Hľadanie zmyslu života

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Ako dlho sa liečite na vašu chorobu?

A)menej ako rok
 
B)rok a niečo
 
C)2 roky a viac
 
D)5 rokov a viac
 
E)10 rokov a viac
 
F)20 rokov a viac
 
G)30 rokov a viac
 
H)40 rokov a viac
 
I)50 rokov a viac
 
 
 
Zobraziť výsledok

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  regina za St 28 august 2019 - 23:30

Povedala by som, že zmyslom života je samotné žitie. Je to ako píše Neti . proces. Myslím, že je to nekonečný proces počas nášho bytia.
Rodina mi dáva zmysel života. No deti mi dorástli, zakladajú si vlastné rodiny a tá moja rodina sa mení, deti sa osamostatňujú a na druhej strane mi pribúdajú vnúčatá /zatiaľ len jedno/. Keby som nemala rodinu, tak sa viac orientujem na osobný rozvoj, určite by som sa prihlasila na univerzitu tretieho veku, skúsila vysadiť ten aripiprazol , čo užívam - s cieľom byť viac sama sebou, popasovať sa s vlastnými stavmi. Takto nechcem pridavať rodine starosti a riskovať ďalšiu epizodu. Snažím sa byť užitočná pre to spoločenstvo, čo mam okolo seba. Koniec-koncov možno to je zmyslom života - byť nejak užitočný.
regina
regina
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 485
Reputácia Reputácia : 176
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol 10mg

Návrat hore Goto down

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  EnaXnaY za St 28 august 2019 - 23:33

Život bez zmyslu nemá zmysel Wink

_________________
šaľeny kuň a Jeho ešte viac splašeny kovboj Wink

viac na www.dzio.sk Wink

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 1523002189
EnaXnaY
EnaXnaY
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 176
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Haloperidol, Depakine

https://www.dzio.sk

Návrat hore Goto down

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  kimi2028 za So 31 august 2019 - 10:55

Ahoj hulk, tiež si myslím, že zmysel života je viac menej o cieľoch. Človek môže mať viacero zmyslov života, ale to či považuje to za dôležité je na ňom. Zmysel života sa môže formovať a v jednotlivých oblastiach života môže sa meniť. To súvisí s tým, že človek mení svoje plány. Tomu sa hovorí niečo, ako aj motivácia. Aj preto som, čo sa týka zmyslu života bledo, pretože ma nič nebaví. Kedysi bolo mojim zmyslom života vyštudovať a zamestnať sa. Nevyšlo a teraz počas choroby je to ťažké ako som písal. V mojom živote nie je momentálne nič zaujímavé, čo je škoda.

Ahoj @matej páčil sa mi tvoj príspevok, keby som bol kresťan a nie ateista, tak by bolo to dobre. Niekedy aj v náboženstve, ale neviem či pri našej chorobe je to vhodné. Ešte na začiatku mojej choroby ma lekár varoval, že žiadne náboženské a filozofické témy. Som rád, že chceš byť užitočný druhým. Je škoda, že si stratil motiváciu v zarábaní peňazí, pretože to je skvelá vec. Zarábať si, ja môžem o tom len snívať.

Ahoj @regina, toto sa mi páči, že tvoja rodina sa mení ku lepšiemu a môžeš sa venovať role starostlivej babičky. Priznám sa tiež som uvažoval o univerzite 3. veku, že by som si vyskúšal štúdium, ale chýba mi na to, aby som splnil vekové podmienky v okolí 15-20 rokov, čo je dosť veľa. Tiež mám radosť z toho, že si zodpovedná a zle stavy ťa obchádzajú.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 932
Reputácia Reputácia : 268
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  Iacobus za So 31 august 2019 - 12:51

Život nemá žiadny zmysel. Ľudia ho po stáročia hľadajú márne.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 344
Reputácia Reputácia : 84
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, olanzapín (Actavis) 15 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  antifajny za So 31 august 2019 - 13:29

@kimi2028 napísal:Ahoj hulk, tiež si myslím, že zmysel života je viac menej o cieľoch. Človek môže mať viacero zmyslov života, ale to či považuje to za dôležité je na ňom. Zmysel života sa môže formovať a v jednotlivých oblastiach života môže sa meniť. To súvisí s tým, že človek mení svoje plány. Tomu sa hovorí niečo, ako aj motivácia. Aj preto som, čo sa týka zmyslu života bledo, pretože ma nič nebaví. Kedysi bolo mojim zmyslom života vyštudovať a zamestnať sa. Nevyšlo a teraz počas choroby je to ťažké ako som písal. V mojom živote nie je momentálne nič zaujímavé, čo je škoda.

Ahoj @kimi2028

Ono s tíma cieľmi je o meranom čase. Momentálne sa nachádzam v psychologickom čase. Mám vytýčených niekoľko cieľov. Hľadám,hľadám, akože hľadám robotu. To je prvý krok, ktorí musím urobiť, lenže ID a práca, nejdú až tak dohromady. Sú pracovné obmedzenia a tak isto i dojem na pohovore. Mám to ťažké. Akonáhle nájdem ľahkú prácu, budú sa diať veci, zázraky. Čakanie je len psychologický čas. Minulosť a budúcnosť. Fantazírovanie. Meraný čas je už inačia básnička.

Kimi 2028 ako motiváciu a išpiráciu ti doporučujem študoavť motivačnú literatúru ako aj ezoteriku a duchovno, či spoločenské vedy. V mojich odkazoch je toho veľa. A tak isto v sekcii Alternatívna liečba a postupy nájdeš tému New aGe, na ktorej pracujem, v blizkej budúcnosti budem tam prispievať ďalšie veci. Táto téma poukazuje na Duchovné cvičenia a meditácie, a prácu (za stolom s ceruzkou v ruke a papierom, word, one note) s mysľou, snami, eGom, emóciami, emočným telom, ako aj vedomím a nirvánou (pokoj, kluď, ticho, mier, jednota), teda po lopate, sú tam písacie cvičenia, ktoré vyplníš a potom si ich pravidelne prezeráš.

_________________
Ego (prejavené) je semienkom sveta.
Toto malé semienko obsahuje celý svet.
Poviete  si - Já som - a celý svet sa okamžite začne prejavovat.

Myseľ (eGo a emócia), to je nástroj, ktorú Bytie (tichý pozorovateľ ako neprejavené)
používa iba v tedy, podľa svojej vôle,
akokoľvek chce, keď ho potrebuje.

Tajomstvom života je umrieť predtým,
ako naozaj umrieť a zistiť, že smrť neexistuje.
Smrť ztrhne všetko to, čým niesme.

Jedzte a pite moje Bytie, nie eGo!, nie emočné telo bolesti!


Veškeré moje príspevky tu na schizofóre
psychiatrického charakteru,
ktoré sú postaveneé na hlavu sú len názory mojich nalád
a pocitov z momentálneho stavu.
Neberte ich na vedomie!!!
Nie sú to fakty, len názory zúfalstva a frustrácie.
antifajny
antifajny
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1100
Reputácia Reputácia : 183
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 41
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Návrat hore Goto down

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  Meretseger za So 31 august 2019 - 20:22

Keď sa tak nad tým zamýšľam... zmysel života je individuálny a každý ho má, myslím si, inde. Otrepaný príklad: pre typickú puťku za šporákom je to osem detí a manžel večne v krčme, pre podnikateľa s vysokou školou trebárs pomoc planéte či aspoň neprispievanie k jej zániku, no nie? To je teda na úvod, pokiaľ by som ale mala hovoriť sama za seba, tak sa mi ako primárny cieľ čoraz viac pozdáva nebyť (ako) Slovenka/Slováci. Pokojne si môžete povedať, že na nich príliš kydám a som obdobne nenávistná ako prakticky celý tento všivavý národ, jop, ono to tak i znie. Akurát je rozdiel medzi nenávisťou voči normálnemu a nerešpektovanie pravidla "moja sloboda končí presne tam, kde začína sloboda druhého"... a nenávisťou voči nenávisti, takpovediac. Možno je to skôr averzia, odpor, celkovo zhnusenie.
Vďakabohu ani čiastočne Slovenka nie som, hoci kto je "čistokrvný", že? Oháňať sa tým, že mám slovanské gény je absurdita (a i vec, za ktorú by sa mal človek hanbiť ako pes, ale to je zas skôr moja mienka). Ukazuje sa to najmä v tom, že nechápem túto vadnú slovenskú mentalitu, vlastne ani trochu. Je tu mnoho vecí, ktoré inde na svete nenájdete, a kde udělali soudruzi chybu je otázne. Len pre ten príklad, kto zo Slovače uznáva vládu Dzurindu? Kto skutočne podporuje LGBTI, práva zvierat či žien, otvorene napíše, aký nechutný klérofašistický štát toto je- eh, bol, nebojí sa postaviť za interrupcie či eutanázie? Nie som snehová vločka, iste a možno len bývam v zlej oblasti, taká Blava je určite pokrokovejšia než vidiek... (akurát je problém v tom, že je tu jedno jediné mesto - BA - a možno ešte Košice? a zvyšok je skutočne len vidiek so všetkým všudy).
Eh, nuž, a čo som tým vlastne chcela povedať Very Happy Proste len ostať nonkonformná, na tieto pomery až nepopulárna, prozápadná, etc. a nikdy, fakt never ever nebyť stádovitá len preto... lebo čo by si o mne pomysleli ľudia? lebo sa nehodí vyčnievať z radu? lebo mám strach? lebo budem vyzerať pekne - hlavne pred druhými, ale že sa sama pred sebou potom idem od hanby prepadnúť od zem sa už nikdy nerieši.
Dúfam, že je to aspoň mierne pochopiteľné a ak som tým dakoho aj urazila... whatever. Nechcem ísť proti sebe len preto, aby som pôsobila vždy zdvorilo a vychovane. Skrátka zo seba vytrieskať to dobré, síce ako príslušníčka tohto národa či borderline mám v sebe aj dosť veľa zlého a hanbím sa za to, ale nehanbiť sa za to odlišné, čo tam dúfam je tiež Smile
A ako mi je po tomto slohu dobre, šmárja! Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 951
Reputácia Reputácia : 219
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore


Pridať novú tému   Zaslať odpoveď
 
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.