Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 45 z 86 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 65 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 18 január 2020 - 11:34

Nemáte argumenty?

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Ahoj,

Odoslať  Janka tretia Ne 19 január 2020 - 18:54

Dlhšie som nepísala, ale bola som u psychiatričky tak mi predpísala antidepresiva sertralin a najprv olanzapin co odmietam brat, nijak mi nezaberal predtým, ziadny ucinok iba priberanie a tak mi dala quetiapine, kvetiapin ..ze na ukludnenie? Chcem sa vás spýtať co to je za liek, ked kojim a na letaku k lieku je ze pri kojení sa nemá užívať, co povedala, ze to nemám cítať. Nasla som ze to je ako rispen. Ked som ten brala bolo mi zle, vobec nie lepsie, po vysadení bolo lepsie. Budem musiet brat antidepresiva cely zivot? Kamarat vravi ze robia velke skody, ze po rokoch cloveka znicia a stane sa fakt chorejsím. Tak mam obavy ked kojím este, co chcem ukoncit. Ale zatial kojím. Co poviete na ten kventianim Dakujem za odpovede.
Janka tretia
Janka tretia
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.06.2019

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ne 19 január 2020 - 21:06

Ahoj @Janka tretia

Quetiapin, alebo kventiax berem už niekoľko rokov a nemám s ním žiadne problémy. Tento liek mi sedí a necítim sa byť chorý.
Jelikož nekojím a ani nemám z čoho, a koho, ti neporadím. Skús to ešte prehodnotiť s lekárom.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Ne 19 január 2020 - 22:22

Ahoj Janka!
Za seba môžem napísať čo som dávnejšie prečítal, že samotní lekári odporučujú čo najnižšiu možnú medikáciu celkovo, alebo pokiaľ možno tak aj žiadnu. Počas kojenia a zároveň užívania liekov je vždy určité riziko. Ak nebude možné s MUDr dohoda, treba čo najskôr dieťatko navyknúť na stravu z detskej fľaše. Tento raz neplatí, že kojenia ako také je extra prospešné.

-------

Ahojte!
Pomaly si zvykám na Haloperidol, teda pol tabl. večer. Ostatné lieky bez zmeny. Mierne sa ma dnes dotýkali "hlasy" aj vzťahovačnosť. Počas celého dňa ma ťahalo driemať, teda som bol taký "pravý nedeľný". Zvyšok mám po starom, ako to so mnou obvykle býva. Bol som na miniprechádzke tu po meste, ulice boli skôr prázdne. Stretal som najmä psíčkarov. V tvárach bolo niečo také, že "Zasa ja?". Už sa teším na spánok, snáď Gerodorm zaberie podľa mojich predstáv. Potešil ma najmä príjemný telefonát a bol som mu veľmi rád. Pre dnes asi všetko. Prajem vám dobré vykročenie do pracovného týždňa a len dobré v ňom! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Janka tretia Ne 19 január 2020 - 22:27

Fajny, ďakujem a to berieš na čo konkretne kventiax? Emočne nestabilna porucha osobnosti impulzivny typ mi dala najnovšie diagnózu ani to neviem čo znamená, veru aj rozmýšľam, ze pôjdem aj za iným doktorom, aky by mal názor. Tuto tiež vďaka, áno je to dosť problém odnaučiť ho, je ešte malý, preto radšej ten kventiax nechcem brat, stací sertralin, a dufam ze cim skor to kojenie ukončím, len to je problém. Zarazilo ma, že mi dala kventiax ked vyslovene na letaku je zakaz ...Majte sa pekne aj vsetci.
Janka tretia
Janka tretia
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.06.2019

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Po 20 január 2020 - 7:50

Predovšetkým to je o stabilite spánku, mám paranoidnú schizofréniu a quetiapin, či kventiax berem predošetkým, kvoli pokojnému spaniu.
Spolu s cisordinolom, depakine a niekedy stilnoxom na spanie, udržujem tento režim. Raz som vydržal bez liekov 5 dní a bol som v pohode. Teda nemal som spánkové problémy.

Na čo beriem konkrétne ten quetiapin, asi klasika. Choroba je o hlasoch a slovách, o bludoch a halucináciach a o psychózach (neustále stavy o presvedčivých mysleniach). Ich účinok by mal byť, tlmiť psychiku (myslenie). Čo v praxi znamená, že si o niečo nekoncentrovanejšia, nesústredenejšia. Tvoja myseľ (psychika) sa nachádza tak povediac v hmle.

Neviem, ale takto to vidím ja s antisychotikami. Predovšetkých ide o tlmiaci účinok.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Po 20 január 2020 - 18:48

My ludia mame zmysel asi ako koliesko v hodinkach. Koliesko mozno svojim sposobom pocituje nieco co by sa dalo nazvat nepohodou bytia.Ale koho to trapi,ved dolezity je cas,co hodiny ukazuju a prestiz,ktoru nam davaju..Ked sa koliesko zlomi,tak sa vymeni.
A nemyslim,ze pojde do kolieskoveho neba,alebo sa spoji s bohom..
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Ut 21 január 2020 - 13:46

Ahoj!

Mám sa fajn, až na to, že mi je večne zima a som, ako tradične, zúfalo prechladnutá. Inak psychicky no prob. Som až podozrivo krotká, doobeda vždy prídu mama s bráchom vyvenčiť Jonyho, starkú a mňa, zvládam tie prechádzky bez toho, aby som na všetkých vrčala a posielala ich do rôznych telesných otvorov Very Happy Asi som ešte na vhodnej hladine liekov. Večery pravidelne trávim premýšľaním nad sebapoškodzovaním, ale zatiaľ som odolala. Dohoda s psychologičkou, že to robiť nebudem, sotva platí, keď spolu nepracujeme. Okrem toho na tom nie je nič zlé.
Cez deň sa každopádne dá. Viac čítam, čo ma moc teší. Niekedy sa mi nechce lautr do ničoho, tak spím, beztak mám spánok narušený. V noci hodiny civím do stropu a premýšľam nad nesmrteľnosťou chrústa. Ale čo. Viac ma štve, že prehadzovaním sa ruším svoje zvieratstvo, ktoré ma každú noc obľahne a aj by spali, keby som ich, chudákov, podchvíľou nenakopla alebo nezhodila Embarassed Sissi je celá žhavá chodiť von, sem-tam jej teda dám postroj a pár ráz prejdeme celú záhradu, napasie sa trávy a je spokojná. Inak asi nič nové, hranie TR/Zaklínača je na dennom poriadku, navyše udržiavam styky s fanúšikmi, ktorí pribudli, keď som dala na FB propagovať svoju stránku. Nový cosplay set je vydarený, majú nad čím žasnúť Laughing Jeden, tiež cosplayer, sa chcel stretnúť, nateraz som súhlasila, ale ako som tu držaná na krátkej reťazi, asi z toho nič nebude. Čo už.
Tož tak Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 86 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 65 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore