Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 37 z 85 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 61 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej St 16 september 2020 - 21:52

Ahojte, priatelia. Super!

Mám sa približne dobre. Sviatočný utorok som napokon robil len zopár aktivít - prečítal som asi 140 strán knižky, zhruba 3,5 hodinky som sa učil kódovať v céčku a odcvičil si svoje série, tento raz brucho. Iste, nebol by som to ja, keby som pri čítaní nezadriemal, takže to spomenuté čítanie bolo hneď dva razy prerušené šlofíkmi. laughing

Dnes zase v práci... bol to vcelku schopný deň. Mnoho ráz ma v priebehu dňa chytá niečo ako únava, "emočná vyčerpanosť", vážnosť v tvári a možno aj určitá otupenosť a lenivosť. Obvykle sa mi v tom stave ihneď vytvára aj smútok, ba negatívne myslenie a skľúčenosť.

Avšak v tomto čase akurát pokračujem zatiaľ ešte úspešne v tom trende, ktorý som započal v nedeľu a ktorý som minule spomenul... a síce brať veci easy, nebrať takmer nič vážne, hlavne nie seba, a taktiež sa vzdávať zbytočného napätia z obsypávania sa cieľmi, ktorým často nestačím zadosťučiniť. A tak sa vlastne akoby iba "hrám", zabávam. Pretty good Ak niečo nejde ok, tak si snažím povedať "neber to vážne", alebo "je to vlastne aj tak dosť jedno z určitého hľadiska".

Zatiaľ ma takýto prístup nenakazil nejakou formou ľahostajnosti alebo nezodpovednosti. Naopak, dostal som aj od šéfky pochvalu zrovna dnes, keď sa nakopili nejaké veci, pri ktorých by človek obvykle možno stresoval a hneval sa, no podarilo sa mi nad tým zasmiať. To nahlas ocenila, tak sa z toho strašne teším (lebo ma pozná aj vystresovaného a nemá tieto moje stavy rada). Skúmavý

Tiež som si všimol, že sa mi viac darí tú spomínanú otupenosť alebo "emočnú únavu" vedome oddeľovať od smútku a negativity. Trošku sugestívne si to spájam v hlave s pocitom pokoja - chcem docieliť asociatívne prepojenie medzi tou "únavou" a pociťovaním pokoja. Takže to, že som zrazu akýsi zvážnelý a v očiach akoby smutný, tak vlastne výsledne vtedy po novom prežívam v duši pokoj. A easy-postoj. Je to zatiaľ ešte nerozvinuté u mňa a neoverené - v podstate to uvedomene skúšať iba oddnes. Uvidím časom, ako sa mi to ujme a či to bude fungovať aj dlhodobo. Vylámané zuby No dnes ma to vskutku neraz zachránilo od depresívnych pádov, takže sa mi to zdá ako perspektívna stratégia aj na ďalšie dni. Yes

Prajem Vám, priatelia, všetko dobré, dobrú noc a príjemný, pokojný štvrtok. Majte sa dobre, držím Vám všetkým moc palce. community together

S pozdravom
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, rasto, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Št 17 september 2020 - 17:54

Ahojte kamaráti, dnes sa mám veľmi dobre. Urobil som voľnejší deň a nič som nesílil ako v poslednom čase musíš trénovať a písať články, lebo bude celé zle. Dnes som lúštil krížovky, chodil na prechádzky. Urobil som si test z dejín. Pozrel som jedno šachové video a som spokojný... Taký voľnejší deň príjemných aktivít som už potreboval.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Pi 18 september 2020 - 8:24

Ahojte, priatelia. welcome or bye

Mám sa zhruba dobre. Včera v práci zatiaľ naďalej ok. Poslal som do školy formuláre v rámci žiadosti o uznanie 2 skúšok z minulého roka, takže by som mohol mať teď o 2 predmety menej (Matematické základy informatiky a Základy počítačov). Rozvrh už máme zverejnený, vyzerá to veľmi podobne ako minulý rok. Zatiaľ naďalej platí, že kontaktná, prezenčná výučba začne riadne. Pretty good Zaslal som aj povinné čestné prehlásenie ohľadom Covid-u, ktoré je podmienkou pre vstup na "pôdu univerzity". Shocked

Včera bolo príležitostí brať veci a seba menej vážne tiež dostatok. Zírám Zatiaľ mi táto taktika a taktiež snaha o prepojenie "emočnej únavy" s pociťovaním pokoja fungovala. Uvidím, ako ďalej. Chcem dúfať, že raz z toho bude pevný návyk a budem to mať hlboko vštepené do povahy... Uf

Dnes mám deň dovče. Takže víkend mi začal vlastne už včera večer. jumping Plánujem sa opäť čosi povenovať učeniu sa a zaiste aj self-help knižkám. Okrem tej spomínanej "Najdôležitejšie veci ako prvé" som rozčítal "Jediná vec" od Kellera a Papasana. Zatiaľ sa mi obsah páči. Super!

Želám Vám, kamošky a kamoši, pekný piatok, majte sa dobre. community together

S úctou
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  regina Pi 18 september 2020 - 19:03

Ahojte,

mám sa momentálne fajn, nepociťujem žiadne potiaže.
Stretávku zo SŠ, čo som spomínala som si užila, príjemne sme posedeli. Domov som prišla až po polnoci.
Teraz, cez predľžený víkend sme boli na 4 dni na Kysuciach. Absolvovali sme dve túry. Prvá bola kratšia po lese ku Klokočovskému skáliu. Druhá bola dlhšia zo Staškova ku kaplnke v Jelitove a späť. Pri tej druhej sme prešli spolu 19 km. No, poviem vám, mala som v ten večer dosť. Na druhý deň som to však rozchodila. Na Kysuciach bolo dobre aj pretože na dva dni sa k môjmu mužovi a ku mne pridala aj moja kamarátka z VŠ. Pricestovala tam za nami, prespala a bola s nami aj na tej dlhej túre. Celkove to bola príjemná zmena.
Keď sme v pondelok pricestovali domov, okrem syna nás doma čakala aj rodinka mojej dcéry. Boli u nás do stredy. Takže aj vnuka sme si užili.
Podarilo sa nám už vypratať aj tú izbu v podkroví, ktorú chceme upraviť a zariadiť. Chceme dať novú podlahu, vymalovať a zariadiť to tam tak, aby sa tam dalo hlavne prespávať.
Dnes som zistila, že už takmer rok mám neplatný občiansky preukaz. Budúci týždeň si budem musieť isť vybaviť nový a neviem-neviem, či ma neminie pokuta za oneskorenie.
Toľko na dnes. Prajem pekný zvyšok večera!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Pi 18 september 2020 - 22:10

Ahoj
Musím (eGo) dať vedieť ako sa mám (eGo). Ráno Som (Bytie) si trochu prispal a ranajší rituál Som (Bytie) tak vynechal. Následovala práca za NB, ktorú Som (Bytie) tak povediac odflákol.

Poobede Som (Bytie) sa venoval študovaniu, a prehovoril pár slovíčok cez prestávku s mamuchou pod altánkom.

Na večer Som (Bytie) si dal šachový tréning a po ňom dve hry na tablete. Teraz tu sedím a píšem, rozmýšľam, ako doplním deň, respektívne večerný voľný čas. Následuje večierka a spánkový režim.

Psychicky Som (Bytie) na tom tak, že prežívam (eGo) miestami z odstupom psychiatriu (hlasy a slová). Je to spôsobené tým, že žijem s ďalším členom rodiny a konkrétne so strýkom.

Je mi to ľúto, ale on je taký. Celé dni nič nerobí, len lehní v posteli, či sedí pred televízorom a keď nie, tak opäť posteľ. Neviem mu pomôcť a ani nechcem.

Musí si tým prejsť sám, tak ako ja (eGo). Celý deň je to o psychiatrii. Teraz je doma na dovolenke už týždeň a už mne (eGo) z neho hrabe. Minulý týždeň robil a pred tým bol opäť na dovolenke.

Najlepšie dní sú keď robí poobedné. To jesť svätý pokoj a kľud. Hotová Nirvána. Bol mi čert dlžen žiť v jednej domácnosti takmer s cudzím človekom, nezaujímavým človekom s parazitom a škodcom alias Blázon.

Nič iné mi neostáva ako celé dni držať hubu, nereagovať a ignorovať psychiatriu. Byť za tichého, prítomného... pozorovateľa, neprejavené Bytie, (ne)Bytie.

Na jednej strane Som (Bytie) je to dobrý tréning, životná hra na nelipnutie (alter)eGa, vlastného eGa a okolitých eGo a na druhej strane je moje (eGo) o nespokojnosti, frustrácie... a v boji o česť a hrdosť vlastného eGa.

Štve ma jedna vec, že prežívam (eGo) emočne telo bolesti, ktorého sa vždy hlas a slovo doslovne dotkne a dotýka. Ale aj toto je súčasťou tréningu, životnej hry na nelipnutie.

Tu totiž ide emočné telo bolesti len predýchať a prežiť a následne cítiť a pociťovať vlastné telo bez emócií.

Toľko asi k mojej psychike a emóciám. Tá psychiatria, to sú len krátke, malé záblezky bláznovstva, ktoré mám (eGo) s nechuťou pod kontrolou.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/09/ako-sa-dnes-mam-10.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 19 september 2020 - 15:49

Pozdravujem.

Opäť ubehol týždeň a ja by som chcel podať správu o stave mojej psychiky. Je to dobre. Možno by som povedal aj veľmi dobre, ale bojím sa, ze sa to zhorší, tak som opatrný. Čo by som ešte napísal? Neviem. Dní su teraz monotonne, stále som v lekárni. Pomaly musím písať protokol za ďalší mesiac. Niektorí spolužiaci sa už učia na štátnice. Ja som ešte nezačal. A je čas začať riešiť diplomovku. To je všetko.

Majte sa čo najlepšie a užívajte si víkend. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 19 september 2020 - 19:33

Chcel by som sa na vás obrátiť s otázkou.

Čo znamená hypoplastická kontrola reality?

Pred časom som čítal veľmi dobrú knihu o psychiatrii, bola od kolektívu českých autorov, lenže nespomínam si, že by som sa dočítal, čo znamená tento pojem. Chystám sa vypožičať si ju ešte raz. Snáď sa niečo nové znova naučím, ale čo znamená hypoplastická kontrola reality, neviem.

Z latinčiny by to malo byť niečo ako znížené alebo zmenšené. Lenže spolu mi to nedáva význam.

Ďakujem.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej So 19 september 2020 - 20:05

Iacobus napísal:
Čo znamená hypoplastická kontrola reality?

Ahoj Jakub. Vitaj

Vygooglil som, že:

  • hypo- je "pod", "menej"
  • plastická = zo starogréckeho slova "plasis", "plasia", čiže "rast", "formovanie"
  • hypoplastický by teda malo znamenať "nedostatočne vyvinuté", "málo vyrastené/vyformované", napr. v kardiológii poznáme hypoplastický srdcový syndróm, kedy nie sú niektoré časti (napr. chlopne) u novorodenca dostatočne vyvinuté


Samotné spojenie tohto slova s pojmom "kontrola reality" som ešte nemal príležitosť čítať. Myslím si, že asi môže ísť o nedostatočne vyvinutú schopnosť rozumieť realite, rozpoznať realitu, ovládať (?) realitu. Skôr rozpoznať, uvedomovať si realitu. Ak bludné ladenie a psychotické delúzie sú získanou, počas života nadobudnutou poruchou myslenia a vedomia (resp. kontroly reality, registrovania reality), tak hypoplastická verzia bude asi niečo vrodené (napr. by som to tipoval pri závažných poruchách autistického spektra). Ale to si iba tak dovtípujem, môže to byť, alebo asi aj je inak. Smile

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 19 september 2020 - 21:11

Ďakujem, @Matej.

Práve to, ze s tym spojením som sa nestretol. V pondelok idem k psychiatrovi, asi sa ho na to opytam.

Myslíš, ze si mám dať na takého človeka pozor? Môže mi ublížiť? Lebo ja mám obavu, ze môže byť nebezpečný.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 20 september 2020 - 8:05

Ahoj Jakub (@Iacobus). Smile

Myslíš dávať si pozor na človeka s hypoplastickou kontrolou reality? Myslím si, že sa ho nemusíš nejako vedome a dopredu obávať. To by sa človek musel obávať dopredu hocikoho, kto je potenciálne nebezpečný, a takých "živlov" je všade veľa, a ani nemusia byť psychiatricky diagnostikovateľní. No ale to sa nedá sa ich takto dopredu obávať. Človek by bol paralyzovaný, či už by mu taký človek ublížil alebo nie. Ak ublížil, tak je paralyzovaný ublížením, a ak nie, tak je paralyzovaný existenciou hrozby, že ublíženie môže nastať. To je ale, ako vidno, naša vlastná mentálna pasca. Pasca, ktorú vyrába naša vlastná amygdala v evolučne staršej časti nášho mozgu, ktorá okrem známeho "bojuj alebo uteč" má na starosti detekciu potenciálnych hrozieb v okolitom prostredí. Pri paranoidnej ideácii je táto amygdala, ako vieme, u nás pacientov mimoriadne aktívna, čo je vidno aj na tomografických snímkoch. V takejto mentálnej pasci generovanej citlivou amygdalou sa však skutočne žiť nedá. Skôr by som Ti preto poradil nedať sa chytiť do tejto pasce, a teda aby si si dopredu, pokiaľ možno, nerobil starosti. giving a hug

Držím Ti palce, Jakub, dokážeš to. Super! Applause

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus and relouth like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 20 september 2020 - 8:30

Ahoj @regina. Smile Som veľmi rád, že sa Ti účasť na stretávke vydarila a mali ste sa tam dobre. Ja som sa stretávok so spolužiakmi zo strednej školy ešte nezúčastnil, a už boli pritom aj dvakrát. Zatiaľ som odvahu nenašiel - o to viac skladám klobúk dole pred Tebou, že sa Ti na takéto akcie darí chodiť. Minule si spomínala niektoré svoje obavy, ktoré dopredu mávaš, keď sa stretávka ide konať - potvrdzujem, že aj ja mám nejaké také svoje vlastné a tiež sa týkajú porovnávania medzi mnou a nimi. To, že si to prekonala, tak v tom si mi okrem iného veľkým príkladom, ďakujem Ti za to. giving a hug Prajem Ti všetko dobré aj do ďalších dní, drž sa, Regi! Super!

Ahoj @Dušan. Smile Už som aj v minulosti písal, ako veľmi obdivujem Tvoj prístup k hlasom a halucináciám (ako aj vôbec k ďalším javom emočného utrpenia, emočného tela). Rozmýšľam, či by sa však Tvoje hlasy nedali nejako riešiť aj lepšími liekmi, účinnejšími vyššími dávkami a podobne. Voľakedy si spomínal, že príliš svoje duševné ťažkosti až tak nerozoberáš s nikým, a to ani so svojím psychiatrom. Tak mi napadlo, že či vlastne lekár vie v dostatočnej zrejmosti, že mávaš naďalej vo zvýšenej miere tieto hlasy. Vieš... že či by reku neporiešil vec účinnejšou medikáciou. Zdá sa, že niektorí pacienti majú hlasy aj napriek medikácii... vidím to aj na našom @Tutovi, ktorý má vcelku silné nastavenie liekov, a aj tak sa s nimi ešte stretáva. Čo vraví, Dušan, Tvoj lekár na to? Či neskúšal si s ním o tom otvorene hovoriť? Pýtam sa dosť neohrabane, ospravedlňujem sa Ti. Embarassed Rozumiem, že v skutočnosti je to pre Teba už stará téma, lebo predsa len si liečený už "nejeden pátek". Smile Držím Ti palce. Očko giving a hug

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 20 september 2020 - 9:36

Ahojte, priatelia. Vitaj

Mám za sebou 2 dni voľna z troch. Je mi dosť zrejmé, že som ich potenciál nevyužil. Dočítal som síce obe súčasné knižky, teda aj "Najdôležitejšie veci ako prvé", aj "Jediná vec". Som aspoň tomu rád. V sobotu včera som tradične opral tri várky. Dosť veľa som surfoval po webe a tiež riešil sociálne siete. V podstate šlo o neproduktívnu činnosť. Poobede som asi 2 hodinky sedel v tichu na gauči a rozmýšľal. Snažil som sa prísť na to, čo mi bráni sa ísť učiť (teda robiť to, čo som si pôvodne predsavzal). Priznal som si, že moje vnímanie motivovanosti zlyháva preto, lebo mi chýba jasné "čo" chcem presne dosiahnuť, a jasné "prečo" to chcem dosiahnuť. A teda chýba aj celková, zmyslami podložená vízia, "aké to bude, keď to bude". To sú také tri atribúty, ktoré sú potrebné podľa knižiek k pocitu namotivovanosti. Cieľ "chcem mať vyštudované IT" je príliš nekonkrétne, krátkozraké a chýba tiež tomu jasné "prečo", "na čo". A tak som si poobede skúšal v hlave upratať a jasne si pomenovať svoje "čo" a svoje "prečo", aby som si tak mohol predstaviť víziu. S citáciou z "Alenky v krajine zázrakov" som sa už stretol vo viacerých motivačných knižkách, aj v tej teraz spomínanej "Jedinej veci":

- Alenka na križovatke v lese: "Poradíš mi, ktorou cestou sa mám vydať?:
- "To závisí od toho, kam sa chceš dostať", odvetila mačka.
- "Neviem, asi na tom vlastne nezáleží."
- "Potom nezáleží ani, ktorou cestou sa vydáš."

Presne. Pokiaľ nemám svoje jasné "čo" a "prečo", tak je potom jedno, čo budem robiť v prítomnosti. Záležať na tom, ako využívam prítomnosť, bude, až keď budem poznať, kam chcem v budúcnu prísť. Inak potom k tomu učeniu nemôžem cítiť žiadnu naliehavosť, motiváciu, skrátka je to vlastne v konečnom dôsledku dosť jedno. A to je chyba - to potom nečudo, prečo sa k tomu ťažko nútim. A tak si v hlave upratujem. Myslel som si, že svoje "čo" a "prečo" mám stanovené, a aj som mal. Ale stratil som to dávnejšie zo zreteľa a čoraz viac to prehlušili negatívne formulované motivácie (na spôsob, že čo nechcem, resp. že chcem to vedieť a mať to vzdelanie, lebo nechcem, aby to a ono). Negatívne formulované scenáre sú prislabé, aspoň pre mňa. Musím si dávať pozor, aby sa mi nevracali a neprehlušovali tých zopár pozitívne formulovaných dôvodov. Embarassed

Ďakujem za prečítanie tejto mojej "úvahy". Very Happy

Prajem Vám, kamaráti, príjemnú nedeľu, majte sa dobre. community together

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 37 z 85 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 61 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore