Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 14 z 84 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 29 november 2022 - 19:10

Ahojte neviem či to sem patrí ale skúsim o radu. Doktorka si myslí, že mam schizofréniu ale povedala že nemusí byť pravda čo si myslí. Lieky beriem olanzapin, aripiprazol, diazepam a posledné dni aj alventu. Problém je v tom, že tieto lieky beriem už asi 3 mesiace, antipsychotiká, ale ked mám niekde ísť mimo domu chytim taký strašný stres, neovladateľný a prestnam vnímať dobre a ostanem mimo aj ked nemám dôvod, práveže by som sa chcel socializovať ale toto mi v tom bráni. Neviete prosím či to môže byť príznak schizofrénie alebo nejaka panická porucha a podvedomie už? lebo hrozne sa bojím že tu schizofréniu mám
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ut 29 november 2022 - 20:23

Podľa mňa je to jedno.. Diagnóza je len nálepka, ktorá pomôže nájsť riešenie rýchlejšie. Alebo inak. Sprav si dva mentálne experimenty: predstav si, že..
1) ..nie, nemáš schizofréniu, Čo sa zmení v tvojom prežívaní? nič. Všetko bude po starom..
2) ..áno, máš schizofréniu - čo sa zmení v tvojom prežívaní? nič. Všetko bude po starom, maximálne sa budeš báť, čo bude; budeš ruminovať nad tým, zúskostňovať sa (nerob to!)

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 524
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Ut 29 november 2022 - 20:25

Ahoj Jaro. To je ťažko, no buď v kľude, je to diagnoza ako každá iná. Je možnè, že trpíš aj nejakou fóbiou alebo panikou, asi si citlivý človek a ono sa to potom prejavuje rôzne. Lieky ale máš dobré, tak dúfam, že ti bude lepšie. Alventu máš ešte krátko ako píšeš- tá potrebuje tak mesiac kým začne byť plne účinná.ahoj
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 29 november 2022 - 21:07

A môžem sa spýtať? pracujete aj s takýmito diagnózami? alebo ste doma v kľude?
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Ut 29 november 2022 - 21:52

Niektori robia.ja nechodim uz do prace. Nie je dobre sa stresovat to moze zhorsit chorobu
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 29 november 2022 - 21:58

A ak mi definitivne potvrdia schizofréniu mám nárok na invalidný aj? lebo ja chcem pracovať a študovať, len je to ťažké s týmto
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina Ut 29 november 2022 - 22:16

Sice nemam schizofreniu "len" schizoafektivnu poruchu ale brala som na ňu Olanzapin aj Alventu aj Diazepam,... a pracovala som s týmto ochorením 8 rokov v štátnej správe. Stres v práci mi však spúšťal ďialšie a ďalšie epizody. Ostala som radsej na invalidnom dochodku. Menej stresu - lahsi priebeh choroby.
Či máš nárok na dôchodok. Posudzujú sa dve hľadiská. Najprv zdravotné a potom to závisí od odpracovaných rokov alebo od toho ci si este student, ktorý nepracoval - myslim ze vtedy mozes dostat dochodok z mladosti.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ut 29 november 2022 - 22:30

A nevyliečila si sa z tej choroby? lebo vraj na túto poruchu je prognóza lepšia a veľká šanca na vyliečenie, pri čom pri schizofrénii sa nedá vyliečiť, len potlačiť. To som čítal, tak neviem čo je na tom pravdy. Budem dúfať už len, že to bude schizoafektívna porucha, aspoň menšia útecha by to bola.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 St 30 november 2022 - 12:27

Ahojte moji mili. Tak som dnes svojmu napadnikovi napisala nieco o svojich psychickych problemoch. Uz to cital a zatial sa neozval. Tak drzte palce nech to zobere normalne a nech sa este ozve.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, Juraj and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina St 30 november 2022 - 18:27

Ahojte!
Najprv odpoviem Jarovi:
zatiaľ som sa nevyliečila, ochorenie mam už 22 rokov, za sebou 6 hospitalizácií, pri ktorých lieky nezaberali a vždy to bolo liečené najprv elektrošokmi a až potom ma nastavili na lieky. Tie som časom znížila a v súčasnosti beriem len 10mg Aripiprazolu. Bez liekov však zatiaľ neviem existovať. 14 rokov som na invalidnom dôchodku, nepracujem. Znížením stresu sa mi epizódy psychózy prestali vracať, stav mám stabilizovaný.
Dnes som bola na kontrole a bola som prekvapená, že dr. mi bez problémov predpísala tuhé tabletky Aripiprazolu i keď som jej povedala, že ich chcem poliť a obdeň užívať len polku, teda 5 mg. Skúsim to však až v novom roku, lebo Vianoce bývajú pre mňa stresujúce. Počkám na pokojnejšie obdobie.
Po návšteve lekárky sme so synom boli ešte v meste a pokúpili aj nejaké vianočné darčeky. Prišli sme však veľmi unavení, Doma sme mali v pláne už dnes odsunúť z kuchyne nejaký nábytok, no akosi sa mi do toho nechcelo, tak to zostalo na zajtra.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj, Sweetheart, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 St 30 november 2022 - 19:25

Regina a máš plný invalidný alebo nejaký polovičný?
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 355
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 Empty Ahoj

Odoslať  Mous St 30 november 2022 - 20:11

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 14 20221112
Ahojte,
prisnil sa mi sen, že som zdravý. Ale nie- no mohol by to byť pekný sen. Trávim čas doma, dnes som robil korektúry a čítal som. Pes ma ukrutne hrýzol, tak dostal po zadku. Jaro-ja mám invalidný tiež, povedal by som, že skoroplný-nevyznám sa do toho. No uznali mi dosť. Škoda, keby pracujem, tak mi zvýšia plat o 25%. Takto to len z úkrytu pozorujem. Idem si teraz ešte pozrieť starý Súboj titanov, už som to dlho nevidel. A teší ma jedna vec- ozval sa mi starý dobrý priateľ, vraj na sviatky príde domov a pôjdeme niekam posedieť. Pohodička. Pred ním môžem hovoriť aj o chorobe, chápe to v pohode.
Na fotke je jedno moje staré dielo-Jaskyňa
Mávajte sa pekne
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 14 z 84 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore