Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 6 z 85 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 27 február 2017 - 19:48

Ahojte všetci, špeciálne CHINAMAN a prajem, aby zdravotný stav sa už zachoval minimálne v terajšej podobe.

U mňa tak trochu (viac ako menej) horšie. Prežívam po zdravotnej stránke nepríjemnejšie obdobie.

Rozvrat spánkového režimu je reálne citeľný, hlasy intenzívnejšie, zvláštny pseudoblud už priam začína prechádzať do bludu.

Z toho drobnejšieho je prítomná únava, mierne točenie hlavy, chvenie rúk len slabé. Celkovo si pripadám psychicky slabý. Plačlivosť vyplývajúca z pseudobludu. Záležitosti v TV sa ma "týkajú". Vzťahovačnosť na polceste kdesi...

.................

K pozitívam radím: dnešnú záhradu a prekvapivo primeranú činnosť, medikamenty mám pod kontrolou a predpisovo ich beriem, uvedomujem si príznaky a dokážem sa na nich pozrieť s nadhľadu, afektívna zložka diagnózy sa neprejavuje, hlavného vinníka stavu považujem depotný Haloperidol, mám odhodlanie vydržať a bojovať.

Hlavnou nápomocou mi v nasledujúcich dňoch bude asi ergoterapia na záhrade, biblioterapia ako doplnok, možno aj muzikoterapia. Spolieham aj na lieky. Chcem vás poprosiť, že ako sa to prehupne a budem tu písať nejaké bludy, alebo na FB, tak to berte s rezervou.

V prípade, že máte typy na svojpomoc okrem (zatiaľ) nemocnice, sanitky... Budem rád vašim postrehom. Tuto

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Tumblr_inline_nhxri5evVx1r6ih7v

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 Ut 28 február 2017 - 6:57

Ahoj Tuto,
neviem ako Ti presne poradiť, ja len že ma veľmi mrzí že ti tie hlasy robia takúto šarapatu. Neviem či si myslím dobre ani nie som nejaký odborník na lieky ale mám dojem že tie čo berieš majú na teba skôr negatívny dopad. Mám na mysli negatívne účinky. Veľmi Ti držím palce aby si prekonal tento stav a celkovo aj toto obdobie lebo si to zaslúžiš. No predsa sme len ľudia všetci tu (s menším hendicapom) tak dúfam že sa ti to podarí prekonať bez potreby preliečenia. Zdá sa mi to ako dobrá terapia ktorú si si naordinoval ....ale ty z môjho pohladu potrebuješ kvalitný a hlavne tvrdý spánok.
Bolo to už velmi dávno ale spomínam si že ked som bola prvýkrát dlhšie v nemocnici mala som podávané do žily (neviem čo) a tak 20 minút som spala potom sa zobudila a bolo celom fajn. Ja to nejak neriešim teraz že čím ma to napichali atd.
čo ti ešte môžem odporučiť je "hibernácia" to ja volám stav keď napr. len tak ležíš na posteli, totálne vypneš máš zavreté oči.... a niekedy aj zaspím cez deň Smile Zvyknem si k tomu pustit nejakú hudbu len ako podmaz.
Tuto drž saaa ! Verím že to zvládneš, prinajhoršom budeš na "wellness" pobyte. Všetko bude ok len sa tomu nepoddávaj.
Ty si bojovník písmom telom a aj dušou ...a na fóre si tu taký tmeliaci prvok Smile
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 558
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 28 február 2017 - 20:12

Ahoj dzuli08!
Pekne si to napísala, a aj ďakujem za vety smerované na mňa.

Ahojte!
Momentálne som sa mierne zlepšil. Hlavne teraz na večer som až prekvapený. Ono... zázrak to zase nie je, ale predsalen cítim posun na pseudoblud a aj hlasy sa nasmerovali k zníženiu. Vzťahovačnosť v podstate bez zmeny, stále som v akejsi pohotovosti, keď počujem rozhovory, prípadne aj šumy podobné hovoreniu. Za dosť podstatné považujem, že sa mi podarilo zaspať, síce až na troch tabletkách Gerodormu. Za skôr horšie, poprípade nezmenené, považujem únavu, týkanie sa obsahu v TV, otázny je aj akýsi prazvláštny plač, hlavne spojený s TV. Tabletky beriem stále bez zmeny. Točenie hlavy zlepšené.

Prekvapilo ma najmä porovnanie s včerajškom, že teda posun k lepšiemu tam je. Obavy mám najmä s možnosti bludu. Po jeho vypuknutí nezvyknem mať potrebný nadhľad a nechcem, aby som "cestoval" kade tade po horách, ako sa to už kedysi stalo. Pokiaľ mám aspoň akú takú kontrolu a som schopný požiadať príbuzných o odvoz do nemocnice (sanitka), tak v podstate je všetko OK. Zatiaľ to tak je, dokonca aj včerajšok bol taký. Dúfam v posun k lepšiemu. Dnes mi asi najviac pomohla biblioterapia, teda jednoducho: čítanie. Na záhrade som nebol, prehodil som pár slov s tetou po telefóne. S našimi to bolo celkovo fajn, cítim podporu.

Predstava o samoliečení je rovnaká ako včera. Lieky, ergoterapia (zahŕňa aj učenie sa), biblioterapia, muzikoterapia. Snaha o prehodenie pár slov, dodržiavanie spánkovej hygieny, teda hlavne primerane vstať, nedriemať cez deň, trochu sa pohýbať-aktivita, neriešiť zásadné záležitosti najmä pred spánkom, káva-kofeín obmedzene...

Majte sa čo možno najlepšie. Niekedy každý deň je výhra.
Ahojte kamaráti. Tuto

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Tumblr_mdt6vhJc9F1qinmdwo1_400
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN St 1 marec 2017 - 16:42

TUTO drž sa kamarát, prajem Ti aby sa tvoj stav zlepšoval a ostal si tu s nami.

Ahojte ja sa mám fajn, pretože lieky mi pomáhajú najmä akineton, ktorý mi zmiernil vyrazný tras rúk a aj escitalopram, ktorý mi pridali ešte v nemocnici.
Dnes som bol ráno v ZA na UPSVaR zaniesť psychiatrický nález kvôli výzve k zachovaniu ŤZP preukazu. Bol som na kávu, vyvenčil som psa a to je asi tak všetko čo som robil.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto St 1 marec 2017 - 19:14

Ahoj CHINAMAN!
Akineton beriem podobne ako Ty a som rád, že takéto niečo je a pomáha. Beriem ho 1-0-1 a dosť mi pomohol. Teším sa na Tvoje dalšie príspevky  a prajem nielen pohodu.

.................

Ahojte všetci!
Dnešok ma pomerne v dobrom prekvapil. Kritickejšie som mal ráno, spal som pomenej, ale mám pocit, že relatívne OK. Do určitej miery sa zdravotný stav podobá včerajšku, ale je tam aj určité zlepšenie cat . Na večer som tak som bol mierne zamestnaný takou skôr dôležitejšou záležitosťou a aj ma to rozladilo. Asi najviac mi pomohla záhrada, tam som najmä hrabal a podebatil s tetou. Pracovná terapia teda zabrala, podobne aj komunikácia s v pohode človekom. Rátal sa mi aj chat na FB a séria príspevkov o malých pandách. Z samoliečby som neurobil ešte muzikoterapiu a môžem ešte asi doplniť, že je mi nápomocký plánovač-diár-"denník", a rád môžem prehlásiť, že sa v doobedí podarili aj "akožepovinnosti" vrátane vstávania a nenáročných (menších) učebných záležitostí.

Takže zhrnuto:
Nakopať tú chorobu do...

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Smiley-kick-butt
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 2 marec 2017 - 7:32

Priatelia, mocne Vám držím palce vo Vašich bojoch a osudoch, všetkým do jedného. Špecificky prajem hojne duševnej sily a entuziazmu kopať chorobu do zadku nášmu priateľovi Tutovi. Plne súhlasím, že je tmeliacim prvkom na fóre - ja sa hocikedy odmlčím, ale on neochvejne prispieva, rozvíja komunitu a reaguje na všetkých, každému aspoň vetu-dve. Za to mu patrí veľká vďaka, chcem tým povedať, Tuto, že na Teba hneď viacerí v komunite myslíme a držíme Ti prstiská v Tvojich neľahkých bojoch, v ktorých zápasíš o duševnú pohodu a zdravie.

Tiež ďakujem Tebe, kamoš Lístie, za príspevok s aktuálnymi správami, že ako sa Ti vodí. Vidím, že máš tam dôvody aj pre smútok, ale aj pre tešenie. Veľmi si ma osobne rozradostnil tým, že chodíš na fórum už zo zvyku a že Ťa zaujímajú miestne príspevky. giving a hug Si takto bezpochyby plnohodnotný člen komunity, hoci by si aj menej písal. Ale ak budeš menej písať, tak rátaj s tým, že Ťa za istý čas zase vyzvem k aktualizácii info. angel Ale verím, že Ti to nevadí. Smile Drž sa, všetko dobré. dancing

***

V tieto dni sa mávam zhruba dobre. O jedle a o zubárke, čo boli jedny z mojich ústredných udalostí týchto dní, som sa rozrečnil v téme o chudnutí a v téme o fyzične. Okrem týchto "udalostí", alebo javov som len tradične napĺňal svoj životný čas prácou v zamestnaní - mali sme pomerne dosť roboty, všetko išlo ale plynulo, dalo sa to. Celkovo iba zle psychicky znášam jednak perverziu, jednak vulgarizmy, a do tretice negativizmus. Sú v našom kolektíve rôzne osoby, ktoré tieto tri neduhy prinášajú na svetlo sveta a zo mňa to strašne vysáva energiu. Čo do vulgarizmov a perverzie to bolo v tieto tri dni lepšie, ale zas bolo veľa negativizmu. Je neuveriteľné, koľkí akože psychiatricky zdraví ľudia sa oddávajú temnotám, pesimizmu, všetko je pre nich skeptické, na všetkom hľadajú taký uhol pohľadu, z ktorého sa má možnosť nájsť nejaký problém, zádrhel alebo aj inak dobrá vec sa pod tým uhlom ukáže takmer ako najhoršia vec na svete. Neviem, ale ja evidujem u seba silný sklon k depresívnemu ladeniu a výkyvom, voči čomu sa úmyselne okrem liekov snažím brániť umelým sugerovaním si pozitívneho myslenia a optimizmu. A to aj za cenu toho, že by som sa čisto klamal a nechcel vidieť akože pravdu. Za cenu dobrej nálady a pocitu produktivity mi takéto klamanie sa stojí. Čo má človek z toho, že celý život prežije s obrazom reálneho pohľadu na svet (za týmto výrazom sa mimochodom skrýva podľa môjho názoru vlastne negatívny, pesimistický pohľad na svet)? Ak má človek prežiť život v sugesciách, že tento pohár je predsa len poloplný, a prinesie mu to šťastie a dobrú náladu, tak nie je to lepší prístup, resp. výhodnejší? Ja si myslím, že áno. Preto som trochu nerád, že niektorí ľudia mi to v pracovnom kolektíve sabotujú.

A tiež by som mohol pokračovať ešte v menovaní ďalších "nekompatibilít" medzi mnou a niektorými, ale to už asi patrí k životu, že keď je človek niekde medzi ľuďmi, tak rýchlo pochopí, že medziľudské vzťahy sú zapeklitá vec a je to zároveň vec hodná osobitného zreteľu pre schizoafekťáka, ako som ja (alebo rezíďuáka). Totiž stáva sa mi to špecifickým zdrojom stresu, ktorý máva pre mňa psychiatrické dôsledky (napr. tá moja dnešná trojhodinová mĺkvosť, čo zase v kancelárii vysvetľovali ako odutosť a náladovosť, ja len proste vtedy nemám síl interagovať, nebyť nútený zostať na pracovisku, tak by som sa najlepšie videl niekde v kúte izby v tme zavretý v klbku ďaleko od akéhokoľvek človeka). very sad2

Inak veci zhruba zvládam zatiaľ. Stav hodnotím asi na 1-. So školou meškám, cez týždeň sa mi zatiaľ k tomu nepodarilo dostať, veľa nádejí vkladám do víkendu. Embarassed

Čo sa týka bočných informácií, neviem či som spomínal, švagriná už teda porodila, vyzerá to na zdravé bábo, malý Filipko. A brat sa pomaly zotavuje, už mu dali aj piť vodu, sŕkal nejaké polievky a že vraj už skúsi aj pečivo. Naďalej je ešte hospitalizovaný. winking

Priatelia, všetko dobré, držte sa! community together heart
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 2 marec 2017 - 15:51

Ahoj Matej!
ďakujem za milé slová a ráta sa mi to. Čo sa týka kolektívu, tak mám pochybnosť, že by si tie záležitosti okolo vyjadrovania kolegýň vedel nejako zmeniť. Vlastne by som Ti prial len to aby si sa voči tomu všetkému vedel obrniť a nepustil si to k srdcu.

Určite som rád, že brat zdravotne napreduje a gratulujem Ti k synovcovi. Je to výborné. Budem sa aj tešiť, keď nám aj napíšeš, že napriek všetkým záležitostiam si školské povinnosti už doriešil a môžeš si dať aj zároveň odpočinok a relax.

..............

Ahojte všetci!
Dnes som nebol sám zo seba nadšený, vlastne som zistil, že v krabičke na denné užitie liekov som už viac dní neužil Alventu a bolo mi hneď jasné, prečo tu toľko vyplakávam. Pritom je oproti ostatným liekom pomerne výrazná (červenohnedá kapsula). Bol som dosť na seba nasrdený, že som si takúto vec nevšimol. Tak som bol vlastne niekoľko dní bez antidepresíva, tak a potom sa sťažuje a vyplakáva... Pre istotu som si postupne pozrel pre istotu všetky medikamenty a tie sú OK.

Vzhľadom na spomínané sa aj hanbím rozoberať ako sa cítim, alebo niečo podobné. Neviem, či by som to všetko ustál. Tých 150mg Alventy mi asi nepridalo na zdravotnom stave, ako ste asi aj čítali. Teraz len dúfam, že čo najrýchlejšie zaberie. Cítim sa primerane na skutočnosť, že mi chýbal jeden s kľúčových liekov. Sakra!!! Spánok som mal poslabší, ale na druhej strane som spal už len na 2tbl. hypnotika. Pociťujem menšie zlepšenie oproti včerajšku, a tomu som rád.

A ako sa máte vy? Tešíte sa z prichádzajúcej jari? Zvládate všetko ako treba?

Každopádne sa majte čo najlepšie a potešte aj ostatných, trebárs vetou na fóre. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 3 marec 2017 - 17:16

Ahojte kamaráti/tky!
Momentálne u mňa tak, ako som písal v minulom príspevku a o kúsok lepšie. Priznám sa, že by som rád "vystopoval", koľko dní som Alventu neužíval. Myslím si, že na pár dní som si zbytočne skomplikoval život a teraz si na tieto záležitosti ohľadom užívania liekov budem musieť dať väčší pozor.

Reálne som dnešnému dňu pomerne rád. Uvedomujem si, že "to" predtým bolo horšie a vraciam sa do konpenzovanosti. Dnes som bol v okresnom meste (nie našom) a mierne sa mi krútila hlava vo väčšom supermarkete. Inak som bol aj rád, že som sa k našim pripojil, aspoň malá zmena oproti rutine. Akp. som porobil ako som zvyknutý. Celkom pohoda.

Zdravotne bolo OK, že pseudoblud je na miernom ústupe, hlasy sa intenzitou o čosi znížili. Tendencia k pasivite je stále približne rovnaká. Možno tak trochu strachy. Vzťahovačnosť čiastočne zlepšená.

Kamaráti, kamarátky myslievam občas na vás, isteže dúfam, že ste v poriadku a to aj prajem.
Ide víkend a tak ho prežite v zanamení pohody a relaxu. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 4 marec 2017 - 11:11

Tuto, mám radosť, že postupne Alventa opäť naberá svoje účinky a vracia Tvoj stav do lepších koľají. Je to zvláštne, ako jej niekoľkodenné nepoberanie vie rozhodiť myseľ a mozog. Ale zas vnímam príjemným fakt, že vieš príčinu dekompenzácie, takže poznáš nielen cestu riešenia, ale že aj Ťa psychicky vie povzbudiť samotné poznanie, že vieš, o čo ide. A že si teda rozumieš, vieš si veci vysvetliť. Mne vždy pomáha, keď viem, čo mi je a prečo mi to je. Aj veľká depresia sa dá lepšie znášať, keď človek vie, z ktorej strany sa naňho útočí a prečo. Napr. zdravého človeka veľa povzbudí, keď vie, že je nemastný-neslaný, LEBO je také a onaké počasie. Alebo ho bolí hlava, lebo sa mení tlak. Nás pacientov zase povzbudí trebárs, že vieme identifikovať, prečo nás čo rozhodilo, aký zdroj stresu. Vlastne aj tie psychoterapie nám často osvetľujú veci, aby sme samých seba viac chápali a rozumeli dôvodom nášho myslenia a konania, vnútorným hnutiam. Vcelku som chcel povedať, že sa Ti možno aj odľahčilo na srdci, keď už teraz vieš, čo Ti spôsobilo zhoršenie. Veľmi verím, že Tvoje ďalšie dni budú svedčiť o zlepšovaní veci. Vlastne Ti želám, aby si sa mal dobre už hneď dnes, prajem peknú sobotu, drž sa, kamoš. Ďakujem Super!

***

Ako sa mám?

Dnes ja zhruba dobre. Smile Stav hodnotím asi na 1-. Smile Mínusko už tradične musí byť, jedine ak by som mal na poriadku svedomie, tak vtedy by som nedal mínusko. V práci relatívne ok, s tým, že som sa výrazne prepracoval, lebo som robieval vlastne až 10-11 hodín denne. Včera večer, keď som okolo ôsmej išiel už domov, tak ma bolela hlava a doľahol na mňa akýsi ťažký smútok. Nebol spojený s konkrétnym negativizmom, že by som v hlave rozoberal niečo ťaživé, práveže to išlo bezmyšlienkovito, iba som cítil ťažký smútok a plačlivosť vo forme emócií (bez racionalizácie). Spať som išiel hneď, ako som došiel, únava bola vlastne značná. Ráno dnes som sa zobudil znovu s bolesťou hlavy, pomohol však ibalgin 400 a káva, už je mi lepšie. Už na mňa netlačí ani ten ťažký nešpecifický smútok.

Vzťahy boli v kolektíve od stredy už lepšie. Smile Čo sa týka školy, nešiel som napokon na ten nezapísaný predmet bioetiky, lebo som dosť zdochýnal. Dnes som mal na pláne doobeda aj pochodiť second-handy a ešte aj zháňať literatúry v knižnici, no nič z toho nie je, lebo sa zotavujem. V tento týždeň som trochu na seba nabral viac na plecia a v konečnom dôsledku som to síce zniesol vliecť, ale v piatok večer, ako píšem, som už balvan vláčil na chrbte kolenačky. Zírám Musím ubrať paru... Nešťastný

Bol som v tento týždeň dvakrát u zubárky, ako píšem v téme o fyzične. Tiež som nemal kvalitné stravovanie, ako píšem v téme o chudnutí, v piatok som už skoro skolaboval od nízkeho cukru v krvi, viackrát ma aj prehnalo. Bol som aj u sestričky v psychiatrickej ambulancii, sama mi prepísala v karte, že beriem tri orfirily denne (1 päťstovka ráno, 2 päťstovky večer), takže paráda, bude mi predpisovať na 2 mesiace až dve balenia, takže mi to vyjde. Totiž bol som u nej v januári na konci a už po mesiaci mi došiel Orfiril. Tak som sa jej musel priznať, že ho beriem viacej. Nemala s tým problém. Dala mi číslo a o 2 mesiace mám zavolať a môžem sa za poplatok objednať na presný čas na kontrolu, lebo už som vraj dlho nebol priamo na kontrole, aj pol roka chodím len po lieky k sestričke. Treba raz za čas sa ukázať vraj aj u doktorky priamo. Nehovoriac, že mi už strááášne dlho nebrali krv na hladinu valproátu. Polícia Ostatné beriem, jak mám, plus po solárku si dávam 2 betakarotény, občas si dám vitamíny, a pred "školským výkonom" si dávam ginko s lecitínom. Vitamíny a ginko s lecitínom poberám teda nepravidelne. Smile

Víkend plánujem vyslovene školský. Teraz doobeda ešte ako-tak relaxujem, ale musím pozbierať všetky zvyšky svojich prokrastináciou-roztratených síl a robiť na tej diplomovke. Lebo fakt deadline je koniec marca, a vtedy to už musí byť aj schválené školiteľom, aj vytlačené, zviazané, všetko! Hromžím Ďakujem, že mi v tomto úsilí držíte palce, hoci ide z hľadiska Vašich životov a z hľadiska relevantných tém Schizofóra len o bočnú starosť. Čierne na bielom

Srdečne Vás všetkých, priatelia, pozdravujem a želám pekný víkend v čo najprijateľnejšom zdraví. heart
Váš fanda a čitateľ
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 4 marec 2017 - 14:37

Ahojte Wink

Tuto - myslela som na teba, ked si pisal, že ti nie je najlepsie...

Matej - hmm mas toho dost...a este ani poriadne nepapas....ja by som take, že vysoke pracovné tempo nezvladla...bez obeda.....podotykam ze si aj nosim z domu jedlo....navarene...a tak zohrievam....ale lepsie je ked si objednam...mam aj polievku....ako u mna by bez jedla nastal kolaps....nie som sice taka chuda....ale proste jest musim...

Mám sa dobre, ba až velmi dobre....aj ked zo strany šefky hrozi koniec firmy.....ale to si nepripustam.....minimalne dva roky musi este potiahnut....inak je uz v dochodku...tak no....to ma trochu trápi....co sa prace tyka....priatel no zrusila som aj toho kamarata zo skoly....nema to vyznam .....on jedno ja chcem druhe....tak naco???.....ale ozvali sa mi 2 novy znami .....tak uvidime.....co s toho bude....

Prajem krásny víkend.... sunny community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 635
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 5 marec 2017 - 16:39

Ahoj Matej!
Ďakujem za povzbudivé slová. Zvláštne bolo, že zabudnutie antidepresíva (neviem koľko dní som ho nebral) ma nehodilo rovno do smútku, bezradnosti ap. Skôr sa zvýšili schizofrénne príznaky, a ťažko mi bolo najmä znášať hraničný pseudoblud, vzťahovačnosť aj hlasy...

Som rád, že si si dal 1- , svedčí to o tom, že máš život v podstate v poriadku. Už sa teším na to, ako budeš písať ohľadom výsledkov skúšok a aj ukončenia štátnic. Drž sa!

...........

Ahoj Mischelll!
Ďakujem Ti za peknú vetičku a tak som jej bol rád. Držím Ti palce, aby Tvoj život naďalej postupoval v zmysle veľmi dobre, ako si aj písala. Verím aj, že sa Ti nájde priateľ, čo s ním budeš v súzvuku. Len tak Ďalej a možno aj lepšie.

............

Ahojte všetci!
U mňa tá hlavná "búrka" prehrmela, ale úplne výborné to nie je. Oproti tomu, čo som písal sú to skôr také malé prehánky. Som pomerne už v pohode, nabieham na lepšie... Prekvapili ma najmä výsledky z ergoterapie, ktoré mi v tom horšom dali zabudnúť na problémy a tiež si pochvaľujem biblioterapiu, čo mi je však už dlhodobo známe. Inak v zásade OK.

Majte sa pekne kamaráti/tky. Nech vám táto nedeľa prinesie veľa síl do pracovného týždňa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 5 marec 2017 - 23:22

Ahoj Tuto. Len tak smelo ďalej. Super! Dojatie 2 Je to fajn čítať, ako zodpovedne a psychohygienicky pristupuješ k svojmu stavu. Verím, že i tento prístup Ťa predurčuje k úspešnému zvládaniu ochorenia, čo Ti aj vrúcne želám. Drž sa, všetko dobré. Super!

Ahoj Mischelll. Snáď teda firma ešte ustojí nejaké tie svoje ďalšie časy a napíše kúsok svojich ďalších dejín. Dobre si sa v tej práci, mám pocit, zabehla. Smile Prajem Ti maximum pracovných úspechov, lebo viem, že na Teba to pôsobí ako taká terapia - proste Ti zamestnanie robí dobre na psychiku. Smile Drž sa, Mischelll, želám všetko dobré.  Super!

***

Ahojte. Smile

Víkend som mal pokojný. V sobotu som sa venoval fóru, mailom, realitným webom, plánoval som si život a zotavoval som sa z ceztýždenného prepracovania. V nedeľu som doobeda riešil fórum, stravu, trochu som upratoval a zametal byt. Poobede som sa hral na počítači prakticky až doteraz. Popritom som v oba dni dosť jedol, presiahol som limity. Často som sa rozprával s rodičmi o chrústoch. Čiže vcelku, ak to mám zhrnúť, tak víkend nič moc. Uf

Teraz po niekoľkohodinovom odreagovaní počítačovou hrou som si vhodil do seba kofeín a Orfiril, a reku idem písať do školy. Vždy si to takto zadám a čakám, až sa donútim k reálnemu činu. Skúšam stále a neprestanem skúšať - úspešnosť mám asi jednopätinovú, to znamená z piatich pokusov o študijnú seansu sa skutočne zrealizuje asi jedna. Vo zvyšku sa mi nedarí donútiť a vyhrajú bočné záujmy, napríklad niečo také strašne otravné a nedôležité, ako je spánok. laughing Ale nie, spánok je dôležitý. Smile Proste zväčša surfujem kade-tade bočne a riešim dačo nepodstatné, len aby som neriešil to, čo mám. V jednej knihe som čítal o metóde 30 sekúnd. Ide o to donútiť sa venovať textu len čistých 30 sekúnd, pričom pointa je v tom, že keď sa oboznámim ako čitateľ s textom na 30 sekúnd, je oveľa ľahšie už v načatom pokračovať, než text odložiť a pokračovať v prokrastinovaní. Autor metódy vychádza z presvedčenia, že donútiť svoje vedomie, aby si myslelo, že ide sa sústrediť len na púhych 30 sekúnd, je jednoduchšia úloha, než vopred "informovať vedomie", že sa ide vlastne sústrediť celé hodiny. Skúšam teda po troške túto "metódu 30 sekúnd". Embarassed Smile Je to v podstate starodávny princíp lokomotívy, že keď už sa raz nejak rozbehne, už je ľahšie ju udržať v chode a naopak možno aj ťažšie zastaviť. Metóda 30 sekúnd sa mi zdá však lepším konceptom, hoci je to takmer o tom istom. Embarassed

Mám sa inak vlastne dobre, psychiatricky všetko ustálené teraz. Sú iste aj veci, ktoré ma trápia, ale to je už výsadou človeka žijúceho na svete, že súčasťou jeho miestneho "pobytu" je aj trápenie, starosti, stres a podobne. Bezradný

Želám príjemný vstup do nového týždňa, priatelia. Hojne zdravia a stability. Vitaj
matej
Huge smiley
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5055
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 85 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 45 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore