Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 38 z 83 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 60 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 So 4 jún 2022 - 15:31

Ahojte kamaráti, mám sa celkom fajn. Dnes ma teší menej počasie. Chcel som ísť von, ale celý deň prší a tak som len doma. Dnešný deň trávim opäť pri šachu. Riešil som diagramy. Bolo ich dnes veľmi veľa až 50. Vedel som z nich vyriešiť 47, takže som spokojný s tým. Musím však ísť ešte do väčšej presnosti, ale neviem, že ako. Tiež som si prehral aj jednu partiu z knihy od Marshalla.

Musím porozmýšľať viac o svojich dňoch, že čo by som mohol robiť, lebo len zo šachov živý nebudem. Neviem no, keď ma tie šachy tak bavia. Som s tým celkom spokojný. Len by chcelo to ešte viac pracovať na sebe tak uvidíme, že čo prinesie čas. Mám vytvorené skvelé podmienky, takže už len makať. Viac pozerať zaujímavé šachové videá, ale práve v súčasnosti nebavia ma tie videá veľmi...

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Anonym woman and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ne 5 jún 2022 - 16:29

Ahojte kamaráti, mám sa stále celkom dobre. Dnes sme boli vonku na kratšom výlete okolo neďalekého jazera. Ľudí nebolo na šťastie veľa, ako som si myslel. Tak som si užil to. Som tomu rád, že som mal pekný deň. Pekný deň s naším ochorením nie je samozrejmosť a ja sa budem z každého pekného dňa tešiť. Problémy nie sú dnes žiadne resp. nemal som čas na ne myslieť. Boli aj šachy. Dal som si opäť 50tku diagramov. Nevedel som vyriešiť 8, čiže slabšie. Pod 90% je veľmi zle, ale bude asi aj horšie časom, keď budú tie diagramy ťažšie a ťažšie. Nevadí. Niekde som čítal, že najideálnejšie je mať 75% diagramov správne a zvyšok sa naučiť. No nič som zvedavý na zajtra, že koľko diagramov vyriešim správne. Dnes som sa venoval aj analýze vlastných partii. Za 4 mesiace mám analyzovať 20 hier, ak si spomínam dobre a mám už 4 partie. Idem prehrať ešte si jednu až dve partie zo šachovej knihy a končím na dnes... Majte pekné dní kamaráti a ozvite sa, čo najskôr...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, vrana, Anonym woman, Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Maria Ut 7 jún 2022 - 20:34

Ahojte ja som tu nová. Diagnostikovalj mi depresivnu afektivnoschizojdnu poruchu. Keď si dávam pozor na pravidelne uzivanie liekov tak sa hlasy skoro nevyskytuju, len take vtierave myslienky mam. Mam 4 mesačne bábätko tak kvôli nemu sa snažím nevzdavat a bojovat ale niekedy je to veľmi ťažké.
Maria
Maria
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 07.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Patty_Pillow likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Patty_Pillow St 8 jún 2022 - 13:47

Ahoj @Maria viem čím prechádza š, ja mám od pôrodu schizofréniu, ale drobček už bude mať 5 rokov a ľúbim ho najviac na svete, aj keď tomu tak nebolo
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, rasto, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Anonym woman St 8 jún 2022 - 17:34

Netrieskaj tu somariny vkuse, nikto nie je na to zvedavý, ani tým nie si zaujímavý
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 116
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Sweetheart St 8 jún 2022 - 17:39

A co je na tom 😀 no a co, volakto sa ozve 🥰 ved som nic nevypisoval 😀 kde to mam napisat 😀 a ved som dlho nic nepisal 😀 uz davno som nepisal. A to neni somarina. Cakam na spravu 😀
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Anonym woman Št 9 jún 2022 - 11:26

Ahojte,
dnes sa necítim veľmi dobre, ale bolo aj horšie, tak zatiaľ to tak tragicky neberiem. Stratila som totiž motiváciu a chuť sa čokoľvek učiť, neviem či je to tou PN, proste nevidím v ničom zmysel, nemám ani žiadnu vidinu možného zamestnania, ktoré by ma bavilo a neverím, že kurzy mi k tomu môžu pomôcť. Otázka je či aj tá nedosiahnuteľná práca by ma tiež napĺňala.

Zainvestovala som do bežiaceho pásu a dneska som zvládla 3x5min normálnou chôdzou. Deň je však dlhý a neviem čím by som to vyplnila. Nejak proste nemám chuť pozerať ani filmy, tobôž žiadne knihy, neviem čo to je za stav, možno mi niektorí rozumiete.
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 116
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 9 jún 2022 - 11:36

Neviem, no ale je to určite počasím. Človeku sa nechce nič v takých horúčavach, a nieto namáhať ešte hlavu. Ja som si dal za úlohu trénovať šachy, ale včera i dnes som sa nepozrel na to ešte. Hoci je to aj tým, že dnes šetrím energiu na večer. Dnes bude dlhý deň, a ja musím zvládnuť vydržať zhruba do polnoci. Máme šachový priateľský turnaj dnes opäť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Anonym woman and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 10 jún 2022 - 20:28

Ahojte kamaráti, mám sa super. Som rád, že včera som si zahral, ale bola bieda. Hral som veľa partii, ale vždy posledné miesto. Nevadí, zdolal som každého šachistu, čo je super. Dnes som sa zabával šachmi tiež. Vyriešil som 110 diagramov. Teší ma, že jeden zo svojich cieľov už som splnil a to prehrať partie Aljechina a Marshalla. Od Aljechina som prešiel nejakých 24 partii, Marshalla 20. Marshall bavil viac...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Anonym woman and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus So 11 jún 2022 - 9:45

Dobrý deň.

Dnes sa budem učiť teóriu práva, predposledná skúška v stredu. Uplynulý týždeň som mal pauzu od práva. Venoval som sa záležitostiam na FaF UK. Napísal som abstrakt na konferenciu. Zaregistroval sa na ňu. Neprišlo žiadne potvrdenie o registrácii, takže som mierne znepokojený.

Ten abstrakt. Poslal som docentovi na kontrolu, nemal žiadne pripomienky. Ale bola to ťažká úloha, pretože napísať iba 3600 znakov a zachytiť podstatu spolu s teoretickym úvodom, metodikou a výsledkami je veľmi zložité. Veď to sú len dve normostrany. Ale tak nejako sa podarilo. Snáď mi ho príjmu, ale to by som musel mať potvrdenie o registrácii, aby som ho mohol zaslať. Tak vyzistim situáciu od kolegov, ako to prebieha.

Získal som fakultny grant. 900€. Rozmýšľam, čo si kúpim. Veľa toho nenakupim za takú sumu, ale aspoň niečo, čo bude výsostne moje.😅😅😅 Chcel by som vyskúšať zelenú syntézu nanocastic, napadá mi ako redukovadlo vitamín C. A ten nie je drahý, áno, kúpim veľa vitamínu C. Laboratórne sklo máme. Možno nejaké kancelárske potreby a odbornú knihu.

Zajtra prídu diplomantky, budú pripravovať nanocastice striebra chemickou redukciou. Vždy sa pripravujú v deionizovanej vode. A napadlo mi, že by jedna mohla vyskúšať zavislost fyzikálnych vlastnosti nanocastic od pH prostredia alebo skúšať mix rozpúšťadiel, napr. zvyšovať gradient etanolu vo vode.

Pekný víkend prajem a pozdravujem. J.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, vrana, Anonym woman, Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Anonym woman So 11 jún 2022 - 12:24

Tak ahojte,

dnes som zatiaľ zvládla 7 minútovú polorýchlu chôdzu na páse, spálila som 20 kalórii, čo sú moje dve kávy s mliekom bez cukru Smile Aj keď to nejak neznie pozitívne, určite to bude časom lepšie ak zotrvám a minimálne nebudem taký leňochod. Zatiaľ to nechcem skúšať s behom lebo sa bojím, že skončím niekde mimo pásu, musím si zvyknúť. Na chudnutie to však bude chcieť asi trochu viac námahy a vytrvalosti. No tiež, že za dva dni asi neschudnem tiež veľa, nie som ani v tomto odborník, ale teda čo Vás čítam, mohlo by ísť kilečko týždenne Smile
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 116
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Mischelll, rasto, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Patty_Pillow Ut 14 jún 2022 - 17:42

Ahojte, ja ani neviem ako sa mám, s bývalým partnerom sme zrušili svadbu a rozišli sa, lebo je to totálny kretén a zrejme nevie ako sa má správať ku partnerke a ja neviem ani nie som moc smutná, skôr sa teším, chápete som tretí týždeň PN a on mi povedal, že som zbytočný jedinec pre spoločnosť, lebo som príživník systému, lebo som PN, on keď bol PN, tak som ostala nezamestnaná, aby som mohla byť s ním, kupovala som mu knihy, časáky, na jógu ho prihlásila, mal na varené, popratané, opraté, len zo sušičky do skrine si musel veci dať, chodila som s malým ráno do škôlky, potom s ním venčiť, potom som buď varila alebo upratovala, zase išla s ním na prechádzku, po malého do škôlky, potom som sa venovala malému, aby sa nemusel namáhať, lebo pre neho je malý na obtiaž a on mi povie toto? Akože definitívne som s ním skončila. Takže teraz ma čaká hľadanie si bývania nového, nejakého partnera, lebo to sama nedám s malým a prácou, kde robím na tri smeny.... Ale vlastne inak sa mám fajn a teším sa na sobotu, lebo po troch týždňoch nastupujem z PN do práce a budeme otvárať novú pobočku od 1.7. tak sa tam teším
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 357
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 38 z 83 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 60 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore