Co prave citate a preco

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Co prave citate a preco

Odoslať  Frida za Št 27 apríl 2017 - 10:31

Krasny uprsany den vam prajem dancing
a kedze je momentalne idealny cas na zakutranie sa pod deku, teply caj a knihu, tak ma napadlo, ze sa spytam, co prave citate, co odporucate, co vas zaujalo a preco.

Ja som zacala citat chatrc, ale v polke som prestala, prislo mi to velmi depresivne a nejakym sposobom ma to okrem toho zacalo i nudit.
Do duchovnej a motivacnej literatury sa v momentalnom rozpolozeni radsej nepustam. Bojim sa prudkeho zvratu myslienok a teraz si rada vychutnavam ukludnenu aktivitu mysle.
Potrebovala by som v tejto chvili nieco groteskne, co zdvihne naladu a clovek nad tym nemusi prilis premyslat. Momentalne si citam 12 Stoliciek, Ilf Petrov.

Inak velmi rada citam biografie a cestopisy.
Ale! Na co mam chut, je momentalne nejaka psychodrama, aby som si mohla povedat, ze moze byt este horsie, ako je teraz mne.
Nasla som zaujimave recenzie na knihu "Co Clara zanechala" ( Ellen Marie Wieseman) asi si ju idem objednat. Uz sa tesim, ako sa s nou schulim do mojho "deprekutika" Smile, zapalim sviecky, zrobim vonavy caj a opustim realitu. Krasny to pocit a uzasne je, ako pri knihach moze clovek utiect daleko prec od reality study

A este mam potrebu napisat, aj ked to nepatri do tejto sekcie, ze mi je dnes omnoho lepsie, ako predchadzajuce dni. Zacinam sa tesit z malickosti a dokonca vstavam z postele a zacinam si zavadzat rezim. Dufam, ze ten pocit dnes vydrzi cely den! affraid

Drzte sa a opatrujte! welcome or bye flower
Frida
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 21.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Lamotrigin, Ludiomil

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Co prave citate a preco

Odoslať  anti/fajny za Št 27 apríl 2017 - 11:36

ahoj @Frida

ja som sa dal na fantasy+horor a dajako sa nemozem docitat nakolko prve tri knihy som papkal jak na beziacom pase,štvrtu citam i napriek upravenemu rozvrhu snad stvrt rok vzdy vecer pred spanim asi tak 20 stranok

https://www.schizoforum.net/t554-topic#18938

okrem toho citam aj PSY-PHZ-DEJ-LIT a MAT-FYZ-CHEM-GEO....ale tak aby ma to nezatazovalo,najhorsie su na tom jazyky nakolko som sa este nedostal za prvu lekciu,je to horor a riesim to,ale vzdy si poviem ze na ne potrebujem ucitela,ako samouk je to vrazda,

SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 805
Reputácia Reputácia : 129
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  Frida za Št 27 apríl 2017 - 12:49

Fajny, ahoj welcome or bye
co sa tyka ucenia sa jazykov, ja osobne by som uprednostnila ucitela/ucitelku, aspon by som mala castejsie navstevy a nebola tolko sama Smile ale ja osobne som prehnany zoon politikon, potrebujem neustale spolocnost community together (s tym by som ale asi tiez nieco mala robit... scratch )

Priznam sa, fantasy som este necitala i ked uz som pocula velmi dobre ohlasy napr na pana prstenov.

Co zo psych. vies zaujimave odporucit?
A GEO kvitujem, su tam vzdy velmi zaujimave temy. Ale v casopisovej forme som ho citala len v zahranici.
Inak, musis byt velmi scitany, ked sa zaujmas o tolko tem! Super! it is perfect it is perfect it is perfect
Frida
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 21.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Lamotrigin, Ludiomil

Návrat hore Goto down

Odoslať  anti/fajny za Št 27 apríl 2017 - 16:54

tak medzi tie prve patril freud a jeho analyzy a syntezy o primitivnych ludoch a ich tabu

dlasia kniha ktoru som cital bolo dielo od carla gustava junga ktori sa venoval psychike cloveka a ich snom,

dalej nejake kratke diplomove prace vysokoskolakov o zakladoch psychologie,

teraz citam nieco od alfreda adlera a to porozumeni zivota,ked uz som sa do toho dal tak ju chcem docitat,autor sa venuje predovsetkym mladym ludom,detom a ich mentalnemu vyvoju v spolocnosti,

SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 805
Reputácia Reputácia : 129
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.