Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

vase zaluby

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  slnecnica Ut 22 september 2009 - 19:11

ja tiez rada citam. vacsinou odbornu literaturu tykajucu aj netykajucu sa mojho studia. beletriu by som tiez mala citat, kedze studujem aj literaturu, ale nemam na to tolko casu (vyhovorka ale opodstatnena).
ale mam problem so sustredenim. aj s pamatou. takze sa stane ze citam tu istu knihu druhy- treti krat a citim sa akoby som to citala po prvy raz, asi sa stavam dementnou Embarassed (viem, je to z liekov no ale je to dost neprijemny vedlajsi)

matej, ale nemusis sa hanbit, ja okrem toho citania nemam tiez asi ziadne zaluby, a aj knihy uz necitam tak casto ako predtym. mala som aj ine zaluby ale postupne to opadlo, v podstate vacsinou mam pocit ze ma nebavi vobec nic. to bude chorobou podla mna, tak sa netrap. studujes, uz to je poriadny vykon pri tejto chorobe.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  filipka Ut 22 september 2009 - 19:17

Potrebovala by som vediet, ako vratit radost do zivota... cherry
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  slnecnica Ut 22 september 2009 - 19:19

filipka napísal:Potrebovala by som vediet, ako vratit radost do zivota... cherry

...aj ja.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  filipka Ut 22 september 2009 - 19:21

Podla mna to je z liekov. confused
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  slnecnica Ut 22 september 2009 - 19:30

neviem, moze byt... ale neschopnost tesit sa som mala uz predtym nez som zacala brat lieky. nuz... Crying or Very sad
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Anonymný Ut 22 september 2009 - 20:52

zjavne nie som jediny, co trpi anhedoniou... Smile ale to bude aj mojou melancholickou povahou...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  slnecnica Ut 22 september 2009 - 21:09

isteze ale melancholicky temperament nemusi zakonite predpokladat anhedoniu. ale asi mame k tomu sklon (ja som tiez melancholik predpokladam ze je nas viac aj na tomto fore)
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Matej Ut 22 september 2009 - 21:16

Ja som melancholik, ale v skutočnosti som sa ním stal až v dôsledku choroby, lebo v detstve som bol živý chlapec, veľavravný, radostný a dokonca aj srandovný sangvinik. Teraz už z toho nič nezostalo, možno iba to, že viem byť veľmi otvorený a úprimný (nemyslím v zlom, ale akosi vo svojej naivite som dôveryplný a nerád sa na niečo hrám). Shocked

Inak, neviem ani, či som ja anhedóniu zažil, azda iba v silných a dlhšie trvajúcich depresívnych epizódach, ale bežne počas ochorenia vlastne nie. Skôr som až príliš plný citov, či už zlých alebo dobrých... som taký citlivý rojko, ktorý vie plakať, ale vie sa aj veľmi preveľmi tešiť. Niekedy som až tak cituplný, že pôsobím mierne "priteplo". lol!
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Anonymný Ut 22 september 2009 - 21:23

ha, matej...smiech...tak schvalne, ja mam doma vsetky papiere od lekarov, ja som takyto podla posledneho psychologickeho vysetrenia: tenzny v kontakte, anxiozny, ploche afekty, prazdna nalada, emocie. myslenie bradypsychicke, prazdne. osobnost vyrazne introvertovana, schizoidna (premorbidne)...atd atd...to len z toho, co si pamatam, opisovat to rozhodne nebudem, a ani by to nikoho nezaujimalo ;p
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Matej Ut 22 september 2009 - 21:32

tomas napísal:ha, matej...smiech...tak schvalne, ja mam doma vsetky papiere od lekarov, ja som takyto podla posledneho psychologickeho vysetrenia: tenzny v kontakte, anxiozny, ploche afekty, prazdna nalada, emocie. myslenie bradypsychicke, prazdne. osobnost vyrazne introvertovana, schizoidna (premorbidne)...atd atd...to len z toho, co si pamatam, opisovat to rozhodne nebudem, a ani by to nikoho nezaujimalo ;p

No tie výrazné rozdiely budú spočívať v tom, že máme dosť odlišné diagnózy. Ty F21 či tak nejak som to pochopil, a ja F25. Pri schizoafektívnej poruche nie vždy vyhasnú afekty, skôr naopak, sú veľmi intenzívne pri mánii a pri depresii. Jedna psychiatrička z Pezinka raz napísala, že schizoafektívni pacienti, u ktorých nedošlo k anhedónii a emočnej plochosti, môžu využiť svoje citové prežívanie na úspešný boj proti schizofrenickej dezintegrácii svojej osobnosti. Tak nejak to napísala... žiaľ, link Ti nemôžem poskytnúť, lebo už vyše 2 rokov je dokument stiahnutý z webu. V roku 2006, keď som prvý raz dozvedel svoju diagnózu, to bol jediný dokument o F25 na celom slovenskom webe. Potom som už začal vymýšľať na wikipédii článok, to 2 roky vydržalo, až napokon ma múza dohnala sem, kde sme teraz.

Íha, teraz som si to po sebe prečítala, že na kontrolu gramatiky, a zisťujem, že som poriadne odbočil. Napoky to ale ponechám tak, aby ste videli, že toto sa mi stáva často, že odbočím od témy, ani neviem ako. Proste úplná logická inkoherencia. Strašné. Rolling Eyes
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  Anonymný Ut 22 september 2009 - 21:36

to je v pohode, mna tiez casto opravuju, ze skacem z temy na temu Smile len detail, ja nie F21 uz, ale zial F20.3 :/
a z tvojho prejavu pisomneho je zrejme, ze ty s dezintegraciou osobnosti azda vcelku uspesne bojujes, ja som uz dobojoval, neuspesne, v papieroch mi svieti schizofreniou vyvolany postprocesualny defekt osobnosti Sad
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

vase zaluby - Stránka 3 Empty Re: vase zaluby

Odoslať  slnecnica Ut 22 september 2009 - 21:40

matej nie je to take hrozne (inkoherencia) to iste robim aj ja a este mi na to nikto nic nepovedal (aspon o tom neviem, moje papiere ma len doktor ja som to nevidela ale chcela by som Smile )
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore