Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 4 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 45 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Oriax Pi 2 august 2019 - 23:29

.


Naposledy upravil Oriax dňa Pi 9 august 2019 - 17:48, celkom upravené 1 krát.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 57
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik So 3 august 2019 - 0:08

Súhlasím so stratou. Ori, prosím ťa ale, nenič sa opäť,neblázni!


Naposledy upravil Matej dňa So 3 august 2019 - 17:13, celkom upravené 2 krát.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 3 august 2019 - 14:36

Ahojte, dnes sa nemám najlepšie. Ani neviem prečo, ale sadá na mňa tak trochu depresia. Vôbec nič sa mi nechce robiť a neviem to momentálne prekonať. Jediné čo robím tak sú prechádzky, ktoré sú fajn ale zvyšok je od veci. Nemám dnes za sebou žiadnu aktivitu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  le pluie So 3 august 2019 - 16:36

Kimi, prechádzky sú fajn. Ja sa teraz ako sú teplé letné večery rada prechádzam, nikoho na uliciach, menej áut. Iba si tak sadnem na trávnik a vnímam prítomnosť. Teším sa na to celý deň. Nikdy si neberiem ani mobil. Dobre mi robí pocit, že som mimo všetkého dosahu a nesledujem ani čas. Včera som bola na skvelom koncerte a veľmi som si ho užila, dokonca som tancovala. Mám málo kamarátov tak som bola rada, že aspoň mama bola tam so mnou. Končím v práci a začnem novú etapu života... Mam strach z odchodu do Nemecka. No uvidím ako to dopadne. Držte mi palce nech sa nezrutim, ak by to nevyšlo. Našťastie lieky ma v kríze vždy podržia a nedovolia aby som mala relaps. Aspoň dúfam. Zatiaľ mi udržali zdravý rozum aj v ťažkých momentoch.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 3 august 2019 - 16:43

Ahoj som rád, že si sa dobre zabavila. Prechádzky sú super, ale ja môžem chodiť tak pol hodinu, potom ma bolia kolená. Tak skončí to tak, že vyberiem si jeden zo 4-5 okruhoch a tým to končí. V Nemecku držím ti palce, verím tomu, že to nejako tam aj s priateľom dáš.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  le pluie So 3 august 2019 - 16:51

Ďakujem Kimi. Našťastie viem, že priateľ mi bude oporou ak by ten vzťah dopadol akokoľvek. Má ma v srdci, tak je to pre mňa dôležité, že ho nestratím.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan So 3 august 2019 - 17:04

Ahoj @le pluie

Tak nakonec to Nemecko a priateľ? Nezabudni na nás. Držím palce.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 3 august 2019 - 20:45

Zdravím,
včera som si zaobstaral internet na ďalší mesiac, takže tu s vami ešte ostanem a podelím sa s vami o moje pocity.
Včera som bol milo prekvapený, keď na mňa ani raz nevykrikoval Tom. Myslel som, že tabletky zabrali a bude všetko opäť v poriadku. Bol to len klamný dojem, olanzapín ešte nezabral. Teda nie celkom.

Pred malo chvíľou som zahliadol Toma. Sedel na stoličke len pár krokov odo mňa. Nestihol som sa však zľaknúť, bol to naozaj len okamih. Zahnať preč pocit, že ma prenasleduje, bude stáť veľa námahy. Bude to trvať možno mesiace alebo aj roky. Neviem. Rok a pol sa liečim, a stále to nie je v poriadku. Niekedy som v tom viac, niekedy menej. Neviem už čo robiť. Stále sa to vracia.

Aj si uvedomujem, že je nereálne, aby míňal toľko financií na sledovanie. A vôbec, prečo by to robil? Čo by z toho mal? Len dobrý pocit, že ublížil človeku, ktorého nemá rád. Je to dostatočne silná motivácia? Hmm. Neviem. Aaa, nejako už bude. Zvládnem to. Len aby som prežil melanóm. Často myslím, aké pekné by bolo umrieť. Ale teraz mi nie je celkom jedno, či ten melanóm dostanem. Ale na kontrolu nepôjdem. Nechám to vyvíjať sa prirodzene.

Napriek všetkému sa cítim dobre, až povznesne. Možno je to znova pohárom vína. Vlastne dnes bolo víno s Campari a troškou sódy. Začína sa mi takýto život s vínom páčiť. Budem v tom pokračovať aj doma. Veď život si treba užiť. Čo z toho, že iba pracujem alebo cez rok sa iba učím?
Trocha sa bojím závislosti, lebo ako schizočlovek mám k tomu sklon.

Veľakrát tu bolo spomínané moje meno. Tak by som len podotkol, že Iacobus, ako latinské meno s koncovkou -us, sa skloňuje tak, že koncovka -us odpadá. Čiže napr. genitív je Iacoba, nie Iacobusa. Tá koncovka sa ponecháva pri skloňovaní len dosť zdomácnených slov, ako cirkus, vírus.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 4 august 2019 - 10:30

Ahojte, priatelia. Smile

Prvá polka víkendu mi prebehla v akejsi pokojnej atmosfére, ale musím v tejto súvislosti priznať, že ma trápi trošku, že som nevyužil jej plný potenciál. Totiž mohol som čosi pohnúť so školou, prípadne viac upratovať v rámci domácich prác, alebo si čítať knižky. A ničoho z toho som sa neujal. Venoval som sa vlastne relaxu iba, možno z povinností stojí za spomenutie tradičné sobotné pranie 3 várok. V rámci relaxu bol hodinkový šlofík poobede na gauči, potom zdĺhavé hranie hry na PC ( Embarassed ).

Ku večeru medzi šiestou a siedmou som cvičil. Dal som si 16 minút na rotopede, asi 15 minút činky, 10 minút rôzne iné cviky (strečing, ohýbačky, drepy, atď...). Úplne som zabudol na brušné cviky, spomenul som si na ne až po ôsmej, a to už som sa neprinútil. scared V rámci dnešného "tréningu" ich už skúsim nezabudnúť. Very Happy Som rád, že ten rotoped postupne navyšujem v priebehu týždňov, voľakedy dávnejšie bolo bežných skôr okolo 5-6 minút, teraz tých 15 minút býva obvyklejších. Časom sa chcem dostať aspoň na polhodinku (... a viac). Yes Nespáli to priveľa energie, ani mi to neslúži ako kardio (nerozpumpuje to srdce takmer vôbec u mňa), ale dobre to pomáha ako cviky na nožky. Plus mám pocit, že sa to čiastočne pretavuje do lepšieho psychického fungovania, ale v tomto som si nie istý. Novinkou mi je, že sa snažím sám sebe sugerovať, že tá prípadná únava a vysilenosť mi akože robí dobre, že reku mi psychicky prospieva. V zásade to nie je úplne pravda, ale mám dobré skúsenosti so sugesciami a placebo-efektom, väčšinou na mňa zaberajú. Tak skúšam aj tuná. Dojatie 2

Dnes nedeľa, postrhám prádlo, pozametám, možno budú nejaké domáce práce, najmä v kúpeľni... Zírám Furt sa to tam špiní, neskutočné. Strašiak Na nábytku vôbec nebýva toľko prachu, ako sa zašpiňuje napríklad také umývadlo... Uf Na obed idem k rodičom pozrieť v rámci tradičnej nedeľnej návštevy... Snáď potom využijem potenciál nedele viacej, teda aj nejaké zmysluplné aktivity, a nie len kysnutie pri hre. Musím sa proste prinútiť. V ostatnom čase si viacej čítam na webe motivujúce články ohľadom prokrastinácie, občas mi to pomôže. Napríklad k tomu včerajšiemu cvičeniu sa mi nechcelo, ale pomohla mi jednoduchá rada proste začať a očakávať, že do 15 sekúnd od začiatku činnnosti preváži potešenie z aktivity nad túžbou prestať s ňou a vrátiť sa späť k záhaľke. Po 30 sekundách činnosti je už poznateľne cítiť, že je náročnejšie prestať a vrátiť sa k záhaľke, než pokračovať v začatom. Smile

Ďakujem Vám za prečítanie, priatelia. Želám Vám všetko dobré, príjemnú nedeľu. community together

matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ne 4 august 2019 - 16:01

Ahojte kamaráti, dnešok bol príjemný. Mal som sa veľmi dobre. Bol som na dlhšom výlete na Beňatine ako aj Zemplínskej Šírave. Celkom sa mi tam páčilo, príjemné prostredie. Nič ma nerušilo, ľudí pomenej tak okolo 20, čiže bolo to OK. Jediné mínus je to, že dnes som nič neurobil.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Ne 4 august 2019 - 19:35

Ahojte!

Mám sa fajn. Fotografka poslala 70 náhľadových fotiek, že "na, vyber si", to je fajn prístup. Napokon som zvolila 16 ks, trochu sa opakovali, ale vyzerajú dobre. Hodila by som sem (teda nie sem práve, iste) aj jednu z nich, ale sú v nízkom rozlíšení s mega nápisom "nepoužívať, slúži ako náhľad" Very Happy Napokon, všetky skončia na mojej FB stránke.

Čo ešte. Kočičáci sa majú dobre, vyliečil sa im očný neduh a Sissi ešte doberá antibiotiká. Zulu na mne teraz sedí a vrní, zlatý je. Jonyho vláčim každý deň na priehradu, plávať sa mi nežiada (iba keď je potom hrozne horko, tak si nadávam, prečo som nešla do vody radšej). Dostali pelech a nejaké pamlsky, snáď to dopadne lepšie než dve myšky na hranie (umelé), ktoré tu ležia nedotknuté, pch.

Skvelo som pokecala s Jimom, hrozne ma to potešilo. Kamoška sa moc neozýva, ale nevadí. Napísala som ex, lieči sa s horúčkou, tak mi ostávajú holt len rodinní príslušníci do spoločnosti, ach Very Happy

Glyčky sú rozhádzané ako vždy, inak po zdravotnej stránke OK. Na očné som sa neobjednala... zas, tož o 2 mesiace. Dni trávim čumením do PC, hraním TR a vyfarbovaním TR omaľovánok, plus venčenie psa a návštevy starkej. Dá sa, což je fajn.
Tož tak, majte sa, držte sa Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 4 august 2019 - 23:05

Zdravím,
dnes bol oddychový deň. Ráno som dlho spal, do deviatej. Vstal som s pocitom, že neviem pohnúť rukou. Niečo také sa mi už stalo viackrát. Jednoducho sa zobudíte a neviete hýbať končatinami, veľmi nepríjemný pocit, ale viem, že to po čase prejde. Spánková paralýza. Môžu byť prítomné halucinácie. Je to stav medzi spánkom a bdením. Kedy si uvedomujete realitu, ale mozog ešte nevie kontrolovať činnosť kostrového svalstva. Nastáva po náhlom prerušení REM fázy. Zažili ste ju? Neviem, aká je incidencia. Nezaoberal som sa tým.
Nevadí mi dnešné vyspávanie, keďže nemám čo robiť.

Predpoludnie mi nejako zbehlo, prezeral som si čosi na internete. Popoludní som išiel za matkou do dediny, boli sme na obede. Bol to trochu chaos. Žiaľ, matka už vo štvrtok odchádza na Slovensko, keď sa bude po dvoch týždňoch vracať späť, ja pôjdem domov. Takže sa dlho neuvidíme. Som na to však zvyknutý, keď je školský rok, vidíme sa raz za tri týždne. Lenže teraz je mi veľkou oporou pri zhoršení zdravotného stavu.

Z obedu sme sa vrátili o tretej, ja som išiel na kopec, matka do roboty. Knihu som nečítal, nejako ma to nebaví. Mám kopec nových neprečítaných kníh, asi zo desať. Budem ich čítať, keď budem na Slovensku. Ale to sa bude schyľovať k akademickému roku, takže veľa voľného času nebude. Ale to je aj dobré, lebo ak nemám na robote nič, upadám do stavu anhedónie.
Večer zbehol pomerne rýchlo. A je jedenásť hodín. Ešte hodinu budem hore, potom pôjdem spať, aby som bol ráno 5:20 odpočinutý.
Dnes neboli žiadne hlasy.
Prajem dobrý začiatok pracovného týždňa.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 45 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore