Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Kauza Tuto

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  xkrchnav So 25 august 2012 - 18:22

Aha, prepáč, z toho textu som to pochopil tak, že to bola príčina a nie následok. To už plne chápem, že ak si v akútnom stave, na lieky už nemáš chuť ak to aj tak nepomáha. Podobne som to zažil posledne, rodina do mňa chcela nacpať Zyprexu, ale ja som k tomu nemal žiadnu chuť (v tej dobe som ju už mal doktorkov celkom vysadenú), nakoniec som si jednu 5mg dal, aj som po nej zaspal, ale potom sa to rozbehlo aj tak. Žiaľ atak prišiel na víkend, takže doktorky som sa nedovolal a dúfal som, že v kľude vydržím do pondelka a dobrovoľne pôjdem do liečebne, to sa už ale nestalo...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  Tuto Ne 2 september 2012 - 23:17

Ahoj x,
no ten spánok to riešim pomerne často. Keď sa to tak zoberie, spánok je pre môj organizmus, pri čase na zaspanie, niečo dosť neprirodzené a naopak pri čase vstávania to nie je na vyskakovanie z postele. V doobedí má tohto polroka záber Seroquel XR, takže logicky to je hlavne o silnej ospalosti, únave, prekonávaním sa k činnosti... no nič moc.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  MajkaDz Po 24 december 2012 - 22:32

Ahoj,,
bolo to veľmi dobrodružné ale zároveň smutné čítanie. Dúfam, že už ti je lepšie, že sa máš dobre. Nech ti to vydrží...
Ja mám na to celkom iný pohľad, ale nechcem ho tu písať, lebo by ste ma asi všetci vysmiali. Som asi trošku blázon, keď si také predstavujem.

Drž sa
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  Letra Ut 25 december 2012 - 14:00

Ahoj MajkaDz,

kľudne opíš svoj príbeh, nikto sa ti smiať nebude, lebo všetci sme niečim prešli, ja som svoj príbeh napísala v sekcií Ako sa máš...tak skús aj ty opísať svoje pocity...

Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  Tuto Ut 25 december 2012 - 20:01

Ahoj Majka,
nechaj si čas na napísanie kauzy, ak ju teda plánuješ aj napísať. Svoj osud si nevyberieš, ale môžeš ostatným ukázať, že aj takto to ide, nielen narodíš sa - čosi kdesi - ... a pomník . Ak máš niečo zaujímavého, je na Tebe, či sa aj podelíš. Ja osobne som si už čosi prežil a nebolo to len veselé, ako si aj čítala. Osud je len čiastočne Tvoja zásluha, mnohé záležitosti sa riadia samostatne. Práve preto neslobodno nikoho posudzovať pokiaľ si dané sám neprežije.

Pekný deň a prípadnú chuť do písania. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  sofer-hviezdnej-lode So 6 júl 2013 - 21:47

Tak tento príbeh bola teda riadna pecka Laughing A to som si myslel, že som bol riadny divočák, keď som plánoval vraždu a vydal sa na samovražednú misiu Laughing Klobúk dole
sofer-hviezdnej-lode
sofer-hviezdnej-lode
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 06.07.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  Tuto Ne 20 október 2013 - 21:35

Niečo ako pokračovanie kauzy:

Po rozvode som si sem tam privyrábal a ten čas považujem za celkom hodnotne využil. Istý čas som mal zlepšený stav a tak ma trápila choroba dosť málo. Mohol som sa tak venovať stacionáru i príležitostnému zamestnaniu.

Problém však vznikol asi 2 roky, keď som dostal bludné myšlienky a bludu som prepadol takmer úplne. Myslel som si, že som členom tajnej organizácie, ktorej úlohou je prebudovať ľudstvo ako také. Uvedomoval som si, že všetko nie je v poriadku a sám som sa pýtal do nemocnice. Napriek skutočnosti, že som mal možnosť slušne si zarobiť na písomnom úkole, musel som prácu odmietnuť a nastúpiť do nemocnice. Tu sa naplno prejavil blud a následne som priraďoval pacientom aj sestrám symbolický význam v podobe najmä antických bohov na zemi. Tento blud bol nevídane silný, ale na druhej strane som konal v jeho zmysle skôr pasívne t.j. vnímal som všetko skôr ako pozorovateľ, čo vlastne zatajovalo skutočnosť, že blud je u mňa tak rozvinutý ako bol. Prepustie bolo po čiastočnom zlepšení zdravotného stavu, ale zároveň môžem konštatovať, že som bol v dosť dobrom stave. Následná hospitalizácia bola však horšia v stave, v ktorom som bol.

Následne som bol doma. Zaujímal som sa o výhodné zamestnanie, ktoré by mi celkom sadlo. Bolo nutné urobiť nejaké papiere na úradoch, čo však sa nezosúlaďovalo s nastupujúcou depresiu a prefázovanie do mánie spojené s výrazným bludom. Pri tom som bol v rozvinutej fáze schopný konzultovať s operátorom na 112, čo vyústilo k zaslaniu sanitky. Dôvod som mal síce len taký, že som zobral vyššiu dávku liekov, ale podstata bola, že som sa dostal na vyšetrenie do nemocnice, z čoho bola hospitalizácia na akútnom. V nemocnici to bolo podobné ako predtým (odst. vyššie), ale pridali sa živé sny, mal som aj zrakové halucinácie, občasná dezorientácie. Ako na potvoru na prepustenie sa mi začali výrazne triasť ruky a pri odchode som dostal depresiu a sociofóbiu, niečo sa krížilo aj s novým bludom (existujú predátori ľudí v podobe ľudí a ja mám medzi ľuďmi a ich ľudskými predátorami vyjednať mier). Cez Vianoce mi to gradovalo na maximum, ale po Novom roku 2013 mi to pomaly prechádzalo.

Žiaľ začala ma trápiť celá plejáda fóbii, čo bol problém ísť aj do obchodu. S doktorkou som si musel dohodnúť psychiatrickú nemocnicu na dlhší pobyt v Nitrianskom kraji. Tu som išiel cez uzatvorené oddelenie, akosi automaticky mi prešli schizofrénne aj afektivita a na otvorené oddelenie som išiel v dobrom stave. S príznakov som mal len miernu depresiu a akési ohlúpnutie z liekov. Chodil som tam do skupiny a celkovo som sa nemal na o sťažovať po stránke vybavenia nemocnice. Z veľkej časti mi pomohli.

Momentálne fungujem hlavne doma-záhrada-obchod-prechádzky-priatelia. V posledných dňoch som trochu živší ako som bol následkom sociofóbii a miernej depresie
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  fuzohnusak So 28 jún 2014 - 21:47

Ten útek do prírody to môže byť tiež dobrá terapia . Tam má človek väčší pokoj a keď počuješ rôzne hlasy je to aj v počiatočných fázach logické riešenie hľadať miesto kde bude mať človek pokoj , až na to že v tvojom prípade to má háčik že tam iba tak bez ničoho dlho nevydržíš a keby si bol taký frajer a náhodou akosi vydržal , ktovie či by si sa potom nebál vrátiť medzi ľudí a nezostal tak nastálo . Inak ja to robievam pomerne často keď si v hlave potrebujem niečo riešiť , zoberiem dve veľké pivá a idem niekde na lúku kde nikto nechodieva , pomaly cuckám z piva aj viac hodín v kuse a rozjímam nad životom . Veľmi dobrá vec , ako terapia , ale ak beriete lieky stále tak to by som vám neodporúčal , lebo to by vám z tým alkoholom niekedy asi ublížilo ešte viacej .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  Meretseger Pi 2 október 2015 - 9:04

Shocked Shocked Shocked
Sokol si ma. Ani neviem, co Ti napisat. Bolo to, akoby som citala dobrodruzny roman, ktory je bohuzial az prilis zalozeny na realnych udalostiach. To sputavanie v manii muselo byt hrozne. Bola som sice iba v hypomanii a nik ma neuvazoval, priputana som bola v normalnej nemocnici a stacilo. Toz teda... Drzim palce, aby bolo vsetko uz len lepsie. Si sympatak.
Drz sa!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Tiez nechápem,

Odoslať  Lucka Ut 12 apríl 2016 - 12:24

čítajúc tvoj príbeh, Tuto.
Ja som tu nová, tak veciam veľmi nerozumiem.
Miestami som sa aj smiala, strašne komicky to všetko popisuješ, akoby sa nechumelilo. Ale verím, že to sranda nebola.
Chvíľu som mala aj pocit, že si tu z nás možno iba strieľaš a aj si trocha vymýšľaš. Ale to je asi preto, že sa fakt len nevyznám.
Moja diagnóza je úzkosť/ depresia, čo by teda v porovnaní s Tebou vyznelo dosť ako nuda.
Toto vaše super fórum som našla kvôli bratovi, ktorí práve leží na akútnom v psychóze.
Určite si tu raz, keď bude vládať, so záujmom prečíta všetky Vaše príbehy, možno napíše ten svoj (ten bude aj mňa zaujímať,
zatiaľ sa mi s mnohým zveriť nestihol).
Máte môj obdiv, ľudia. Držte sa, berte lieky, aj ja moje beriem. it is perfect
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  Tuto Ut 12 apríl 2016 - 20:32

Ahoj Meretseger,
prepáč, že tak dlhšie trvalo, kým reagujem. Ďakujem za kompliment, ale mám dojem, keď čítam Tvoj blog, Ty si sypoška. Niekedy je život aj dobrodružstvo.

...............

Ahoj Lucka,
áno, keď sa pozeráš z nadhľadom na tie naše choroby a zážitky, môže to byť aj komické. Ale aj tak som rád, že tu mám aj takú sympatickú reakciu, akú si dala aj Ty. Inak, bol by som bol šťastný, keby som si to len vymýšľal. Držím palce nielen Tebe, ale aj bratovi, aby ste boli čo najviac v pohode.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kauza Tuto - Stránka 3 Empty Re: Kauza Tuto

Odoslať  kimi2028 Po 20 február 2017 - 15:28

Zaujímavý príbeh, skutočne až pôsobivé, ale čo sa dá robiť. Každý sme nejaký a každý má svoje problémy. Aj môj osud bol divoký, ale vzhľadom k tomu, že bolo to všetko veľmi smiešné....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore