Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Kto som a prečo sem prispievam:

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  filipka So 25 september 2010 - 11:41

Ja len mozem vsetkych clenov fora upokojit v tom zmysle, ze v lekarni pripravene kapsuly sa z technologickych dovodov NEDAJU naplnit len do jednej desatiny a ani do uplne plna.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 12:47

Stalo sa to pred 25 rokmi, kapsle boli veľkosti jedno eurovky, vysoké asi pol cm a strašne ťažko sa prehltali. Neviem akú technológiu plnenia a dávkovania mali v tej dobe.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  filipka So 25 september 2010 - 16:06

No ta technologia sa odvtedy nezmenila, pouziva sa na to taky zvlastny rucne ovladany strojcek. Totiz kapsulu mozes naplnit len do vysku spodnej casti, inac sa to neda, lebo by sa liecivo sypalo do okolia, takze kapsula je vzdy naplnena maximalne len do vysky spodnej casti. Ani priemyselne vyrabane kapsuly sa nedaju naplnit doplna, je to nemozne. Ake telesne priznaky otravy atropinom si mal? A dal si svoje kapsuly na presetrenie do Statneho ustavu pre kontrolu lieciv?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  filipka So 25 september 2010 - 16:08

Ozaj, Tuto, moje vtaky nevedia rozpravat. A tvoj? angel
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Tuto So 25 september 2010 - 18:17

Ivan napísal:Tuto, schudol si 20 kilo za pár dni putovania. Čo si vtedy jedol? Ako si vtedy vnímal zmysel celej tejto záležitosti? Užiť si niečo, čo ti vtedy pripadalo za najprirodzenejšie konanie?


Jedol? Tak to som nejedol absolútne nič, ani nepil.

Zmysel toho všetkého mi pripadal obrovský. Všetko bolo jasné. Všetko malo cieľ, zmysel. Postupne to bolo ako skladačka, ktorú riešim. Zároveň to bolo veľmi veľkolepé a úžasné. Mám dojem, že takéto pocity sa nedajú ani opísať. Veľkosť totho všetkého zatienila aj pocity bolesti ktoré by som inak mal. Napr. po 3-mesačnom pobyte v nemocnici som stále kríval. Po prepustení z akútneho som bol som posiaty škrabancami, a jazvami. Ale vtedy mi to nevadilo. Nadnášali ma pozitívne pocity vyvolané nesmiernymi myšlienkami veľkoleposti myšlinky, ktorú sledujem. Potreby smädu, bolesti, hladu, spania, hamby... to všetko išlo bokom. Len riešiť svoj cieľ. Akú cenu som mal zaplatiť ma nezaujímalo. Nebolo nič cennejšie ako samotná aktivita, aj za cenu smrti.

Priznám sa nič "vyššie" som v živote nezažil, aj keď to všetko bolo tak bláznivé.


Filipka napísal:Ozaj, Tuto, moje vtaky nevedia rozpravat. A tvoj?

S vtákami je to tak, že ich musíš cvičiť, aby začali čosi mrmlať. Ja som toho svôjho po výcvikovej stránke ohľadom hovorenia zanedbával. Zato má iné nepopierateľné schopnosti. Druhé pohlavie ich oceňuje viac akoby im mal čosi šepkať do uška. No tak. silent


Naposledy upravil Tuto dňa So 25 september 2010 - 18:26, celkom upravené 1 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 18:25

filipka napísal:No ta technologia sa odvtedy nezmenila, pouziva sa na to taky zvlastny rucne ovladany strojcek. Totiz kapsulu mozes naplnit len do vysku spodnej casti, inac sa to neda, lebo by sa liecivo sypalo do okolia, takze kapsula je vzdy naplnena maximalne len do vysky spodnej casti. Ani priemyselne vyrabane kapsuly sa nedaju naplnit doplna, je to nemozne. Ake telesne priznaky otravy atropinom si mal? A dal si svoje kapsuly na presetrenie do Statneho ustavu pre kontrolu lieciv?

Dnes sa používajú iné kapsle ako v tej dobe. Tie keď sa naplnili po okraj spodnej časti tak boli plné. Myslím si, že to niekto urobil naschvál. Jedine že by bol niekto pri svojej práci tak mimo, že by si vôbec neuvedomoval čo robí.

Pýtal som sa lekára, či to mám niekde nahlásiť. Odpovedal mi že to je zbytočné, keďže som psychiatrický pacient, podozrivý by som bol len ja, že to bol pokus o samovraždu. Tak som to nechal tak
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 18:31

Všetko bolo jasné. Všetko malo cieľ, zmysel. Postupne to bolo ako skladačka, ktorú riešim. Zároveň to bolo veľmi veľkolepé a úžasné.

A o čo presne konkrétne išlo, o aké myšlienky?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 18:38

S vtákami je to tak, že ich musíš cvičiť, aby začali čosi mrmlať. Ja som toho svôjho po výcvikovej stránke ohľadom hovorenia zanedbával. Zato má iné nepopierateľné schopnosti. Druhé pohlavie ich oceňuje viac akoby im mal čosi šepkať do uška. No tak.

Filipka, tebe vadia intímne dotyky, vadili by ti aj Tutove? Ja mám taký pocit, že ani nie, alebo sa zasa mýlim? Nechcete to vy dvaja dať do kopy? Začína to tu iskriť cool
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Tuto So 25 september 2010 - 18:40

Ivan napísal:A o čo presne konkrétne išlo, o aké myšlienky?

Bola tam toho hromada. Ústrdnou myšlinkou bolo dať poctu a uctiť si akýchsi starých bohov na určitom špecifuckom mieste v horách.

Takéto miesto som aj našiel, dosť sa odlišovalo od okolia, vzdal som úctu, dal som obetu (v podone zvyškov odevu- okrem nohavíc Smile ) - boli tam nejaké drobné mince, nôž, žuvačky, opasok. Následne som sa trochu v aktivite umiernil a začal hľadať obydlia.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 23:27

Tuto napísal:
Ivan napísal:A o čo presne konkrétne išlo, o aké myšlienky?

Bola tam toho hromada. Ústrdnou myšlinkou bolo dať poctu a uctiť si akýchsi starých bohov na určitom špecifuckom mieste v horách.

Takéto miesto som aj našiel, dosť sa odlišovalo od okolia, vzdal som úctu, dal som obetu (v podone zvyškov odevu- okrem nohavíc Smile ) - boli tam nejaké drobné mince, nôž, žuvačky, opasok. Následne som sa trochu v aktivite umiernil a začal hľadať obydlia.

Boli tvoje myšlienky inšpirované nejakou knihou, ktorú si čítal?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Kto som a prečo sem prispievam: - Stránka 4 Empty Re: Kto som a prečo sem prispievam:

Odoslať  Tuto Ne 26 september 2010 - 1:41

Ivan napísal:Boli tvoje myšlienky inšpirované nejakou knihou, ktorú si čítal?

Nemám ten pocit. Na druhej strane šlo o jednu obrovskú zmes všetkého v kope. Boli tam bojové umenia, výcvik, príroda, uctenie si starých bohov, chodenie po svojich chodníčkoch, obeta, kontakt so zverou... Proste zmes.

Nepodobalo sa to absolútne ničomu, čo som doteraz poznal. Na druhej starne, všetko sa tam akosi miešalo...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore