieť nebude nič, takže načo sa priznávať, opačne ak je ZTP žiaduce máš možnosť vyjednať priaznivejšie pracovné podmienky.

Najprv si hlavne zisti, aké sú Tvoje skutočné pracovné limity v súvislosti so zdravím, a až potom začni riešiť to, čo si spomenul. Vzhľadom na ochorenie, nemusí byť vylúčené, že ID bude dlhodobo Tvojím jediným prímom, lebo predstava, že každý deň (mimo dovolenky, víkedov, sviatkov, PN) stráviš v práci minimálne 8 hodín a pritom sa očakáva vysoký výkon a to po dobu desaťročí čo je úplne presnou predstavou, čo HPP normálne je. Tak kým budeš rozmýšľať o "mudrovaní" okolia, začni si počas toho ID a ZTP vybavovať.

...ešte dám večer...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa St 17 október 2012 - 20:01

Ahojte kamarati,

Matej uplne vo vsetkom suhlasim s Tutom, myslim si ze ma pravdu, co sa tyka ID aj ZTP.

_______________________________________________
Ja som dnes bola na kontrolu u psychiatricky, potvrdila, ze moj stav je vazny ale spolocne sme sa dohodli, ze to budeme riesit ambulantne a nie hospitalizaciou. Upravila mi medikaciu. Co ma velmi prekvapilu bbolo, ze mi na depresiu (podla jej slov) nepredpisala antidepresivum ale naparila mi dalsie antipsychotikum, takze teraz uzivam Seroqel XR 600mg, Invega 6mg, Haloperidol 4,5mg a Risperdal Consta 25mg.

Stretavate sa casto s takouto kombinaciou?
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto St 17 október 2012 - 20:55

Ahoj venusa,
mne tá Tvoja medikácia príde skôr ako sedatívum na medveďa ako na všedné fungovanie. Takéto niečo som mával, keď som bol v akútnom stave. Chápem, že lieky sú individuálne... Myslím si, že Tvoja ambulantná p. na Tvoje zdravotné a liekové záležitosti jednoducho nestačí. ...zasa opačne, všetky Tvoje príspevky sú na vyššej úrovni, majú zdravú logiku, pôsobia dynamicky, výpovedná hodnota je jasná a plne zrozumiteľná. V podstate chcem, že rozhodne nemám pocit, že písomná komunikácia s Tebou sa vymyká bežnému štandardu, skôr má viac plusov. Vlastne tu na fóre mi to sedí na mnohých na fóre.

..............................................................................

Ahoj Matej,
v rámci duševnej choroby, ID a ZTP sa dá všeličo poriešiť a to legálne ... ak by si chcel, dám Ti info, ale vzhľadom na to, že nejde o "bežný štandard" nechcem to vkladať na fórum ...skôr inou cestou...

.................................................................................

Ahojte,
dnes sa mi "sakra ťažko" vstávalo, musel som si nutne dať hypnotikum, aby som mal na zaspanie nejakú šancu, a tak... Bol som na hubách, ale som sa vrátil bez jedinej. Mal som "bobky", keď som sa vracal, išiel som okolo podhrabaného oplotenia ku ktorému sa rútilo také veľké čierne psačie hebedo, ale sčasti reagovalo na hlas a dierou síce takmer, ale celú hlavu neprepchalo. V batohu občas zvyknem mať aj teleskopický obušok na psov, ale teraz nebol dôvod. Zajtra mrknem na Nete podnik a dám im echo o diere, aby tam niekoho nedokúsalo. No a inak sa dalo. Dnes nie je Farma, ale na jedničke je obľúbený Wresler, ale zas sa mi to 3X nechce pozerať, aj keď považujem film za úplne super.

Tak sa majte krásne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 18 október 2012 - 10:16

Fíha, venusa, som prekvapený, koľko máš tých antipsychotík. Dokonca aj moju obľúbenú injekciu Constu Ti dávajú. Je evidentné, že psychiatrička ráta s tým, že by si mohla vyletieť do mánie, ak by Ti dala antidepresívum, preto k stabilizácii uprednostňuje antipsychotiká. Invega má ale aj antidepresívny účinok, takže možno i do toho vkladá svoje "profesionálne nádeje". Ja som nikdy nemal viac ako 2 AP naraz, ak nerátam krátke obdobie, kedy som bral aj haloperidol, no ten doktor využil ako nástroj na zlikvidovanie mojej obsesívno-kompulzívnej poruchy. Keď si predstavím, že AP predpisujú teda na rôzne veci, nielen na schizofrenické psychózy, tak tým pádom by som sa vlastne nemusel čudovať, že Ti nimi doktorka rieši lietajúcu bipolaritu. Koniec-koncov, bipolárna porucha zostáva naďalej vnímaná ako mániodepresívna psychóza. Zostávam s nádejou, že Ti to pomôže. Držím Ti palce. it is perfect

Tuto, budem nad tým premýšľať. Zatiaľ uvidím, ako dopadne rozhovor veľkej trojky... teda mňa, maminy a doktora v čase budúcej včeličky, teda nabudúci piatok. alien Ale vyzerá to, že sa na takúto cestu naozaj dám. I love you

--------

Ja sa mám teraz trochu nervózne, ale nič vážne. Som mierne rozladený, ale čo už. V podstate nič nerobím, len sedím za PC a čumím na internet. Občas sa však predsa len pohnem, a to najmä vtedy, keď zavolá príroda a donúti ma použiť wecko. Som akýsi celý na nič, taký nejaký silený, umelý a prázdny. Zmätený. Neistý. Treba si dať jasné ciele na dnes, a potom ich začať riadne plniť. Kopnite ma niekto do zadku. Len mám pocit márnosti všetkého, o čo sa akože chcem snažiť. Ovláda ma akási bezmocnosť a do popredia vystupuje ničnerobenie. Nemám vždy takéto dni. Pomohla by mi motivačná literatúra, ale jednak sa bojím smrti, takže sa neviem odhodlať si niečo plánovať do budúcnosti (lebo stále cítim smrť v pätách), a jednak tá literatúra dosť stimuluje moje ego, a to nemám rád, nehodlám v sebe pestovať egocentrizmus viac, než ním som napáchnutý v súčasnosti. Nejaké psychiatrické príznaky však nezaznamenávam, sú to len menšie úchylky môjho myslenia.

Fyzicky sa mám teraz dobre. Chudnutie stojí, dokonca mi tá nová váha ukázala o ďalšie kilo viac, potvora jedna. Asi pri hľadaní a rozvíjaní nejakých cieľov pre dnešný deň začnem najprv s tým športom.

Želám krásne chvíle a tým, ktorým je ťažko, posielam slniečko, aby sa na nich usmialo a potešilo ich. sunny

S pozdravom
Matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Št 18 október 2012 - 20:19

Ahojte,

Tuto, je zaujimave, ze sa po liekoch necitim utlmena a to mam navyse aj stabilizator, benzaky a hypnotikum. Fungujem s liekmi vlastne celkom schopne aj ked uznavam, ze si rano rada prispim. Jedine, co ma na mojom zdravotnom stave trapi su pozitivne priznaky ochorenia ako su ozvucene myslienky.

Tu chcem prave polozit otazku vam, ktorz mate viac skusenosti s liekmi a s ochorenim ako ja.

Otazka znie: je mozne, ze sa mi po 24 hodinach od uzitia risperdalu consta a naslednom poziti 600mg Seroqelu xr zmiernili ozvucene myslienky a nastalo mierne dusevne uvolnenie alebo bol dnes len jeden z tych lepsich dni, ktore obcas mávam?

Viete, zajtra mam ako pravidelne zavolat doktorke ako sa citim, a chcela by som vediet ci jej mozem povedat, ze lieky ucinkuju.

Tak, co si o tom myslite???

Majte sa faj, ja si idem pustit Farmu it is perfect
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Št 18 október 2012 - 20:20

Ahoj Matej,
veď ty nemáš 16 rokov. Právne aj prakticky si dospelý 8 rokov, mama s Tvojimi záležitosťami u doktora nemá čo do činenia, iba čo by bola k tomu vyzvaná a len s Tvojím súhlasom.

Časté v Tvojích príspevkoch je, "že to príliš nejde". Pritom ak mám vedomosť, ty máš tú motivačnú literatúru dosť načítanú a tam je to dosť o tom, "že ako to ide". Ľudia, ktorý aj životom dokázali, že sú oprávnený takúto literatúru písať, dokázali pre "úspech" zmeniť úplne všetko, odísť zo školy, od rodiny, opustiť okolitú spoločnosť, začať od nuly... a následne drieť, drieť, drieť a kdesi po rokoch sa im sen začal rysovať. V čom si s nimi podobný? (dúfam, že si sa neurazil, myslím to dobre) Tak sa na začiatok priprav na to, aby si na vlastných nohách stáť mohol... t.j. ID, ZTP, príprava na prácu

........................................................................................................

Ahojte,
u mňa dnes deň dosť o ničom, jednoducho únava s hranicami depresie. Veľa som toho nestihol, aj na "pochôdzku" som sa pretmolil na opačný koniec mesta, chvíľu som pri kofole pozeral na tenistov. Vlastne som bol rád, že odpadla jediná závažnejšia povinnosť a nemusel som sa nutne siliť do normality.

No aby zajtra... bolo Ok.

Majte sa pekne.
Ahoj. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Št 18 október 2012 - 20:26

Ahoj venusa
...rýchlo, lebo TV...

Ja pri SeroquelXR 400mg, som úplne mimo 3-4hodiny a to 1,5hod od užitia a to Li v podstate je bez ved. úč.

Haloperidol na mňa príliš nepôsobí v silnejšej mánii takmer vôbec, ale mimo to, ledva čosi vnímam z reality, total útlm...

PAPA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Pi 19 október 2012 - 22:05

Ahojte,
tak dnes dosť biedny deň, nutne som sa musel snažiť sa premáhať. Až teraz ma vzpružila Farma III. normálne som sa narehotal a bolo mi fajn. Takže aj teraz sa cítim dobre. Zajtra sobota, ani neviem, či mám na ten Gerodorm (hyponotikum) vôbec niekedy siahnuť, včera som si dal a ešte aj dnes na obed to bola poriadna katastrofa a reálne mi to k zaspávaniu ani pomôcť nemohlo, lebo si ešte pamätám ako sa ľudia trúsili do práce na šiestu. Teda účinok cítim hlavne vtedy, keď už bolo vstávať aj neskoro, a keď to vstávanie zvládnem cítim sa ešte hodiny po ako vyžmýkaný.

...tak so mnou. A ako vy, spolusúputníci? Dúfam, že vás zdravotné problémy otravujú len úplne minimálne, teda pokiaľ vôbec. Máme pred sebou víkend, tak vám želám, aby bol príjemný a oddychový.

Čaute, napíšte kúštik. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej So 20 október 2012 - 12:36

Ahoj jocolor

Pre Tuta: No v podstate tá motivačná literatúra mi ukazuje, ako sa veci dajú a môžu a ako to ide, ale funguje to na mňa iba vtedy, keď tomu verím a keď sa tomu úplne a dôverne otvorím. A hlavne keď to čítam pravidelne, nie jak teraz, keď som motivačnú literatúru nečítal už aj 2 mesiace. Bojím sa tej lásky voči vlastnému egu, ako to ona propaguje, a ešte som aj nervózny z politicko-ekonomického vývoja u nás i vo svete, takže si neviem povedať, že si budúcnosť vytvorím akože podľa seba po tom, ako ju pevne uchopím do svojich vlastných rúk. Uvidíme, možno si pozriem nejaké motivačné články inde na nete a azda budú trochú "nové" a odlišné, možno nájdem v nich oporu, ako sa svojich bubákov zbaviť. A vtedy by som následne už vedel, ako sa veci dajú urobiť, a už by ani nebol problém s tým, že som teraz nepodobný s tými, ktorí dreli každý deň, aby sa im ich cieľ kdesi v budúcnosti konečne začal črtať. Tá literatúra totiž mala na mňa také účinky, že som im podobný bol, len hovorím, teraz to nefunguje, lebo to už nečítam, napríklad trebárs kvôli tomu rozvíjaniu vlastného ega, čo je proti môjmu vyznaniu, a ďalej kvôli objektívnej povahe súčasnej ekonomicko-politickej situácie. very sad3 very sad2

Čo sa týka mamy: Ona je tentokrát riadne pozvaná doktorom, aby sme veci prerokovali, lebo ja aj na doktora, aj objektívne pôsobím ako človek, ktorý je na ňu citovo naviazaný a nemám dosť rozvinuté schopnosti vlastného rozhodovania. Má to pôvod opäť v chorobe, pretože práve v rokoch 2005-2007 som trpel značnou ambivalenciou, a jednoducho som nevedel, ani vlastne teraz neviem vystúpiť zo seba a reálne sa pozrieť na svoju situáciu, zhodnotiť svoje možnosti a schopnosti. Som veľmi preafektovaný a ovládajú ma emócie. Raz v jednej emócii mám taký pohľad na seba, inokedy za hodinu mám inú emóciu a vtedy zmením názor o 180 stupňov. Proste je to tak - priznávam si, že neviem posúdiť vlastné možnosti a svoj stav. Neviem o sebe rozhodnúť. Mám iste svoje túžby a svoje práva, ktorých sa nedodlám zbavovať, ale k životným rozhodnutiam potrebujem niekoho, kto ma bližšie pozná a je schopný ma posúdiť. To je práve moja mama a doktor to vie, a preto s ňou doktor musí konzultovať. indifferent

----------

Ako sa mám? Už zhruba 2 týždne nechodím do školy. Takže teraz v pondelok je posledná možnosť nastúpiť a uskutočniť návrat po akože pé-enke, inak by boli už veľmi závažné problémy, pretože na náš odbor sa chodiť do školy musí, máme všetko povinné. Intenzívne to riešim a lámem si s tým hlavu. Inak sa mám pomerne psychicky normálne, ibaže som spal až do desiatej, čo je katastrofa. Plánujem konečne ísť von, aspoň na prechádzku alebo čo. Už aj tatino hovorí, že nemôžem predsa furt lapeť doma. Som tu ako v bunkri. Včera som už siahol po športe, aj som sa obliekol do domáceho športového a reku idem cvičiť, ale nešla mi načítať obľúbená stránka "cviceni-doma.cz", tak som sa na to vykašlal. Dnes už načítať ide, tak asi tento raz to "siahnutie po športe" dotiahnem aj do konca.

Psychicky teda, zdá sa, v poriadku. Fyzicky teraz dobre. jumping2

Ďakujem za vypočutie a želám Vám vydarené dni.
Ahoj.

Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore