Týždeň v časopisoch,predmetoch a beletrii

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Týždeň v časopisoch,predmetoch a beletrii

Odoslať  fajny za Pi 2 september 2016 - 20:02

vcera:
snazim sa docitat posledny diel od breeta a to demoni,momentalne som medzi riadkami vo svete pustnej krasije,kde asia so svojima sesternicami prechadzaju naucnym obdobim ohladom bojoveho umenia a ucenia,damajskym pravidlam,poduskovemu tancu,vyrezavanim posvatnych kociek ktore sluzia na vestbu,toto prostredie,nabozenstvo a politiku bych pripisoval arabom a moslimom,pribeh sa laho cita a je co citat,autor opet nesklamal a za pomoci blizkych tento diel vydal ako poslednym,jeho nazov jest:tron lebiek,co znamena boj o moc a cele uzemie od puste az k hradistiam miln,rizorn a ...

Naposledy upravil fajny dňa Št 13 október 2016 - 22:25, celkom upravené 1 krát.
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Počet príspevkov : 839
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 15
Bydlisko Bydlisko : Slovensko/Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Týždeň v časopisoch,predmetoch a beletrii

Odoslať  fajny za So 3 september 2016 - 22:29

vcera som pokracoval v citani dejin a konkretne kleopatra VII,
jedina egypstka kralovna ktora sa zaraduje medzi tie najvacie kralovne s tymto menom a casto sa o nej hovori ako kleopatra bez ciselka,poznala dvanast jazykou,dbala na svoju visaz,vraj sa kupavala v mlieku,ked sa dostala k moci spolu so svojim bratom ptomeilom XII,ktori bol neplnolety,tak sa chcela stat samovladkinou egypta tak porucnici ptomeila s tym nesuhlasili,vypukli v krajine nepokoje a na cas musela odist do syrie,jelikoz kleopatra nemala z coho davat,podporila v rime jedneho vladcu ktory bojoval s cezarom,ale vsadila na spatneho kona,cezar vyhral a na znak ucty jej brat poslal odresanu hlavu protivnika cezarovi,co ho poburilo a nepacilo sa mu ze sa egypt vmiesa do rima a rozhodol sa,ze zajde do egypta nastolit poriatky,hned ako sa doplavil si nehal poslat po kleopatru,o ktorej sa hovori o tomto stretnuti ako o koberci,kde sa nehala don zamotat a priniest tak cezarovi a vyhnut sa ptomeilavovim vojskam,ptomeilas mal pletky so svojou druhou starsou sestrou a tak cezar ukoncil tento ich zivot,kleopatru vyhlasil za kralovnu egypta a po case sa zase vyplavil na dalsie tazenie aby mohol vyslovit to svoje slavne veni vidi cidi,po dlhsej dobe sa kleopatre a cezarovi narodil dvaja chlapci a jedno dievca,cezar ju menoval za kralovnu kralov,po case cezar umrel na chorobu a v zaveti kde kleopatra ocakavala od svojho milenca rim,tak korunym kralom sa stal jeho synovec augustus od jeho sestry,kleopatra sa tak vratila do egypta aj so svojim synom,kde ich ockaval dav ludi ktori skandovali jej meno,augustus viedol vojnu proti neznamy a na pomoc si zavolal do rima kleopatru,ta dosla do pristavu ako afrodita,kde plachty boli natiahnute s purpurovej farby,predna cast lode pozlacena,vesla postiebrene a nad nou sa vznasal nieco ako pozlateni dazdnik,augustusa to tak dojalo ze sa hned do nej zamiloval,jeho sestree sa to ovsem nepacilo,a tak vyhlasila vojnu egyptu a to kleopatre,hystorik pise ze boj medzi kleopatrou s augustusom proti sestrinim vojskam,bol vyrovnany no ked kleopatra otocila lode v domienke ze je boj vyhrańy,vydal sa za nou a nehal bojisko bez jeho rozkazov,nakoniec vojnu prehrali,ked augustus za vylodil v egypte isiel hned za kleopatrou a ked sa dosvedel ze spachala samovrazdu si sam zobral zivot mecom v naruci kleopatri podlahol,kleoptru uveznili ptomeilove vojska aj z jej detmi, slubili im ze sa im nic nestane,kleopatra si nechala dosniest figovy kosik v ktorm bol had,tento had bol v egypte symbolom faraonov,a tak si kleopatra vzala svoj zivot ustipnutim tohoto hada,po nejakej dobe sestra augusta  zobrala jej deti na prevychovu na radne obcany,
asi tak roky 50-25 pred.n.l
konec

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 8 september 2016 - 22:33

vcera:
citanie maximiliana I,
detstvo,studium,a nastup k moci,vladol najviac v mexiku kde po dohode s bratom pristupil na podmienky,zivot v mexiku,boje a valky a nakoniec tragicka smrt,

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Po 12 september 2016 - 21:51

pred vcerom som sa posunul dalej,
pribeh sa odohrava v 4.dieli a to tron lebiek kde je nezvestny sar dama ka am jardir teda osloboditel cili kral krasijcanov,
o docasny tron sa pobili na hrade rizorn jeho synovia a samozrejme ich stryc,kde mu jardir hovoril ze ak sa mu nieco stane bude jeho naslednikom,
damatinske zeny a konkretne inerva zena osloboditela nakonec i kvoli svojim demonskym kostkam ktore jej vyvestili,ze osud krasijskeho naroda a jardira jej manzela je nejasny musela s asanom,strycom suhlasit,v pribehu sa osdohravali same nove zakony a tresty,a tak isto poziadavky damatiskych zien o ucast pocas noci bojovat proti alagai-demonmi,celi jardirov harem je na nohach a predstavuju sa tu od dectva dalsie jeho zeny a dceri ako museli za mlada prejst bojovym vycvikom saruka zu a vzdelavanim ci postelovim polstarovim tancom-sex a aj vyrobou al alaga hora-magicke kostky na vestbu,tito krasijci su nieco ako dnesni araby,ktori prisli a zacali okupovat a stavat krasijsku-mesto risu,osadlici a slachta mimo puste sa musia podriadovat okupantovi sara ka osloboditelovi-mytus o vyslobodeni sa spod nadvlady demonov ktori vychadzali z jadra zeme kde na povrchu sa v noci zhmotnovali a pozierali vsetko zive ci vypalovali dediny,

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 22 september 2016 - 21:36

v beletriji som zatial nikam nepostupil a nechal arlena sedlaka svojmu osudu,

tak isto som nemalm ako cas na casak,ale to napravim,mam aj ine povinnosti,

pomali rozbieham studium 11 predmetov a 4 jazykov,uvidim ako mi to pojde,na kazdy predmet mam 2Hod.

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 29 september 2016 - 22:24

casopis elektro a pc revue:
mobily,stykace,elektromobily

predmety:
cudzie slovicka
fyzika-vznik a zanik hviezd a vesmiru
zaklady informatiky
slaboprudova elektrotechnika-meranie...

beletria:
arlen caka kedy otvorim eBook a chce ma previest svojim pribehom o kusok dalej az k samotnemu jadru zeme,ktore obyvaju ti najkrutejsi a najhlavnejsi demoni ako menavci a mozgovci,

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 13 október 2016 - 22:24

dnes len slab.eletech,
obvody CMSO,zaobchadzanie s nima a ocharna proti poskodeniu,manipulacia,osadenie do pristroja...

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Pi 18 november 2016 - 14:49

k casopisom som sa akosi nedostal no k predmetom a odbornym ano,som vo faze zakladov ucenia na ZŠ,clovek by si ani nepovedal co vsetko pozabudal,najviac ma zaujali vypocty,rovnice a ich riesenie na mojom youtube kanaly https://www.youtube.com/channel/UCDPb-nnFQfAh0GAtwzwzECg/playlists

beletria:http://www.goodreads.com/book/show/26791000-tr-n-lebek?fb_action_ids=1291971857495383&fb_action_types=books.reads&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B1086676954706270%5D&action_type_map=%5B%22books.reads%22%5D&action_ref_map=%5B%5D&fb_collection_id=14&ref=profile
co sa tyka arlena sedlaka zacina to byt zaujimave kde sa nakoniec dohodli ze proti demonskemu zlu zautocia a to vpadom do jadra zeme,kde sa sustreduju,

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 24 november 2016 - 19:24

citam casopis PC revue a casopis Elektro
ak nemam na robote pracu doma a vzahrade tak toto je to prave orechove,
dalej mi chodia na adresu predplatne Môj dom a Záhrada

co sa tyka predmetov dost mi v matematike+fyzyke a chemie napomahaju youtube videá,je tam vsetko po lopate rozoberane,
co citania odbornych predmetov tak ich zaradujem za lahke citanie,hned za beletriu,ktora ma hodnotenie superlahke citanie,stredne tazke M+F+CH a
tazke jazyky

v beletrii som sa posunul dalej,kde sa arlen a jardir dohodli o spolupracu aj s hrstkov dalsich postav o priprave na utok proti demonom do jadra zeme,uvidime ako sa dej bude dalej vyvyjat nakolko mam este pred sebou poslednych 400 stran
fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Št 8 december 2016 - 22:19

v PC revue

cital som clanok o autonomnych autach a ich projekte ktore bolo v 20 storoci uz davno navrhnute no bohuzial ci nastastie sa neda zrealizovat nakolko by to chcelo novu cestnu komunikaciu jak v meste ci dialnici,ide presne o auta typu elektrickovych trati ci trolejbusov,totiz nie su na to peniaze a doprava by pravdepodobne kolabovala,

tesima videa z M+F+CH kde je co a ako riesit,omnoho lepsie ucivo ako pri citani nepochopitelnej knuhy bez vysvetlovania,

pomalicky sa dostavam,do mojej vobec prvej triologiy obohatenu o stvrtu,ku koncu,uz teraz si mam z coho vyberat mam stiahnutych 2195 eKnih o zanre sci-fi+horor

fajny
SchizoMan GoldDaemon
SchizoMan GoldDaemon

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.