Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 4 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 45 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Anonymný Po 22 október 2018 - 20:27

Sakra ja som kedysi chodil po lese len s baterkou, vsade uplna tma.
Potom som prestal, raz tesne predo mou preskocila srnka a to
uz som sa riadne zlakol. No pokracoval som a niekde v dialke som
pocul brutalne padanie, praskanie stromov a krikov a povedal
som si, ze stacilo. Na tom mieste je vela diviakov a ktovie este
coho. A uz nechodim v noci po lese:)

Tiez drzim palce @anjelik. Inak skvela kniha je Ucebnice sebelasky-
Lucie Kolarikova.
Zbieral som filmove a herne figurky najviac - napr. Harley Quinn,
Bane, Faora, Ripley, Predator figurky, Hellraiser, Apollyon a dalsie.
Mam aj paradnu sosku Templara a Valkyrie. Nejake goticke veci...
A strasne vela sosiek vlkov.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Po 22 október 2018 - 20:46

Tá tvoja Valkyria musí byť krásna heart  Aké má vlasy? Ryšavé?
Tak ja by som v noci v lese na mieste dostala infarkt. Čupla si, buď zaspala alebo infarkt.
Čo i len cez meter na chodbe v byte dostávam neustále presilné strachy že mi môže niekto ublížiť. Znie to strašne detinsky very sad4 alebo len pri umývaní vlasov zopárkrát za sebou silné reálne pocity že ma niekto pôbodá nožom, ak nebudem sledovať okolie za sebou... Už odkedy mám antidepresíva, je to lepšie.
Raz som však v lese v kopcoch v Maď videla prekrásneho jeleňa. Cítila že máme spomaliť, a bol úžasný. Sa na nás pozrel krásnym múdrym pohľadom a kráčal svojou cestou ďalej skrz lesnú cestu.
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Anonymný Po 22 október 2018 - 21:36

@anjelik Valkyria je cela bronzova.

Tiez som nedavno videl jelena.
Zvierata su casto mudrejsie, ako si myslime a maju stale spojenie
s prirodou. Vela ludi ho uz stratilo.
Som rad, ze je to lepsie. Tak dufam, ze tie strachy uplne pominu a odidu.
Neviem, niekedy mam pocit ze ti najlepsi ludia trpia najviac.
Toto uz je skoro ako chat:)
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Po 22 október 2018 - 21:48

Mno vidíš, ,,skoro chat'' na tvoju sociálnu fóbiu....a si celý milý... Razz
Poďme späť, dobrú noc dog
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Anonymný Po 22 október 2018 - 22:06

Dobru noc:)
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty ahojte

Odoslať  Tomitos Po 22 október 2018 - 23:41

ahojte priatelia,

tak som konecne odovzdal doktorsku pracu (bolo to peklo),
som rad, ze to mam z krku.


Tak sa konecne ozyvam po pol roku.

Mame sa celkom dari, tak sa chystam opat do Neemcka.
Uvidime, ako sa bude darit dalej mne aj mame.


Pozdravujem srdecne, Very Happy
Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hvezdicka St 24 október 2018 - 20:31

Krasny vecer vsem I love you
dekuji za tak hezke privitani! Ctu vase prispevky a vsichni jste tak mili, roztomili, to se jen tak nevidi Shocked Very Happy it is perfect
Hvezdicka
Hvezdicka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 01.10.2018
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik St 24 október 2018 - 20:58

Hvezdicka napísal:Krasny vecer vsem I love you
dekuji za tak hezke privitani! Ctu vase prispevky a vsichni jste tak mili, roztomili, to se jen tak nevidi Shocked Very Happy it is perfect

giving a hug community together dancing
Smajlíkmi chcem vyjadriť že je super že si tuu : )  len som KO po práci pjeto sa zmohla len na smajlíkov : ) : ) Krásny večer prajem giving a hug
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hvezdicka Št 25 október 2018 - 10:17

Dekuji anjelik:) Tobe a vsem krasny den welcome or bye  flower
Hvezdicka
Hvezdicka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 01.10.2018
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Št 25 október 2018 - 20:08

Tomitos, vrúcne gratulujem k dokončeniu a odovzdaniu hotového projektu! Si jednička! cheers Applause giving a hug

---

Ahojte, kamaráti. alien

Týždeň mi uplynul rôznorodo. Mal som aj stavy depresie a špeciálne najmä stavy zamotania sa v náramných klbkách ohromného negatívno-myšlienkového balastu. Z negatívneho myslenia, ktoré ma spútavalo, som sa mal zle a býval som v práci mĺkvy, zamračený, azda podráždený, závistlivý. Od stredy čítam znovu Štyri dohody od Ruiza ako interpretáciu starého učenia Toltékov, asi viacerí z Vás tú knižku už poznáte, je pomerne známa, na trhu je už dlho. Tak som so sebou zatiaľ uzavrel druhú, tretiu a štvrtú dohodu, prvú si ešte musím preštudovať, lebo tá ma až tak neoslovila. Znamená to v skratke, že robím najlepšie, ako viem, to, že sa snažím nefabulovať si domnienky a negatívne interpretácie budúcnosti alebo minulosti, a že si nič nesmiem brať osobne. Ešte sa doplnkovo usilujem sústrediť len na prítomnosť, nehľadieť do budúcna, nefabulovať si ju, neobávať sa jej. A čo sa týka minulosti, tiež na ňu nemyslieť, je mŕtva, rolu hrá len to, čo je teraz. Takže sa usilujem vedome kontrolovať myšlienky tak, aby sa týkali len prítomných vecí, prítomnej aktuálnej činnosti. Dnes mi to fungovalo kupodivu, ale základ je istotne v liekoch, už od pondelka mám zvýšený Escitil od doktorky späť na 20 mg. Jeho efekt dopĺňam 2 toboľkami tryptofánu nalačno a 2 zase hodinu pred spaním. Doktorka mi nasadila aj späť Spitomin, ale mal som ho v pondelok až stredu a náramne ma robil ospalým, hoci som si dal smiešnych 10 mg. S ospalosťou sa mi okamžite asocioval negatívny myšlienkový balast, ktorému som nevedel v tej únave čeliť. Až dnes som mu čelil pomocou Štyroch dohôd, Prítomného okamihu a popieraniu vlastného ega, pričom úspech sa dostavil určite aj vďaka vynechaniu Spitominu. Ten teda nechcem. Ostatné lieky zostali, resp. namiesto Invegy mám Parnido, čo je tiež paliperidón 6 mg, ale alternatívny výrobca, pretože na Invegu vyskakuje teraz nejaké priveľké doplácanie. Za 2 balenia som mal doplácať takmer 100 eur, takže mi psychiatrička dala Parnido ako alternatívu. Okrem psychofarmák a tryptofánu si dávam aj multivitamín GS Forte, ďalej betakarotén 15 mg, vitamín D 2000 jednotiek (50 mikrogramov). Mám doma aj probiotiká Probiofix, ale zdá sa mi, že ma nafukujú. Neviem, či je to iba zdanie. Samozrejme, nechýba denne starý dobrý kofeín z rôznych zdrojov (cez týždeň skôr tabletky, večer doma skôr káva, dnes v práci energeťák). Smile

Spomenul som popieranie vlastného ega. Priznal som si, že mnoho môjho myšlienkového negatívneho balastu je založeného na zdôrazňovaní vlastného významu, dôležitosti, mužnosti. Napr. keď žiarlim, tak polovedome si fabulujem útok na vlastnú mužnosť, keď iné ženy vôkol mňa majú vzťah, namýšľam si, že ako chlap zlyhávam. A to je somarina ako mraky. Smile Tiež som rozprával o nespokojnosti so svojím platom a bol som z toho negatívnym vysávačom energie pre šéfku, a pritom nedostatkom netrpím a všetky tie moje reči sú založené len na akejsi urážke mojej dôležitosti. Druhá dohoda od Toltékov hovorí, že si veci nemám brať osobne. Tak si to dnes neberiem. A to popieranie myslím dosť extrémne, a síce, že si nepriznávam už žiadnu mužnosť, žiadnu dôležitosť, žiadny význam, ba žiadnu hodnotu. Nemyslím to ako ničivý nihilizmus, ktorý so sebou prináša sebazničujúcu depresiu a šliapanie po sebe samom, vôbec nie. Jednoducho kolegýň vzťahy nemôžu urážať alebo sa dotýkať nejakej mojej mužnosti, lebo žiadna nie je. Je to imaginárny antropologický koncept horenosov. Nemal by ma po novom nikto uraziť ani sa ma dotknúť, lebo chcem v sebe vypestovať pocit, že moje ego je úplne nepodstatné, takže niet čo urážať alebo niet čoho sa dotýkať. Som úplne obyčajný človek a sám zo seba nič neznamenám. Nechcem si už nárokovať pozornosť alebo osobnú dôležitosť. Jednoducho cítiť nejakú mužnosť, dôležitosť alebo vlastný význam je somarina. Je to len jedna z možností, ako si dačo prisudzovať a ako si prisúdiť hodnotu, ale touto cestou sa nechcem už poberať. Som len to, čo som v prítomnom okamihu. Čo som? Neviem povedať, proste človek. Nič viac, a možno ani nič menej. Smile Takže si asi musím zo svojho citlivého ega robiť srandu. A nebrať si nič osobne a nebrať ani seba nejak vážne, resp. idem do extrému, že sa nebudem brať vážne vôbec (to popieranie). Len tak mi to vie účinkovať na rôzne podnety, ktoré by ma pri bývalých postojoch olupovali o pokoj a spúšťali negatívny balast v mysli.  Pretty good


Takže dni pred dneškom za známku asi 3. Dnešný štvrtok oveľa lepší, asi 1-. Smile Zajtra mám dovolenku, som 3 dni s víkendom doma, v pondelok práca, v utorok sú osmičkári doma, teda aj ja, lebo je mimoriadny sviatok, v stredu mám dovolenku, v štvrtok je štátny sviatok a v piatok zase práca. A potom ďalší víkend. Nasledujúcich 10 dní teda budem v práci len v pondelok a v piatok. Smile Ešte mi zostane 1,5 dňa starej dovolenky z roku 2017, takže ju asi musím nasilu vyčerpať niekedy v novembri, lebo mi prepadne. A 20 dní novej dovolenky za rok 2018 sa presunie do roku 2019 nedotknutých. Zírám To už sa ale budú nabaľovať nároky na nové dni dovolenky za rok 2019, a to je strašne veľa voľna. Obávam sa, že to nemám toľko dní kedy vyčerpať. Priznám sa, že, žiaľ, nerád si brávam dovolenku, mám rád ten určitý rytmus dní, ktorý dovolenka práveže narúša. Keby mi zamestnávateľ zostatkovú preplatil, tak by som si ju nevybral. Iba hrozba jej prepadnutia ma núti. Embarassed

Ďakujem za vypočutie, priatelia. Želám Vám všetko dobré, krásny piatok, držím Vám všetkým úprimne palce. giving a hug Super! Mám Vás rád. I love you

Pokoj a dobro. Smile

S úctou
matej
Ďakujem
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Št 25 október 2018 - 20:42

Ahojte,
to je inak veľmi zaujímavé Matej, že nechceš dovolenku. To si snáď jediný človek na svete :-D. Máš môj obdiv, no neláka ťa ani vycestovať alebo sa venovať viac sebarozvoju, čítať a podobne? Ja to vnímam, že mi veľmi chýba voľný čas aj keď pracujem len 6 hodín. Neviem, mám úplne iné zmýšľanie, keď mám voľno. Viacej sa dokážem sústrediť na náročnejšiu literatúru, čo vyplýva z oddychu a aj z vyspania do sýtosti. Takto sa mi prelievaju dní za sebou a nestíham už vnímať ako ten deň prešiel. Ani cez víkendy sa nedonutim veľmi k aktivite mozgovej alebo fyzickej. Potrebujem nerobiť nič. Okrem upratovania, ktoré treba. Štyri dohody mám aj ja rozcitane... :-) Ja badám na sebe zaujímavé zmeny v záujmoch. Už ma nezaujíma umenie, dizajn ale momentálne sa chcem uberať pedagogiku výtvarnej výchovy a mám literatúru o arteterapiii. Prišla som na to, že umenie je krásne ak plní vyšší účel ako fyzická krása a estetika. Napríklad ten liečivý potenciál. A viesť deti k umeniu mi príde také ešte neskazené, nie ako to súčasne umenie, čo je viac o filozofii ako o remesle a kráse. Môj záujem z minulosti v biológii, v ktorej som nachádzala metafory a podobnosti v správaní ľudí to bolo trošku asi nepochopiteľné som vymenila za dejepis. Hej, nikdy ma dejepis nebavil a nezaujíma, ale cítim potrebu sa zaujímať o svet vonku. Zaujímavé, lebo vždy som sa obracali k umeniu a svetu vo mne, k svetu fantázie. Chcem mať prehľad tak som si objednala knižku Dejiny sveta 20.storočie. Keď ju prejdem, tak by som si rada prečítala niečo aj k súčasnej svetovej situácii a pripadne čítať aj denník n...a tak. No snáď sa neskôr v tom učení detí nájdem, už sa necítim ako umelec, ale tak cit pre umenie som našťastie nestratila... Teším sa na víkend.
Majte sa pekne, vaša le pluie
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 26 október 2018 - 10:06

Ahoj Le pluie. Smile

Ďakujem za reakciu aj na mňa. Asi si musím priznať, že keby som si vzal dovču na viac dní po sebe, tak by sa mi možno to voľno aj zaľúbilo a našiel by som si čo robiť - napr. ten sebarozvoj, čo si spomínala. Momentálne čítavam pravidelne hlavne po večeroch a mnohokrát to posluhuje ako uspávacia metóda. Very Happy To, že potrebuješ nerobiť istý čas aj nič, tak to vskutku chápem, aj ja to tak mám. Najmä prvý deň po pracovnom týždni (sobota) je u mňa dňom, kedy som vypnutý, a až v nedeľu sa začnem aktivizovať, napr. upratovať, prať a tak. Tvoj nový záujem o dejiny a o pochopenie súčasnej svetovej situácie je mi strašne sympatický. Ja som bol práve vždy na takéto veci, vždy ma zaujímali už od základky. Takže ak sa s tým chceš dôkladnejšie oboznamovať, tak fakt Ťa mám chuť strašne pochváliť. kiss Ale ten záujem o umenie a krásu je super rovnako a som úprimne rád, že sa Ťa to drží, koniec koncov si myslím, že je to už s Tebou zrastené, si v pravom zmysle umelec, alebo teda umelkyňa. Smile Prajem Ti do ďalších dní hojne pokoja, radosti a dobrej nálady. Drž sa, Le Pluie! winking Super!

---

Ahojte, všetci. Smile

V noci som spal zhruba ok. Zaspal som pri knižke, pri Tollovej "Sile prítomného okamihu". Učím sa pomocou tejto literatúry žiť a byť vedome v prítomnosti. Je okolo toho 200 strán, takže ťažko to zhrnúť. Ale už teraz viem, že tú knižku asi budem ľuďom odporúčať, hoci mám za sebou sotva 20% z nej. Smile Ráno som vstával asi krátko po ôsmej, mal som hygienu (zuby, zmývanie, holenie), lieky, raňajky, akurát dopíjam kávičku. Na obed mám kúpený sendvič, ale mám tu aj veci na lečo s ryžou, takže ak sa mi bude chcieť, možno ukuchtím. Ale je už 10 hodín, a nevyzerá to, že by sa mi išlo chcieť. laughing Cez deň plánujem pokračovať v čítaní, možno si dačo zahrám, rád by som pohol so schizo.sk. Chcem trochu robiť veci užitočnejšieho typu, než len sa zašívať ničnerobením. Iste, aj to treba, ale chcel by som to inak mať nastavené, keď už mám dovolenku. Dovolenku vnímam ako čas vhodný na porábanie alternatívnych činností, na ktoré nie je obvykle priestor, a nie čisto len na relax... very unhappy K tomuto novšiemu mysleniu ma tak trochu poháňa vlastne Le Pluie svojím posledným komentom. Smile

Inak sa mám asi dobre. Snažím sa na nič nemyslieť, len na terajšie veci, pričom slovo teraz definujem ako teraz v tejto minúte. Very Happy Známka asi 1-.

Prajem Vám, priatelia, pekný deň, držme sa. community together

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 86 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 45 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore