Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 21 z 26 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej St 16 január 2019 - 19:35

rasto napísal:dnes sa mi niejako nedarí zaspat dlhodobo to bolo so spankom v poriadku a teras sa mi vyskytla noc kedy nemozem zaspat len dufam ze taketo noci sa nebudu opakovat,vobec necitim ani najmensi naznak potreby spat tak uvydim ci sa to este niejako do rana nezmeni.

To ma mrzí, Rasťo. Dúfam, že ďalšia noc už bude dobrá a podarí sa Ti dobre odpočinúť i vyspať. Držím moc palce! giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  rasto Pi 18 január 2019 - 23:52

posledne dni spavam po 5 az 6 hodin zaspavam okolo 2 az 3 v noci a budim sa okolo 7,8 hod rano ale vyzera to ze mi takyto kratsi spanok staci tak uvydim do buducna ci sa zo spankom nieco zmeni.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 508
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej So 19 január 2019 - 10:35

rasto napísal:posledne dni spavam po 5 az 6 hodin zaspavam okolo 2 az 3 v noci a budim sa okolo 7,8 hod rano ale vyzera to ze mi takyto kratsi spanok staci tak uvydim do buducna ci sa zo spankom nieco zmeni.

To je fajn, že aspoň tých 5-6 hodín. Ako to máš vlastne s rodinkou? Oni chodia spať v normálnom čase a Ty si ešte niekde v nejakej miestnosti, obývačke, sám a ponocuješ? Mi tak napadlo, že ako svoju odlišnú potrebu spať zlaďujete navzájom medzi členmi domácnosti. Smile U rodičov som mal ja vlastnú izbu, takže som v nej fungoval bez ohľadu na spánok rodičov. Iba mamina zväčša spávala v obývačke, a preto som bol trochu limitovaný v možnostiach ísť do kuchyne alebo na wecko, aby som ju nebudil. winking

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  rasto So 19 január 2019 - 10:55

ano presne tak manzelka spi v spalni dcera v detskej a ja v obivacke pozeram v noci televyzor a sem tak kuknem na notebook ale aj ked idem v noci si skusit lahnut ci nezaspim tak vlastne manzelke to nevadi ona sa nato vobec nezobudi a dcera ta chodi spavat okolo polnoci malokedy prvej ale tu tiez ked chodim po schodoch nezobudim vlastne to moje chodenie ju zo spanku nevyrusi.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 508
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  matus Ne 20 január 2019 - 1:02

No lahol som si ale akosi este niesom pripraveny na spanok. Rozmyslam nad tym ako som v zivote "zlyhal"... nad tym ako je vsetko relativne a vlastne na nicom nezalezi. Nadalej plavam svojim zivotom ale uz iba ako mrtvola na hladine lebo som uz davno vo vnutri zomrel. Vplyvom dlhorocnej tazkej depresie sa telo resp. mozog adaptoval a potlacil na minimum vsetky pocity ci uz dobre alebo zle. Je to tazky zivot ked nemozem citit... spoliehat sa len na logiku je sice vyhodnejsie ale neschopnost pocitit radost alebo bolest ma obrala o to najcennejsie. Som ako robot. Vidim, pocujem, analyzujem, pocitam a vyvodim vysledky... ale posledny najdolezitejsi krok a to vysledny pocit chyba alebo je minimalny. To iste by som mohol aplikovat aj na volu a motivaciu. U mna proste existuju oboje minimalne. Je to cista katastrofa. Neviem co mam robit. Ja vidim len 2 alternativy. Mozem pokracovat v biednom zivote alebo... ved viete. Very Happy Na tu druhu moznost ale niesom pripraveny psychicky. Toto pisem s cistou hlavou. Momentalne niesom v depresii. Len som Vam chcel sprostredkovat taky nahlad na psychicku chorobu ktorou trpim. Paradoxne mozno pocutie hlasov nieje to najhorsie co moze cloveka stretnut pri tejto chorobe ale take nenapadne priznaky ako strata vole, motivacie, citov... Neviem ci je este niekto online ale ak ano tak pozdravujem. Very Happy
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 27

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 20 január 2019 - 3:08

Ahoj @matus

Nuž nezávidím tú myseľ, ktorá ťa požiera, len si uvedom kým myslíš atd. niesi v prítomnosti!

Ahoj, uz druhý deň som bez kventiaxu, a dnešná noc vypadá na bdelú pozornosť, skusim ešte dačo porobiť a pokúsim sa aspoň na pol hodku či hodku zaspať, rano idem do Gabčíkova po ďalšie body.

Z hlbokej noci vás pozdravujem
anti/fajny
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  anjelik Ne 20 január 2019 - 4:49

Ahoj Matus!
Kokos neblázni! Nejako to musíme dať Suspect
Cítiť ,,príliš,, je taký istý blbý kríž ako cítiť menej. Detto nonstop pocity, že by bolo možna lepšie si od tej vyčerpanosti z pocitov oddýchnuť ...áno, veď vieš,..tam niekde ,,hore,, alebo inde. Proste neustále myšlienky, že takto tento blbý svet, čo si postavili na honbe za peniazmi a vydieraní chudobných, ,,citlivejších,, a lepších ludí nedáme... Sama som sa zničila posledné roky úplne, z hľadiska schopnosti na život. Proste som nezvládala city, bolesti. Sú mi príliš veľa. Nedokážem sa regenerovať duševne lebo dennodenne prichádzajú, a cítim všetko malé zlo príliš bolestivo. Odmalinka si vraj neviem žiadne životné veci, emócie odreagovať inak, ako ublížením si. A to všetko doslova. Takže dennodenne, skoro vždy keď je možnosť. Posledné roky mám iný jav. Ešte viac cítm všetko zlo okolo mňa, a dobro voči mne nejako ... dosť necítim, aj keď tam je. Takže furt ma veci bolia, a furt túžim po oddychu, a neviem ho dosiahnuť. Tak stále myslím na oddych tam inde. Ale čo potom? Kokos veď som chcela mať rodinku a rodinnú lásku predtým, než v tomto živote zomriem. A chcem to vlastne ešte stále, aj keď sa podvedome teraz neustále ničím z hľadiska pripravenosti na môj životný sen. Som sebecká, všetko chcem ihneď, tak prečo toto nemať... 
Musíme nejako bojovať. Oddýchni si, teraz ty aspoň máš tú možnosť. Ja nemám. Držím palce , a budem tebe-nám fandiť, aby sme sa postavili hrdo oproti tím hajzlíkom a blbému systému bo predstav, kebyže odídeme, a musíme sa potom vrátiť do ešte horšieho sveta... laughing tak načo sme odišli... laughing
Drž sa mi!!!!!!!!  Suspect
Pa
Oh, ked napíšem malinké hrešenie, tak sa mi to zmení na tri bodky.... Suspect mno tak som namiesto musela dat ,,blbý,, všade. Matej, nenecháš ma vyjadriť svoju ,,dušu,, ako je laughing A potom ,,že aká som vzácna,,  laughing
Haha laughing I love you
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 20 január 2019 - 7:45

Veci sa maju tak, že som podriemal a už mám v sebe aj špagety, o polhodky idem na stanicu a smer Gabčíkovo.

City, pocity, to mi nič nehovori voči JET
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  anjelik Ne 20 január 2019 - 9:01

Shocked


Veľa šťasťia na turnaj, držím palce.
Závidím ti špagety
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  kimi2028 Ne 20 január 2019 - 18:58

Máme to ťažké no, my schizofrenici. Tie negatívne príznaky vedia neskutočne znížiť kvalitu života, ale máme nevyliečiteľné ochorenie tak musíme bojovať s tým, čo najviac. Otázne je, že kde nabrať silu na to. Neviem, či pevná vôľa, motivácia a koncentrácia sa dá dobre zaliečiť hlavne, keď je to už v chronickom stave. U mňa je napr. motivácia pracovať veľmi slabá, nedokázal by som ešte ani pracovať. Skúsiť by som to mohol, ale tak či by sa tie stresy, zhony neprejavili ihneď. Na matejovi vidím, že aj nájsť ideálny pracovný kolektív je zložité.

Pevná vôľa to je niečo otrasné, tá snáď nie je žiadna, ale budem sa stále snažiť prebudiť Pavlovove reflexy. Chcel by som to mať tak, že keď sa prebudím pôjdem riešiť diagramy a bude ma až ťahať ku ním. Po nich sa vyberiem do posilovne. Chcel by som si to takým spôsobom posúvať ku lepšiemu, ale je otázne, či sa mi to takto podarí.

Koncentrácia neviem no, či sa stane nejaká zmena ku lepšiemu. Pre šachistu to je veľmi ťažký údel. Už s 10 ročným dievčaťom bola to dnes bieda, aj keď bol som aktívnejší a išiel som za víťazstvom a napokon som vyhral. Za šachovnicou som sa za jednu hodinu a pol tak unavil, lebo snažil som sa to kontrolovať. Väčšinou som ťah zahral po 3.-4. kontrole, lebo som sa stále stratil a musel som ísť od začiatku. Účel splnilo pekná partia a bol som prísnym "učiteľom" pre to dievča. Čo sa týka bežného života tak koncentrácia ma obmedzuje vo všetkom. Napr. na Vianoce viazal som jeden sáčok salóniek 2 hodiny, lebo stále sa mi to vyvlieklo. Motorické schopnosti, či skôr koncentrácia bieda.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2230
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  matus Ne 20 január 2019 - 23:51

anjelik : Ale zivot je presne o tych sinusoidach. Raz si hore raz dole. Zazivas stastie aj sklamanie. Na druhu stranu ja som nikdy v teme "Ako sa mas" nenapisal inu znamku mojej nalady ako 3. Je to konstanta mojej existencie. Paradoxne aj moje oblubene cislo je 3. Ako "zlyhanie" o ktorom som pisal beriem moje nedokoncene studium na vysokej skole. Ked som mal 17 a vybral sa na vysoku skolu mal som celu predstavu o svojom zivote ako budem programovat v nejakej firme, ako si najdem slecnu ktora nebude ako ja a bude mi podavat veci a nazor z druheho mnou tazko pochopitelneho pohladu a podobne. Tie vsetky predstavy sa vytratili ked ma hospitalizovali v nemocnici pre pokusy o samovrazdu. Od dajme tomu 12 alebo 13 do svojich 19 som trpel tazkou depresiou a nikto mi nepomohol. Vravel som si ze zmenim svoj zivot ked pojdem na vysoku. Zial neuspesne... bol to uz chronicky stav a nebyt elektrosokov ktore resetovali moju hlavu do "tovarenskych" nastaveni tak dalej pokracujem v mojej mizerii. Obdobie spred "velkej depresie" si velmi nepamatam ale aj tam bolo vela bolesti a malo dobreho. Co tym chcem povedat je ze cely zivot som trpel az do stavu kedy trpim netrpenim a neuzivanim si zivota. A to je presne to preco by sa mi oplatilo zit. Teraz nevidim ziaden logicky dovod mojej existencie. Niesom potrebny ani pre spolocnost, ani pre vysnivanu slecnu, ani sam pre seba. A toto je moje "zlyhanie". Ked uz teda necitim, dovodom mojej existencie mohlo byt aspon zitie pre inych. Sedim tu na vychode s biednou buducnostou. Pravdepodobne sa moj stav nikdy nezlepsi, nikdy si nenajdem pracu ktora ma bude bavit kedze ma nic nebavi a slecna je v nedohladne. Akurat dnes sa ma opytali na navsteve u starych rodicov ci nechcem ist na ples. Znie to mozno pre Vas uboho ale nemam ziadnu slecnu ktoru by som tam zobral. Nie ktoru by som tam naozaj chcel pozvat. Tymto som logicky zhodnotil moje vyhliadky do buducnosti. Moje buducnost je stagnacia. Ked som pracoval v mcdonalde tak som tam pracoval a zil pre tim. Ludia pre ktorych som sa snazil boli dovod preco som tam chcel chodit. Ten kolektiv ma startoval kazdy den aby som tam siel. Teraz nemam nic take a na vychode ani take nieco nezozeniem. Jedine za minimalny plat a poviem to na rovinu ze za menej ako 700 v cistom ani nevstanem z postele. Nebudem otrokarcit za 500 eur. Je sice mozny navrat do Bratislavy ale niesom nanho este pripraveny. Uz raz som unahlil svoj navrat a skoncilo to dalsim prerusenim studia pretoze som nemal silu ani volu ani motivaciu chodit do tej skoly.

Pozdravuje Vas stratena existencia. Smile
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 27

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 21 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  anjelik Po 21 január 2019 - 0:55

Ahoj ,,stratená existencia,, giving a hug

Dakujem že si napísal. A rozumiem ti. Mám veľkú úctu pred tebou, pred vami, že dokážete takto vzorne a silou zápasiť s príznakmi choroby. 
Ako som čítala tvoj príspevok, prišla som nato, že máme aj niečo spoločné. Aj moje obľúbené číslo je odmala 3- dobre no, to len taká blboštinka  flower A tiež moje ,,zlyhanie,,..medzi inými, že som bola natom psychicky vtedy tak zle, že som nedokončila výšku, lebo som sa bála ísť na skúšky. Avšak ja si myslím, že ty máš stále čas, veľa pred sebou. Si oveľa mladší ako ja. Mňa už dosť ovplyvňujú aj myšlienky, že nemám čas nato, zmeniť toľko vecí, a nájsť si dobrého partnera. Motivácia na koníčky, prácu, atd nie nula, mínus 1 I do not agree
Si bojovník, a veľmi na mňa zapôsobilo, že si písal, že si motiváciu videl v tom, robiť to pre kolegov, takže si dobrý človek.
Dobrú noc prajem
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 26 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore