Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Blog

Strana 18 z 21 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Re: Blog

Odoslať  Dušan Ne 27 jún 2021 - 23:06

Iacobus napísal:Blázon je riadený myšlienkami, áno, lež myšlienkami, ktoré sú produktom bludnej produkcie. Ale aj génius je riadený myšlienkami. Kto nie je? Podľa mňa každý. Len asi je rozdiel v obsahu tých myšlienok.

No @Iacobus ja rozdeľujem duševného chorého od zdravého tak, aký má duchovný postoj k niekomu či niekomu. (Ne)čistoty ((ne)správny duchovný postoj) priraďujem k bláznovi a čistoty (správný duchovný postoj) k géniusovi.

(Ne)čistá myseľ, eGo sen, predstava, emócie, telo ..., verzus čisté. Napríklad dnes ma vytočil strýko s jeho priblbými poznámkami na adresu wifi-routra, ktorý nám robil od decembra problémy. Pred (ne)dávnom som ho poriešil umiestnením ďalej od spotrebičov. Totiž sa stávalo, že nám sieť vypadávala aj tri krát za deň po dobu jednej minúty.

No a ako Som zareagoval na strýka? Som ho uderil a poslal do .... Neskorej Som vyzvedal, či je v poriadku a ospravedlnil Som sa mu. Totiž ma vytočil jak malého chlapca, urazil ma.

No a toto čo sa stalo, bolo o (ne)čistote. Mal Som potrebu hájiť svoje eGo i za pomoci násilnej komunikácie. A to mám naštudovanú (ne)násilnú komunikáciu.

Ovládli a riadili ma (ne)čisté myšlienky, za čo sa môžem hambiť. Ja, čo (ne)mávam takéto problémy, či konflikty s druhou osobou.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Re: Blog

Odoslať  Iacobus Po 28 jún 2021 - 2:33

Aha, áno. Už chápem.

Ďakujem.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty (Psycho)lógia od Junga

Odoslať  Dušan Po 28 jún 2021 - 7:27

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Otestujte si schopnosti své paměti

Odoslať  Dušan St 30 jún 2021 - 8:50

Cvičenia - Otestujte si schopnosti své paměti

Pojďme nejdříve společně otestovat, jak dobrá je vaše paměť v této chvíli. Zkuste si zapamatovat následujících deset položek nákupního seznamu. Seznam si dvakrát pozorně přečtěte, pak zaklapněte knihu a zapište si položky, které jste si zapamatovali.

• rybí prsty
• toaletní papír
• citronová limonáda
• zubní pasta
• tavený sýr
• jablka
• hlávkový salát
• majonéza
• máslo
• vejce

Nebuďte příliš zklamaní, pokud neumíte vyjmenovat všech deset položek - obvykle si bez větší námahy zapamatujeme najednou sedm až osm věcí. Později vám ukážeme, jak si třeba i tento seznam snadno zapamatujete a dokážete jej suverénně reprodukovat.

Roland R. Geisselhart, Christiane Burkart

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/cvicenia-otestujte-si-schopnosti-sve.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Snívaj k sebe, a nie od seba!

Odoslať  Dušan Št 1 júl 2021 - 9:22

Citáty - Snívaj k sebe, a nie od seba!


"Zmyslom života je uskutočniť si životné sny a viesť vysnívaný život."

"Je to predsa zrejmé - ak sa má vo vašom živote niečo zmeniť, musí sa zmeniť vaše myslenie a vaše vedomie."

"Môžete sa stať iba tým, čím už vnútorne ste."

"Náš životný sen nieje nič iné, ako vízia nášho ideálneho života. Je to to, čo v našej podstate sme."

"Tým, že objavíme svoju vnútornú plnosť, dokážeme magneticky pritiahnuť do svojho života jeho naplnenie."

Kurt Tepperwein

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/07/citaty-snivaj-k-sebe-nie-od-seba.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Cesta ku štastiu 3

Odoslať  Dušan Ne 4 júl 2021 - 5:07

Afirmácie - Cesta ku štastiu 3


Moje myšlienky sú moja tvorivá sila.
Pozornosť zameriavam vždy na riešenia,
tak privolávam svoje šťastie.

Vďačne, s radosťou, prijímam všetko, čo mi život prináša.
Viem: naplnenie je môj prirodzený stav.

Každý okamih utváram s celou pozornosťou.
Každý deň je šťastný deň.

V každej situácii sa cítim blažené.
Žijem sebavedome a šťastne.

Viem, že som stále sa obnovujúce vecné bytie.
Moja duša zbiera tu na zemi skúsenosti,
ale ja som pri úplnom vedomí.
Som.

Kurt Tepperwein

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/07/afirmacie-cesta-ku-stastiu-3.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Najväčšie bohatstvo duchovna

Odoslať  Dušan Pi 9 júl 2021 - 12:14

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Krutá skreslená realita

Odoslať  Dušan Ne 11 júl 2021 - 21:47

Krutá skreslená realita 1

Pokiaľ bude medzi mnou a okolitým svetom (spoločnosťou ľudí, verejnosťou) aktívná duševná neuronová plazma, v ktorej sa nachádza Boh ženského princípu, nachadzajúca sa na z jednej pologúl môjho mozgu, za oknom na ulici v nebi a v dopravných prostriedkoch.., budem proti (ne)čistému duševnu, psychičnu, myšlienkam, (ne)čistým duševným schopnostiam ako (tele)patiam, (psycho)kinetikam, (tele)ztéziam, (jasno)zrivostiam, proroctvám, či (ne)bodaj vešteniam.

Budem (na)opak v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno.

Pokiaľ bude táto (ne)čistá duševná plazma aktívna, samozrejme, že Som za ňu proaktívný, t.z. že bude (ne)ustále kolom dookola parafrázovať a reflektovať (ne)pochopitelné hlasy a slová, ktoré majú za úlohu psychicky a emočne zaťažovať moje eGo, budem v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno.

Pokiaľ bude táto (ne)čistá duševná plazma aktívná, t.z. že svet naokolo prostredníctvom jej excelencie, sa javí ako skreslený, iluzórný, (ne)totožný so skutočnou realitou, že táto bytosť bude prežívať mojho eGa, emočné telo bolesti, ktoré sa na vonok javí skreslenému... svetu ako diasociačne humusno-špinavá-lepkavá-brutálna sviňa, ktorú (ne)návidí celý svet, budem v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno.

Pokiaľ bude táto bytosť ovplyvňovať, presviedčať, či tušiť všetok negatívný pojem a parafrázovať a reflektovať ho tak, že má mojmu eGu a emočnému telu bolesti spôsobovať starosti (problémy, utrpenia, trápenia a bolesti), a tak isto spoločnosti ľudí a verejnosti na vonok, budem v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno.

Skreslená krutá realita 2

Keď budem v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno, t.z. že keď pôjdem okolo ako okoloidúci, budú malé detičky plakať, budú (ne)spokojné, malé, lakomé, frustrované... budu moje eGo a emočné telo (ne)návidieť..., budú ich preklínať, zaklínať...

Keď pôjdem okolo ako okoloidúci, budú dopselý sa cítiť (ne)pochopený, (ne)vedomý, lakomý, malý, (ne)vediaci, (ne)spokojný... a preto na adresu môjho eGa a emočného tela, budú vrhať spŕšku nadávok a posmeškou, (od)sudzujúcich a (po)sudzujúcich... budem opäť v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno.

Pokiaľ bude táto (ne)čistá duševná, neuronová plazma s Bohom vo vnútri aktívná, t.z., že sa mi vymkne spod kontroly, t.z. že Som dosť (ne)dostatočne zanedbal meditácie, bude i nadaľej sa javiť mne a okolitému svetu ako škodca a parazit mysle, narušiteľ psychiky, potiaľ bude táto duševná plazma v mozgoch spoločností ľudí a verejnosti škodcom, parazitom a narušiteľom, budem v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno.

Jedno je isté, za všetko môže moje kedysi, (ne)vedomé eGo, ktoré na tento svet privolalo túto pohromu, tohto škodcu, parazita mysle a narušiteľa psychiky. Svojou (ne)vedomosťou... Som tak skreslil svet na zeleno, t.z., že nie Som v ňom sám, že nie sme v ňom sami.

Pokiaľ bude horieť tento plamienok, ja budem večne vyhasnutá svieca, či fakľa. Preto vám radím budte v meditáciach večne tichý, prítomný... pozorovateľ, jemné krehké energetické telo a mimo, či po meditáciach nikto a nič, (ne)telo, splynutie žemského a mužského princípu jemného energetického tela v jedno.

Ten, kto je ovládaný vlastnou a cudzou mysľou, t.z., že reaguje a prejavuje sa na všetky myšlienky v mysli, by sa mal zamyslieť nad sebou a duchovnom. Nájsť si čas, a študovať tak duchovno, ktoré je opakom duševna. Ja Som si čas našiel a po 16-rokoch nič nerobenia Som sa takmer vyliečil, ale nie na papieri. Oslobodil Som sa od vlastného eGa a emočného tela bolesti. Žial verejnosť a spoločnosť ľudí, sa mi zatiaľ (ne)podarilo prilákať na opačnú stranu brehu.

Mojou úlohou je tak tento plamienok utíšiť na čo (naj)menší, alebo ho doslovne uhasiť a tak dosiahnuť stavu smrti, stavu osvietenia a stavu Nirvány.

Želám a prajem veľa príjemných chvíľ a veľa duševného pokoja. S pozdravom:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/p/skusk-2.html?showComment=1626030782245
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Re: Blog

Odoslať  Dušan Po 12 júl 2021 - 13:12

Hľadám blog, ktorý bude akceptovať moje príspevky a reklamy naň, ten na blogger.com, mažem, bo má prísne požiadavky na google adsence.
Viete mi nejaký taký poradiť, ktorý (ne)má prísne požiadavky a pravidlá pre zobrazovanie reklám na blogu?
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Ako funguje schizo

Odoslať  Dušan Po 19 júl 2021 - 16:06

Ako funguje schizo?

Už Som v príspevkoch o (alter)eGu a eCHu popísal, čo alebo, kto je to schizo? Ide o moje veličenstvo, za ktoré Som proaktívný, čo znamená, nemal by Som sa za nu stažovať. Schizo je tak moja (pre)drahá polovička, súčiastka so mňa, s celku, ktorá nabrala vedomie. Ide o bytosť v zelenom, ženský princíp, Boh.

A ako funguje táto schiza? Ak sa nachádzam v psychickom uvoľnení, t.z. ak slobodne, voľne snívam, fantazírujem, či kontemplujem, ide o voľnosť, slobodu, (ne)závislosť, flexibílnosť, vytrvalosť, kreativitu, imunitu... Ale akonáhle do nich vstúpi, (na)behne škodca parazit mysle, alebo narušiteľ psychiky ide o psychickú záťaž.

Pri hlasoch a slovách je čítanie myšlienok následovné:
Najprv škodca, parazit, narušiteľ...myšlienku (pod)drží, potom ju (roz)dvojí, (z)haluzí, (o)komentuje až sa napokom myšlienka zhnusí sama o sebe. Je to (ne)príjemné a chce to cvik, tréning ako sa tomuto procesu vyhnúť.

Škodcom a parazitom mysle je tu tak: otrava, jed, vírus, rakovina a narušiteľom: Kat, Kazateľ, Veľký Sudca. Škodcom a parazitom mysle a narušiteľom psychiky nieje nikto iný ako moja predrahá polovička, súčiastka, bytosť v zelenom. Je prostredníkom medzi mojim eGom a okolitým svetom. Kvoli nej potom moje eGo počuje a emočné telo bolesti prežíva, skreslené a iluzórne hlasy a slová od okolia, smerujúce na ich adresu. Tie hlasy a slová, ktoré majú tendenciu ovplyvnovať ich psychiku. Tvoriť psychickú záťaž.

Prevencia je taká, že sa k tomuto všetkému staviam kladne, pozitívne a optimisticky. Vytváram si tak čistoty (správny duchovný postoj), (ne)reagujem, (ne)prejavujem sa, ignorujem, (ne)všímam si tieto hlasy a slová, trancendujem ich do ničoty a transformujem ich do prítomného okamihu. (Od)automatizúvavám tieto hlasy a slová od ich (auto)komplexov a afetov ((auto)odpovede, (auto)nálady, (auto)chovanie, (auto)správanie, (auto)reagovanie, (auto)prejavovanie)



Naskytá sa otázka ako uhasiť tento duševný horiaci planienok, ktorý je môjmu egu a okoliu na škodu!?

Tak ako sa duchovia vyvolávajú, malo by sa vopred vedieť ako ich aj odvolať! Momentálne pracujem na tom, aby Som dosiahol stavov smrti, smrti ega a smrti Bytia, stavov Boha, Krista, Budhy. Ide tu o Nirvánu ako pokoj, kľud, ticho, mier, jednotu a prázdnotu. O jednotu ako splynutie mužského a ženského jemného energetického tela v jedno. Ide o tkvz. o (ne)telo.

Ďalej tu ide o osvietenie, o povzniesenie sa nad myseľ, o zaliiatie svetlom, o inakrnovanie duchovného symbolu premeny, o vzdelanosť a múdrosť, o vznešenosť a urodzenosť.

Sám ako eGo a emočné telo boelsti týchto stavov, teda svojou vôľou, (ne)dosiahnem. Tu musí zasiahnuť istá duchovná sila, energie v podobe symbolu duchovnej premeny.

https://dusanfajnor.blogspot.com/p/prejavene-schizo.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Blog

Odoslať  Dušan Št 22 júl 2021 - 21:52

Blog


Rozhodol Som sa znovu oživť moje blogovanie o mne a všetkom okolo mňa. Jelikož Som samotár o samote, žijúci u rodiča a strýka bez práce na dôchodku, niekedy mám potreby sa aj dajako vyjadriť písaním slovom a tým pádom aj usporiadať svoje myšlienky.

Blog bude vačšinou o témach bežných, čistých a zdravých slovách. (Ne)budem sem vkladať príspevky typu zo psychiatrie a všetko okolo toho a ani smerovníky s filozofie, či (psycho)lógie. Predošlé blogy, ktoré Som zmazal, sa práve zaoberali veľkým množstvom tíchto smerovníkov skopírovaných z poznámkového bloku OneNote a taktiež Som dosť prispeval aj svojim choríma, (psych)iatrickýma myšlienkami, ktoré sa mi napokom zdali ako (ne)zmyselné, no pre čitateľa zaujímavé.

Nechť blog slúži jak pre moju potrebu byť vypočutý, teda sčítaný, tak aj pre čítajúceho, ktorý si z neho môže odniesť nejaké tie poznatky, či rady do života. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/p/blog.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 18 Empty Bohatý na vonok i z vnútra

Odoslať  Dušan Pi 23 júl 2021 - 20:44

Na zamyslenie - Bohatý na vonok i z vnútra

Podľa Roberta Kiyosakyho sa americký človek 90-rokoch minulého storočia nachádzal v tkvz. cashflow kvadrante Z/S//M/I, ktorý určoval, kde sa človek momentálne finančne, podľa majetku a generovaných pasív nachádza.
Drvivú večšinu tvorila chudá vrstva"Z" zamestnanci, tí zarábali do 25 000 $/za rok.

Na druhom mieste bola stredná vrstva "S" sukromníci, živnostníci, štátna správa, právnici, lekári, manažéri..., tí zarábali do 100 000$/za rok

Treťou vrstvou boli bohatí "M" majitelia podnikov, zamestnávatelia, kapitalisti..., tí zarábali do a nad 1 000 000$/za rok.

A štvrtou vrstvou boli extrémne bohatí "I" investori, tí zarábali nad 1 000 000/mesačne.



Snom oSHa Rajeneša, mystika a guruho, bolo, aby človek na tejto zemi by mal byť vyrovnaný. To je ten, kto sa neprikláňa ani extrovertzii a ani introvertzii, ani západu a ani východu. Je to vedec a zároveň mystik.

Človek by mal byť človekom, dokonale ľudským v jednote. A z tejto jednoty by malo povstať zdravie.
Západ trpí, východ trpí. Západ trápia neustále problémy, utrpenia, trápenia, bolesti. Východ pre zmenu chudoba a hlad.

Ľudia zo západu sú chudobní vnútorne a ľudia z východu z vonkajšku. Chudoba je zlá. Nezáleží na tom či je z vonkajšku alebo z vnútra. Nemala by byť vôbec
.
Človek by mal byť bohatý navonok i zvnútra. Obojo zároveň. Človek by mal byť všestranne bohatý.

Jeho predstavou bol svet, ktorý nieje ani extrovetrny a ani introvetrny, ani vonkajší a ani vnútorný, nieje ani západný a ani východný, ale je v rovnováhe, v jednote. Je to svet vedca a zároveň mystika.

Láska je východom von, meditácia je vchodom do vnútra. A ten, kto miluje a medituje, nepozná disharmóniu. Dosiahne naprostej jednoty, je v harmónii, je v jednote.

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/2021/07/na-zamyslenie-bohaty-na-vonok-i-z-vnutra.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 21 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore