Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Blog

Strana 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Citáty - Získaj svoju istotu v sebadôvere !

Odoslať  Dušan St 16 jún 2021 - 7:10

Citáty - Získaj svoju istotu v sebadôvere !


"Sebadôvera je základným kameňom života. Odstráň ho, a život sa zrúti."
"Ak by sme akokoľvek chceli svoj život inak usporiadať, pri novom začiatku musíme najskôr položiť stabilný, istý, všetky časy pretrvajúci základ. "

"Vedomie, že človek si dokáže poradiť vo všetkých životných situáciách vlastnými silami a dôvera v seba samého odlišujú naozaj sebaistých a sebavedomých ľudí od masy neistých, a teda ľudí, ktorí sú pod cudzím vplyvom."

Kurt Tepperwein

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/citaty-ziskaj-svoju-istotu-v-sebadovere.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Re: Blog

Odoslať  dzuli08 St 16 jún 2021 - 19:06

Dušan veľmi pekné a múdre myšlienky,
kiežby tá "sebadôvera" bola u každého prirodzenou súčasťou. U mňa niekedy dosť pokrivkáva, ale snažím sa na tom pracovať. Ale jedna pravda je, že za posledný rok som sa celkom naučila zvládať aj nejaké problémy resp. konfliktné situácie. Inak ale som ako taký zajko bojko, že pred tými konfliktmi utekám alebo sa im vyhýbam. Niekedy sa to ale nedá.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Re: Blog

Odoslať  Dušan St 16 jún 2021 - 19:24

Ahoj @dzuli08

Ja sa od vypuknutia choroby stále držím svojho hesla "Dušan, ak dôjde k najhoršiemu, treba si veriť!!!"

No a tohoto hesla sa furt držím. Nepamätám sa, že by Som bol pesimistický, (ne)gatívne a (ne)reálne naladený. Držia ma už 21 rokov pozitívne sugescie, afirmácie, taktiež (psycho)logická (od)automatizácia a budhova, freudova, či jungova psychológia.

Konflikt (spor) vyhráva ten, kto sa (ne)háda.
Dale Carnegie.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Afirmácie - Cesta ku štastiu 2

Odoslať  Dušan So 19 jún 2021 - 8:00

Afirmácie - Cesta ku štastiu 2

Aby všetky bytosti boli šťastné a spokojné.
Nech moje činy, myšlienky a slová
prispejú k šťastiu všetkých.

Viem, že šťastie spočíva vo vnútorných hodnotách
a poskytuje pokoj a harmóniu. Som šťastný a úspešný.

O svojom živote slobodne rozhodujem sám
a rád to prijímam u iných.
Tak prijímam a rozširujem svoje šťastie.

Svojmu bytiu hovorím Áno
a vo svojom živote prežívam pokoj a šťastie.

Idem cestou radosti,
šťastie je mojím stálym sprievodcom.
Blahobyt, zdravie a naplnené vzťahy patria
k dokonalosti môjho života.
Sám sebe som si najlepším priateľom.

Kurt Tepperwein

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/afirmacie-cesta-ku-stastiu-2.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Filozofia (ne)prejaveného Bytia

Odoslať  Dušan Ut 22 jún 2021 - 8:40

Moja filozofia - Filozofia (ne)prejaveného Bytia

Bytie znamená "Som", je opakom eGa. V meditáciach sme tak tichým prítomným... pozorovateľom. Meditujeme jak v stoji, v ľahu, či vsede, tak aj za pohybu (chodenie, behanie, jazdenie, plávanie, či aj lietanie) a bežnej činnosti. Postačí si len Bytie uvedomiť. To znamená, že začneme dýchať svoje telo, byť všímavým pozorovateľom svoho tela a dychu.
(Seba)uvedomenie kladie do popredia práve toto uvedomenie, je zdravé, múdre a prirodzené, opiera sa o minulé životy. Bytie to jest individualita, pravá podstata "ja" oslobodená od vlastnej osobnosti, faloše a pretvárky. Táto individualita sa po zvačša nachádza mimo spoločnosť ľudí, mimo verejnosť.

Bytie, to je náš stred, bod, centrum, zdroj, dych a most. Je mostom ponad tečúcu rieku medzi jedným koncom a druhým. Tohoto stredu (jemné krehké energetické telo) sa nič (ne)týka a (ne)dotýka. Stred je tak večne (ne)dotknuteľný na úkor okraja (eGa a emočného tela bolesti), ktorého sa všetko týka a (do)týka.

Byť tichým, prítomným... pozorovateľom znamená byť všímavý voči myšlienkam, byť k nim (ne)zaujatý, byť všímavý. Myšlienky sú ako vlak, ktorý prichádza a odchádza. Ak do vlaku nastúpite, veziete sa s nimi, ste hovoriaci a mysliaci mysliteľ. Ak do neho (ne)nastúpite, (ne)veziete sa s nimi, ste práve tichým, prítomným... pozorovateľom.

Bytie prirovnávam k plúcam, je to mozog na solar plex. Citový mozog sympatikus (strieborná neuronová pletivová sieť prirovnávajúca sa k mesiacu), ktorý je napojený na zadný mozog a ten je napojený na kozmickú (nad)vedomú myseľ. Pomocou tohto napojenia sa vieme empaticky napojiť na objekt a subjekt.

Bytie sa označuje za introverta, čo znamená, že je objektom bez ovplyvňujúcich subjektov. Cieľom Bytia je porážka, smrť a poprava vlastného eGa a tak dosiahnuť stav (ne)Bytia, stavy smrti, Boha, Krista, Budhy, Nirvány a osvietenia.

Dušan Fajnor

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/moja-filozofia-filozofia-neprejaveneho.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Dva životné etapy človeka

Odoslať  Dušan St 23 jún 2021 - 8:01

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Dve jemné krehké energetické telá

Odoslať  Dušan Št 24 jún 2021 - 8:44

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Filozofia (ne)prejaveného (ne)Bytia

Odoslať  Dušan Pi 25 jún 2021 - 16:30

Moja filozofia - Filozofia (ne)prejaveného (ne)Bytia

(Ne)Bytie znamená "nie Som" je opakom Bytia. Mimo alebo po meditáciach, mimo spoločnosť ľudí a mimo verejnosť, či okolie sme tak nikto a nič, žiaden pozorovateľ, žiaden mysliteľ. (Ne)Bytie je najhlbším stavom z pohľadu do vnútra nás samotných. (Ne)bytie je výsledok meditácií, výsledok transcendovania a transformovania eGa a mysle. Je tak (ne)konečným procesom a (ne)konečným poznaním.
Filozofiou (ne)Bytia je tak filozofia prázdnoty. Psychológiou je tak budhová psychológia transcendencie a transformácie.Transcendujeme ((roz)plývame sa, (rou)púšťame sa, (roz)trusujeme sa, (roz)prášujeme sa, (vy)parujeme sa) do prázdnoty a ničoty. Transformujeme (meníme sa, priemieňame sa) do prítomného okamihu.

(Ne)Bytie, to jest stav smrti, stav Boha, stav Krista, stav Budhy. Je stavom Nirvány (pokoja, kľudu, ticha, mieru, jednoty a prázdnoty). Je stavom osvietenia (zaliatie svetlom, (po)vzniesenie sa nad myseľ, vzdelanosť a múdrosť, vznešenosť a urodzenosť). (Ne)Bytie je tak výsledkom smrti Bytia.

(Ne)Bytie prirovnávam k srdcu, je to citový mozog na solar plex. Citový mozog parasympatikus (zlatá neurónová pletivová sieť prirovnávajúca sa k slnku), ktorý je napojený na zadný mozog a ten je napojený na kozmickú (nad)vedomú myseľ. Pomocou tohoto napojenia sa vieme spojiť s našim Božským "ja".

(Ne)bytie sa nachádza buď v Bytí, alebo aj mimo neho. Je tak najhlbším naším jemným krehkým energetickým telom.

Dušan Fajnor

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/moja-filozofia-filozofia-neprejaveneho_0205522279.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Kedy Byť a ako (ne)Byť!?

Odoslať  Dušan So 26 jún 2021 - 7:43

...

Teda (od)poveď na otázku kedy Byť znie, keď vás otravujú ((ne)čistoty - (ne)správný duchovný postoj k niekomu, či k niečomu)... (ne)čisté myseľ, sen, predstava..., keď (ne)čisto snívate, fantazírujete, kontemplujete, keď vás otravuje (ne)čistý hovoriaci, mysliaci mysliteľ, bytosť.

A (od)poveď na otázku ako (ne)Byť znie, keď ste pre okolie, spoločnosť ľudí a verejnosť, keď ste pre hovoriace a mysliace bytosti, myliteľov, nikto a nič. Nie ste! Nie ste ani eGo a nieste ani Bytie. Nie ste ani mysliteľ a ani nie ste pozorovateľ. Nie ste stredom bodom pozornosti, ako subjekt s ovplyvňujúcimi objektami. Jednoducho ste hluchý slovám a hlasom, alebo počujete len zvuky a pazvuky okolitej prírody, či bežný rušný šum betónovej džungle.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/na-zamyslenie-kedy-byt-ako-nebyt.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Iluza a Haluza

Odoslať  Dušan Ne 27 jún 2021 - 9:05

Moja psychiatria - Iluza a Haluza

Blázon sa považuje za človeka, ktorého ovládajú a riadia jeho a cudzie myšlienky, Reaguje a prejavuje sa tak na ne a nám ozaj potom pripadá ako blázon. Náprotivkom je génius, ktorého sa jeho myseľ a myšlienky (ne)dotýkajú a (ne)týkajú. (Ne)robí si tak starosti. Kdež to u blázna tieto starosti sú priam (ne)konečné a (ne)vyriešiteľné.

Blázon je chorý na (ne)pavosť, má (ne)zdravý spánok, niekedy len hnije v posteli aj týždeň s myšlienkou zaspať. Kdež to zdravý človek má aj zdravý spánok.

Zdravý človek na úkor blázna vie rozlišovať pravú halucináciu od (ne)pravej, t.z. vie, čo je skreslená iluzórná, (ne)skutočná a (ne)reálná skutočná relaita. Blázon je tak do svojej skreslenosti tak hlboko presvedčený, že svojima sugesciami chce priam presviedčať, ovplyvnovať okolie, spoločnosť, verejnosť.

Blázon tak komunikuje s hovoriacimi a mysliacimi bytosťani nachadzajúce sa v bývalej prítomnej minulosti, či i v budúcej prítomnej budúcnosti. Komunikuje aj v prítomnom okamihu, s okolím, so spoločnosťou, s verejnosťou, z tohoto teda vyplýva toto blázonstvo.

Ilúzia na úkor halucinácie je krátka filmová projekcia, záblesk, iskrička z prítomného okamihu, kdež to halucinácia je dlhá filmová projekcia pochádzajúca sa z minulosti a v budúcnosti. Blázon si tak robí večné, (ne)vyriešiteľné a (ne)konečné starosti.

Jak halucináciu tak aj ilúziu treba trancendovať do ničoty a prázdnoty a transformovať do prítomného okamihu. To znamená, (ne)nehať ich vo vedomí dlhšiu dobu. Najlepšie hneď bleskovo, (ne)robiť si starosti. Iluza a haluza sú našim každodenným snívaním a fantazírovaním, stačí si ich len uvedomiť a poslať ich kade tade.

Ilúzia predstavuje večšinou jeden konár zo stromu, kdežto halucinácia predstavuje všetky minulé a budúce haluze so stromu.

Nech máme ilúzie, či halucinácie jedno je isté, oboje prezentujú skreslenú, iluzórnú, (ne)skutočnú realitu, skutočnosť. Nech máme predstavy, sny..., či nech snívame, fantazírujeme, či kontemplujeme, (ne)má to, čo do činenia prítomného okamihu, skutočnej reality okolo nás, v spoločnosti ľudí a na verejnosti. Všetko to snívanie, fantazírovanie je len rozjímanie v bývalej prítomnosti, či v budúcej prítomnosti. Prítomný okamih, to jest skutočná realita, to jest aktivita, skutok, čin. To jest tu a teraz!!!

Dušan Fajnor

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/moja-psychiatria-iluza-haluza.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Môj herný-virtuálny svet

Odoslať  Dušan Ne 27 jún 2021 - 20:19

Môj herný-virtuálny svet

Ahoj
Začalo to tým, že Som si kúpil v 90 rokoch minulého storočia Didaktik M-Basic. Vtedy sa hry nahrávali cez magnetonovú pásku. Hral Som veľa hier a aj Som sa jednu pokúšal naprogramovať v strojovom kóde. Mal Som k tomu manuál.

https://dusanfajnor.blogspot.com/p/moj-herny-virtualny-svet.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 17 Empty Re: Blog

Odoslať  Iacobus Ne 27 jún 2021 - 20:45

Dušan napísal:[font=Comic Sans MS]Moja psychiatria - Iluza a Haluza

Blázon sa považuje za človeka, ktorého ovládajú a riadia jeho a cudzie myšlienky, Reaguje a prejavuje sa tak na ne a nám ozaj potom pripadá ako blázon. Náprotivkom je génius, ktorého sa jeho myseľ a myšlienky (ne)dotýkajú a (ne)týkajú. (Ne)robí si tak starosti. Kdež to u blázna tieto starosti sú priam (ne)konečné a (ne)vyriešiteľné.

Milý @Dušan, snáď neprekáža, že zareagujem.

O tom by sme mohli diskutovať. Ja by som blázna a genia nestaval ako naprotivky. Jedno je z kategórie duševných porúch a druhe z kategórie inteligencie. Chcem tým povedať, že aj génius môže byť blázon. Teda podľa mňa. Hovorí sa, že matematik Nash, ktorý získal Nobelovu cenu, mal paranoidnu schizofreniu.

Blázon je riadený myšlienkami, áno, lež myšlienkami, ktoré sú produktom bludnej produkcie. Ale aj génius je riadený myšlienkami. Kto nie je? Podľa mňa každý. Len asi je rozdiel v obsahu tých myšlienok.

Či si génius nerobí starosti, to neviem. Podľa mňa sa nájde aj taký, ale to je skôr otázka, akej povahy je daný človek. Ja by som tak povedal.

Rozmýšľam, no možno len používate génius v inom význame ako ja. Potom by som súhlasil.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore