Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

pochybnosti o diagnoze

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  filipka St 23 február 2011 - 18:00

Brucho, vobec sa ti necudujem, ze si pasivny, ked beries Zyprexu. Jedinou cestou je dat si zmenit liecbu na preparat, ktory az tak netlmi. Zyprexu povazujem za amputator emocii, clovek sa ocitne v uplnom pocitovom prazdne a az po case mu dojde, ake zombie z neho vzniklo. Povedz to psychiatrovi, naliehaj na zmenu liecby, ved liekov je vela, neexistuje len Zyprexa.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Tuto St 23 február 2011 - 18:09

Ahoj Brucho,
súhlasím s filipkou, má pravdu. O Zyprexe tu bolo napísané toho dosť a hlavne negatívneho. S Orfirilom skúsenosť nemám, takže toto je v réžii ostatných, ako sa vyjadria. Zyprexu som bral ani nie týždeň, ale pre veľmi silné nežiadúce účinky mi ju hneď vysadili.

Namiesto Zyprexy mám Amisulprid (generikum Solianu). Tlmí len veľmi mierne, ale mne to na noc aj vyhovuje. Vzhľadom na to, že mám problémy so zaspávaním, by som prijal aj silnejšie účinky. Keď som hore celú noc, nemám pocit utlmenosti. Pre mňa je Amisulprid (600mg) ideálny liek.

Držím palce. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  anonym St 23 február 2011 - 18:13

cau tuto. a co hovoris na jeho (amisulprid) "sexualne" ucinky? What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Thomas St 23 február 2011 - 20:54

Tuto, bral som Abilify síce len týždeň, ale bol som taký ospalý a utlmený, že sa mi oči samy zatvárali a musel som sa doslova premáhať, aby som nezaspal posediačky. Takže nie je pravda, že Abilify netlmí. Práveže tlmí a veľmi.
Anonymous
Thomas
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Dilema

Odoslať  Brucho St 23 február 2011 - 22:52

na strankach wikipedie som k téme diagnostikovania schizoafektívnej poruchy čítal nasledovné, citujem:
"Pre odlíšenie schizoafektívnej poruchy od organických patologických zmien v mozgu je často nutné pacienta vyšetriť neurologicky a/alebo nechať vystaviť počítačovú tomografiu mozgu (CT). Stanovenie diagnózy F25 sa tak smie až po negatívnom výsledku CT, čím sa vylúči vplyv organickej zmeny a otvorí sa priestor pre úvahu o duševnom ochorení."
Ak niekto vie, budem rád ak vysvetlí, čo je "organická patologická zmena v mozgu"
Anonymous
Brucho
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Tuto St 23 február 2011 - 23:28

Lapaj napísal:cau tuto. a co hovoris na jeho (amisulprid) "sexualne" ucinky? What a Face

Neviem Lapaj, v tomto som nepocítil žiadne zmeny. Vlastne ani neviem, či myslíš tlmenie, alebo zvýšenie. Takže v tomto neviem, čo mám odpovedať...

Thomas napísal:bral som Abilify síce len týždeň, ale bol som taký ospalý a utlmený

Zvláštne, dosť ľudí berie tento liek dokonca výlučne ráno. Fakt zaujímavá skúsenosť s týmto liekom...


Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Tuto St 23 február 2011 - 23:35

Brucho napísal: "organická patologická zmena v mozgu"

Niečo fyzicky nezvyklé vzhľadom na normál. Môže sa jednať napríklad o nádor, krvnú zrazeninu, anomáliu na mozgu.

Inak všetko, čo nájdeš na wikipédii napísal Matej - náš administrátor. Tu sa len dozvieš o čosi viac.

Vyšetrenia na vylúčenie iných príčin ako psychiatrických sú dôležité. V tomto sa obráť na psychiatra. Každý prípad je aspoň trochu iný. Mne napríklad CT-čko robili.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Diagnoza

Odoslať  Brucho Št 24 február 2011 - 15:56

ďakujem Tutovi za vysvetlenie. Mne CT nerobili, F25.0 mi diagnostikovali až vo veku 35 rokov. Dovtedy som žil bez liečby a ani som netušil, že trpím duševným ochorením. Všimol som si, že čím viac sa zaujímam o svoje ochorenie, tým viac symptómov na sebe nachádzam. Vzniká vo mne dilema, či za moje správanie vďačím vlastnej osobnosti alebo chorobe. V poznaní vlastnej diagnózy vidím pre seba aj určité nebezpečenstvo. Spočíva v tom, že moje zlyhania v živote pripíšem mojej chorobe, t.j. zaujmem pasívny postoj, zodpovednosť hodím na chorobu. Prežíva niekto z vás takúto dilemu?
Anonymous
Brucho
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Matej Št 24 február 2011 - 17:05

Brucho napísal: ... Všimol som si, že čím viac sa zaujímam o svoje ochorenie, tým viac symptómov na sebe nachádzam. Vzniká vo mne dilema, či za moje správanie vďačím vlastnej osobnosti alebo chorobe. V poznaní vlastnej diagnózy vidím pre seba aj určité nebezpečenstvo. Spočíva v tom, že moje zlyhania v živote pripíšem mojej chorobe, t.j. zaujmem pasívny postoj, zodpovednosť hodím na chorobu. Prežíva niekto z vás takúto dilemu?

Ahoj Brucho, vítam Ťa na fóre cool

No, ja by som to videl takto. Pripísať zlyhania z priebehu svojho života svojej chorobe ešte nemusí znamenať zaujať pasívny postoj. cat Tak to totiž beriem ja. Tiež pripisujem v mnohom zodpovednosť za určité veci, prejavy môjho správania, sociálne utiahnutie, ktoré ma obralo o spoločenstvo a priateľov a tak podobne, chorobe. Ale cítim sa vyzvaný, aby som naďalej udržoval aktívny postoj, ktorý sa prejaví v tom, že budem bojovať a pokúsim sa ďalšie zlyhania už nedopustiť. Alebo sa im vyvarovať, či ich nejak aspoň umenšiť na akceptovateľnú mieru. Tak činím trebárs, keď robím niečo, čo je typické pre zdravých ľudí - chodenie do školy, možno neskôr práca, v posledných mesiacoch sa aj dosť zlepšila hygiena a taktiež nevyhýbanie sa návštevám (mám v tom čo doháňať ešte, ale je tu cítiť istý posun What a Face ). Toľko by som Ti teda, Brucho, poradil, aby si premyslene pripisoval niektoré zlyhania sebe a niektoré chorobe bez pocitu viny, že tak nerobíš oprávnene (lebo tá pliaga choroba fakt mnohé veci v živote zmení a mení), a zároveň, aby si pokračoval v aktívnom postoji a túžbe, že sa chceš stále posúvať dopredu ďalej a ďalej. giving a hug

Prajem všetko dobré. Drž sa. (A odporúčam Ti sa zaregistrovať, je to bez čakania winking )

Ahoj.

heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  venusa Ne 20 marec 2011 - 17:54

Ahojte,
mne sice nebola diagnostikovana schizoafektivna porucha ale po prestudovani tejto stranky zacinam mat silny pocit, ze zapadam do tohto profilu.
Mam 19 rokov a bola mi diagnostikovana Hranicna porucha osobnosti a silna socialna fobia.
Posledne mesiace sa u mna prejavuju nove problemy.
Aj napriek silnym liekom na spanie uz dlho trpim nespavostou, nechodim do skoly ani na ulicu pretoze mam som presvedcena o tom, ze ma ludia sleduju preto, ze som ina a neprimerane sa o mna zaujimaju. Som uzatvorena do seba a malo komunikujem s okolim. Som zahlbena do rozoberania svojich myslienok, nalad, svojho spravania. V hlave si menim spomienky az do vtedy kym uz uplne neviem ci sa to vobec stalo. Som dost apaticka nezaujimam sa o okolie o svoj vzhlad. Neviem upriamit myslienky na jednu vec, stale mam v hlave zmatok viri tam strane vela veci, ktore neviem ukontrolovat.

Co si o tom myslite? Mohlo by som mat zle stanovenu diagnozu? Chcela by som pocut vas nazor skor ako s tym vyrukujem na svoju psychiatricku.

Dakujem za reakcie vazne si ich velmi cenim
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  filipka Ne 20 marec 2011 - 18:28

viki, ono je vlastne dost jedno, aku nalepku mas, ide o to, ci sa citis dobre alebo zle. Nenapisala si, cim sa liecis..
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze - Stránka 3 Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Tuto Ne 20 marec 2011 - 19:57

Ahoj viki,
ťažko určiť diagnózu po Nete. Na druhej strane, ak máš nejaké lieky a nezaberajú Ti, je možné skúsiť !opatrne! antipsychotiká, ktoré sa používajú na liečenie F25. Je možné, že si zažívaš depresívnu fázu. Svedčia o tom príznaky v podobe ?apatie?, pasivity, sociálnej fóbie. Diagnóza k F25 môže záležať aj od toho, či pocity "sledovania" máš aj v tedy, keď sa nikto v okolí nenachádza. To by predznačovalo paranoiu a tu už je vecné uvažovať o zmene diagnózy. Ak však máš spomínané príznaky aj napriek doterajšej liečbe, je takmer nutná zmena nastavenia liekov.

Psychiater má obmedzené možnosti. Diagnóza sa najlepšie určuje hospitalizáciou. U psych. pacientov nie je ľahké určiť presnú diagnózu. Odborný lekár je síce kompetentný, ale na efektívne určenie diagnózy obvykle jeho úsudok za 15-20minút sedenia nestačí.

Každopádne, nie je až tak podstatné, ako máš diagnostikovanú chorobu, ale aké lieky Ti zaberajú, aby si bola v pohode. Podľa závažnosti sa popýtaj aj na liečenie resp. skôr pozorovanie v nemocnici.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore