Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 St 31 január 2018 - 20:11

Bohužiaľ to sú tie "Ficove" istoty. Very Happy ćo sa dá robiť, neodrobené roky sa platia a nie málo. To čo som zarobil v Anglicku, tak aj miniem na ID. skúsim nájsť si prácu ako som písal a aj + 170 eur sa bude hodiť, hoci môže byť, že dostanem len 100vku, keď budú sviniari a dajú mi 70%. Nám tiež nechceli na sociálke povedať, ale mama sa spýtala nepriamo. Škoda, že na Slovensku som pracoval len na dohodu 2 roky ako študent, vraj to sa neráta.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  tomas St 31 január 2018 - 22:36

ja mam 75pct a dostavam 272e. priznali mi, este ked som mal 21 rokov, mal som odrobene len 2 mesiace brigadne vtedy a po 3 semestroch zanechanu VS. teraz som uz stary cap, mam 30.

mam sestru, ktora je od narodenia postihnuta, takze u nej to bolo brane ako choroba z mladosti a ona dostava nejakych 340e.

Meret, tych 480e mi pride ako sci fi, ked teda si myslim nikde nepracovala, vsak...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Št 1 február 2018 - 5:09

Tomas - Nie, nepracovala. Lenze v Soc. poist. mi vyratali - doplatte tych cca dvetisic, co je suma, akoby ste robili a dostavali plat cca 800€. Nie dlho predtym, ako mi priznali ID, sa dalo doplatit aj tak, aby clovek dostaval hoci i tisic eur, len na to potom dosli a zrusili to.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  jardoss Št 1 február 2018 - 16:29

Nie nieje to tak meret ako ty tvrdis... da sa aj teraz doplatit tak aby si mala vysoky ID... nemusia Vam to povedat... preto sa treba nato pytat... aj mi sme tak spravili...
avatar
jardoss
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 21
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 10.01.2017
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : Lučenec

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  tomas Št 1 február 2018 - 22:41

to by som si aj ja doplatil, aby som nemal tych smiesnych 270e. peniazky mam, lenze v mojom pripade to uz je zrejme pase, trebalo spravit vtedy, pred rokmi. nepovedali nic v soc. poistovni. len teda mne priznali na prvykrat, hoci som nemal odrobene. doplacat neziadali odo mna. rodicia sa tiez nevyznali v tomto, podobne ako ja. neviem, ci vtedy sa do toho ratalo este aj studium VS pred tymi 9 rokmi.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Pi 2 február 2018 - 11:45

Ahojte,
tak dnešným dňom som už aj invalidným, uznali mi to na 75%. Inak po posudkovej sa mám už celkom dobre. Včera večer ako aj ráno mal som obavy, ale doktor bol pohoďák a boli zbytočné. Nálada nie je bohviejaká, ale snáď počas dňa sa ešte vylepší. Negatívne príznaky ešte neviem, aké sú, ale snáď bude to v pohode. No začína sa nová etapa života a je len na mne, aký si ten život urobím. Isté vecí považujem dnešným dňom za ukončené.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Pi 2 február 2018 - 19:32

Ahojte..mam na vas jednu otazocku..ak mam vela dopaminu moze mi to sposobit pozitivne priznaky?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  tomas Pi 2 február 2018 - 19:50

ano, Moncici.

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Pi 2 február 2018 - 20:28

Tomas dakujem za odpoved. Lebo bol mi na vysetreni zisteny prebytok. Bolo to sice vysetrenie alternativnej mediciny ale verim tomu. Z krvi alebo inak sa to neda zistit?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 3 február 2018 - 10:08

Ahojte ľudkovia dnes mám pomerne dobrú náladu až euforickú. Mám sa celkom dobre, trápia ma zle myšlienky, lebo včera som sa hanbil na komisii ako pes. Čumel na mňa ako na E.T mimozemšťana, ale nečudujem sa mu. Ničomu zmysluplnému sa totiž nevenujem od choroby, čo ma hnevá. Tiež nie som veľmi zručný, pýtal sa ma, že čo robím v nemocnici či nejaké výrobky. Tak vtedy som sa hanbil tiež ako pes, lebo nič také nerobím. Väčšinou chodim na psychoterapie a keď nie je tak je to strašné. Very Happy Navíjam tam klbká, robím kolieska z hliny alebo vytrhávam letáky a skladám ich na polovicu.  Uvažoval som aj kedy by som si mal hľadať prácu, tak nechal som to výhľadovo na november-december. Potrebujem dobre zregenerovať, stabilizovať svoje ochorenie a keď vydržím polroka šliapať bez problémov tak až potom. Fakt by som sa mal polepšiť a na niečom pracovať zmysluplnom.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 4 február 2018 - 11:45

Ahoj ľudkovia. community together

Dni mám teraz zhoršené - manifestujú sa mi negatívne príznaky, menovite prázdnota, nič ma nebaví, zmysluprázdnosť, netešenie sa z ničoho, strata naplnenosti z práce, strata prúdenia (flow), pocit nudy a šedosti zo svojich dní, všetko mi príde zbytočné, nudné, prázdne, nenaplňujúce, márne. Pridružujú sa aj myšlienky na samovraždu, smrť, pestré negatívne myslenie a celkovo mávam tlaky k slzeniu, dosť často prežívam úzkosti, ale to mám na mysli iba určitú frustráciu, motorický nepokoj, podráždenosť voči okoliu. Cítim sa dosť unavený stále, ťažký, nezaberajú mi energeťáky, ani čistý kofeín. Chýba mi motivácia, akoby mi vyhasol zápal pre život...

Mávam aj svetlé chvíle, napr. piatok bol v práci dobrý, aj sa mi konečne po týždni chcelo robiť. V utorok a stredu som bol na inej pobočke vyslaný ako výpomoc, tam bolo nasadené neskutočné tempo práce, priznám sa, že ma to aj trochu zaskočilo a dosť vyšťavilo. Štvrtok bol potom veľmi "mínusový", prakticky moja produktivita bola neskutočne nízka, ešte že mám takú tolerantnú šéfku. To sa mi nikdy nestávalo, to, čo posledné týždne, že v práci sa toľko zašívam. Jedna kolegyňa mi povedala, že som lenivý, a to hneď už dvakrát, čo je strašná zmena názoru na mňa oproti minulosti, kedy ma tam prevažne chválili. Pondelok bol tiež zahnievajúci a piatok teda, ako som spomenul, polepšený. Sobota včera bola zase strašne mínusová v zmysle hore uvedených symptómov.

Normálne som rozmýšľal nad péenkou, alebo aby som sa neprezradil, tak skôr vziať si na pár dní dovolenku, čo som už aj navrhol šéfke, ibaže som ešte nespomenul že na ktoré dni.

Dnes v nedeľu je to už o čosi znovu lepšie. Pomáha mi, že je vonku tu v mojom meste krásne slnečno a cez zasklený balkón aj teplo. Trochu som sa aktivizoval, upratoval, zametal, opäť som sa učaroval minimalizmu - odstránil som konferenčný stolík, aby som tu mal opticky viacej miesta, čo mi odľahlo hneď na duši, lebo mne prázdny priestor vytvára príjemné dojmy. Periem už druhú várku, pomaličky umývam riad na viac ráz, čítam si info, ako sa minimalisticky stravovať (http://thetinylife.com/minimalism-diet-simplify-your-food-simplify-your-life/). Smile Objednal som sa na piatu holičke, potom bude solárko, potom asi pôjdem na večeru k rodičom. Takže dnes sa rysuje o čosi lepší deň, dúfam.

Prajem Vám, priatelia, peknú nedeľu. Ahojte. giving a hug

Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 4 február 2018 - 13:12

Moncici napísal:Tomas dakujem za odpoved. Lebo bol mi na vysetreni zisteny prebytok. Bolo to sice vysetrenie alternativnej mediciny ale verim tomu. Z krvi alebo inak sa to neda zistit?

Ahoj Moncici. Smile

Prebytok dopamínu na určitých receptoroch v mozgu v niektorých lokalitách (napr. retikulárny systém, limbický systém) koreluje s pozitívnymi príznakmi schizofrénie. Schválne som napísal "koreluje", lebo nie všetci si myslia, že to ten prebytok spôsobuje - sú aj názory, že ide o púhe súbežné dianie medzi psychickou realitou a biologickou realitou, pričom príčina zmeny psychickej reality je inde. Antipsychotiká okrem iného práve tento vplyv dopamínu tuná minimalizujú, alebo normalizujú, čo vedie ku kompenzácii pozitívnych príznakov. Všeobecne úspešnosť takéhoto medikamentu je v priemere naprieč antipsychotikami až 70%, čo je porovnateľné s účinnosťou penicilínu pri pneumónii, ako som nedávno čítal. Preto ide o skutočne dobrý vynález, hoci ide o medikament, ktorý nelieči príčinu, lebo príčina zmien je mnohoraká, u každého rôznorodá, pomerne komplexná a niekedy aj ťažšie vystopovateľná, neraz iba čisto geneticky daná. Ide o vynález, ktorý má vo svete západnej vedy svoju liečebnú hodnotu a reálne výsledky.

Osobne ja nemám informácie, že by sa dopamín dal vystopovať z krvi alebo z moči. Totiž ide o neuroprenášač, ktorý je v mozgovom tkanive, a myslím si, že neexistuje niečo ako "jeho hladina v krvi". V krvi by bol tuším aj zbytočný. Skôr sa jeho pomer zisťuje virtuálnymi zobrazovacími technikami a určite aj odoberaním vzoriek "post mortem" (posmrtne). Niekde som čítal, že u ťažkých schizofrenikov bol post-mortem vystopovaný prebytok dopamínu v konkrétnych zónach limbického systému až ako šesťnásobný oproti stavu zdravého človeka. Ale konkrétne, ako sa to zisťuje, netuším, priznám sa. Tu by sa vedel vyjadriť skôr biochemik.

Tým, že sa dopamín nezisťuje z krvi ani z ničoho, tak aj preto zatiaľ nie sú vymyslené objektívne biologické testy na schizofréniu, lež všetko ide cez psychiatrické a klinicko-psychologické vyšetrovanie a pozorovanie. Shocked

Matej
Bezradný

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore