Ako sa dnes máš? 13

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Neti za So 27 jún 2020 - 10:55

@Iacobus napísal:Ale inak zistil som, že vás nemusím riešiť, vy sa totiž vyriešite sám.
Ak reaguješ, tak ma riešiš. Ale to ty nikdy nepochopíš. Skôr vysvetlím šimpanzovi ako funguje iPhone ako tebe základné princípy z logiky a komunikácie. Inak vidím, že si si to dobre popremýšľal, lenže pre mňa je táto téma už týždeň uzavretá. Ušiel ti vlak, skús nabudúce.

Neti
Mimon
Mimon

Počet príspevkov : 487
Reputácia Reputácia : 83
Dátum registrácie : 09.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Kuiperov pás

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2, F60.31, Aspergerov syndróm
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Escitalopram, Akineton

Návrat hore Goto down

Odoslať  Iacobus za So 27 jún 2020 - 17:58

Čo vy viete o komunikacii? Jedno zo zakladnych pravidiel je neurazat, pokiaľ viem.
Tie kvázi urážky by ste si už mohli odpustiť. Je to dosť trápne. Ale koho stratnujete? Nie mna, ale seba.
Uzavretá tema to bude, ak sa obaja zhodneme, nie? Prečo si myslíte, že vas názor ma väčšiu váhu ako môj?
Ako vidím, tú poslednú vetu ste nepochopili správne.

ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 93
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, olanzapín (Actavis) 15 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za So 27 jún 2020 - 18:48

Napísal som, že pre mňa(!) je táto téma už uzavretá, čítaj pozornejšie Jakobus. K môjmu rozhodnutiu nepotrebujem tvoj súhlas ani zhodu.

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Iacobus za So 27 jún 2020 - 20:26

Zdravím,

po asi mesiaci, aspon tak sa mi zda, som sa rozhodol napísať, ako sa mám. Ťažko sa mi ale hľadajú slova. Bol som pri lekárovi koncom týždňa. Porozprával som mu, čo prežívam. Skonštatoval, že opat mam vyraznejsie paranoidne nastavenie. S cim sa nestotoznujem. Diali sa totiz veci. Ale nebudem ich opisovat, pretoze na jeho podnet som si zakázal uvazovat o Tomovi. Myslím si, že je to tak dobre. Stále tu je strach, že nieco zanedbám, ale čo sa dá robiť... Naozaj nebudem uz premyslat o Tomovi. Lenže mám dojem, že je to ako s cigaretami. Neviem byť bez nich. Pokusam sa prestat ani neviem kolkykrat.

V Bratislave som sa konečne po roku stretol s dobrou kamarátkou. Rozumieme si, a preto ma mrzelo, že sme sa nestretli uz skor. Ale kvoli škole a corone sa to nedalo.

Skusky som zvladol dost dobre, so svojim priemerom môžem byť spokojny. Vlastne aj som. A taky stav je pri mne zriedkavy.

Od pondelka idem opäť do lekárne na prax. Až na päť mesiacov. Mám strach z ludi. Nemam rad vela ludi, ale mnohi mi povedali, že to ma mne nevidiet. Takze sa viem dobre pretvarovat, co ma tesi. Lebo v lekarni musim byt k pacientom mily. Rusko ma trochu chráni, s nim sa necitim az tak velmi vystaveny na obdiv ludi, takze to je pre mna výhoda sucasnej situacie.

V skrate je to všetko. S clenmi, s ktorymi som chcel ostat v kontakte, si píšem takmer denne. Tí vedia o mne viac, aj čo prežívam, kazdy jeden den.

Pozdravujem a prajem pekný víkend, Jakub

ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 93
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, olanzapín (Actavis) 15 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Tuto za Ne 28 jún 2020 - 21:47

Ahojte fórumáci!

Dnes sa mám relatívne dobre. Dúfam, že v budúcnosti to bude aj o prechádzkach v prírode lebo dnes som najmä (len) "čušal" doma a venoval sa bežnému "fungovaniu". Napriek potenciálnej pasivite, som sa venoval viacerým činnostiam, ktoré mi pomohli vnímať deň lepšie akoby som predpokladal.

Verím, že aj vy sa máte dobre, hoci vieme to svoje ohľadom liečenia liekov, denného prekonávani sa... Držte sa a prajem čo najlepšie dni. Tuto

flower flower flower

V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4595
Reputácia Reputácia : 537
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Po 29 jún 2020 - 12:29

Zdravím. Mám sa celkom dobre. Don't worry, žiadne "ale" nenásleduje. Víkend bol letne horúci, čo sa prejavilo prvou tohtoročnou potrebou schlaďovnia vodou počas dňa. Milujem teplo, minimálne ak to porovnám so zimou. Polikliniky a nemocnice sa v júni konečne naplno otvorili, tak som to využil na znova-objednanie sa k lekárom, ktorí mi zrušili vyšetrenie kvôli COVID situácii. Nie je toho veľa a jedná sa prevažne o folklór po preventívnej prehliadke, ktorú som dobrovoľne absolvoval minulý rok. Píšem dobrovoľne, pretože si nabudúce veľmi rozmyslím, či tento cirkus absolvujem. Lieky zobem poctivo - zaberajú podľa skromného očakávania. Chcel by som si do zbierky pridať Trittico na lepší spánok, lebo tie nočné mory ma často budia a na druhý deň som K.O.. Už sa aj obávam zaspať, čo sa prejavuje tak, že počítam ovečky dlho do noci - niekedy aj do 2. ráno. Naplánovanú dietu musím posunúť na koniec leta, práve kvôli krvným testom, ktoré mám absolvovať. Ale celkom sa aj teším, pretože to som pribral znova o 2kg. Momentálne mám 81kg, čo je pri mojej výške 181cm ešte v pohode. Cvičím sporadicky (ach tá lenivosť). Najviac za posledný rok si cením to že ma Tragédi nevedia vytočiť. Nedá sa to porovnať s minulým rokom. Podarilo sa mi nájsť psychológa, zoberie ma do terapie začiatkom augusta a je ochotná stretávať sa v týždenných intervaloch. Nečakal som takýto ústretový krok, aspoň teda niečo pozitívne v živote. Inak je všetko po starom. Deň za dňom plynie, hľadám odpovede, analyzujem (seba a ostatných), ruminujem, študujem. Premýšľam hodne ohľadom nasledovných rozhodnutí. Mordor som zatiaľ ponechal napospas osudu. Veľmi ma teší, že na biku som dosiahol celkom fajnovú kondičku. Vôbec už nefuním ako na začiatku, postupne sa to zlepšuje. Čo ešte? Pozrel som celkom zaujímavý český seriál "Nevinné lži" a veľmi sa teším na nový seriál "Don't F**k With Cats: Hunting an Internet Killer". Aspoň môžem analyzovať ďalšieho grandiózneho narcisa. Mám rád tieto analýzy, priznám sa pokorne. Jo a začal som počúvať Katarziu - nikdy by som nepovedal, že si pustím Slovenskú hudbu. No, ale neustále ma to mení a transformuje - ako mi povedal jeden dobrý psychológ. Lenže dopredu nemôžem predpovedať kam ma to posunie. Tak uvidíme...

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Po 29 jún 2020 - 12:31

Má niekto skúsenosti s Tritticom, plusy, mínusy, návykovosť, kvalita spánku?

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  anjelik za Po 29 jún 2020 - 19:38

Hellou welcome or bye

Ahojte : ) Mno. Mám sa aj dobre, aj zle. Predsa nie nijako. Skôr dobre vzhľadom na cirkusy čo ma čakajú. Telesne sa mám strašne, cca ako keď niekto na nemocničnej posteli lapá po dychu. Prvé 2 dni horúčav ma prirodzene dorazili. Ležala som celý víkend, snažila sa zaspať kedy sa len podarilo, aby som nevnímala ako mi je telesne zle od tepla. Proste ak ma niekto chce nadobro odstrániť z tohto sveta, stačí ma vykopnúť na teplom ostrove a ja sa odpravím sama. Aspoň že tento rok prešli už teplé 2 mesiace bez horúčav...
Dneska som podala výpoveď poštou. Lebo že vraj niečo bude z tej práce a majú mi zajtra volať. Ráno mi ešte šoféri nechceli veriť že to urobím, boli srandičky okolo toho, ale práve mi už jeden volal, a dosť sa mu zmenil hlas na zúfalý. Je mi ho aj lúto, ale aj im všetkým bude lepšie potom v inej firme.
Bola som na stretnutí s jedným kamošom. Prišiel za mnou sem kde bývam. Veľmi som bola vystrašená, že tak zhurta, a už, že je vo vlaku... Ale tak povedz chlapovi nech počká... Potom ale bol celý večer príjemný. Ani by lepšie byť nemohlo. (kávy, koktail,...špacír...radšej ich všetky napíšem, lebo už som znela ako z nejakého ladies románu laughing )
Takže tak. Bojím sa zo zajtrajšieho cirkusu z výpovede. A zároveň som aj plná krásnych pocitov že som to urobila.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 300
Reputácia Reputácia : 104
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Po 29 jún 2020 - 19:54

@Neti napísal:Má niekto skúsenosti s Tritticom, plusy, mínusy, návykovosť, kvalita spánku?
Po jednom píšte tie skúsenosti a nepredbiehajte sa. Nestíham to čítať winking.

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  anjelik za Ut 30 jún 2020 - 12:24

Krásne narodky matus
community together Všetko najlepšie!
anjelik
anjelik

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  Neti za Ut 30 jún 2020 - 13:13

Kto je matus very sad3? Radšej napíš ako dopadla dnešná telenovela s výpoveďou.

Neti
Mimon
Mimon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  anjelik za Ut 30 jún 2020 - 14:27

@Neti napísal:Kto je matus very sad3? Radšej napíš ako dopadla dnešná telenovela s výpoveďou.

Hľadaj Smile On zvykol predtým dosť prispievať istý čas. Nájdeš ho v kalendári tu hore...

Cirkus nebol. Čo je novinka u nás vo firme. Ani u šoféra minulý týždeň, ani u mňa dnes. Len prosíkanie aby som ostala. Veľký šéf je taký nijaký. Smutný.
Z druhej firmy mi vypisuje kamoška, že ich šéfovia sa hádajú že kto ma dostane Shocked Takže tam to bude pravdepodobne ok. Ibaže čakám aby neboli ako decká a konečne mi jeden zavolal že kam mám ísť....
anjelik
anjelik

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down