Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  kimi2028 Št 2 august 2018 - 20:01

Musím sa pridať ku Matejovi, nie je dobre zavrhnúť psychiatriu. Schizofrénie je bohužiaľ nevyliečiteľná choroba, ale za určitých podmienok sa dá s ňou veľmi dobre pracovať. Hoci u mňa je to zvyčajne pokus omyl, ale darí sa mi skvelo na sebe pracovať. To ma ženie dopredu, že zažívam už tie pocity, ako keď som bol úplne zdravý. Moje stratené schopnosti sa dostávajú na podobnú úroveň, ako pred chorobou. Som rád, že do lepšie stavu ako takého som sa dostal. Je mi jedno, že bolo to za podpory liekov, ako aj viacerých ľudí (lekárov - na stacionári, či ambulantne, psychologičky). Podstatné je, že som sa dostal do toho. Teší ma, že po cca. roku od poslednej hospitalizácie som v skvelom stave.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 2 august 2018 - 21:04

ahoj,
po precitani prispevkov som prehodnotil svoje stavy v poslednej dobe,a jelikoz som dosiel na niektore negativa idem si slahnut 300mg,co som od juna vynehaval,
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  ejirek Pi 10 august 2018 - 9:51

antifajny napísal:nechce sa mi to hladat a prehladavat na nete,ale nasol som tam clánok o jednom znamom muzovy,snad vedcovi,ktori sa vyliecil so schizofrenie,zial ten clánok je stary asi niekolko rokof,a co ma zaujalo je fakt ze hned po vylieceni par dni na to isiel do starobneho dochodku,

nuz co na to povedat,fakt je ten,ze invalid so psychickou chorobou sa povazuje za invalida v nestarobnom dochodku,teda do casu kym nedosiahne starobny dochodkovy vek,

nejde v tom článku o Johna Forbese Nashe?

_________________
eyrek
ejirek
ejirek
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 09.10.2014
Bydlisko Bydlisko : Choceň

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 200 (paranoidní schizofrenie)
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: bez předepsané psychiatrické medikace

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 10 august 2018 - 14:48

veruze neviem,ale meno mi neco hovori
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Hlasy v hlave ;)

Odoslať  EnaXnaY Št 16 august 2018 - 2:18

Ja som "asi" vyliečený od roku 2016 Wink

Napriek či vďaka liekom nemôžem povedať lebo liečia ma od roku 2006 kadečím a v roku 2016 sa to nejako zázračne zlomilo Wink

Možno povedať, že všetko je v hlave Wink

Akoby som vtedy "zavrel brány mesta" čo je vo mne Wink

Prestal som byť "nahým" pred svetom a ďalšie veci Wink

Odvtedy to mám pod kontrolou Wink

Stále mám v sebe paralelný príbeh ale akoby som našiel centrálny bod pokoja a istoty Wink

Btw. pozrite si film HLASY V HLAVE na youtube Wink

Zdá sa, že v zahraničí sú už oveľa ďalej ako na Slovensku Wink

Tam sa vám snažia vyťažiť z toho že máš hlasy v hlave a nájsť s nimi "mier" Wink

Prikladám linku : https://www.youtube.com/watch?v=qVrplMfPhLg Wink
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Schopnosť meniť realitu len myšlienkou ;)

Odoslať  EnaXnaY Št 16 august 2018 - 2:26

Myslím že to čoho sa všetci v nás boja sú schopnosti ktoré sa skrývajú za našou chorobou Wink

Nechcem to momentálne konkretizovať ale za tým čo označujú schíza sú nejaké megalomanské možnosti Wink

Až do takej miery, že ste schopní ovplyvniť myšlienkou realitu Wink

A to je vskutku nebezpečné a určite by som to nedal každému do ruky Wink

To čomu hovoria halucinácie sa podľa mňa naozaj deje Wink

Pred mesiacom som zmenšil jeden panelák Wink

Alebo druhé vysvetlenie, ten panelák malý bol, akurát som ho predtým videl väčší Wink

Tak či tak moje vnímanie reality sa zmenilo v reálnom čase a to o niečom vypovedá Wink

Minimálne to, že niekto (doktori) nechcú aby sa to dialo Wink
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Nikto ma nepresvedčí, že som blázon ;)

Odoslať  EnaXnaY Št 16 august 2018 - 2:29

Nikto ma nepresvedčí, že to čo sa mi deje je hovadina Wink

V roku 2006 keď sa mi to prvýkrát stalo, tak mi zmizla na chvíľu (pár sekúnd) realita Wink

A potom znova nabehla Wink

Odvtedy sa mi realita zmenila Wink

Ale nebránil som tomu, nechal som to rozvinúť Wink

A oplatilo sa Wink

Našiel som cestu, mám schízu za nevestu Wink

A ide to Wink

Neviem prečo, ale keď som bol hospitalizovaný mi skúmali brucho ultrazvukom Wink

Neviem prečo, ale nechcú aby som išiel do mánie, asi tam je niečo skryté, radšej ma držia v depke Wink

Je to celé veĺmi podozrivé Wink
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 16 august 2018 - 11:20

Hlasy v hlave

Ahoj @j EnaXnaY

Túto tému som založil na základe vysadenia -300 mg kventiaxu a bol som hlboko presvedceny o svoju teoriu opretu o logické riešenie,nuž vydržal som dva mesiace a musel som tkvz.kapitulovat,nakoľko som mal šťavy nie totožné s realitou,niečo mi to vzalo a niečo dalo,

Ale poďme na hlasy,vždy je to boj a nakoniec výsledkom je kompromis,

Psychiatrická frazicka alebo výrok je "žabí ho!"je reprezentantom všetkých hlasov alias halucinácie,
Jednoducho mňa kedysi obťažovalo negativum a to predpony s "ne"nechce sa mi,nebaví ma to,
Hlas je hovoriaca,mysliaca bytosť,ktorá sa nedá len tak ľahko odbit,je tu ,existuje,žije,
Je to tak, ako si nazval hlas nevestou,je to súčiastka,nežná polovička nášho ja,výsledkom boja,neboja by mal byť kompromis
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 16 august 2018 - 11:42

Hlas je nieco ako umelá inteligencia ,nieco ako mysliaca hovoriaca bytosť,dykel (kukátko na dverách,niektorí to považuju za mail - vnútorný hlas)ktorá operuje stroj,android,robota ... Je to umelý príkaz pozostavajuci  z troch,štyroch až piatich slovíčok,treba tu hľadať kompromis,nakoľko naše Ja je taktiež vedome.

Halucinácie je psychický proces -dykle ktoré sa rozvetvuju ako haluze na strome do nekonečna,alebo opakovane,sú to fantastické magorina,nie totožná z realitou.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 16 august 2018 - 12:15

Dykel by mal reprezentovať všetkých 5 zmyslov orgánov a ich kombinovanie,kdežto mail reprezentuje jeden

Hlavný dikel (hlavové zmysly):
1. rozprávač,recnik
2. pozorovateľ, čitateľ
3. poslúchač
4. degustér,ochutnavac
5. mysliteľ,pisateľ

Pohlavný dikel (pohlavné zmysli)
6. Informátor
7. Transportér
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  EnaXnaY Št 16 august 2018 - 17:57

antifajny napísal:Hlasy v hlave

Ahoj @j EnaXnaY

Túto tému som založil na základe vysadenia -300 mg kventiaxu a bol som hlboko presvedceny o svoju teoriu opretu o logické riešenie,nuž vydržal som dva mesiace a musel som tkvz.kapitulovat,nakoľko som mal šťavy nie totožné s realitou,niečo mi to vzalo a niečo dalo,

Ale poďme na hlasy,vždy je to boj a nakoniec výsledkom je kompromis,

Psychiatrická frazicka alebo výrok je "žabí ho!"je reprezentantom všetkých hlasov alias halucinácie,
Jednoducho mňa kedysi obťažovalo negativum a to predpony s "ne"nechce sa mi,nebaví ma to,
Hlas je hovoriaca,mysliaca bytosť,ktorá sa nedá len tak ľahko odbit,je tu ,existuje,žije,
Je to tak, ako si nazval hlas nevestou,je to súčiastka,nežná polovička nášho ja,výsledkom boja,neboja by mal byť kompromis

Ja som sa tiež pokúšal vysadiť a skončilo to vo vývrtke -- museli ma hospitalizovať a vtedy mi nasadili depot Wink

Oni hovoria, že chemická nerovnováha v mozgu Wink

Ja hovorím, že je tam niečo viac Wink

To je nejaký stav typu extrém a oni ten extrém nechcú Wink

Podľa mňa sa toho čo je v tom extréme boja Wink

Ja práve naopak Wink

Pre mňa je to ako pilotovať formulu 1 a keď ma vrátia dole tak zas musím sa terigať trabantom Wink

Tak teraz hĺadám cesty ako uniknúť "tam" aj napriek medikamentom Wink

A ešte niečo, pri poslednom výlete myslím že to už nešlo do vývrtky ale ustabilizovalo sa to niekde v pokojovom bode niekde na pol cesty Wink

Stále som tam Wink

Na pol ceste Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1223
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! - Stránka 2 Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Pi 17 august 2018 - 0:51

No ono kedysi som aj vedel čo za chémiu pijem,jediné čo mi ostalo v pamäti,tak vraj nedostatok alebo ako hovoríš nerovnováha dopaminu robí galibu,ja som sa po niekoľkých rokov pokúsil o zmenu,vydržal som cca dva mesiace,celý som bol naprd,jediné čo mi to dalo snáď po uváženia som sa zamyslel nad podnikaním ako Remeselnícka živnosť,

Dosť bolo totality,len ma !rzi že túto možnosť a vedomosti okolo tohoto prišli až po takmer 22.rokof,mám bratranca i sesternice,majú alebo ešte študujú na vysokej úrovni,a dve z nich sú tuším na živnosti,ako nabsolvent by som zvažoval túto možnosť,som to rátal a po ideálnom rozpočte mi za 22.rokof pretekalo cca 450 000 €

Tipujem ,že naši páni v čiernom uzavrú zvyšovanie veku do dôchodku na 50 rokov makania za celý život,mne sa ušlo 47 rokov.
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore