Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

vase zaluby

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Matej So 23 január 2016 - 12:04

Snažím sa oživiť svoju niekdajšiu záľubu, a síce tvorenie na wikipédii. Priatelia, aký máte názor na wikipédiu? Neviem, či moja snaha o redaktorské zásahy do článkov, písanie, tvorenie, kategorizovanie a podobne, že či to má vlastne zmysel. Lebo moc neverím, že by v dohľadnom čase zo slovenskej wiki vyrástol zdroj rešpektovaný akademikmi. Naši učitelia nám zakazujú citovať z wikipédie, "lebo nie je písaná a kontrolovaná expertmi". Ale zase je to zhromaždište veľkého množstva zaujímavých informácií, takže pre laikov a študentov je to podnetný web, nie? Toto tuná píšem preto takto, lebo mám problém sa namotivovať, že či sa mi reku oplatí moja snaha, ktorú by som do wiki v rámci záľuby investoval. Lebo nechcem to robiť len ako záľubu, ale chcem aj, aby sa to oplatilo a malo svoj vonkajší zmysel. Pamätám si, že môj prvý článok na wiki bol o 11. septembri 2001. Vtedy som to ešte písal dosť neencyklopedicky a moja štylistika v tom roku 2005-06 bola veľmi nedokonalá. A potom som postupne začal všeličo písať. Pôsobím sporadicky na wiki od r. 2006 do súčasnosti, s tým že som mal aj dlhé pauzy, kedy som nič nepísal. Som redaktor, ktorý za 10 rokov má na svedomí len asi 30 článkov a okolo 1200 editácií. To je veľmi málo - vyplýva z toho, že som naozaj len sporadický redaktor, ktorý sa wiki nevenuje pravidelne, ani systematicky. To by som chcel zmeniť, len sa musím naštartovať a musím uveriť, že to má vôbec zmysel. Embarassed scratch

Vďaka za vypočutie.
Váš kamoš
matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

vase zaluby - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  CHINAMAN So 30 január 2016 - 1:57

Rad si pozriem fajn film v kine alebo doma, ps4, net, tv sutazne relacie, serialy, viasat explorer, prechadzky a cyklistika, pes
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Matej Ut 16 február 2016 - 20:08

Momentálne to wikipédovanie vskutku môžem zaradiť medzi moje záľuby. V kútiku duše cítim, že to má svoj zmysel a že je to web, ktorý navštevuje množstvo Slovákov a radi sa ním vzdelávajú, hoci možno samozrejme nie systematicky, skôr príležitostne. Jestvuje mnoho ľudí, ktorí dnes ani nečítajú veľa kníh, ale zase čítajú veľa vecí na internete. A pre takých je niečo ako wikipédia náhrada za literatúru faktu. Verím teda, že spolupracovať na tom, aby tam boli dobré informácie, sa oplatí. Takže si to ponechávam ako svoju záľubu aj v tomto čase, keď mám školu. V podstate to mám ako súčasť štúdia, lebo napr. som robil jeden článok nedávno, pri ktorého tvorbe som si dobre zopakoval dané učivo. Takže spájam užitočné s užitočným... aj wikipédujem, aj sa súbežne učím alebo si učivá opakujem. Smile

Už nejak menej upratujem, čo by mala byť tiež jedna z mojich záľub. Málokedy sa mi chce zametať a iné upratovania tiež zanedbávam, vlastne odkedy som znovu zamestnaný. Dúfam, že ma bude upratovanie ešte baviť...  very sad3

Ešte evidujem medzi svojimi záľubami čítanie (lit. faktu), internet, počítačovú hru Civ2, kávičkovanie, energeťákovanie, počúvanie hudby, toto fórum, môj denník, tiež väčšina činností v zamestnaní, a žiaľ aj spánok...  affraid

pig

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

vase zaluby - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Tuto Pi 25 marec 2016 - 1:38

Najnovšiou mojou zábavkou je sledovanie televízie na Nete. Obvykle mám otvorené dve okná, v jednom čosi (niekedy) konštruktívne riešim a v tom druhom mám TV. V rýchlej voľbe na Google Chrome mám JOJ, WOU, PLUS, TA3, RT, lebo tieto až na ta3 idú nonstop. A akosi som zistil, že tých päť kanálov pomerne stačí. Len sa pýtam, že kto ma teraz odtrhne od NB.

vase zaluby - Stránka 6 Animated-television-image-0176
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Meretseger Pi 25 marec 2016 - 11:25

U mňa teraz maximálne frčí, ako ste sa včera aj dopočuli na zelle, lúštenie hieroglyfov Very Happy Prešla som prvú kapitolu, zhruba ovládam jednokonsonantné znaky (kde 1 hieroglyf = 1 písmeno) alebo smer čítania. Na blogu mám šťastné foto s knihou, z ktorej sa učím. Ešte posilniť štúdium latinčiny a mŕtve jazyky vďaka mne povstanú! Laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Matej So 29 apríl 2017 - 11:48

Momentálne prežívam určitú krízu vo veci svojich záujmov alebo koníčkov. Mám pocit, že ich mám málo. Ale ak si čítam svoje príspevky v tejto téme od r. 2009 doteraz, tak vždy som ich mal stály počet a príliš sa nejako časom nemenili.

Išlo a ide do súčasnosti najmä o:

- väčšina činností v zamestnaní
- viera, z nej najmä spiritualita
- čítanie literatúry faktu a motivačných kníh (ale skôr len občasne)
- wiki a editovanie wikipédie (v súčasnosti ale skôr pomenej, lebo nemávam dosť času alebo síl)
- počítačové hry, z nich najmä Civilization 2
- schizofórum
- chudnutie, kilojouly, strava, pitný režim
- dorobenie si vzdelania (ide skôr o záujem, než koníček, aspoň v súčasnosti, kedy som zo štúdia dosť unavený, čo je kupodivu zvláštne, lebo som aj tak v jeho smere veľkú dieru do sveta za tie 2 ročníky neurobil)
- kávičkovanie, energeťákovanie, špeciálne pri práci alebo pri PC doma
- spánok
- počúvanie hudby, z nej najmä pop 80. a 90. rokov
- upratovanie (v súčasnosti ale skôr pomenej, lebo nemávam obvykle dosť času alebo síl)
- záujem o minimalizmus (či už snaha implementovať ho do svojho života alebo záujem čítať si o ňom články, knihy)

Úplne vypadlo a zrušilo sa:
- blogovanie
- sledovanie správ, čítanie novín
- cvičenie
- prechádzky

Môj súkromný život, až na rodičov a Vás virtuálnych priateľov, nepočíta zatiaľ s prítomnosťou alebo interakciami s inými ľuďmi. Sú to všetko skôr samotárske záujmy a koníčky. Otec by mi pri takomto vyratúvaní povedal, že je to zle, a že tam musím vtrepať aj prítomnosť iných ľudí, známych alebo najlepšie nejakých kamarátov živých zoči-voči, a najsamlepšie nejakú partnerku. V súčasnej fáze svojho života sa však na toto necítim, takže ešte to nejdem siliť. Mám vôbec radosť, že som našiel dačo, čo môže potenciálne vytvárať môj akýsi "súkromný život". Embarassed

Rain 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

vase zaluby - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  kimi2028 Po 16 apríl 2018 - 21:41

Ahoj Matej, aj ja zažívam momentálne krízu vo svojich koníčkoch a záľubách, ale je to tým, že čakalo sa buď na vhodnejší čas resp. na lepšie finančné podmienky, keďže každý špás niečo stojí.

Venujem sa aktuálne len týmto činnostiam:
-šach
-kratšie prechádzky a nedeľňajšie výlety
-futbal s kamarátmi (1x týždeň)
-stacionár
-navštevovanie ženských hádzanárskych zápasov
-príležitostné vzdelávanie sa v oblasti dejín, či geografie

Už čoskoro plánujem činností rozšíriť o:
-plávanie
-fitness centrum
-navštevovanie futbalových a hokejových zápasov

Momentálne tak mám cez týždeň len 3-4 dlhšie aktivity (utorok, štvrtok, sobota (?), nedeľa), pri ktorých strávim 2,5-4 hodiny mimo domova. Chcel by som mať časom tých aktivít aspoň 7 (podľa možností každý deň).
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 6 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  kimi2028 Po 29 júl 2019 - 19:54

Mám viacero nových aktivít, ktoré sa snažím zaradiť do svojho týždenného programu. Ide v prvom rade o nenáročné činnosti. Najlepšie sa mi podarilo sa etablovať v posilovni, do ktorej chodievam takmer každý deň a venujem sa silovému cvičeniu, či kardiu. Do denného režimu sa snažím zaradiť následovné:
-štúdium anglického jazyka
-cyklistika
-krížovky
-čítanie
-písanie vo worde o svojom obľúbenom futbalovom klube



kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore