Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Hľadanie zmyslu života

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Ako dlho sa liečite na vašu chorobu?

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap3%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap10%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 10% 
[ 3 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap19%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 19% 
[ 6 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap35%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 35% 
[ 11 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap26%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 26% 
[ 8 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap6%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 6% 
[ 2 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap0%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap0%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_lcap0%Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Celkom hlasov : 31
Back
 
 
  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  regina St 28 august 2019 - 23:30

Povedala by som, že zmyslom života je samotné žitie. Je to ako píše Neti . proces. Myslím, že je to nekonečný proces počas nášho bytia.
Rodina mi dáva zmysel života. No deti mi dorástli, zakladajú si vlastné rodiny a tá moja rodina sa mení, deti sa osamostatňujú a na druhej strane mi pribúdajú vnúčatá /zatiaľ len jedno/. Keby som nemala rodinu, tak sa viac orientujem na osobný rozvoj, určite by som sa prihlasila na univerzitu tretieho veku, skúsila vysadiť ten aripiprazol , čo užívam - s cieľom byť viac sama sebou, popasovať sa s vlastnými stavmi. Takto nechcem pridavať rodine starosti a riskovať ďalšiu epizodu. Snažím sa byť užitočná pre to spoločenstvo, čo mam okolo seba. Koniec-koncov možno to je zmyslom života - byť nejak užitočný.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 658
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  EnaXnaY St 28 august 2019 - 23:33

Život bez zmyslu nemá zmysel Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1222
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  kimi2028 So 31 august 2019 - 10:55

Ahoj hulk, tiež si myslím, že zmysel života je viac menej o cieľoch. Človek môže mať viacero zmyslov života, ale to či považuje to za dôležité je na ňom. Zmysel života sa môže formovať a v jednotlivých oblastiach života môže sa meniť. To súvisí s tým, že človek mení svoje plány. Tomu sa hovorí niečo, ako aj motivácia. Aj preto som, čo sa týka zmyslu života bledo, pretože ma nič nebaví. Kedysi bolo mojim zmyslom života vyštudovať a zamestnať sa. Nevyšlo a teraz počas choroby je to ťažké ako som písal. V mojom živote nie je momentálne nič zaujímavé, čo je škoda.

Ahoj @matej páčil sa mi tvoj príspevok, keby som bol kresťan a nie ateista, tak by bolo to dobre. Niekedy aj v náboženstve, ale neviem či pri našej chorobe je to vhodné. Ešte na začiatku mojej choroby ma lekár varoval, že žiadne náboženské a filozofické témy. Som rád, že chceš byť užitočný druhým. Je škoda, že si stratil motiváciu v zarábaní peňazí, pretože to je skvelá vec. Zarábať si, ja môžem o tom len snívať.

Ahoj @regina, toto sa mi páči, že tvoja rodina sa mení ku lepšiemu a môžeš sa venovať role starostlivej babičky. Priznám sa tiež som uvažoval o univerzite 3. veku, že by som si vyskúšal štúdium, ale chýba mi na to, aby som splnil vekové podmienky v okolí 15-20 rokov, čo je dosť veľa. Tiež mám radosť z toho, že si zodpovedná a zle stavy ťa obchádzajú.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 759
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  Iacobus So 31 august 2019 - 12:51

Život nemá žiadny zmysel. Ľudia ho po stáročia hľadajú márne.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  Dušan So 31 august 2019 - 13:29

kimi2028 napísal:Ahoj hulk, tiež si myslím, že zmysel života je viac menej o cieľoch. Človek môže mať viacero zmyslov života, ale to či považuje to za dôležité je na ňom. Zmysel života sa môže formovať a v jednotlivých oblastiach života môže sa meniť. To súvisí s tým, že človek mení svoje plány. Tomu sa hovorí niečo, ako aj motivácia. Aj preto som, čo sa týka zmyslu života bledo, pretože ma nič nebaví. Kedysi bolo mojim zmyslom života vyštudovať a zamestnať sa. Nevyšlo a teraz počas choroby je to ťažké ako som písal. V mojom živote nie je momentálne nič zaujímavé, čo je škoda.

Ahoj @kimi2028

Ono s tíma cieľmi je o meranom čase. Momentálne sa nachádzam v psychologickom čase. Mám vytýčených niekoľko cieľov. Hľadám,hľadám, akože hľadám robotu. To je prvý krok, ktorí musím urobiť, lenže ID a práca, nejdú až tak dohromady. Sú pracovné obmedzenia a tak isto i dojem na pohovore. Mám to ťažké. Akonáhle nájdem ľahkú prácu, budú sa diať veci, zázraky. Čakanie je len psychologický čas. Minulosť a budúcnosť. Fantazírovanie. Meraný čas je už inačia básnička.

Kimi 2028 ako motiváciu a išpiráciu ti doporučujem študoavť motivačnú literatúru ako aj ezoteriku a duchovno, či spoločenské vedy. V mojich odkazoch je toho veľa. A tak isto v sekcii Alternatívna liečba a postupy nájdeš tému New aGe, na ktorej pracujem, v blizkej budúcnosti budem tam prispievať ďalšie veci. Táto téma poukazuje na Duchovné cvičenia a meditácie, a prácu (za stolom s ceruzkou v ruke a papierom, word, one note) s mysľou, snami, eGom, emóciami, emočným telom, ako aj vedomím a nirvánou (pokoj, kluď, ticho, mier, jednota), teda po lopate, sú tam písacie cvičenia, ktoré vyplníš a potom si ich pravidelne prezeráš.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  Meretseger So 31 august 2019 - 20:22

Keď sa tak nad tým zamýšľam... zmysel života je individuálny a každý ho má, myslím si, inde. Otrepaný príklad: pre typickú puťku za šporákom je to osem detí a manžel večne v krčme, pre podnikateľa s vysokou školou trebárs pomoc planéte či aspoň neprispievanie k jej zániku, no nie? To je teda na úvod, pokiaľ by som ale mala hovoriť sama za seba, tak sa mi ako primárny cieľ čoraz viac pozdáva nebyť (ako) Slovenka/Slováci. Pokojne si môžete povedať, že na nich príliš kydám a som obdobne nenávistná ako prakticky celý tento všivavý národ, jop, ono to tak i znie. Akurát je rozdiel medzi nenávisťou voči normálnemu a nerešpektovanie pravidla "moja sloboda končí presne tam, kde začína sloboda druhého"... a nenávisťou voči nenávisti, takpovediac. Možno je to skôr averzia, odpor, celkovo zhnusenie.
Vďakabohu ani čiastočne Slovenka nie som, hoci kto je "čistokrvný", že? Oháňať sa tým, že mám slovanské gény je absurdita (a i vec, za ktorú by sa mal človek hanbiť ako pes, ale to je zas skôr moja mienka). Ukazuje sa to najmä v tom, že nechápem túto vadnú slovenskú mentalitu, vlastne ani trochu. Je tu mnoho vecí, ktoré inde na svete nenájdete, a kde udělali soudruzi chybu je otázne. Len pre ten príklad, kto zo Slovače uznáva vládu Dzurindu? Kto skutočne podporuje LGBTI, práva zvierat či žien, otvorene napíše, aký nechutný klérofašistický štát toto je- eh, bol, nebojí sa postaviť za interrupcie či eutanázie? Nie som snehová vločka, iste a možno len bývam v zlej oblasti, taká Blava je určite pokrokovejšia než vidiek... (akurát je problém v tom, že je tu jedno jediné mesto - BA - a možno ešte Košice? a zvyšok je skutočne len vidiek so všetkým všudy).
Eh, nuž, a čo som tým vlastne chcela povedať Very Happy Proste len ostať nonkonformná, na tieto pomery až nepopulárna, prozápadná, etc. a nikdy, fakt never ever nebyť stádovitá len preto... lebo čo by si o mne pomysleli ľudia? lebo sa nehodí vyčnievať z radu? lebo mám strach? lebo budem vyzerať pekne - hlavne pred druhými, ale že sa sama pred sebou potom idem od hanby prepadnúť od zem sa už nikdy nerieši.
Dúfam, že je to aspoň mierne pochopiteľné a ak som tým dakoho aj urazila... whatever. Nechcem ísť proti sebe len preto, aby som pôsobila vždy zdvorilo a vychovane. Skrátka zo seba vytrieskať to dobré, síce ako príslušníčka tohto národa či borderline mám v sebe aj dosť veľa zlého a hanbím sa za to, ale nehanbiť sa za to odlišné, čo tam dúfam je tiež Smile
A ako mi je po tomto slohu dobre, šmárja! Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Zmysel života

Odoslať  Dušan St 20 máj 2020 - 19:26

Zmyslom môjho života je nájsť svoju pravdu a žiť podľa nej. To je môj dar svetu a ostatným. Môj príspevok, ktorý môžem dať len ja. Moje najvnútornejšie vedomie, múdrosť môjho pravého ja, božskosti, ktorou som.

https://dusanfajnor.blogspot.com/p/zmysel-zivota.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Človek a svet, aký by mal byť!!!

Odoslať  Dušan Ne 28 jún 2020 - 10:53

Ahoj

Dosť sa mi páči táto myšlienka od oSHa z diamantovej sútri a dosť často ju používam vo svojom blogu. Dokonca som si ju osvojil ako svoju. Citujem:

Človek a svet, aký by mal byť!!!

Človek na tejto zemi by mal byť vyrovnaný. To je ten, kto sa neprikláňa ani extroverzii a ani introverzii, ani západu a ani východu. Je to vedec a zároveň mystik.

Človek by mal byť človekom, dokonale ľudským v jednote. A z tejto jednoty by malo povstať zdravie. 

Západ trpí, východ trpí. Západ trápia neustále problémy, utrpenia, trápenia, bolesti. Východ pre zmenu chudoba a hlad.

Ľudia zo západu sú chudobní vnútorne a ľudia z východu z vonkajšku. Chudoba je zlá. Nezáleží na tom či je z vonkajšku alebo z vnútra. Nemala by byť vôbec. 

Človek by mal byť bohatý navonok i zvnútra. Obojo zároveň. Človek by mal byť všestranne bohatý.

Mojou predstavou je svet, ktorý nieje ani extroverny a ani introverny, ani vonkajší a ani vnútorný, nieje ani západný a ani východný, ale je v rovnováhe, v jednote.

Je to svet vedca a zároveň mystika. Tento svet je zároveň aj vesmirom, s ktorým komunikujú.

Láska je východom von, meditácia je vchodom do vnútra. A ten, kto miluje a medituje, nepozná schizofreniu, nepozná rozštiepenosť. Dosiahne naprostej jednoty, je v jednote.

https://dusanfajnor.blogspot.com/p/neprejavene_27.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  tyx81 Ne 19 júl 2020 - 21:11

Ja neviem čo je mojím zmyslom života. Ale po viacerých spánkových paralizach. Som spokojný že som, a môžem sa vyspať. A mám rád stereotyp. Keď je človeku ťažko a potom príde kľud ,není podstatné mať nejaký zmysel života. Norm. Rutina a zmysel sa mení na priority ktoré sa počas dňa striedajú.A tak prežijeme život a na konci budeme mať možno chvíľu sa na tomto všetkom zasmiať.
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 284
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

dzuli08 and anjelik like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  EnaXnaY Po 20 júl 2020 - 12:15

Hľadanie zmyslu života je strata času, lebo život zmysel nemá Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1222
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  kimi2028 Po 20 júl 2020 - 12:29

Verím tomu, že po boku nejakej sympatickej slečny má život zmysel. Len ju nájsť, to je ten problém.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 759
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Empty Re: Hľadanie zmyslu života

Odoslať  EnaXnaY Po 20 júl 2020 - 12:31

Inšpiruj sa Wink

Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Hľadanie zmyslu života - Stránka 2 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1222
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore