Co prave citate a preco

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Co prave citate a preco

Odoslať  Frida za Št 27 apríl 2017 - 10:31

Krasny uprsany den vam prajem dancing
a kedze je momentalne idealny cas na zakutranie sa pod deku, teply caj a knihu, tak ma napadlo, ze sa spytam, co prave citate, co odporucate, co vas zaujalo a preco.

Ja som zacala citat chatrc, ale v polke som prestala, prislo mi to velmi depresivne a nejakym sposobom ma to okrem toho zacalo i nudit.
Do duchovnej a motivacnej literatury sa v momentalnom rozpolozeni radsej nepustam. Bojim sa prudkeho zvratu myslienok a teraz si rada vychutnavam ukludnenu aktivitu mysle.
Potrebovala by som v tejto chvili nieco groteskne, co zdvihne naladu a clovek nad tym nemusi prilis premyslat. Momentalne si citam 12 Stoliciek, Ilf Petrov.

Inak velmi rada citam biografie a cestopisy.
Ale! Na co mam chut, je momentalne nejaka psychodrama, aby som si mohla povedat, ze moze byt este horsie, ako je teraz mne.
Nasla som zaujimave recenzie na knihu "Co Clara zanechala" ( Ellen Marie Wieseman) asi si ju idem objednat. Uz sa tesim, ako sa s nou schulim do mojho "deprekutika" Smile, zapalim sviecky, zrobim vonavy caj a opustim realitu. Krasny to pocit a uzasne je, ako pri knihach moze clovek utiect daleko prec od reality study

A este mam potrebu napisat, aj ked to nepatri do tejto sekcie, ze mi je dnes omnoho lepsie, ako predchadzajuce dni. Zacinam sa tesit z malickosti a dokonca vstavam z postele a zacinam si zavadzat rezim. Dufam, ze ten pocit dnes vydrzi cely den! affraid

Drzte sa a opatrujte! welcome or bye flower
Frida
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 21.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Lamotrigin, Ludiomil

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Co prave citate a preco

Odoslať  fajny za Št 27 apríl 2017 - 11:36

ahoj @Frida

ja som sa dal na fantasy+horor a dajako sa nemozem docitat nakolko prve tri knihy som papkal jak na beziacom pase,štvrtu citam i napriek upravenemu rozvrhu snad stvrt rok vzdy vecer pred spanim asi tak 20 stranok

https://www.schizoforum.net/t554-topic#18938

okrem toho citam aj PSY-PHZ-DEJ-LIT a MAT-FYZ-CHEM-GEO....ale tak aby ma to nezatazovalo,najhorsie su na tom jazyky nakolko som sa este nedostal za prvu lekciu,je to horor a riesim to,ale vzdy si poviem ze na ne potrebujem ucitela,ako samouk je to vrazda,

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 134
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  Frida za Št 27 apríl 2017 - 12:49

Fajny, ahoj welcome or bye
co sa tyka ucenia sa jazykov, ja osobne by som uprednostnila ucitela/ucitelku, aspon by som mala castejsie navstevy a nebola tolko sama Smile ale ja osobne som prehnany zoon politikon, potrebujem neustale spolocnost community together (s tym by som ale asi tiez nieco mala robit... scratch )

Priznam sa, fantasy som este necitala i ked uz som pocula velmi dobre ohlasy napr na pana prstenov.

Co zo psych. vies zaujimave odporucit?
A GEO kvitujem, su tam vzdy velmi zaujimave temy. Ale v casopisovej forme som ho citala len v zahranici.
Inak, musis byt velmi scitany, ked sa zaujmas o tolko tem! Super! it is perfect it is perfect it is perfect
Frida
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 21.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Lamotrigin, Ludiomil

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 27 apríl 2017 - 16:54

tak medzi tie prve patril freud a jeho analyzy a syntezy o primitivnych ludoch a ich tabu

dlasia kniha ktoru som cital bolo dielo od carla gustava junga ktori sa venoval psychike cloveka a ich snom,

dalej nejake kratke diplomove prace vysokoskolakov o zakladoch psychologie,

teraz citam nieco od alfreda adlera a to porozumeni zivota,ked uz som sa do toho dal tak ju chcem docitat,autor sa venuje predovsetkym mladym ludom,detom a ich mentalnemu vyvoju v spolocnosti,

fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 855
Reputácia Reputácia : 134
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  rasto za Po 13 august 2018 - 4:07

ja som sa tejto noci pustil do citania knihy s nazvom hledani spinozy celkom ma to zaujalo.
rasto
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 325
Reputácia Reputácia : 39
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Po 13 august 2018 - 19:13

Mám rozcitane niekoľko kníh,za neviem kam skorej,
Tak napr.lahke čítanie brett démoni,chýba mi dočítať finálny súboj,
Diela autorov z psychológie a filozofie,napr.hegelova fenemologia ducha či aristoteles,
Šachy,konkrétne poznámky,
Podnikanie.sk,konkrétne sa stim stotožňujem
Elektrotechnika,komplet elektrikár iná

Ešte čo by som chcel rozbehnúť su jazyky,mám len základy do štyroch ,okrem materinskeho
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 94
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 18.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.