Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 6 z 26 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Ne 7 máj 2017 - 3:07

Dneska aj ja sem musím prispieť:

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Sleep10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 9 máj 2017 - 0:15

Práve sa chystám na spánok. Užil som 1,5tbl. Gerodormu a teším sa na nočný oddych aj snáď príjemné a rýchle zobudenie. Dnes/včera bol pekný deň, všetky tie podstatné "záležitosti" boli znesiteľne zvládnuté. Mierne si vyčítam primalú prechádzku, ale to som si vynahradil pohybom na záhrade. Akosi mi dnešok/včerajšok - pondelok padol ako fajn deň. Keby mi vyšlo aj rýchlejšie zaspanie...
Dobrú noc všetkým praje Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Animated-good-morning-image-0030
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 10 máj 2017 - 3:40

Osobne teraz ani neviem, čo je toto za noc. Dávam tomu malú šancu. Tradične som si prešiel liekami, ale aj babskými receptami a teraz iba ak "čuším" pri NB a spať sa mi vôbec nechce. Žeby po čase bola zasa prebdená noc? Netuším, ale už by sa na to mohlo dať tipnúť. Keby sa to udialo, ráno by som asi vybehol do obchodu po pečivo a nejaký pamlsok, aby mali naši chutné raňajky.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 1197552-bigthumbnail
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 12 máj 2017 - 0:35

Pre tentoraz optimisticky dúfam v spánok do hodiny. Momentálne sa mi v žalúdku rozpúšťa 1,5tbl. Gerodormu. Je mi celkom fajn, trošičku cítim dokonca aj únavu. Cigareta vybavená rovnako ako zuby. Teším sa na zajtra, snáď bude pekný deň a zároveň by som chcel pozrieť na záhradu a mačky. Práve dnes (piatok) som v podstate bez povinností, samozrejme inak beriem akožepovinnosti, ale aj tie sa hádam zvládnu. Na záhrade tiež nie je nič také špeciálne nutné, skôr drobnosti, asi si tam zoberiem niečo na čítanie. Predpokladám totiž, že za nejakú hodinu - dve bude porobené (sadenie, možno polievanie, kontrola sadu, prípadne drevo... a čo ešte treba urobiť), následne to býva o takej záujmovej činnosti. Zvyknem tomto voliť nejaké čítanie, ale keby ešte čosi, tak som k dispozícii..

.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Free-garden-clipart-gardening-clipart-free-i1-640x604_520dd5
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 12 máj 2017 - 3:54

Práve pred malou chvíľou som sa zobudil a nie som tomu vôbec nadšený. Do rána ešte ďaleko, účinnosť liekov je poslabšia. Dopíšem príspevok a idem sa pokúšať o spanie. Keď to tak zoberiem, vlastne sa nič neudialo. Vonku je kľud a povedal by som, že aj dosť teplo. Teším sa na ďalšie spanie...

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 9eEJg_s-200x150.gif?c=popkey-web&p=mars&i=3musketeers&l=search&f=


Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  historik Pi 12 máj 2017 - 18:25

Ahoj, Tuto, Very Happy

Keď som bol minulý rok v nemocnici, raz sa stalo, že som nespal celú noc, hoci mi sestrička dala aj Tisercín.

Ja teraz beriem každý večer Stilnox. A k tomu aj štvrtinu Diazepamu. Spím trochu málo, prebúdzam sa aj o 5. ráno. Ešte pred pár dňami bolo také obdobie, že som spával iba 3 hodiny v noci, a potom som ležal do rána.

Ten Diazepam je pre mňa dôležitý. On ma asi ukľudňuje, a tak aj Stilnox potom zaberie. Boli časy, keď som bral Calmaben + Atarax. Alebo aj Calmaben a 2 tbl. Atarax naraz. V horších prípadoch Dormicum.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 14 máj 2017 - 4:34

Ahoj historik!
Osobne beriem na spanie Gerodorm. Väčšinou mi pomáha. Niekedy telo potrebuje viac oddychu v tbl. ako je predpísané na obale. Na druhej strane sa zatiaľ nesťažujem, že by som to neustál s práve týmto liekom.

................

Práve som sa zobudil a chystám sa na zakutranie do postele a snáď aj zaspím. Spevavci okolo paneláku to trochu preháňajú, tak snáď ich odignorujem.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 818f306fbf40cb85355f6b342e2c72b3
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  historik Po 15 máj 2017 - 13:19

Ahoj, Tuto, Very Happy

ja som dnes v noci spal dobre. Včera sme mali návštevu, veľa sme sa rozprávali a bol som unavený. Ale dalo sa to zvládnuť. Večer som bol trochu rozrušenejší, preto som užil nie 1/4, ale 1/2 Diazepamu a k tomu, samozrejme, Stilnox. A rýchlo som zaspal. Zobudil som sa o 6. ráno. To je dobré. Som oddýchnutý a vyspatý. Oddýchnutý do tej miery, do akej je to u mňa v súčastnosti možné. Dúfam, že dnes mi bude stačiť iba štvrtina Diazepamu. Hej, mala by mi stačiť. Sleep

S pozdravom,
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 16 máj 2017 - 0:59

Ahoj historik!
Je to výborné, keď si vieš presne odhadnúť tú správnu kombináciu, a hlavne, že spíš. Je to jedna z primárnych potrieb a ráta sa to a do duševného stavu po celý deň.

.............

Momentálne som užil 1,5tbl. Gerodormu a dúfam v skoré zaspanie. Hodina pokročila, už je to taký zvyk, že ak sa zadarí zaspávam až tak neskôr. V poslednej dobe som aj tomu rád, hoci by mohlo byť iste aj lepšie. Spánok ako taký mám celkom dobrý, snáď až príliš tuhý.

Majte sa všetci minimálne OK a prajem dobré spanie. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Pi 19 máj 2017 - 1:41

Ahojte priatelia. Trošku ponocujem, mal som, dá sa povedať, ťažký deň na psychiku, boli na pracovisku isté nezhody, v ktorých som nemal pravdu, resp. priznávam si, že som to pokašľal a že má protistrana pravdu. Dokonca som slovne rýpol, zaútočil, čo spôsobilo hnev a dosť ma to mrzí. A tak celý večer po práci doteraz nad tým všetkým premýšľam a zvažujem to zo všetkých strán, myseľ ma nepustí spať, mám výčitky svedomia. Uvidím, ako sa to zajtra vykryštalizuje, či budú následky fatálne, alebo budú skôr iba v názoroch na mňa. Dôveru si už nezískam, to mi je jasné, ale aj tak existujú horšie scenáre, trebárs odchod z firmy. Cítim, že odísť nechcem, klady prevyšujú zápory, pričom zápory sú aj tak iba imaginárne v mojej precitlivelej hlave. Na tú precitlivelosť som práve doplatil, presne o nej to je a vždy bolo. V súčasnej nočnej hodine podnikám kroky na potlačenie vlastnej precitlivelosti, napr. poprením svojich potrieb, poprením svojich názorov, ega, túžob. Je to ako v budhizme, túžby produkujú utrpenie. To je presne môj prípad. Nesmiem túžiť, musím byť maličký, v ústraní, tichý, pokiaľ možno pokorný (no to je pre mňa ale riadna výzva), a pritom si dôsledne a čo najplynulejšie robiť svoju prácu tak, aby bolo na mňa aspoň v pracovnej rovine spoľah. Keď už nie na mňa spoľah v medziľudskej komunikácii a vzťahu.

Tak uvidím, ako mi to pôjde. Idem sa snažiť.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 19 máj 2017 - 3:05

Ahoj Matej!
Aj u mňa to ešte žije bdelosťou. Mrzí ma to čo uvádzaš ako problémy v práci. Buď silný!

Začína sa mi chcieť spať a tak len v krátosti: Nespím!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 20 máj 2017 - 1:47

V tento piatok som si rozbil spánkový režim nadmerným spánkom, ale keď som si to prerátal, vychádza mi to na 7h, tak by som mal čušať a byť spokojný. Bohužiaľ sa mi teraz spať ani nechce. Na jednej strane my myšlienky zabiehajú k mojej nezamestnanosti a možnostiach variácii žitia bez podpory rodičov. Na druhej strane otáznikom je, ako by som fungoval na dočasných ubytovniach poprípade krátkodobého prespatia po rodine. Nejako mi to všetko "vbehlo" dnes do hlavy a jednoducho je to tam.

Teraz by som sa však mal sústrediť na zaspávanie, takže: cigareta, zuby, posteľ a zaspanie.

Prajem vám všetkým krásny víkend, ktorý vlastne už takmer hodinu "beží".

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 6 Stopwatch


Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 26 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 26  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore