Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Blog

Strana 19 z 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Re: Blog

Odoslať  Matej So 24 júl 2021 - 9:33

Ahoj @Dušan. Smile

Som rád, že si svoj blog obnovil. Applause Prihlásil som sa medzi odberateľov aj na tomto Tvojom novom blogu. Yes Myslím si, že píšeš zaujímavé myšlienky na zaujímavé témy. Štylizuješ to všetko špecificky na svoju situáciu a Tvoj "rukopis" je v Tvojich článkoch veľmi zreteľný a nezameniteľný. Osobne čítam Tvoje diela rád a vždy si z nich čosi odnesiem na zamyslenie. Super!

Držím Ti palce pri ďalšej tvorbe. Všetko dobré prajem. Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Blog - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Re: Blog

Odoslať  Dušan So 24 júl 2021 - 9:37

Dik @Matej za reakciu, si nejeden z čítajúcich, ktorých sa moje príspevky páčia a tešia sa na ďalšie. Tak snažím sa písať tak, aby čitateľ si z toho aj niečo odniesol, (samo)zrejmä v pozitívnom smere.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Tiché a prítomné... Bytie

Odoslať  Dušan So 24 júl 2021 - 12:52

Filozofia - Tiché a prítomné... Bytie


Bytie znamená opak eGa "Som" tichý prítomný... pozorovateľ v meditáciach, porážam tak, usmrcujem a popravujem vlastné eGo a myseľ. Bytie znamená (seba)uvedomenie si seba. Má potrebu si seba (u)vedomovať.

(Ne)Bytie znamená opak Bytia "nie Som" Som "nikto a nič" po a mimo meditáciach, porážam, usmrcujem a popravujem svoje Bytie.
(Ne)bytie znamená (ne)uvedomovnie si seba. (Ne)má potrebu si seba (u)vedomovať.

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/2021/07/filozofia-bytie.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Boh dualitou?

Odoslať  Dušan So 24 júl 2021 - 21:17

Na zamyslenie - Boh dualitou?

Ahoj
Mám na Vás takú malú otázočku. Pre teistov aj ateistov. Ste za jedinečnosť, individualitu Boha, ako pravej podstaty "ja", alebo sa priklánaťe aj k jeho druhej stránke a to dualite? Hneď to vysvetlím.

Duálnosť Boha:

Z pohľadu duchovna smerom nahor je u mňa Boh "nikto" a "nič". Je čistou prázdnotou a ničotou. Boh je tak Nirvánou, osvietencom. Mysľou boha, alebo božskou myslľou je tu tak ticho, prázdne slovo.

Z pohľadu duševna smerom nadol je u mňa Boh (nad)prirodzenou bytosťou, (nad)človekom, či (polo)človekom, ...atriárchátom, (pra)vzorom, (pra)ideou, (arche)typom a symbolom, či totemom.

Dušan

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/2021/07/na-zamyslenie-boh-dualitou.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Obriezka

Odoslať  Dušan Po 26 júl 2021 - 9:37

Na zamyslenie - Obriezka

Už u kmeňových národov a najmä tam, kde vládol patriarchát a bola zavedená horda (kmeňový hárem), hrozil vodca kmeňa pred svojima synmi kastráciou. Na znak toho, že sa žiadny muž (ne)vzoprie svojmu otcovi sa robila obiezka. Obriezka tak predstavovala podriadenosť mužov svojmu otcovi a chránila ich pred kastráciou.
Egyptský faraón Achnaton, okrem toho, ako jediný zaviedol monoteiuzmus, kde svoju vieru zasvietil v Boha slnka. Aj on zaviedol obriezku. Tak isto aj Mojžiš, ktorý odišiel z egypta, kvoli pádu faraóna a jeho náboženstva, zgrupil židovský národ, ktorý v tom čase odchádzal z egypta a svojim vplyvom tak zaviedol náboženstvo jediného Boha a to Atona a taktiež zaviedol aj obriezku.

Obriezka tak predstavovala akýsi symbol, totém, ktorý členov kmeňu chránil pred incestom, vraždou otca a kanibalizmom, bola zavedená exogamia, čo znamenalo v tedy uzatváranie manželstiev s inými členmi kmeňa.

Dušan

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/2021/07/na-zamyslenie-obriezka.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Symbol premeny

Odoslať  Dušan Št 29 júl 2021 - 17:23

Na zamyslenie - Symbol premeny

Symbolom duchovnej premeny je tu tak svetlo.. a symbolom duševnej premeny je tak Kristov kríž... Tento symbol vás buď napadne proti vašej vôli, alebo ho prijmete s vôľou. Tento symbol premeny nosí každý z nás v nás a ani si ho dosť (ne)uvedomujeme, vlastne, ani nieje potreba si ho (u)vedomovovať.
Najčastejšie je tento symbol duševnej premeny zaznamenaný pred, počas, po a mimo sexuálneho aktu. A to v rokoch ...ých, u dospelých detí v rodzmedzí sedem rokov a to medzi 21. rokom a 28 rokom života človeka. Nie nadarmo sa tomuto obdobiu hovorí ako o kristových rokoch, neskoršie aj po 30-ke. Veľká masa ľudí tak ostala ukotvená v tomto duševnú a viacej sa (ne) rozvíjajú.

Kdež to symbol duchovnej premeny nás sprevádza celým životom a najme v nirvanickom období a to v rozmedzí sedem rokov medzi 42. rokom až 49 rokom života človeka. Potom následuje zásadná zmena človeka, zlomový prevrat, človek tak obracia zrak od ľudí a vstupuje do prírody, človek sa tak stavia chrbtom k ľudom.

Treba vedzet rozlíšit, ktorý symbol premeny bol aktivovaný. Ten duševný symbol premeny patrí podľa mňa duševným schopnostiam ako (tele)patia, (psycho)kinetika, (jasno)zrivosť, (jasno)videtstvo, šiesty zmysel, veštenie i proroctvo. Sem sa zaraďuje večné otvorené oKo a myseľ. Človek je tak otvorený. Panuje tu tak extroverzia.

(Ne)smiem opomenúť na duševno ako na (seba)vedomie, čo znamená choroba, hlúposť, tento život, stavanie do popredia kladenie dôrazu na seba, (ne)ustále si seba pripomínať. Zaraďujem sem (psycho)lógiu prejaveného ...eGa...

Tomuto symbolu duchevnej premeny pripisujem duchovné schopnosti ako trancedencia a transformácia, prázdnota a ničota, Nirvána (pokoj, kľud, ticho, mier, jednota a prázdnota) a osvietenie (zaliatie svetlom, povznesienie sa nad myseľ, vzdelanosť a múdrosť, vznešenosť a urodzenosť). Pripisujem mu aj (od)automatizáciu (auto)komplexov a afektov, pozitívne afirmácie, (auto)sugescie ale i v niektorých prípadoch (auto)hypnózy.

Duchovným schopnostiam (ne)smiem opomenúť ani nirvanické oKo, čo znamená večne zatvárajúce sa oKo, (ne)myseľ, (ne)psychika. Človek je tak uzatvorený. Panuje tu introverzia. Duchovno t.j. (seba)uvedomenie, čo znamená múdrosť, prirodzenosť, zdravie, minulé životy a stavanie do popredia uvedomovanie. Zaraďujem sem filozofiu (ne)prejaveného Bytia a (ne)Bytia.

Treba sa mať však na pozore pred symbolom chorobnej premeny, ktorým tu nieje nič iné ako symbol v podobe hovoriacej a mysliacej bytosti. Tými sú tak Boh, anjel, démon, diabol... Satan. Tento symbol chorobnej premeny nás môže (ne)vedomky sprevádzať celý život a ani si ho (ne)budeme uvedomovať.

Preto teda radím. (Ne)snažte sa tieto symboly premeny vedome (pri)volávať, či (vy)volavať, oni prídu samé. Najmä tie hovoriace a mysliace bytosti vás (ne)napadnú vtedy, keď sa budete o ne snažiť. Zabudnite na ne!!!

Dušan

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/2021/07/na-zamyslenie-symbol-premeny.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Rozdvojená myseľ

Odoslať  Dušan Pi 30 júl 2021 - 12:58

Na zamyslenie - Rozdvojená myseľ

Človek má aktívnu, vedomú i ba jednu pologulu, hemisféru mozgu. Tú druhú tiež používa, ale je (ne)vedomá.
Schizáč má aktívne, vedomé obe pologule, hemisfēry mozgu. Celý mozog sa tak javí rozdvojený a protirečí si... Myseľ sa začne rozpadať, zrak sa rozdvojovať, sluch má tendenciu sa skresľovať a pocity sa vzájomne prežívať.

Nastáva dilema, ako tento mozog používať. Treba si (u)vedomiť seba, že nie sme naša myseľ, nie sme náš mozog. Mozog, myseľ, sen prenecháme našej polovičke, súčiastke, (alter)eGu.

Našou pravou podstatou "ja" je tak v meditáciach Bytie "Som" a mimo, či po meditáciach (ne)Bytie "nie Som". Opakom eGa je tu tak Som tichý, prítomný... pozorovateľ a opakom Bytia je tu tak nie Som, Som nikto a nič.

Mozog (eGo, myseľ, sen, (pre)javené...) je naš nástroj, ktorý používame iba mi, podľa vôle a potreby, akokoľvek a kedykoľvek. To znamená, keď ho (ne)potrebujeme, tak ho (ne)potrebujeme.

Dušan

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/2021/07/na-zamyslenie-rozdvojena-mysel.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Sexuálny analfabetizmus

Odoslať  Dušan So 31 júl 2021 - 16:56

31 júla 2021
Na zamyslenie - Sexuálny analfabetizmus

Písal sa september 2002, kde Duško zažil symbolizmus sexuálnej premeny. Hlasy a slová nabrali na vedomí z ktorých sa dal tento sexuálný analfabetizmus vyčítať. Javili sa ako (ne)pochopení, (ne)vedomí, (ne)vediaci, (ne)skúsení, či i frustrovaní... Ich myseľ bola nastavená na všetko, čo sa točilo okolo ... ako osobnosť.
Čiže symbolmy sexuálnej premeny tu boli, ... ako pohlavný orgán, ... ako osobnosť, pocit ako kožka na ..., žalud ako hlava amozog, penis ako telo a končatiny a mnoho ďalších ...ých ...ín.

Ich myseľ bola vystavená na (ne)konečné túžby po libide. Po sexuálnom ukojení. (Ne)konečné túžby po dokonalosti. Túžba byť dokonalý duch a duša, pociťovať na svojej koži magický, príjemný pocit. Túžba po vedomostiach, po múdrosti. A mnoho ďalších. Túžba neustále ...ť. A tak sa Duško ocital v dobe .... Užíval si sexu na plné gule.

Táto myseľ sa točila a opakovala kolom dokola dlhých 16 rokov až kým Duško v lete 2018 porazil, usmrtil a popravil Insomniu - (ne)spavosť. V decembri 2019 objavil nové a pravé symboly sexuálnej premeny. A v júly 2021 objavil symboly duchovnej premeny. Tým pádom sa Duško tak oslobodil od tejto mysle, plnej sexuálných túžob a ...ých ...ín, ktoré Duško oškatuľkoval sexuálným analfabetizmusom.

Tým pádom so sexom Duško skoncoval krátko po 40-ke. To znamená, že ženy bude aj naďalej ľúbiť tak ako do teraz, len ten sexuálny akt, už nieje aktuálný.

Želám a prajem vám veľa sexuálneho zdravia a pochopenia. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnordf365.blogspot.com/2021/07/na-zamyslenie-sexualny-analfabetizmus.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Re: Blog

Odoslať  Dušan So 31 júl 2021 - 18:39

Ahoj

Spozoroval Som, že (ne)dávno porazením, smrťou a popravou hlasov a slov, to všetko neskončilo. (Ne)vedomá psyché, ktorá ma tendenciu ovplyvňovať vedomie, sa mi prihovára pomocou (ne)pochopiteľných myšlienok a podvedomých predstáv, snov... a (ne) pochopiteľného prežívania emočného tela bolesti.

Čoho následkom je analýza a dedukcia... zapísaním do prispevku, do poznámkového bloku a následne syntéza a indukcia s jeho výsledkom... Už niekoľko krát Som sa snažil prispievať na blog príspevkami, ktoré majú hodnotu. Žiaľ myšlienky, predstavy, či pocity prevzaté od (ne)vedomej psyché v podobe niečoho (ne)pochopiteľného ma riadia a ovládajú.

Ovládajú a riadia tak moju myseľ, majú na ňu veľký v plyv a prostredníctvom môjho Bytia sa potom predierajú na svetlo sveta.

Preto v najbližšej dobe, budem každú myšlienku, predstavu, sen, pocit prehodnocovať, či potláčať a vytesnovať späť do (ne)vedomia. Alebo rovno cez Bytie ich trancendovať do ničota a transformovať do prítomného okamihu.

Ako viete, mňa myseľ (ne)zaujíma, (ne)zaujímala ma a ani (ne)bude. Som skorej za prítomný okamih "tu a teraz", ani minulosť a ani budúcnosť. Žiaden (psycho)logický čas. Preferujem skorej (ne)myseľ a (ne)psychično.

Som za merateľný čas, čas v ktorom sa premieňajú sny a túžby, priania a želania, plány a ciele, nápady a prosby, či príkazy a rozkazy v reálny čas. Čas, prítomný okamih. Minulá prítomnosť, či aj budúca prítomnosť.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Ezoterika a duchovno - Putovnie duší

Odoslať  vrana Pi 13 august 2021 - 17:58

Po smrti telesnej schránky človeka, duša človeka opúšťa telo človeka a berie si domov so sebov, jeho vedomie, skúsenosť, zážitky, poznanie...

https://fajnordusandf365.blogspot.com/2021/08/ezoterika-duchovno-putovnie-dusi.html
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Organizér ™️ 24

Odoslať  vrana So 14 august 2021 - 9:00

Organizér ™ 24

Už niekoľko týždňou, či mesiacov fičím na totmto programe dňa. psychózy, halucinácie, bludy, či velikášstvo (ne)má šancu. Moja myseľ je tak presmerovaná na inú oblasť, ako (ne)ustále sa šprtať v (psy)chickom hovne.

https://fajnordusandf365.blogspot.com/2021/08/organizer-24.html
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 19 Empty Re: Blog

Odoslať  vrana So 14 august 2021 - 14:50

Matej napísal:Ahoj @Dušan. Smile

Som rád, že si svoj blog obnovil. Applause Prihlásil som sa medzi odberateľov aj na tomto Tvojom novom blogu. Yes Myslím si, že píšeš zaujímavé myšlienky na zaujímavé témy. Štylizuješ to všetko špecificky na svoju situáciu a Tvoj "rukopis" je v Tvojich článkoch veľmi zreteľný a nezameniteľný. Osobne čítam Tvoje diela rád a vždy si z nich čosi odnesiem na zamyslenie. Super!

Držím Ti palce pri ďalšej tvorbe. Všetko dobré prajem. Vitaj

Ahoj @Matej

Tak Som ho opäť po bleskovke zmazal, nakoľko sa mi plietli (ne)cisté myšlienky s čistými.

Včera Som už (ne)viem po koľkí krát obnovil blog. Snáď vydrží aspoň rok ako ten predchádzajúci z pred. Na tomto blogu sa chcem výhradne venovať čistým myšlienkam, t.z. so správnym duchovným postojom. Tím (ne)čistým Som dal zbohom, nakoľko Som zistil, že nech Som sa nima zaoberal akokoľvek, dochádzalo k ich zintenzívneniu a kapacite, čoho následkom boli patologické myšlienky.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore