Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 5 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 26 október 2018 - 10:58

Ahoj matej,
dovolenka je určite fajn a dúfam, že ti padne na úžitok. Nezabudni chodiť na zaujímavé vychádzky, zacvičiť si doma, či v posilovni. Mohlo by ti to určite prospieť, popritom nejaké to malé leňošenie nezaškodí. Tvoj nápad vyčerpať si dovolenku sa mi páči a schvaľujem ho.

Ahoj le pluie,
sila umenia je skutočne krásna a len málokedy sa podarí zachytiť všetko rovnako. V tom je umenie všestranné. Páči sa mi tvoj nápad v realizácii umenia vo vytvarníctve a chceš ho zdieľať s ostatnými. S tým dejepisom je to skvelý nápad. Osobne ma kedysi ten dejepis veľmi bavil a preto som rozmýšľal o práve. Bol som i na prijímacích skúškach v KE, TT, či BB. Nakoniec som sa dostal do BB, ale zdalo sa mi to ďaleko od domova. Navyše spoje neboli najlepšie a tak som si vybral stavbarinu, ktorú som aj tak nedokončil. Študovať dejepis je OK, momentálne sa venujem pozeraniu dokumentov. Tak raz za týždeň si niečo pozriem.

Ako sa mám? Tak dnes sa cítim výborne. Užívam si to, že sa mi vrátili trochu príjemné emócie, z čoho mám veľkú radosť. Dá sa povedať, že po 2 týždňovom rebelovaní je to opäť také, aké má to byť. Nálada je dobrá, hoci dnes som bohužiaľ sám, lebo otec v práci. Mama musela už včera odísť ku mojej tete. Ide mi to celkom dobre. Neprežieram sa, obed si urobím z polotovaru (ovocných knedlíčkov) v sáčku. Popritom mrknem na kvíz. Hlavné je, že mám za sebou už aj posilovňu. Chcel by som sa povenovať ešte šachom. Uvidím, či budú len šachové diagramy, alebo budem hádať ťahy v partii od klasikov za víťaznú stranu, ktorá by mala byť o tom, že ako sa má hrať na prevahu na dámskom krídle.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 26 október 2018 - 11:17

Ahoj @Matej

Ľúbi sa mi, že za pomoci inspiratora,v tvojom prípade knižka od tola,ktoru si skúsim vygooglit,si našiel veľa motivujucich vecí,tak napr.budem citovat pana GM Robert Cvek,ktori riešil svoju psychológiu v šachu,a aj sa so svojima dojmami po prečítaní jednej knižky,podelil o zážitky na turnajoch,na portáli šachové treningi.sk,ako mu pomohla sa vymanit s nechuťou,alebo nenávisťou hrat šach,
zaujala ma vec, ktorú tvrdíš aj ty,je len prítomnosť,ja som ja,ja som teraz,teraz je moj deň,ani zajtra či minule, žiadna minulost, či budúcnosť,pritomnost som ja,ja mam dnes deň.
Tolko asi k egu.

Ahoj @Le pluie

Čo sa týka dejín, stačí keď si vygooglis či popatras po Československej Wikipédii a bohato ti to postačí, urobíš si tkvz.strucnu chronológiu dejín a budeš sa vediet v tom orientovať,a budú ťa viac zaujímať,ak by si chcela sa o hystori dozvedieť viac,samozrejme tam už nejaký ten materiál na konkrétny prehľad tichto našich predchodcoch žitia, na našej modrozelenej gule,bude stačiť,dejiny sa nemnozia,len doplňujú o nejaký nový objav, dajú sa čítať, či študovať,kolom dookola,

Čo sa týka dnešných dejín,u teba informácie,alebo u mňa informácie v podobe správ z domova a sveta,ekonomika či správy z EU,ktore mi záberu max.hodinu ráno,denne,
je fakt ,že tento úkon mi niekedy leze na nervy a nečítam aj tri dni.
Je fajn byt informovaný,optimisticky, reálne, pozitívne naladený, mať predstavu o ziti v tomto svete, ktorého sme súčasťou.
Zvažujem ešte videá a správy z techpedia.sk a motoring,okrem tohoto ešte čítam portál podnikajte.sk,kde mojim cieľom je sa v tejto oblasti pohybovať.

_________________
Moja myseľ je nástroj, ktorý môžem
používať podľa svojej vôle, akokoľvek
chcem.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  jardoss Pi 26 október 2018 - 12:24

Ahojte vsetci... Smile...Matej len tolko k tollovi...pred par rokmi som bol uneseny tym co pisal v knizke sila pritomneho okamihu Smile dokonca som sa tak pokusal aj ja zit....Smile mno ak mam byt uprimny nevyslo mi to skoncil som na psych...inak ma aj dalsie knizky rec ticha a tusim nova zem tam sa spomina ego a zitie bez ega...k umeniu len tolko ze mam rozcitany roman o Van goghovi smad po zivote od Irvina Stona a zistujem sneho ze v tom umelcovi bola neskutocna laska vola zit i napriek velkym zivotnym sklamaniam ktoreho postretli...i ked jeho zivot sa skoncil tragicky...
avatar
jardoss
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 10.01.2017
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Lučenec

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Pi 26 október 2018 - 15:59

Ahojte, ďakujem Vám všetkým, čo ste nadviazali... Matej, som rada, že som ťa inšpirovala. Ja si dosť uvedomujem, že toľko času na rozvoj asi už v práci nie je. Jedine, že má človek to šťastie sa aj tam rozvíjať a nepadne do stereotypu. Ach, tie študentské časy. No či som umelkyňa, to je otázne. Teda momentálne má obohacuje viac niečo čítať ako si niečo maľovať. Mám takú maniu objednávať stále knihy, lebo vždy prídu zaujímavé podnety. Na zozname mám asi 25 kníh, čo chcem prečítať :-D. Aj beletria. Momentálne má zaujíma viac odborná literatúra. No na to treba byť naozaj oddýchnutý. Tie dejiny ma zaujímajú aj aby som naozaj viac vedela o dobe keď žili moji starí rodičia, o nacizme a komunizme. No aj preto aby som ľahšie porozumela umeniu 20. storočia. Tie dejiny sa ozaj oplatia, lebo v ukážke sa venuje autor aj filozofii, kultúre, demografii proste je to celé také komplexné, nie len fakty. Tak dúfam už len že tomu porozumie a snáď sa mi ten môj zoznam kníh už nebude rozširovať. Tento víkend sa však budem venovať priateľovi. Dosýta sa vyspať, lebo minulý víkend sme išli o 7 do Malých Karpát a tie ranné hodiny spánku mi chýbajú snáď aj teraz :-D Ja som taká Šipková Ruženka.
Som rada, že tu viacerí majú záujmy aj podaktorí záujem o umenie a duchovno... To som o Vás nevedela. Mám rada toto miesto a som rada, že sem môžem písať.
Majte sa pekne
Le pluie
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Pi 26 október 2018 - 16:23

Chcem Vám ešte poslať obrázok neba, ktoré bolo u nás pred pár dňami. Bolo to ozaj krásne. Teším sa, že môžem vnímať tieto okamihy ako krásne. Možno už nie som úplne paf z toho, ale poviem si "nádhera". O to viac som vďačná osudu, že to takto je, lebo ešte pred pár mesiacmi by mi to úsmev na ústach nevyčarilo. Viem, že isto je tu nás dosť aj takých, ktorým to úsmev možno nevyčaruje, že bojujú s anhedóniou a podobne ako ja predtým. Držím Vám palce, ale verte, že stále treba skúsať, meniť lieky a podobne. Ja som brala skoro roka pol antidepresíva, ktoré mi vôbec nepomohli. Až po 2 rokoch som konečne stretla "pani doktorku" a tá mi predpísala také, ktoré zabrali. Ja už som myslela, že mne nezaberie hádam nič. Že nemám súdené žiť šťastne a podobne...Tí z Vás, ktorých táto fotka potešila, ste na dobrej ceste Very Happy. Možno to vyzerá ako nejaký môj pseudopsychologický výskum, no mala som potrebu zdielať s vami túto fotku. Smile A možno urobiť radosť.
Attachments
Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Attachment
43505756_281462049164298_4604705154678128640_n.jpg You don't have permission to download attachments.(48 Kb) Downloaded 14 times
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  jardoss Pi 26 október 2018 - 16:58

Dakujeme za fotku Smile mne prospela ta foto.. Wink a mas pravdu stymi kombinaciami liekmy...tiez som trpel anhedom...tiez sami museli nasadit antidepresiva ktore zabrali chvala bohu...lenze ja som experimwntoval s antipsy...co viedlo k zhorseniu stavu ktory trva dodnes aj ked som kvazy stabilizovany...drzim vam palce bojovnici umna ste hrdinovia Smile
avatar
jardoss
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 10.01.2017
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Lučenec

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  emuska511 Pi 26 október 2018 - 18:33

Krásna fotka,presne také nebo bolo aj tu vo Vrútkach,chcela som odfotiť,no zabudla som na to,tak sa teraz dvojnásobne teším
avatar
emuska511
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 25.05.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 26 október 2018 - 18:37

Fotka je veľmi pekná. Ja som tiež rád, že nejaké tie pocity už mám. Treba sa veľa nadrieť, aby sa udržali...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 26 október 2018 - 18:55

Ak máte záujem sa kochat napr.prirodov a kvalitou fotky, doporučujem apky s koncovkou wallpaper,
V poslednej dobe som sa nad obrazkami zamyslel,dnes su už v top kvalite,v mobile mam zo 40 tém wallpaperov a je načo sa pozerat,a hlavne ako dlho, určil som si dobu,kolko budem civiet na jednu fotku,a môžem povedat, že je to sila.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 A510
Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 A410
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  tomas So 27 október 2018 - 6:04

fajny, nic v zlom, ale mohol by si prosim prestat spamovat? robi to forum neprehladnym.
nemam nic proti normalnym prispevkom, mame ta na fore radi, ale hromady obrazkov a zmatene, nic nehovoriace vypisky z knih, to uz nie.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 27 október 2018 - 9:47

tomas napísal:fajny, nic v zlom, ale mohol by si prosim prestat spamovat? robi to forum neprehladnym.
nemam nic proti normalnym prispevkom, mame ta na fore radi, ale hromady obrazkov a zmatene, nic nehovoriace vypisky z knih, to uz nie.

@antifajny, @fajny:

Zareagoval som po Tomasovi aj ja, pričom odpoveď je dolu v Metafóre, klik tu.

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 27 október 2018 - 10:18

Ahojte, priatelia. winking

Mám sa dnes dobre. Včera som si precvičoval žitie v prítomnom okamihu, prečítal som asi ďalších 10% z Tollovej "Sily prítomného okamihu". Okrem toho som takmer dočítal "Štyri dohody" a prečítal väčšiu časť knižky "10 tipov, ako si predĺžiť život o 10 rokov". Smile Poobede som teda väčšinou čítal, doobeda to bolo o fóre a internete. Hrať som sa nehral, hoci som to chcel skúsiť, no nechcelo sa mi napokon. Na obed som mal šlofíka asi na 2 hodinky. Shocked Navečer som si odcvičil sériu, tak som bol hneď spokojnejší... Z domácnosti som nerobil nič, občas iba umýval bezprostredný riad po jedle. Vyzeralo to, že dodržím limit energie, ale napokon som to dal na 11 500 kJ, takže škoda. Posledných 2 tisíc som zbaštil o desiatej večer. Embarassed very unhappy Okolo deviatej večer som si dal ešte asi 15-minútovku angličtiny, konkrétne som si opakoval gramatiku.  Embarassed

Dnes som vstával asi o ôsmej, boli tradičné ranné rituály, hygiena, raňajky, lieky, káva a tak podobne. Napísal som aj SMS mame, lebo sme včera spolu nevolali, a ona je rada, keď sa ozvem, jak sa mám. Dnes zatiaľ mám za sebou z denných aktivít iba fórum... na programe je pranie, nejaké to upratovanie. Naďalej mám v hľadáčiku pohnúť so schizo.sk, ale musím sa vymaniť z komfortnej zóny. Nápady, čo tam písať, sú, ale realizovať ich sa mi, povedané polopate, až príliš často lenivie. Stojí to určité sebazaprenie v zmysle, že sa musím nútiť ku kreativite a sústredeniu, a to mi, ako zisťujem, nie je vôbec jednoduché. Niekomu sa píše ľahko a tvorí texty jeden za druhým, voľakedy dávno aj ja som to tak mal. No posledné roky to ide zo mňa ako z chlpatej deky. Shocked

Prajem Vám, priatelia, krásnu sobotu, nech sa Vám darí a duševne prospievate. winking giving a hug

S úctou
Váš navždy kamoš
matej
sunny

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 5 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore