Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Dušan St 27 jún 2018 - 17:46

čo to znamená?

zdravá psychika

žiadne lieky
žiadny dôchodok
žiadna diagnóza
žiadny psychiater
žiadne psychické problémy


in spee:

jelikož na papieri mám určenú lekármi vypočítanu vymerom schizofréniu a to paranoidnu i dalsie ,som sa zamyslel nad tímto všetkym a je to vlastne len psychicky nezmysel,zacalo to tím ,ze som prijal k sebe psychiatra,

otazka znie preco?
odpoved ,stalo sa nieco co som nechapal a nevedel pochopit!mal som slabu a ubohu psychiku ktora neoodolala tlaku zivota ktori si narokoval posvojom,a tak som prijal psychiatra,hospitalizacie a uzivanie liekof,coz bola chyba,ale na jednej strane to ma aj pozitiva,a na druhej negativa,

pozitiva:
ID
izolovanost od veskereho sveta
sebarozvoj
sebazdokolovanie sa
spamatavanie sa

negativa:
pracovne obmedzenia
neschopnost pracovat na niekolko percent
financná situacia
uzivanie antipsychotik,ktore utlmuju koncentráciu a sustredenost
psychozy
poruchy spanku
a dalsie


a tak som si vypocital svoje vyliecenie sa z lekarskych nezmyslov a to nasledovne:
postupne budem znizovat davky antipsychotik po dobu tak ,aby mi vysli spolu z 0€ ID
to znamená:
pravdepodobnost odobratia ID na papieri je asi rok 2032-34-36,do vtedy by sa mal dochodok prehodnocovat a znizovat!!!nie zvysovat!
ale moze sa stat ze lieky uz skorej nebudem uzivat a tak budem cakat na uplne vymazanie výmeru z mojho a lekarskeho zivota,
odobrat cely ID je nezmysel ,nakolko su lekari a socialka nie sprosty a chapu zivotnu uroven kazdeho cloveka,

a ako by mala vyzerat zdrava psychika?
odpoved ako na začiatku:

žiadne lieky
žiadny dôchodok
žiadna diagnóza
žiadny psychiater
žiadne psychické problémy

co myslite,ako to vidite vy z vasho pohladu?
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Felix2000 Št 28 jún 2018 - 9:04

Kamo, neviem ako ty ale schiza sa tak lahko neda vyliecit.
Mozes ju utlmit , ale nie vyliecit.
Ja som tiez myslel ze som za "vodou" , 3 mesiace mi nebolo nic a potom prisiel skrat a zacal som sa "rezat". Ten spustac bol ze som sa prechadzal popri zeleznicnej trase a mal som nutkanie skocit pod vlak..
Ani ti nevravim ako som trpel. A zas ten nezmyselny kolotoc odznova. Kvapky, antiposychotika atk.

Zacarovany kruh.
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Dušan Št 28 jún 2018 - 14:57

treba pracovat na tomto:


žiadne lieky
žiadny dôchodok
žiadna diagnóza
žiadny psychiater
žiadne psychické problémy
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Meretseger Št 28 jún 2018 - 16:08

Súhlasím s Felixom, hoci by ste mi možno mohli povedať, že o tom houby viem, keď sama schizofr. nemám. Každopádne, milý anti/fajny, nehnevaj sa na mňa, ale už len podľa tém, ktoré tu zakladáš... antiVtelovanie? Čože? Apod... Tak už len podľa nich súdim, že momentálne úplne OK nie si a nemáš náhľad na vlastnú chorobu. Peace Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  tomas Št 28 jún 2018 - 18:33

dobre napisane, Meret Smile

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  kimi2028 Št 28 jún 2018 - 19:22

Mer prekukne každého. Bohužiaľ aj idealizovanie zdravotného stavu je znakom schizofrenika. Už len chýba, aby náš fajny prestal hltať tie naše tabletky a bude na dne opäť. Sad To je veľká škoda. very sad5 very sad5 very sad5 Držím mu silno palce aspoň na šachovom turnaji. Fajny bude hrať majstrovstvá Slovenska... Veľa šťastia
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Dušan Št 28 jún 2018 - 21:59

nezmysly nefajcim,su to len výmysli lekarov a soc.pracovnikov,skoda ze som sa spamatal az teraz,ciel je nasledovny,

žiadne lieky
žiadny dôchodok
žiadna diagnóza
žiadny psychiater
žiadne psychické problémy
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  rasto Pi 20 júl 2018 - 23:14

aj ja si niekedy mislim ze ved mi nic nieje ved som vlastne zdravy vlastne som nemal atak 5 rokov ale si uvedomujem popry tom ze nad vodov ma drzí len inekcia a keby som ju vysadil tak si ani netrufam odhadnut kde by som skoncil v akych bludoch.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 492
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  ejirek Št 2 august 2018 - 11:01

Vyléčit se ze schizofrenie je dobrý cíl. Znamená to ovšem přijmout (stále neprokázanou) hypotézu, že schizofrenie je objektivně (pomocí testů) diagnostikovatelná nemoc.

Několik vědeckých týmů už více let a nezávisle na sobě pracuje na zjišťování skutečností, vypovídajících o tom, že je několik (prozatím až osm) druhů "schizofrenie". Pro praxi běžnou při zacházení s tzv. schizofreniky to v dohledné době ale nejspíš nebude mít velký význam. Vědecké poznatky se do praxe prosazují jen pomalu a nerady.

Je to pár let, co přední americký neurolog prohlásil, že ani na špičkovými přítroji vybeném pracovišti nedokáží při podrobném zkoumání rozlišit mozek "schizofrenika" od mozku autisty a normálního, zdravého člověka. Přesto se běžně tvrdí, že mozek schizofrenika je jiný.

S jistotou se zatím neví ani to, zda za prokazatelné změny v mozku (úbytek mozkové kůry) může "nemoc" jako taková nebo dlouhodobě přijímané "léky", i když již existují studie, potvrzující spíše to druhé.

Článek "schizofrenní" pacientky, který nedávno vyšel na stránkách Mad In America, podrobně líčí její dlouhodobé a obtížné zotavování, jehož součástí bylo i zpracování traumat, způsobených četnými hospitalizacemi a násilným (injekčním) podávím psychofarmak. Rozhodně při něm nestačilo pouze postupně vysazovat "léky". Sama píše, že kdyby věděla předem, co všechno ji při tom čeká, asi by neměla odvahu s tím vůbec začít. (v angličtině dostupné na https://www.madinamerica.com/2018/07/healing-from-schizophrenia/)

Něco málo k tomu tématu (především k práci terapeuta Seana Blackwella, který pracuje především s klienty s tzv. bipolární poruchou), píšu i ve svém posledním blogu: https://bryan.blog.respekt.cz/sean-blackwell-v-praze/

_________________
eyrek
ejirek
ejirek
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 09.10.2014
Bydlisko Bydlisko : Choceň

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 200 (paranoidní schizofrenie)
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: bez předepsané psychiatrické medikace

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 2 august 2018 - 12:38

nechce sa mi to hladat a prehladavat na nete,ale nasol som tam clánok o jednom znamom muzovy,snad vedcovi,ktori sa vyliecil so schizofrenie,zial ten clánok je stary asi niekolko rokof,a co ma zaujalo je fakt ze hned po vylieceni par dni na to isiel do starobneho dochodku,

nuz co na to povedat,fakt je ten,ze invalid so psychickou chorobou sa povazuje za invalida v nestarobnom dochodku,teda do casu kym nedosiahne starobny dochodkovy vek,
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty hmm

Odoslať  IvanV Št 2 august 2018 - 16:21

Ja osobne sa prikladnam k tomu prvemu prispevku ze na zbavenie sa schizofrenie sa clovek musi zbavit liekov, psychiatrie, a invalidneho. Ma to ako keby nastupil na rozbehnuty vlask medzi ludi co bezne pracuju a maju bezne temi a zaluby. Este tazsie sa zaclenuje lebo clovek musi zabudnut na skusenosti s inekciami a nasilnymi hospitalizaciami a vlastne na vsetky roky popri diagnoze koli stigmatizaci medzi beznymi ludmi. Ja som sa na psychiatriu dostal preto ze som tvrdil ze sa mi tazko vyjadruje slovami, koli comu som mal depresie a uzkosti a pocit ze nepatrim medzi ostatnych v skole tak som sa rezal pil fetoval fajcil a td. Naucil som urazat sam seba podcenovat svoju inteligenciu co malo za nasledok ze som stratil sam k sebe doveru a sebaistotu sebavedomie. Zacali ma obtazovat najskor depresivne myslienky a neskor ked som nabral sam odvahu vdaka zazitkom na pervitine som zacal byt k sebe vulgarny a bezcitny. Fu no stalo sa toho neskutocne moc. Lieky mi nikdy tak nepomohli ako ked som zacal byvat u svojej priatelky a jej rodicoch, cize zmena prostredia stravovania a zivotneho stylu. A prisahal by som ze ziadnu schyzu som nemal, dokonca sa mi zlepsil zrak a aj vyjadrovanie bol som sebavedomejsi zabavnejsi vizeral som aj sa citil zdravo. Ked som sa vratil odtial stav sa mi zhorsil a zacal som znova brat lieky tentokrat uz aj na ADHD na ktore som naviedol psychiatricku pretoze stimulancia ako pervitin mi robili fajn a citil som sa kratky cas normalne. Potom som zistil ze stimulancia sa dospelim na SK nepredpisuju a prijal som stratteru. Stav sa mi zacal zhorsovat nastastie som priberal a zacal som sa enormne potit. Rozhodol som sa vykaslat sa na vsetky tieto experimenty a dostal som sa do slepej ulicky. Pred par dnami ma osvietilo. Vecne vnoci sa zobudzam a vyjedam chladnicku. V poseldnom case sa zvysil interval vstavania pocas noci. Az vcera som sa rozhodol vnoci neprejest. Zjedol som len nieco malo a vysledok je ze rano som sa citil opet na svoje pomeri velmi dobre. Idem touto cestou dalej.
BTW velmi dolezity krok bolo ked som zavrhol svoje presvedcenie ze moje myslienky maju nepochopitelny ale isty vpliv na to co sa vo svete deje a ze vsetko okolo mna suvisi so vsetkym. Cital som ze schyzofrenia vznikne tam kde si clovek mysli ze je velmi dolezita osoba ak nie klucova v roli existencie. A tak si vsetko spaja so sebou. Viete ked clovek mysli ze jedinou myslienkou jedinou chybou si moze sposobit ze sa reinkarnuje do dementneho autistu as caka ho zato peklo na zemi mozok sa zacne strasne bat vobec o niecom slobodne premyslat. Potom cim viac sa boji tym vas nbapadnu hrozostrasnejsie a nerealnejsie scenare. Postrehov mam mozno viac a ak by niekdo podobny chcel o niecom pokecat tak mi moze napisat na mail icvcok23456 na pokeci
Anonymous
IvanV
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Empty Re: Vyliečil som sa zo schizofrénie!!!

Odoslať  Matej Št 2 august 2018 - 19:09

Možno mi dáte za príspevok červený bod, ale ja naozaj verím, že schizofrénia je skutočné ochorenie. Naše lieky sú veľmi nedokonalé a spôsobujú problémy, ale osobne mám menej problémov s nimi, než som mal problémov bez nich. Aj teraz som skúsil vysadiť trebárs len také praobyčajné antidepresívum a vrátili sa mi stavy, na ktoré som už dávno zabudol, že som ich voľakedy bez liekov prežíval každý deň. Tak dlho som bol temer ok, že som zabudol, aké to bolo predtým. Možno niekto povie, že je to dôsledok absencie toho lieku v mozgu, ale ja poviem, že ide o tie isté stavy, aké som mal, keď som ešte s liekmi skúsenosť nemal. Preto mám dôvod oprávnene vo svojom prípade veriť, že nejde o reakciu mozgu na vysadenie, ale ide o návrat dekompenzácie.

Možno si môžem dovoliť takýto pohľad preto, že mám s psychiatriou skôr dobrú skúsenosť. Skôr mi vždy pomáhala, než by ma traumatizovala alebo stigmatizovala. Pacienti, ktorých viazali na lôžko popruhmi a dopovali injekciami, ktoré im navyše nesadli, tak tí sa asi na vec dívajú inak. A ja si určite ponechávam pre ich názor pochopenie a uznanie. Preto sa obmedzím len na posúdenie svojho vlastného prípadu, v ktorom vnímam, že mi proces kompenzácie môjho ochorenia skôr pomáha, než spôsobuje dodatočné ťažkosti.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Vyliečil som sa zo schizofrénie!!! Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore