Hľadanie zmyslu života

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Ako dlho sa liečite na vašu chorobu?

A)menej ako rok

B)rok a niečo

C)2 roky a viac

D)5 rokov a viac

E)10 rokov a viac

F)20 rokov a viac

G)30 rokov a viac

H)40 rokov a viac

I)50 rokov a viac

Zobraziť výsledok

Hľadanie zmyslu života

Odoslať  Ivanko za Po 9 január 2012 - 15:51

Ahojte, mám pre vás tému, ktorá sa týka zmyslu vášho života, čo vás každý deň naplňa, teda niečo vďaka čomu ste šťastní, čo vám robí každý deň radosť.
Čo by vo vašom živote nemalo absentovať, čo vám vytvára duševnú pohodu, vďaka čomu ste radi že žijete a cítite, že naozaj žijete.

Ja osobne sa teším z toho, že tu môžem byť na tomto fore, teda prispievať, zapájať sa do diskusii, prípadne aj pomôcť ak sa dá, že mám niekoho o koho sa
môžem každý deň starať, teda hlavne môjho psíka, že sú okolo mňa ľudia teda najbližšia rodina s ktorou môžem tráviť svoj čas aj keď nie vždy, samozrejme
také niečo sa ani nedá, že mám lieky ktoré mi zabrali, dúfam, že budú zaberať aj naďalej, že si môžem robiť svoj vlastný denný program.No a chýba mi už
len láska, ktorú by som našiel v milujúcej priateľke.
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  Tuto za Po 9 január 2012 - 18:03

Ahoj Ivanko,
keď Ťa okrem iného napĺňa aj písaie do fóra je to dobre, lebo aj my budeme radi Tvojim príspevkom.

Mňa dosť napĺňa kontakt so známymi a priateľmi, štúdium-čítanie-sebarozvoj, filozofia, psychológia a viaceré humanitné obory a aj drobnôstky, ktorých je život plný.
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4401
Reputácia Reputácia : 434
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Pi 3 január 2014 - 19:45

Rozmýšľam, čo zhruba napĺňa mňa. Istotne, na prvom mieste viera, myslím tá kresťanská, tá je podstatná pre mňa a určuje mi vlastne zmysel a cieľ života. Na druhom mieste ma napĺňajú asik rodičia, komunikácia s nimi, počítačové hry, taktiež moja práca ako činnosť prostredníctvom ktorej sa zarábajú peniaze, teda vlastne nielen moje zamestnanie, ale hocičo, čo mi zarobí peniaze, ma vie mimoriadne motivovať a tešiť. Som tak trochu divný v tom, že sú mi peniaze jeden z najvýznamnejších motivácií. Možno preto, že ich nemám veľa.  Embarassed Ďalej ma napĺňa chudnutie a starostlivosť o svoje zdravie. Nie som v tom dokonalý, lebo hocikedy zjem niečo nedovolené (mcdonald a pod.) a ani necvičím tak pravidelne, ako by som si želal, no zaoberať sa tým, plánovať si to, čítať si o tom, rátať si kilojouly, strážiť sa a kontrolovať sa v jedení, to sa mi páči a baví ma to. Celkovo mám dobrý pocit, keď sú veci pod kontrolou. Ďalej ma baví sebavzdelávanie, ale priznám sa, že už čoraz menej mám na to chuť. Keď ma to však schytí, tak sa veľmi vytešujem. A celkom nový rozmer života, ktorý ma začína napĺňať a ktorý ešte len spoznávam, je utužovanie vzťahov s inými rodinnými príslušníkmi (napr. bratia), prípadne aj s inými známymi. To je však ešte v plienkach.

Keď mi napadnú ďalšie veci, čo ma v živote napĺňajú a robia mi život príjemným, tak ešte dodatočne napíšem.  I love you

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4193
Reputácia Reputácia : 471
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Wellbutrin (150 mg), Orfiril Long (2x 500 mg), Spitomin (2x 10 mg), horčík Magnosolv (1x obdeň)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 4 január 2014 - 20:10

Blá, blá... momentálne mám deň, keď sa cítim úplne prázdny.  very sad2 very sad5 

"Jste to, co jíte."

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6 mg), Wellbutrin (150 mg), Orfiril Long (2x 500 mg), Spitomin (2x 10 mg), horčík Magnosolv (1x obdeň)

Návrat hore Goto down

Odoslať  hypomaniak za Ut 11 február 2014 - 13:15

ja ziadny zmysel uz nehladam.neverim v to.
snazim sa prezit ,nerobit inym zle,ani sebe. som na invalidnom, je to bieda ale aspon nezazivam stres z roboty(robil som nadsene cely zivot az na poslednych 8 rokov),ktoru by som aj tak nezvladol.urcitym sposobom som vdacny zivotu za to, ze mozem aspon takto prezivat.mohlo by byt aj omnoho horsie.
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za St 4 jún 2014 - 22:35

Zmyslom života je trpieť. Čím viac trpíš, tým lepšie. Vtedy všetkých vykupuješ a zachraňuješ. Seba musíš strašne ponižovať a mučiť, vtedy si ostatným najosožnejší. Na to sme sa narodili do tohto skazeného prekliateho sveta.
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Pi 6 jún 2014 - 11:44

Matej Skalík napísal:Zmyslom života je trpieť. Čím viac trpíš, tým lepšie. Vtedy všetkých vykupuješ a zachraňuješ. Seba musíš strašne ponižovať a mučiť, vtedy si ostatným najosožnejší. Na to sme sa narodili do tohto skazeného prekliateho sveta.

Ak sa dá, beriem svoje slová späť.  sad and unhappy 

"Jste to, co jíte."

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.